ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/08/2020 03:34

Foto/ “Shtëpia jonë është shtëpia e miqve tanë”, tifozët e Kosovës mirëpresin Anglinë

Foto/ “Shtëpia jonë është shtëpia e miqve tanë”, tifozët e Kosovës mirëpresin Anglinë
Ndeshja Kosovë-Angli, ka pasur një interes të madh për tu ndjekur nga tifozët.
Top Channel | 17-Nov-2019 19:39
Ndeshja Kosovë-Angli, ka pasur një interes të madh për tu ndjekur nga tifozët.

Kosovë-Angli/ Formacionet zyrtare
Kosova pret në shtëpi Anglinë në një ndeshje ku dardanët kërkojnë 3 pikët e hakmarrjes.
Top Channel | 17-Nov-2019 18:37
Kosova pret në shtëpi Anglinë në një ndeshje ku dardanët kërkojnë 3 pikët e hakmarrjes.

Atmosfera në sheshin e Prishtinës gjatë ndeshjes Kosovë-Angli
Kosova sot pret Anglinë në stadiumin “Fadil Vokrri” për ndeshjen e fundit të fazës kualifikuese për Kampionatin Evropian, ‘Euro 2020’,e cila fillon nga ora 18:00.
Top Channel | 17-Nov-2019 18:17
Kosova sot pret Anglinë në stadiumin “Fadil Vokrri” për ndeshjen e fundit të fazës kualifikuese për Kampionatin Evropian, ‘Euro 2020’,e cila fillon nga ora 18:00.

Respektimi i himnit anglez, gazetari i njohur i mahnitur nga Dardanët
Vështirë që Anglia të ketë shijuar një mikpritje të tillë në ndonjë stadium tjetër ashtu si në “Fadil Vokrri”. Gjithçka ka shkuar për mrekulli përpara ndeshjes dhe ashtu po shkon edhe gjatë saj. Britanikët janë ...
ABCNews | 17-Nov-2019 19:42
Vështirë që Anglia të ketë shijuar një mikpritje të tillë në ndonjë stadium tjetër ashtu si në “Fadil Vokrri”. Gjithçka ka shkuar për mrekulli përpara ndeshjes dhe ashtu po shkon edhe gjatë saj. Britanikët janë ...

Hekuran Kryeziu i lumtur me paraqitjet e Kosovës në Euro 2020 – shpreson të kualifikohemi nga Liga e Kombeve
Hekuran Kryeziu është shprehur shumë i lumtur me lojën që ka treguar Kosova në kualifikimet për Euro 2020. Mesfushori i Përfaqësueses tonë ka deklaruar se ai është duke u rikuperuar nga lëndimi, por që shpreson që në ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 17:40
Hekuran Kryeziu është shprehur shumë i lumtur me lojën që ka treguar Kosova në kualifikimet për Euro 2020. Mesfushori i Përfaqësueses tonë ka deklaruar se ai është duke u rikuperuar nga lëndimi, por që shpreson që në ...

Arbër Zeneli: Do jem i gatshëm për ndeshjen ndaj Maqedonisë së Veriut në Ligën e Kombeve
Arbër Zeneli është deklaruar para ndeshjes që Kosova do ta zhvillojë ndaj Anglisë në stadiumin “Fadil Vokrri” në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Ylli i Përfaqësues sonë ka bërë të ditur se është i gatshëm që të ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 17:35
Arbër Zeneli është deklaruar para ndeshjes që Kosova do ta zhvillojë ndaj Anglisë në stadiumin “Fadil Vokrri” në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Ylli i Përfaqësues sonë ka bërë të ditur se është i gatshëm që të ...

DIREKT | Kosova e nis në sulm, befasohet Anglia!
Kosova pret sot Anglinë në një sfidë historike për “Dardanët”. Në Fadil Vokrri, zbresin yjet e njohur anglezë përballë luftëtarëve të Challandes, një takim që premton spektakël. Të dyja skuadrat nuk kanë objektiv në ...
ABCNews | 17-Nov-2019 18:05
Kosova pret sot Anglinë në një sfidë historike për “Dardanët”. Në Fadil Vokrri, zbresin yjet e njohur anglezë përballë luftëtarëve të Challandes, një takim që premton spektakël. Të dyja skuadrat nuk kanë objektiv në ...

Werder Bremeni i dëshiron fat Milot Rashicës për ndeshjen ndaj Anglisë
Werder Bremeni i ka dëshiruar fat anëtarit të tyre Milot Rashicës për ndeshjen që Kosova e zhvillon ndaj Anglisë. Përfaqësuesja jonë dhe ‘Tre Luanët’ do të përballen nga ora 18:00 në kuadër të Grupit A të kualifikimeve ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 17:23
Werder Bremeni i ka dëshiruar fat anëtarit të tyre Milot Rashicës për ndeshjen që Kosova e zhvillon ndaj Anglisë. Përfaqësuesja jonë dhe ‘Tre Luanët’ do të përballen nga ora 18:00 në kuadër të Grupit A të kualifikimeve ...

Lojtarët e Anglisë futen në fushës mes duartrokitjeve dhe brohoritjeve
Kanë mbetur edhe pak çaste deri në fillimin e ndeshjes mes Kosovës dhe Anglisë, e vlefshme për kualifikimet e Euro 2020. Futbollistët anglezë kanë dalë në fushë për ta testuar edhe njëherë barin nw stadiumin ‘Fadil ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 17:12
Kanë mbetur edhe pak çaste deri në fillimin e ndeshjes mes Kosovës dhe Anglisë, e vlefshme për kualifikimet e Euro 2020. Futbollistët anglezë kanë dalë në fushë për ta testuar edhe njëherë barin nw stadiumin ‘Fadil ...

Çfarë tani për Kosovën?
Dy humbje radhazi në dy ndeshjet e fundit kualifikuese për Euro 2020 nuk mund t’ia zbehin Kosovës një fushatë të mrekullueshme debutuese, por fatkeqësisht bënë që ekipi kombëtar më i ri në Evropë të dështojë ta sigurojë ...
Gazeta Express | 18-Nov-2019 09:25
Dy humbje radhazi në dy ndeshjet e fundit kualifikuese për Euro 2020 nuk mund t’ia zbehin Kosovës një fushatë të mrekullueshme debutuese, por fatkeqësisht bënë që ekipi kombëtar më i ri në Evropë të dështojë ta sigurojë ...

“Faleminderit për përkrahjen, shpresojmë t’ju shpërblejmë në mars me kualifikim në Euro 2020”
Rashkaj ka falënderuar tifozët për përkrahjen e madhe gjatë kualifikimeve për Euro 2020 Kosova i ka mbyllur me humbje eliminatoret për Kampionatin Evropian, duke u mposhtur 0-4 në ‘Fadil Vokrri’ nga Anglia. ‘Dardanët’ ...
TetovaSot | 17-Nov-2019 23:58
Rashkaj ka falënderuar tifozët për përkrahjen e madhe gjatë kualifikimeve për Euro 2020 Kosova i ka mbyllur me humbje eliminatoret për Kampionatin Evropian, duke u mposhtur 0-4 në ‘Fadil Vokrri’ nga Anglia. ‘Dardanët’ ...

“Faleminderit për përkrahjen, shpresojmë t’ju shpërblejmë në mars me kualifikim në Euro 2020”
Rashkaj ka falënderuar tifozët për përkrahjen e madhe gjatë kualifikimeve për Euro 2020 Kosova i ka mbyllur me humbje eliminatoret për Kampionatin Evropian, duke u mposhtur 0-4 në ‘Fadil Vokrri’ nga Anglia. ‘Dardanët’ ...
Gazeta Express | 17-Nov-2019 23:47
Rashkaj ka falënderuar tifozët për përkrahjen e madhe gjatë kualifikimeve për Euro 2020 Kosova i ka mbyllur me humbje eliminatoret për Kampionatin Evropian, duke u mposhtur 0-4 në ‘Fadil Vokrri’ nga Anglia. ‘Dardanët’ ...

Shqipëria s’i bënë dot ballë kampionit botëror, mbyll aventurën e kualifikimeve me humbje
Gjiganti mediatik i sportit, “GiveMeSport” ka bërë një artikull fantastik për Kosovën pas ndeshjes kundër Anglisë. “Dardanët” u mposhtën me rezultat 4-0, por disfata mbeti nën hijën e pritjes fantastike që kosovarët u ...
GazetaBlic | 17-Nov-2019 22:41
Gjiganti mediatik i sportit, “GiveMeSport” ka bërë një artikull fantastik për Kosovën pas ndeshjes kundër Anglisë. “Dardanët” u mposhtën me rezultat 4-0, por disfata mbeti nën hijën e pritjes fantastike që kosovarët u ...

Boks, Shpëtim Bajoku fiton trofeun “Adem Jashari”
Shpëtim Bajoku është shpallur boksieri më i mirë i turneut ndërkombëtar “Adem Jashari”. Meçet finale të edicionit të 21-të të turneut kushtuar komandantit legjendar janë zhvilluar të dielën në Pallatin e Rinisë dhe ...
Koha.net | 17-Nov-2019 22:29
Shpëtim Bajoku është shpallur boksieri më i mirë i turneut ndërkombëtar “Adem Jashari”. Meçet finale të edicionit të 21-të të turneut kushtuar komandantit legjendar janë zhvilluar të dielën në Pallatin e Rinisë dhe ...

As humbja 4-0 nuk e ndalë festën e dardanëve
Përfundimi i ndeshjes së fundit të grupit për kualifikime në Euro 2020 nuk i ka zhgënjyer tifozët e kombëtares së Kosovës. Fituesja e Grupit A, Anglia, e mposhti Kosovën me rezultat 0-4 në stadiumin “Fadil Vokrri”, ...
InFokusi | 17-Nov-2019 21:27
Përfundimi i ndeshjes së fundit të grupit për kualifikime në Euro 2020 nuk i ka zhgënjyer tifozët e kombëtares së Kosovës. Fituesja e Grupit A, Anglia, e mposhti Kosovën me rezultat 0-4 në stadiumin “Fadil Vokrri”, ...

Limaj: Ëndrra për Europian vazhdon
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se ëndrra për t’u kualifikuar në EURO2020 tani vazhdon përmes Ligës së Kombeve. Në fund të eliminatorëve për EURO 2020, Limaj iu ka shprehur mirënjohje lojtarëve ...
TetovaSot | 17-Nov-2019 21:22
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se ëndrra për t’u kualifikuar në EURO2020 tani vazhdon përmes Ligës së Kombeve. Në fund të eliminatorëve për EURO 2020, Limaj iu ka shprehur mirënjohje lojtarëve ...

Mbrojtësi i Manchester United vjen me postimin e mbrëmjes, thurr elozhe për Kosovën
Përfundimi i ndeshjes së fundit të grupit për kualifikime në Euro 2020 nuk i ka zhgënjyer tifozët e kombëtares së Kosovës. Fituesja e Grupit A, Anglia, e mposhti Kosovën me rezultat 0-4 në stadiumin “Fadil Vokrri”, ...
GazetaBlic | 17-Nov-2019 21:15
Përfundimi i ndeshjes së fundit të grupit për kualifikime në Euro 2020 nuk i ka zhgënjyer tifozët e kombëtares së Kosovës. Fituesja e Grupit A, Anglia, e mposhti Kosovën me rezultat 0-4 në stadiumin “Fadil Vokrri”, ...

Atmosfera në kryeqytet dhe e ndeshjes Kosovë - Angli në fotografi
Gjatë ditës së sotme në kryeqytetin e Kosovës ishte një ditë më ndryshe. Sot, kishte një atmosferë të paharruar pasi kryeqyteti ishte i stërmbushur nga njerëzit për shkak të ndeshjes Kosovë – Angli. Në Prishtinë kishte ...
Koha.net | 17-Nov-2019 21:07
Gjatë ditës së sotme në kryeqytetin e Kosovës ishte një ditë më ndryshe. Sot, kishte një atmosferë të paharruar pasi kryeqyteti ishte i stërmbushur nga njerëzit për shkak të ndeshjes Kosovë – Angli. Në Prishtinë kishte ...

Mjaftojnë 8 minuta, shënohet goli i parë në duelin Shqipëri – Francë
Kosova u mposht 0-4 nga Anglia në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve, cikël ky kualifikues në të cilin luajmë për herë të parë. Vendi i tretë, padyshim përtej pritshmërive për një debutues, që mposhti Çekinë si ...
GazetaBlic | 17-Nov-2019 21:05
Kosova u mposht 0-4 nga Anglia në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve, cikël ky kualifikues në të cilin luajmë për herë të parë. Vendi i tretë, padyshim përtej pritshmërive për një debutues, që mposhti Çekinë si ...

“Ëndrra për Europian vazhdon”
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se ëndrra për t’u kualifikuar në EURO2020 tani vazhdon përmes Ligës së Kombeve. Në fund të eliminatorëve për EURO 2020, Limaj iu ka shprehur mirënjohje lojtarëve ...
Arbresh | 17-Nov-2019 20:42
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se ëndrra për t’u kualifikuar në EURO2020 tani vazhdon përmes Ligës së Kombeve. Në fund të eliminatorëve për EURO 2020, Limaj iu ka shprehur mirënjohje lojtarëve ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved