ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/08/2020 04:51

Borchardt non grata në Presidencë, gazetari ‘zbërthen’ mesazhin e Metës: Është alfa politike e opozitës

Borchardt non grata në Presidencë, gazetari ‘zbërthen’ mesazhin e Metës: Është alfa politike e opozitës
Gazetari Alfred Lela është përfshirë sot në debatin në lidhje me vendimin e presidentit Ilir Meta për të shpallur ‘non-grata’ ambasadorin e OSBE në Tiranë, Bernd Borchardt. Teksa është bërë pjesë e emisionit ‘Real ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 21:53
Gazetari Alfred Lela është përfshirë sot në debatin në lidhje me vendimin e presidentit Ilir Meta për të shpallur ‘non-grata’ ambasadorin e OSBE në Tiranë, Bernd Borchardt. Teksa është bërë pjesë e emisionit ‘Real ...

Non grata për Borchardt/ Zaloshnja: Veprimi i Metës kundërsulm ndaj ambasadorit, mesazhi që iu jep mbështetësve
Analisti Eduard Zaloshnja i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se presidenti Meta e ka shpallur non grata ambasadorin Borchardt si një kundër-përgjigje, si dhe për t’iu dhënë mesazh mbështetësve të tij se ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 21:42
Analisti Eduard Zaloshnja i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se presidenti Meta e ka shpallur non grata ambasadorin Borchardt si një kundër-përgjigje, si dhe për t’iu dhënë mesazh mbështetësve të tij se ...

Meta: Disa diplomatë janë bërë si leckat e Edi Ramës. ‘Non grata’ për Borchardt për t’i treguar kufirin
TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta i cilëson disa diplomatë në Tiranë ‘lecka’ të kryeministrit Edi Rama. Në emisionin “Open”, Meta hodhi akuza të rënda ndaj disa ambasadorëve por pa folur me emra, përveç atij të ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 21:28
TIRANË Presidenti i Republikës Ilir Meta i cilëson disa diplomatë në Tiranë ‘lecka’ të kryeministrit Edi Rama. Në emisionin “Open”, Meta hodhi akuza të rënda ndaj disa ambasadorëve por pa folur me emra, përveç atij të ...

Pse i shpalli Ilir Meta ‘non grata’ ndërkombëtarët dhe shqiptarët?
Nga Flogert Muça Ilir Meta ka vazhduar ditën e sotme luftën e tij me të gjithë ata që mendojnë ndryshe për ‘lajthitjet’ e tij politike dhe institucionale. Sot ai ka shpallur “non grata” ambasadorin e OSBE në Tiranë ...
GazetaTema | 18-Nov-2019 21:58
Nga Flogert Muça Ilir Meta ka vazhduar ditën e sotme luftën e tij me të gjithë ata që mendojnë ndryshe për ‘lajthitjet’ e tij politike dhe institucionale. Sot ai ka shpallur “non grata” ambasadorin e OSBE në Tiranë ...

“Ka ambasadorë që sillen si lakenj”, Gjekmarkaj për shpalljen non grata të Borchardt: Ka qenë i njëanshëm
Analisti Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se ambasadori Borchardt ndoshta e ka merituar të shpallet i padëshiruar nga presidenti Ilir Meta. Gjekmarkaj tha se jo gjithmonë ambasadori ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 21:28
Analisti Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se ambasadori Borchardt ndoshta e ka merituar të shpallet i padëshiruar nga presidenti Ilir Meta. Gjekmarkaj tha se jo gjithmonë ambasadori ...

Publicisti Ylli Dylgjeri: Pse rri ende Borchardt në Shqipëri?
Nga Ylli Dylgjeri – Pyetja ngrihet pasi Ambasadori i OSBE në Tirane kreu vepra të turpshme ne publik duke i ngritur gishtin e seksit shqiptarëve! Më tej vijojnë protesta popullore në derën e Zyrës së Tij në Tiranë, për ...
Telegraf | 18-Nov-2019 22:50
Nga Ylli Dylgjeri – Pyetja ngrihet pasi Ambasadori i OSBE në Tirane kreu vepra të turpshme ne publik duke i ngritur gishtin e seksit shqiptarëve! Më tej vijojnë protesta popullore në derën e Zyrës së Tij në Tiranë, për ...

“Non grata” nga Meta, Boshardt: OSBE është për dialog
Pas takimit që delegacioni OSBE-s pati në selinë e PD, gazetari i Top Channel Muhamed Veliu e pyeti ambasadori e OSBE Boshard, se si ishte për të dita e parë i të qenurit "non grata" në presidencë.
Top Channel | 18-Nov-2019 19:38
Pas takimit që delegacioni OSBE-s pati në selinë e PD, gazetari i Top Channel Muhamed Veliu e pyeti ambasadori e OSBE Boshard, se si ishte për të dita e parë i të qenurit "non grata" në presidencë.

“Më lini të qetë”, Borchardt flet pas vendimit të Metës: OSBE, organizatë…
Pas vendimit të presidentit Ilir Meta, i cili i dërgoi një letër Zyrës së Asamblesë Parlamentare të OSBE në Kopenhagen, asaj në Tiranë dhe Drejtorisë së Protokollit të Shtetit pranë MEPJ në Tiranë në të cilën thuhej se ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 19:35
Pas vendimit të presidentit Ilir Meta, i cili i dërgoi një letër Zyrës së Asamblesë Parlamentare të OSBE në Kopenhagen, asaj në Tiranë dhe Drejtorisë së Protokollit të Shtetit pranë MEPJ në Tiranë në të cilën thuhej se ...

Pas takimit me opozitën/ Borschardt: OSBE organizatë legjitime në Shqipëri, më lini të qetë
Pas takimit me partitë e opozitës ambasadori i OSBE, pyetet për vendimin e Metës: OSBE organizatë legjitime në Shqipëri, më lini të qetë.
Top Channel | 18-Nov-2019 19:34
Pas takimit me partitë e opozitës ambasadori i OSBE, pyetet për vendimin e Metës: OSBE organizatë legjitime në Shqipëri, më lini të qetë.

Presidenti Meta: Kënaqësi të zhvilloja sot një takim të frytshëm me delegatët e OSBE-së
Me anë të një postimi në Facebook, Presidenti Meta ka reaguar pas takimit me me Presidentin e Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, z.George Tsereteli, dhe Sekretarin e Përgjithshëm, z. Roberto Montella. I falenderova për ...
Telegraf | 18-Nov-2019 20:14
Me anë të një postimi në Facebook, Presidenti Meta ka reaguar pas takimit me me Presidentin e Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, z.George Tsereteli, dhe Sekretarin e Përgjithshëm, z. Roberto Montella. I falenderova për ...

U shpall non grata” nga Ilir Meta, Borchardt iu përgjigjet gazetarëve: Më lini të qetë
Kryetari i prezencës së OSBE-së në Shqipëri ka reaguar pas shpalljes “non grata” nga presidenti Meta. I pyetur nga gazetarët, Borchardt tha: “Më lini të qetë”. Ndërsa shtoi se OSBE është një organizatë legjitime në ...
GazetaTema | 18-Nov-2019 19:38
Kryetari i prezencës së OSBE-së në Shqipëri ka reaguar pas shpalljes “non grata” nga presidenti Meta. I pyetur nga gazetarët, Borchardt tha: “Më lini të qetë”. Ndërsa shtoi se OSBE është një organizatë legjitime në ...

Delegacioni i OSBE takon Metën mungon ambasadori, Borchardt nuk komenton vendimin
Vetëm pak orë pas shpalljes “non grata”, ambasadori Borshard nuk iu bashkua delegacionit të Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, qe takoi presidentin Ilir Meta. Presidenti dhe sekretari i përgjithshëm i saj ngjit i vetëm ...
VizionPlus | 18-Nov-2019 20:06
Vetëm pak orë pas shpalljes “non grata”, ambasadori Borshard nuk iu bashkua delegacionit të Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, qe takoi presidentin Ilir Meta. Presidenti dhe sekretari i përgjithshëm i saj ngjit i vetëm ...

“Domosdoshmëri zbatimi i reformës në drejtësi”, zbardhet takimi mes Metës dhe zyrtarëve të OSBE
Zbardhet takimi mes kreut të shtetit Ilir Meta dhe Presidentit të Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, George Tserete dhe Sekretarin e Përgjithshëm, Roberto Montella. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Meta tregon se gjatë ...
BalkanWeb | 18-Nov-2019 18:29
Zbardhet takimi mes kreut të shtetit Ilir Meta dhe Presidentit të Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, George Tserete dhe Sekretarin e Përgjithshëm, Roberto Montella. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Meta tregon se gjatë ...

Meta shpalli “non grata” ambasadorin e OSBE, pas Kryemadhit e mbështet dhe Mul Noka: Veprim dinjitoz prej shtetari
Ish-deputeti demokrat, Flamur Noka, mbështet vendimin e presidentit Ilir Meta për të shpallur “të padëshiruar” në Presidencë, ambasadorin e OSBE në Shqipëri, Berndt Borchard. Në një reagim në rrjetet sociale, ...
GazetaTema | 18-Nov-2019 18:39
Ish-deputeti demokrat, Flamur Noka, mbështet vendimin e presidentit Ilir Meta për të shpallur “të padëshiruar” në Presidencë, ambasadorin e OSBE në Shqipëri, Berndt Borchard. Në një reagim në rrjetet sociale, ...

Meta zyrtarizon shpalljen “non grata” të Borchardt, ambasadori OSBE: Jemi pro dialogut
Vendimin e tij për ta shpallur kreun e prezencës së OSBE-së në Tiranë, Borchardt si person të padëshëriuar në Presidencë, Ilir Meta e zyrtarizoi pasditën e të hënës. Delegacioni i nivelit të lartë të Asamblesë ...
ABCNews | 18-Nov-2019 20:56
Vendimin e tij për ta shpallur kreun e prezencës së OSBE-së në Tiranë, Borchardt si person të padëshëriuar në Presidencë, Ilir Meta e zyrtarizoi pasditën e të hënës. Delegacioni i nivelit të lartë të Asamblesë ...

Meta me delegacionin e Asamblesë Parlamentare të OSBE: Shqipëria ka mundësinë që të japë një kontribut thelbësor
Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim një delegacion të nivelit të lartë të Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, të kryesuar nga Presidenti i Asamblesë, Sh.T.Z. George Tsereteli, dhe Sekretari i Përgjithshëm, z. ...
Top Channel | 18-Nov-2019 18:21
Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim një delegacion të nivelit të lartë të Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, të kryesuar nga Presidenti i Asamblesë, Sh.T.Z. George Tsereteli, dhe Sekretari i Përgjithshëm, z. ...

Meta me delegacionin e OSBE: 9 kërkesat e Bundestagut, harta e Shqipërisë drejt BE-së
Presidenti Ilir Meta këtë të hënë ka zhvilluar një takim me një delegacion të nivelit të lartë të Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, të kryesuar nga Presidenti i Asamblesë, George Tsereteli, dhe Sekretari i ...
VizionPlus | 18-Nov-2019 19:02
Presidenti Ilir Meta këtë të hënë ka zhvilluar një takim me një delegacion të nivelit të lartë të Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, të kryesuar nga Presidenti i Asamblesë, George Tsereteli, dhe Sekretari i ...

Meta shpall “non grata” Ambasadorin e OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchardt
Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt, nuk është më i mirëpritur në Institucionin e Presidentit. Lajmi konfirmohet përmes një shkrese që e ka siguruar BW, që kreu i shtetit i ka dërguar ditën e sotme Zyrës së ...
Koha.net | 18-Nov-2019 22:50
Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt, nuk është më i mirëpritur në Institucionin e Presidentit. Lajmi konfirmohet përmes një shkrese që e ka siguruar BW, që kreu i shtetit i ka dërguar ditën e sotme Zyrës së ...

Videoja e Metës/ Gjekmarkaj: Po mbron Kushtetutën, ambasadorët nuk duhen konsideruar tabu
Analisti Agron Gjekmarkaj i shikon veprimet e presidentit Ilir Meta si një mënyrë për të mbrojtur Kushtetutën. Ai komentoi paralajmërimin e kreut të shtetit se ka një video, ku do të denoncohet një rast i dyshuar ...
Politiko | 18-Nov-2019 22:21
Analisti Agron Gjekmarkaj i shikon veprimet e presidentit Ilir Meta si një mënyrë për të mbrojtur Kushtetutën. Ai komentoi paralajmërimin e kreut të shtetit se ka një video, ku do të denoncohet një rast i dyshuar ...

Ambasadori Borchardt “non grata” në Presidencë
Gishti i ngritur për qytetarët që po protestonin afro 1 muaj më parë por dhe komenti që i bëri dekretit të Ilir Metës me të cilin u anulonte zgjedhjet e 30 Qershorit, i ka kushtuar kreut të prezencës së OSBE në Tiranë ...
Portalb | 18-Nov-2019 22:01
Gishti i ngritur për qytetarët që po protestonin afro 1 muaj më parë por dhe komenti që i bëri dekretit të Ilir Metës me të cilin u anulonte zgjedhjet e 30 Qershorit, i ka kushtuar kreut të prezencës së OSBE në Tiranë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved