ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/08/2020 06:32

“Në qeverisjen tonë do forcojmë marrëdhëniet me SHBA”, çfarë bisedoi Basha me ish-Komandantin e NATO-s

“Në qeverisjen tonë do forcojmë marrëdhëniet me SHBA”, çfarë bisedoi Basha me ish-Komandantin e NATO-s
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka pritur sot në një takim Gjeneralin James Jones, ish-Këshilltar për Sigurinë i Presidentit të SHBA dhe ish-Komandant Suprem i Forcave të NATO-s në Europë. Përmes një postimi ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 20:05
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka pritur sot në një takim Gjeneralin James Jones, ish-Këshilltar për Sigurinë i Presidentit të SHBA dhe ish-Komandant Suprem i Forcave të NATO-s në Europë. Përmes një postimi ...

FOTO/ Meta takon Rexhep Meidanin: Diskutuam për zgjidhjen e krizës politike në vend
Presidenti Ilir Meta ka postuar në “Facebook” një fotografi me ish-kreun e shtetit shqiptar Rexhep Meidani. Meta nënvizon se ka zhvilluar një bisedë me ish-presidentin, ndërsa ka shtuar se kanë biseduar së bashku për ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 18:36
Presidenti Ilir Meta ka postuar në “Facebook” një fotografi me ish-kreun e shtetit shqiptar Rexhep Meidani. Meta nënvizon se ka zhvilluar një bisedë me ish-presidentin, ndërsa ka shtuar se kanë biseduar së bashku për ...

Meta konsultohet me opozitën/ Basha pas takimit: Rama të pranojë zgjedhjet e parakohshme
Kërcënimi i Ilir Metës si president se Parlamenti mund të shpërndahet edhe me një dekret, u përforcua edhe më shumë këtë të martë, kur ai përshëndeti për herë të parë kërkesën e opozitës jashtëparlamentare për zgjedhje ...
Top Channel | 19-Nov-2019 16:20
Kërcënimi i Ilir Metës si president se Parlamenti mund të shpërndahet edhe me një dekret, u përforcua edhe më shumë këtë të martë, kur ai përshëndeti për herë të parë kërkesën e opozitës jashtëparlamentare për zgjedhje ...

“Nuk do marrim pushkët për revolucion”, Dashamir Shehi e thotë qartë: Qeveria do largohet me….
Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi, i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News24” duke skanuar zhvillimet e fundit politike në vend, tregoi detaje në takimin e sotëm të opozitës me presidentin e Republikës, Ilir Meta. Ai u ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 14:51
Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi, i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News24” duke skanuar zhvillimet e fundit politike në vend, tregoi detaje në takimin e sotëm të opozitës me presidentin e Republikës, Ilir Meta. Ai u ...

Takimi në Presidencë, si ceremonia mortore e “Republikës së Re”!
Nga Alfred Peza Takimi i shumëdiskutuar për gjithkënd dhe i shumëpritur për ndokënd, mes Ilir Metës dhe liderëve të opozitës sonë rrugore, përtej jehonës së vogël nga mungesa e rëndësisë, duhet pranuar se shënoi diçka ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 20:07
Nga Alfred Peza Takimi i shumëdiskutuar për gjithkënd dhe i shumëpritur për ndokënd, mes Ilir Metës dhe liderëve të opozitës sonë rrugore, përtej jehonës së vogël nga mungesa e rëndësisë, duhet pranuar se shënoi diçka ...

‘Ne duam dy gjëra’/ Dashamir Shehi zbulon diskutimin me Metën: Çfarë na u kërkua nga presidenti në takim
TIRANË Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News24” ka treguar detaje në takimin e sotëm për Presidenti të Republikës, Ilir Meta me opozitën e bashkuar. Ai tha se opozita kërkon dy gjëra, ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 14:21
TIRANË Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News24” ka treguar detaje në takimin e sotëm për Presidenti të Republikës, Ilir Meta me opozitën e bashkuar. Ai tha se opozita kërkon dy gjëra, ...

Dashamir Shehi: Meta mendon se dy palë zgjedhje në një ditë s’bëhen, kërkoi që opozita të tërhiqet nga disa kushte
Kreu i LZHK Dashamir Shehi ka zbardhur detaje nga takimi me dyer të mbyllura që u zhvillua mëngjesin e sotëm në Presidencë me kreun e shtetit, mes krerëve të partive të vogla opozitare dhe kreut të PD Lulzim Basha e ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 14:50
Kreu i LZHK Dashamir Shehi ka zbardhur detaje nga takimi me dyer të mbyllura që u zhvillua mëngjesin e sotëm në Presidencë me kreun e shtetit, mes krerëve të partive të vogla opozitare dhe kreut të PD Lulzim Basha e ...

Meta takon Bashën dhe aleatët, 90 minuta në Presidencë për situatën politike
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua me krerët e partive opozitare jashtë parlamentare për të diskutuar për situatën dramatike, sipas tij, me pasoja të paparashikueshme në të cilën ndodhet vendi.
Top Channel | 19-Nov-2019 12:49
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua me krerët e partive opozitare jashtë parlamentare për të diskutuar për situatën dramatike, sipas tij, me pasoja të paparashikueshme në të cilën ndodhet vendi.

Basha: Asnjë alibi për të vonuar zgjedhjet e parakohshme
Në përfundim të takimit me ministren e Jashtme të Suedisë, kryeopozitari shqiptar, Lulzim Basha u përqëndrua në deklaratë në takimin e parë që zhvilloi ditën e sotme, atë me presidentin Ilir Meta.
Top Channel | 19-Nov-2019 12:39
Në përfundim të takimit me ministren e Jashtme të Suedisë, kryeopozitari shqiptar, Lulzim Basha u përqëndrua në deklaratë në takimin e parë që zhvilloi ditën e sotme, atë me presidentin Ilir Meta.

Zbardhet takimi/ Meta: Përshëndes qëndrimin e opozitës për zgjedhje të parakohshme
Është zbardhur takimi i zhvilluar mëngjesin e sotëm në Presidencë midis Ilir Metës dhe opozitës jashtëparlamentare të udhëhequr nga Lulzim Basha.
Top Channel | 19-Nov-2019 12:39
Është zbardhur takimi i zhvilluar mëngjesin e sotëm në Presidencë midis Ilir Metës dhe opozitës jashtëparlamentare të udhëhequr nga Lulzim Basha.

Takimi i opozitës me presidentin, Ndoka: Morëm mbështetje për zgjedhje të parakohshme
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, është shprehur se presidenti Ilir Meta ka paraqitur sot prova tronditëse për atë qe vete presidenti po e cilëson si komplot apo puç kushtetues i realizuar nga kreu i KED, ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 19:57
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, është shprehur se presidenti Ilir Meta ka paraqitur sot prova tronditëse për atë qe vete presidenti po e cilëson si komplot apo puç kushtetues i realizuar nga kreu i KED, ...

Përfundon takimi, Soreca 60 minuta në zyrën e Bashës
Kreu demokrat Lulzim Basha është takuar mesditën e kësaj të marte me ambasadorin e BE në Shqipëri, Luigi Soreca. Takimi u zhvillua në selinë e PD dhe zgjati rreth 60 minuta ndërkohë që nuk dihet tematika e tij. Më herët ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 14:21
Kreu demokrat Lulzim Basha është takuar mesditën e kësaj të marte me ambasadorin e BE në Shqipëri, Luigi Soreca. Takimi u zhvillua në selinë e PD dhe zgjati rreth 60 minuta ndërkohë që nuk dihet tematika e tij. Më herët ...

Basha pas takimit me Metën: E vetmja zgjidhje janë zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe vendore në të njëjtën ditë
Lulzim Basha në një deklaratë për mediat ka zbuluar detaje nga takimi me presidentin Ilir Meta. Ai tha se e vetmja zgjidhje krizën është mbajtja e zgjedhje parlamentare dhe vendore në të njëjtën ditë. Ndërsa shtoi se do ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 12:15
Lulzim Basha në një deklaratë për mediat ka zbuluar detaje nga takimi me presidentin Ilir Meta. Ai tha se e vetmja zgjidhje krizën është mbajtja e zgjedhje parlamentare dhe vendore në të njëjtën ditë. Ndërsa shtoi se do ...

“Drejtësia e pavarur mbetet iluzion me këtë qeveri”, Basha: Opozita nuk ka asnjë alibi për të vonuar zgjedhjet e parakohshme dhe ato vendore
TIRANE Për opozitën e bashkuar zgjedhjet e parakohshme parlamentare në një ditë me ato vendore, mbeten e vetmja zgjidhje për krizën politike. Deklarata vjen nga kryedemokrati Lulzim Basha, në një prononcim për mediat, ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 11:55
TIRANE Për opozitën e bashkuar zgjedhjet e parakohshme parlamentare në një ditë me ato vendore, mbeten e vetmja zgjidhje për krizën politike. Deklarata vjen nga kryedemokrati Lulzim Basha, në një prononcim për mediat, ...

Ilir Meta në rolin e kryeopozitarit: I kërkon Bashës e gruas (Vasilit) të kërkojnë urgjentisht zgjedhje të parakohshme
Ilir Meta ka lëshuar një deklaratë për shtyp, pasi priti në zyrë krerët e opozitës. Ai ka përshëndetur kërkesën e opozitë jashtëparlamentare, për zgjedhje të menjëhershme të parakohshme. Deklarata e Presidencës ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 11:58
Ilir Meta ka lëshuar një deklaratë për shtyp, pasi priti në zyrë krerët e opozitës. Ai ka përshëndetur kërkesën e opozitë jashtëparlamentare, për zgjedhje të menjëhershme të parakohshme. Deklarata e Presidencës ...

“Rama një sjellje prej autokrati”, Rakipllari: Ky vend ka vuajtur nga liderë të papërgjegjshëm
Sa i përket reformës zgjedhore Rakipllari u ndal te braktisja e parlamentit, një hap ky i ndërmarrë nga opozita dhe që nuk shihet si një lëvizje pozitive sipas tij, por refuzimi i zgjedhjeve ishte një vendim jo i gabuar ...
ABCNews | 19-Nov-2019 21:47
Sa i përket reformës zgjedhore Rakipllari u ndal te braktisja e parlamentit, një hap ky i ndërmarrë nga opozita dhe që nuk shihet si një lëvizje pozitive sipas tij, por refuzimi i zgjedhjeve ishte një vendim jo i gabuar ...

Zbardhet takimi me Bashën dhe Kryemadhin, Meta: I informova për manipulimin e procesit të Gjykatës Kushtetuese. I sigurova se unë nuk do lejoj këtë puç kushtetues
Presidenca ka zbardhur konkluzionet e takimit me krerët e partive politike, të cilët braktisën Parlamentin. Institucioni i kreut të shtetit bën me dije se i ka njohur krerët e partive të opozitës për situatën dramatike ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 11:55
Presidenca ka zbardhur konkluzionet e takimit me krerët e partive politike, të cilët braktisën Parlamentin. Institucioni i kreut të shtetit bën me dije se i ka njohur krerët e partive të opozitës për situatën dramatike ...

Meta mbështet opozitën: Puç Kushtetues! Duhen zgjedhje të parakohshme
mapo.al Presidenti Ilir Meta e përshëndet qëndrimin e partive opozitare për zhvillim të menjëhershëm të zgjedhjeve të parakohshme. Gjatë takimit të sotëm me kryetarët e partive opozitare, drejtuar nga Lulzim Basha, Meta ...
Mapo | 19-Nov-2019 11:55
mapo.al Presidenti Ilir Meta e përshëndet qëndrimin e partive opozitare për zhvillim të menjëhershëm të zgjedhjeve të parakohshme. Gjatë takimit të sotëm me kryetarët e partive opozitare, drejtuar nga Lulzim Basha, Meta ...

Zbardhet takimi, Meta pro zgjedhjeve të parakohshme: Do ndërmarr çdo veprim për të ndaluar këtë puç kushtetues!
Zbardhet takimi i Presidentit Ilir Meta me Lulzim Bashën dhe krerët e opozitës së bashkuar. Në një deklaratë për media, Presidenca thekson se në një ndër temat “e nxehta” të diskutuara në takim ka qenë përplasja ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 11:42
Zbardhet takimi i Presidentit Ilir Meta me Lulzim Bashën dhe krerët e opozitës së bashkuar. Në një deklaratë për media, Presidenca thekson se në një ndër temat “e nxehta” të diskutuara në takim ka qenë përplasja ...

Presidenca hap zyrën për opozitën
Lulzim Basha preferoi të përdorte hyrjen kryesore të Presidencës, ndërkohë që përfaqësuesit e tjerë të opozitës mbërritën njëri pas tjetrit nga porta anësore e kreut të Shtetit. Në takimin me dyer të mbyllura që zgjati ...
ABCNews | 19-Nov-2019 15:53
Lulzim Basha preferoi të përdorte hyrjen kryesore të Presidencës, ndërkohë që përfaqësuesit e tjerë të opozitës mbërritën njëri pas tjetrit nga porta anësore e kreut të Shtetit. Në takimin me dyer të mbyllura që zgjati ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved