ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/08/2020 04:33

Austria: Në mars dritë jeshile për Tiranën dhe Shkupin

Austria: Në mars dritë jeshile për Tiranën dhe Shkupin
Jemi të gatshëm të reflektojmë mbi reformën e procesit të zgjerimit, por kjo nuk duhet të çojë në një strategji që vonon fillimin e negociatave të BE me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, deklaroi ministri i Jashtëm ...
Top Channel | 19-Nov-2019 18:39
Jemi të gatshëm të reflektojmë mbi reformën e procesit të zgjerimit, por kjo nuk duhet të çojë në një strategji që vonon fillimin e negociatave të BE me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, deklaroi ministri i Jashtëm ...

Bruksel, ministrat e Jashtëm pro e kundër propozimit francez
Debati mbi planin e ri francez për zgjerimin e unionit nuk është finalizuar me asnjë vendim, por ministrant e Jashtëm në Bruksel diskutuan gjatë mbi pasojat që ai mund të sjellë në të ardhmen e Bashkimit Europian. ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 18:57
Debati mbi planin e ri francez për zgjerimin e unionit nuk është finalizuar me asnjë vendim, por ministrant e Jashtëm në Bruksel diskutuan gjatë mbi pasojat që ai mund të sjellë në të ardhmen e Bashkimit Europian. ...

7 vende të BE letër Presidentit Juncker: Deri në janar 2020, propozime konkrete për integrimin e Shqipërisë dhe M.Veriut
Shtatë vende anëtarët e BE i kanë bërë thirrje Komisionit Evropian të përpunojë deri në janar 2020 propozime konkrete për mënyra për të përmirësuar efektivitetin e procesit të pranimit, si një instrument për të ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 13:49
Shtatë vende anëtarët e BE i kanë bërë thirrje Komisionit Evropian të përpunojë deri në janar 2020 propozime konkrete për mënyra për të përmirësuar efektivitetin e procesit të pranimit, si një instrument për të ...

“Një përpjekje për të penguar zgjerimin”, nënkryetarja e CDU/CSU gjermane kritika të ashpra propozimit francez për BE
Nënkryetarja e grupit parlamentar CDU/CSU në Bundestagun Gjerman, Katja Leikert e kritikon ashpër propozimin francez për zgjerimin. Në një deklaratë për DW ajo tërheq vëmendjen edhe për pasojat negative të tij. ...
BalkanWeb | 19-Nov-2019 13:39
Nënkryetarja e grupit parlamentar CDU/CSU në Bundestagun Gjerman, Katja Leikert e kritikon ashpër propozimin francez për zgjerimin. Në një deklaratë për DW ajo tërheq vëmendjen edhe për pasojat negative të tij. ...

7 vende të BE letër Juncker-it: Evropa jo e plotë pa Ballkanin Perëndimor
7 vende anëtarët e BE i kanë bërë thirrje Komisionit Evropian të përpunojë deri në janar 2020 propozime konkrete për mënyra për të përmirësuar efektivitetin e procesit të pranimit, si një instrument për të mbështetur ...
Top Channel | 19-Nov-2019 13:19
7 vende anëtarët e BE i kanë bërë thirrje Komisionit Evropian të përpunojë deri në janar 2020 propozime konkrete për mënyra për të përmirësuar efektivitetin e procesit të pranimit, si një instrument për të mbështetur ...

Rashiti: Kosova është shumë larg liberalizimit të vizave
Franca ka propozuar një rregullore të re për vendet të cilat duhet të bëhen pjesë e bashkimit evropian. Njohësit e politikave ndërkombëtare thonë se me zbatimin e kësaj rregullore, Kosova për të hapur negociatat me ...
Telegrafi | 19-Nov-2019 19:15
Franca ka propozuar një rregullore të re për vendet të cilat duhet të bëhen pjesë e bashkimit evropian. Njohësit e politikave ndërkombëtare thonë se me zbatimin e kësaj rregullore, Kosova për të hapur negociatat me ...

Gjermania sulmon Francën: Po përpiqet të pengojë zgjerimin e BE
Nënkryetarja e grupit parlamentar CDU/CSU në Bundestagun Gjerman, Katja Leikert, në një përgjigje dhënë Deutsche Welle-s është shprehur me kritika ndaj propozimit të qeverisë franceze për reformimin e procesit të ...
VizionPlus | 19-Nov-2019 14:59
Nënkryetarja e grupit parlamentar CDU/CSU në Bundestagun Gjerman, Katja Leikert, në një përgjigje dhënë Deutsche Welle-s është shprehur me kritika ndaj propozimit të qeverisë franceze për reformimin e procesit të ...

KE do të presë deri në janar për të shqyrtuar propozimin e Francës për zgjerimin
Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të BE do të presin derisa të nisë punë ekipi i ri i Komisionit Europain, për të shqyrtuar propozimin e Francës mbi metodologjinë e zgjerimit. 6 shtete anëtare i kanë kërkuar ...
ABCNews | 19-Nov-2019 20:10
Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të BE do të presin derisa të nisë punë ekipi i ri i Komisionit Europain, për të shqyrtuar propozimin e Francës mbi metodologjinë e zgjerimit. 6 shtete anëtare i kanë kërkuar ...

Krerët e diplomacisë europiane parashikojnë një datë tjetër për negociatat e Shqipërisë, në prill
“ Propozimi francez është shumë i gjerë. Eshtë mirë që shtetet anëtare kanë propozimet e tyre, por duhet të presim që ekipi i ri i Komisionit Europian të fillojë punën, në mënyrë që të arrijmë unanimitetin për hapjen e ...
GazetaTema | 19-Nov-2019 11:37
“ Propozimi francez është shumë i gjerë. Eshtë mirë që shtetet anëtare kanë propozimet e tyre, por duhet të presim që ekipi i ri i Komisionit Europian të fillojë punën, në mënyrë që të arrijmë unanimitetin për hapjen e ...

Strategjia e re e zgjerimit/ Gjermania përgjigje Francës: E diskutojmë nëse nuk vonohen negociatat me Shqipërinë
Propozimi francez për zgjerimin e BE-së pritet me kritika. Qeveria gjermane është e hapur për ta diskutuar propozimin, por kërkon që ai të mos ketë ndikim mbi çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.
Top Channel | 19-Nov-2019 11:00
Propozimi francez për zgjerimin e BE-së pritet me kritika. Qeveria gjermane është e hapur për ta diskutuar propozimin, por kërkon që ai të mos ketë ndikim mbi çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Këto shtatë shtete e duan Shqipërinë në BE
Italia dhe gjashtë vende të Bashkimit Evropian i kërkojnë Komisionit Evropian nëpërmjet një letre të shtjellojë konkretisht propozimet për përmirësimin e efektivitetit të procesit të zgjerimit të Ballkanit Perëndimor ...
AlbInfo | 19-Nov-2019 21:19
Italia dhe gjashtë vende të Bashkimit Evropian i kërkojnë Komisionit Evropian nëpërmjet një letre të shtjellojë konkretisht propozimet për përmirësimin e efektivitetit të procesit të zgjerimit të Ballkanit Perëndimor ...

Zgjerimi/ KE pret janarin per propozimin e Frances
Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të BE do të presin derisa të nisë punë ekipi i ri i Komisionit Europian, për të shqyrtuar propozimin e Francës mbi metodologjinë e zgjerimit. 6 shtete anëtare i kanë kërkuar ...
Lajmi i Fundit | 19-Nov-2019 21:04
Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të BE do të presin derisa të nisë punë ekipi i ri i Komisionit Europian, për të shqyrtuar propozimin e Francës mbi metodologjinë e zgjerimit. 6 shtete anëtare i kanë kërkuar ...

Propozimi i Francës për zgjerimin BE-së pritet që të shqyrtohet në janar
Propozimi i bërë nga Franca për mënyrën e zgjerimit të Bashkimit Evropian do të merret në shqyrtim, por kjo do të bëhet kur të nisë punë ekipi i ri i Komisionit Evropian. Gjashtë shtete anëtare i kanë kërkuar Komisionit ...
Politiko | 19-Nov-2019 21:01
Propozimi i bërë nga Franca për mënyrën e zgjerimit të Bashkimit Evropian do të merret në shqyrtim, por kjo do të bëhet kur të nisë punë ekipi i ri i Komisionit Evropian. Gjashtë shtete anëtare i kanë kërkuar Komisionit ...

Gjashtë vende të BE-së kërkojnë hapjen e negociatave me Shkupin dhe Tiranën
Ministrat e punëve të jashtme të shteteve të Austrisë, Republikës Çeke, Polonisë, Republikës Sllovake, Italisë dhe Sllovenisë kanë dërguar një letër Presidentit të Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, në të cilën ...
Aktuale.MK | 19-Nov-2019 21:01
Ministrat e punëve të jashtme të shteteve të Austrisë, Republikës Çeke, Polonisë, Republikës Sllovake, Italisë dhe Sllovenisë kanë dërguar një letër Presidentit të Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, në të cilën ...

“Kosova është shumë larg liberalizimit të vizave”
Franca ka propozuar një rregullore të re për vendet të cilat duhet të bëhen pjesë e bashkimit evropian. Njohësit e politikave ndërkombëtare thonë se me zbatimin e kësaj rregullore, Kosova për të hapur negociatat me ...
Gazeta Observer | 19-Nov-2019 20:53
Franca ka propozuar një rregullore të re për vendet të cilat duhet të bëhen pjesë e bashkimit evropian. Njohësit e politikave ndërkombëtare thonë se me zbatimin e kësaj rregullore, Kosova për të hapur negociatat me ...

Dritë jeshile për Tiranën dhe Shkupin? Ministri austriak cakton afatin kohor dhe iu bën thirrje krerëve të BE: Duhet të sigurohemi që...?
Postuar: 19/11/2019 - 20:32 Ministri i Jashtëm i Austrisë Alexander Schallenberg, është shprehur qartë se duhet të çelen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut sa më shpejt të jetë e mundur. Schallenberg, ka ...
Sot.Al | 19-Nov-2019 20:34
Postuar: 19/11/2019 - 20:32 Ministri i Jashtëm i Austrisë Alexander Schallenberg, është shprehur qartë se duhet të çelen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut sa më shpejt të jetë e mundur. Schallenberg, ka ...

Rashiti: Kosova është shumë larg liberalizimit të vizave
Njohësit e politikave ndërkombëtare thonë se me zbatimin e kësaj rregullore, Kosova për të hapur negociatat me BE-në, duhet t’i plotësojë kushtet që vendet e tjera i kanë plotësuar për anëtarësim. Franca ka paraqitur ...
Lajminet | 19-Nov-2019 20:21
Njohësit e politikave ndërkombëtare thonë se me zbatimin e kësaj rregullore, Kosova për të hapur negociatat me BE-në, duhet t’i plotësojë kushtet që vendet e tjera i kanë plotësuar për anëtarësim. Franca ka paraqitur ...

Rashiti: Kosova është shumë larg liberalizimit të vizave
Franca ka propozuar një rregullore të re për vendet të cilat duhet të bëhen pjesë e bashkimit evropian. Njohësit e politikave ndërkombëtare thonë se me zbatimin e kësaj rregullore, Kosova për të hapur negociatat me ...
EkonomiaOnline | 19-Nov-2019 20:07
Franca ka propozuar një rregullore të re për vendet të cilat duhet të bëhen pjesë e bashkimit evropian. Njohësit e politikave ndërkombëtare thonë se me zbatimin e kësaj rregullore, Kosova për të hapur negociatat me ...

Propozimi francez nuk është i pranueshëm për gjitha vendet anëtare të BE-së
Franca e ka thënë qëndrimin e vet për reformën në procesin negociues në takimin e sotëm ministror në Bruksel, por jo të gjithë vendet anëtare të BE-së janë të kënaqur me propozimin francez, ka porositur sot ministrja ...
TetovaSot | 19-Nov-2019 20:00
Franca e ka thënë qëndrimin e vet për reformën në procesin negociues në takimin e sotëm ministror në Bruksel, por jo të gjithë vendet anëtare të BE-së janë të kënaqur me propozimin francez, ka porositur sot ministrja ...

Kosova shihet shumë larg liberalizimit të vizave
Franca ka propozuar një rregullore të re për vendet të cilat duhet të bëhen pjesë e bashkimit evropian. Njohësit e politikave ndërkombëtare thonë se me zbatimin e kësaj rregullore, Kosova për të hapur negociatat me ...
InFokusi | 19-Nov-2019 19:55
Franca ka propozuar një rregullore të re për vendet të cilat duhet të bëhen pjesë e bashkimit evropian. Njohësit e politikave ndërkombëtare thonë se me zbatimin e kësaj rregullore, Kosova për të hapur negociatat me ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved