ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/08/2020 04:38

Kosovë/ Rinumërohen 60% e vendvotimeve

Kosovë/ Rinumërohen 60% e vendvotimeve
Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate po vijon procesi i rinumërimit sipas vendimit të PZAP-it.
Top Channel | 20-Nov-2019 08:53
Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate po vijon procesi i rinumërimit sipas vendimit të PZAP-it.

Kosovë, vijon rinumrimi i votave
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR), po vazhdon procesi i rinumërimit të 1407 vendvotimeve, sipas vendimit të PZAP-së. Informacionet bëjnë me dije se deri më tani janë rinumëruar 840 vendvotime apo rreth 60% e ...
VizionPlus | 20-Nov-2019 08:33
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR), po vazhdon procesi i rinumërimit të 1407 vendvotimeve, sipas vendimit të PZAP-së. Informacionet bëjnë me dije se deri më tani janë rinumëruar 840 vendvotime apo rreth 60% e ...

Halimi: Pas rinumërimit, KQZ do t’i shpall rezultatet përfundimtare javën e ardhshme
Kryeshefi Ekzekutiv i Sekretariatit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Enis Halimi, ka thënë se procesi i rinumërimit të 1,407 vendvotimeve është duke shkuar mirë. Halimi në një intervistë në “Përballje ditore” ...
Telegrafi | 20-Nov-2019 15:33
Kryeshefi Ekzekutiv i Sekretariatit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Enis Halimi, ka thënë se procesi i rinumërimit të 1,407 vendvotimeve është duke shkuar mirë. Halimi në një intervistë në “Përballje ditore” ...

QNR, rinumërohen edhe 63 vendvotime
Edhe gjatë ditës së sotme në QNR ka vazhduar rinumërimi i vendvotimeve për zgjedhjet nacionale të 6 tetorit.
Kosova Press | 20-Nov-2019 17:21
Edhe gjatë ditës së sotme në QNR ka vazhduar rinumërimi i vendvotimeve për zgjedhjet nacionale të 6 tetorit.

KQZ: Deri tani janë rinumërohen 903 vendvotime, mbesin edhe 504 apo 35.82%
Zëdhënësi për medie nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), Valmir Elezi, ka njoftuar se deri në orën 16 janë rinumëruar edhe 63 vendvotime shtesë. Elezi tha se në total numri i vendvotimeve të rinumëruara janë 903, ...
Zeri | 20-Nov-2019 17:19
Zëdhënësi për medie nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), Valmir Elezi, ka njoftuar se deri në orën 16 janë rinumëruar edhe 63 vendvotime shtesë. Elezi tha se në total numri i vendvotimeve të rinumëruara janë 903, ...

KQZ: Deri tani janë rinumëruar 903 vendvotime
63 vendvotime janë rinumëruar deri në ora 16:00 të ditës së sotme, transmeton Klan Kosova. Këtë për klankosova.tv e bëri të ditur Valmir Elezi, zëdhënës për media në KQZ. “Pra, në total numri i vendvotimeve të ...
Klan Kosova | 20-Nov-2019 17:19
63 vendvotime janë rinumëruar deri në ora 16:00 të ditës së sotme, transmeton Klan Kosova. Këtë për klankosova.tv e bëri të ditur Valmir Elezi, zëdhënës për media në KQZ. “Pra, në total numri i vendvotimeve të ...

63 vendvotime të tjera janë rinumëruar gjatë ditës së sotme
Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë se deri më tani janë rinumëruar edhe 63 vendvotime. Ndërsa numri në total i vendvotimeve të rinumëruara është 903, e që do të rinumërohen edhe 504 vendvotime. “Edhe 63 ...
Arbresh | 20-Nov-2019 17:19
Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë se deri më tani janë rinumëruar edhe 63 vendvotime. Ndërsa numri në total i vendvotimeve të rinumëruara është 903, e që do të rinumërohen edhe 504 vendvotime. “Edhe 63 ...

Numëron 903 vendvotime, kanë mbetur edhe 504 të tjera
Në Qendrën e Rinumërimit dhe Rezultateve deri në ora 16:00 janë rinumëruar edhe 63 vendvotime të tjera sipas vendimit të fundit të PZAP-së për t’u rinumëruar. Valmir Elezi zëdhënës i KQZ-së, ka konfirmuar për Gazetën ...
Gazeta Express | 20-Nov-2019 17:14
Në Qendrën e Rinumërimit dhe Rezultateve deri në ora 16:00 janë rinumëruar edhe 63 vendvotime të tjera sipas vendimit të fundit të PZAP-së për t’u rinumëruar. Valmir Elezi zëdhënës i KQZ-së, ka konfirmuar për Gazetën ...

63 vendvotime të tjera janë rinumëruar gjatë ditës së sotme
Edhe 63 vendvotime të tjera janë rinumëruar gjatë ditës së sotme, deri në orën 16, sipas vendimit të PZAP-it. Kështu bën të ditur, zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi. “Pra, në total numri i vendvotimeve të rinumëruara ...
Arbresh | 20-Nov-2019 17:14
Edhe 63 vendvotime të tjera janë rinumëruar gjatë ditës së sotme, deri në orën 16, sipas vendimit të PZAP-it. Kështu bën të ditur, zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi. “Pra, në total numri i vendvotimeve të rinumëruara ...

KQZ tregon edhe sa vendvotime janë rinumëruar
Gjatë ditës së mërkurë deri në orën 16:00 janë rinumëruar edhe 63 vendvotime. Këtë e bëri të ditur për gazetën inFokus, Valmir Elezi, zëdhënës i KQZ. Sipas Elezit numri total i vendvotimeve të rinumëruara është 903 nga ...
InFokusi | 20-Nov-2019 17:14
Gjatë ditës së mërkurë deri në orën 16:00 janë rinumëruar edhe 63 vendvotime. Këtë e bëri të ditur për gazetën inFokus, Valmir Elezi, zëdhënës i KQZ. Sipas Elezit numri total i vendvotimeve të rinumëruara është 903 nga ...

Rinumërohen mbi 900 vendvotime, mbesin edhe 500 të tjera
Kur janë bërë më shumë se një javë, në QNR janë numëruar 903 vendvotime, ndërsa kanë mbetur edhe 504 sosh, apo 35.82 për qind e vendvotimeve, shkruan . Këtë për e ka bërë të ditur zëdhënësi i Komisionit Qendor të ...
Lajminet | 20-Nov-2019 17:12
Kur janë bërë më shumë se një javë, në QNR janë numëruar 903 vendvotime, ndërsa kanë mbetur edhe 504 sosh, apo 35.82 për qind e vendvotimeve, shkruan . Këtë për e ka bërë të ditur zëdhënësi i Komisionit Qendor të ...

Kanë mbetur edhe 504 vendvotime për t’u rinumëruar
Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate është duke vazhduar procesi i rinumërimit të votave pas vendimit të PZAP-së. Deri më tani raportohet të jenë rinumëruar 903 vendvotime nga 1407 gjithsejtë sa janë në proces. Këtë e ...
Koha.net | 20-Nov-2019 17:11
Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate është duke vazhduar procesi i rinumërimit të votave pas vendimit të PZAP-së. Deri më tani raportohet të jenë rinumëruar 903 vendvotime nga 1407 gjithsejtë sa janë në proces. Këtë e ...

Deri në orën 16:00 në QNR janë rinumëruar edhe 63 vendvotime
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve është duke vazhduar procesi i rinumërimit të vendvotimeve. Edhe 63 vendvotime të tjera janë rinumëruar gjatë ditës së sotme, deri në orën 16, sipas vendimit të PZAP-it. Pra, në ...
Indeks Online | 20-Nov-2019 17:11
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve është duke vazhduar procesi i rinumërimit të vendvotimeve. Edhe 63 vendvotime të tjera janë rinumëruar gjatë ditës së sotme, deri në orën 16, sipas vendimit të PZAP-it. Pra, në ...

KQZ-ja tregon se kur do të shpallen rezultatet përfundimtare
PZAP-i e ka refuzuar si të pabazuar kërkesën e LVV-së për numërimin e mbi 4500 zarfeve me fletëvotime nga diaspora. Ndërkohë, LVV-ja ka deklaruar se do ta dërgojë sërish apelin në Gjykatën Supreme Ndërkohë, zëdhënësi i ...
AlbInfo | 29-Oct-2019 11:17
PZAP-i e ka refuzuar si të pabazuar kërkesën e LVV-së për numërimin e mbi 4500 zarfeve me fletëvotime nga diaspora. Ndërkohë, LVV-ja ka deklaruar se do ta dërgojë sërish apelin në Gjykatën Supreme Ndërkohë, zëdhënësi i ...

VV: Kush do të marrë përgjegjësi për formularët me defekte në zgjedhje?
Fatmire Mulhaxha Kollçaku, nënkryetare e VV-së ka reaguar pas deklarimit të Valdete Dakës e cila tha se ishin bërë gabime në formularët për zgjedhjet e 6 tetorit. Ajo në një status në facebook tha se si pasojë e këtij ...
InFokusi | 20-Nov-2019 15:44
Fatmire Mulhaxha Kollçaku, nënkryetare e VV-së ka reaguar pas deklarimit të Valdete Dakës e cila tha se ishin bërë gabime në formularët për zgjedhjet e 6 tetorit. Ajo në një status në facebook tha se si pasojë e këtij ...

Halimi: Pas rinumërimit, KQZ do t’i shpall rezultatet përfundimtare javën e ardhshme
Kryeshefi Ekzekutiv i Sekretariatit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Enis Halimi, ka thënë se procesi i rinumërimit të 1,407 vendvotimeve është duke shkuar mirë. Halimi në një intervistë për Telegrafin ka ...
Medial | 20-Nov-2019 15:39
Kryeshefi Ekzekutiv i Sekretariatit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Enis Halimi, ka thënë se procesi i rinumërimit të 1,407 vendvotimeve është duke shkuar mirë. Halimi në një intervistë për Telegrafin ka ...

Vazhdon rinumërimi në QNR, rinumërohen 60 për qind e vendvotimeve
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR), po vazhdon procesi i rinumërimit të 1407 vendvotimeve. Ky rinumërim po ndodh pas vendimit të PZAP-it. Lexo po ashtu: KQZ: Rinumërohen 50 për qind e vendvotimeve, procesi ...
Telegrafi | 20-Nov-2019 08:04
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR), po vazhdon procesi i rinumërimit të 1407 vendvotimeve. Ky rinumërim po ndodh pas vendimit të PZAP-it. Lexo po ashtu: KQZ: Rinumërohen 50 për qind e vendvotimeve, procesi ...

Halimi: Pas rinumërimit, KQZ do t’i shpall rezultatet përfundimtare javën e ardhshme
Kryeshefi Ekzekutiv i Sekretariatit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Enis Halimi, ka thënë se procesi i rinumërimit të 1,407 vendvotimeve është duke shkuar mirë. Halimi në një intervistë për Telegrafin ka ...
Arbresh | 20-Nov-2019 15:37
Kryeshefi Ekzekutiv i Sekretariatit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Enis Halimi, ka thënë se procesi i rinumërimit të 1,407 vendvotimeve është duke shkuar mirë. Halimi në një intervistë për Telegrafin ka ...

VV-ja fiton betejën në PZAP, 2 votat e pavlefshme i bëhen të vlefshme
Lëvizja Vetëvendosje është ankuar në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa për dy fletëvotime të cilat në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve u shpallën të pavlefshme, raporton Indeksonline. Pas shqyrtimit të ...
Gazeta Observer | 20-Nov-2019 11:11
Lëvizja Vetëvendosje është ankuar në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa për dy fletëvotime të cilat në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve u shpallën të pavlefshme, raporton Indeksonline. Pas shqyrtimit të ...

VV-ja fiton betejën në PZAP-in, 2 votat e pavlefshme i bëhen të vlefshme!
Lëvizja Vetëvendosje është ankuar në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa për dy fletëvotime të cilat në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve u shpallen të pavlefshme, raporton Indeksonline. Pas shqyrtimit të ...
Indeks Online | 20-Nov-2019 10:35
Lëvizja Vetëvendosje është ankuar në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa për dy fletëvotime të cilat në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve u shpallen të pavlefshme, raporton Indeksonline. Pas shqyrtimit të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved