ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 11/08/2020 06:17

Meta për gratë dhe fëmijët në Siri: Urgjent qendra rehabilitimi për të kthyerit

Meta për gratë dhe fëmijët në Siri: Urgjent qendra rehabilitimi për të kthyerit
Në Tiranë, Presidenca në bashkëpunim me Departamentin Amerikan të Shtetit po zhvillojnë një konference me teme "Feja si një instrument për paqen". Në fjalën e tij presidenti Ilir Meta është ndalur edhe në çështjen e ...
Top Channel | 18-Nov-2019 13:17
Në Tiranë, Presidenca në bashkëpunim me Departamentin Amerikan të Shtetit po zhvillojnë një konference me teme "Feja si një instrument për paqen". Në fjalën e tij presidenti Ilir Meta është ndalur edhe në çështjen e ...

Presidenti Meta: “Mos lejoni që Shqipëria të vuajë dimrin demografik të Europës”
Nga Ilir Meeta Është fakt që terrorizmi dhe ekstremizmi fetar lindin kryesisht nga varfëria, kushtet e vështira të jetesës, emigracioni i detyruar ekonomik, mungesa e mundësive, dhe kur shpresa për të ardhmen shuhet nga ...
Telegraf | 18-Nov-2019 16:09
Nga Ilir Meeta Është fakt që terrorizmi dhe ekstremizmi fetar lindin kryesisht nga varfëria, kushtet e vështira të jetesës, emigracioni i detyruar ekonomik, mungesa e mundësive, dhe kur shpresa për të ardhmen shuhet nga ...

Presidenti Meta në konferencën ndërkombëtare “Feja si një instrument për paqen”: Liria fetare është thelbësore për paqen dhe stabilitetin brenda dhe midis kombeve.
Në bashkërendim me Departamentin e Shtetit të SHBA-ve, Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta organizoi sot në Tiranë konferencën ndërkombëtare “Feja si një instrument për paqen”. Në këtë konferencë morën pjesë i ...
Telegraf | 18-Nov-2019 13:50
Në bashkërendim me Departamentin e Shtetit të SHBA-ve, Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta organizoi sot në Tiranë konferencën ndërkombëtare “Feja si një instrument për paqen”. Në këtë konferencë morën pjesë i ...

Konferenca në Tiranë/ Thaçi: Në luftën e Kosovës nuk u implikua feja
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në konferencën “Feja si instrument i paqes”, të organizuar nga Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në bashkëpunim me Departamentin e Shtetit ...
Top Channel | 18-Nov-2019 11:50
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në konferencën “Feja si instrument i paqes”, të organizuar nga Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në bashkëpunim me Departamentin e Shtetit ...

Thaçi në Tiranë: Toleranca është vlera pa të cilën s’mund të ndërtojmë shoqëri në paqe me veten dhe Zotin
Presidenti Thaçi dhe presidenti Meta, bashkë me kryeparlamentarët Talat Xhaferi dhe Gramoz Ruçi, si përfaqësuesin e DASH-it, Sam Brownback, sot në konferencën “Feja si instrument i paqes” në Tiranë, kanë folur për ...
Top Channel | 18-Nov-2019 11:50
Presidenti Thaçi dhe presidenti Meta, bashkë me kryeparlamentarët Talat Xhaferi dhe Gramoz Ruçi, si përfaqësuesin e DASH-it, Sam Brownback, sot në konferencën “Feja si instrument i paqes” në Tiranë, kanë folur për ...

Politikës shqiptare i dërgohen mesazhe në shqip dhe gjuhë të huaj: Dialogoni!
Stabiliteti politik është i rëndësishëm që të mos depërtojë terrorizmi dhe ekstremizmi fetar. Ky mesazh u dha në Konferencën me temë “Feja si instrument për paqen”, ku morën pjesë përfaqësues të lartë vendeve të rajonit ...
ABCNews | 18-Nov-2019 16:17
Stabiliteti politik është i rëndësishëm që të mos depërtojë terrorizmi dhe ekstremizmi fetar. Ky mesazh u dha në Konferencën me temë “Feja si instrument për paqen”, ku morën pjesë përfaqësues të lartë vendeve të rajonit ...

Presidenti Meta: Shqiptarët krenarë që nuk kanë njohur luftëra dhe konflikte fetare
Shqiptarët ndihen krenarë që janë ndër popujt që përgjatë gjithë historisë së tyre, nuk kanë njohur asnjëherë luftëra dhe konflikte fetare. Kjo është arsyeja pse harmonia e shkëlqyer, toleranca dhe bashkëjetesa fetare ...
Telegraf | 18-Nov-2019 11:58
Shqiptarët ndihen krenarë që janë ndër popujt që përgjatë gjithë historisë së tyre, nuk kanë njohur asnjëherë luftëra dhe konflikte fetare. Kjo është arsyeja pse harmonia e shkëlqyer, toleranca dhe bashkëjetesa fetare ...

Prijësit e feve mblidhen për një konferencë paqësore
Prijësit fetar të shumë feve po marrinë pjesë në një konferencë që ka të bëjë me paqen. Konferenca ndërkombëtare quhet “Feja si një instrument për Paqen”, ndërsa aty po marrin pjesë edhe burrshtetas shqiptarë.
Gazeta Monitor | 18-Nov-2019 19:48
Prijësit fetar të shumë feve po marrinë pjesë në një konferencë që ka të bëjë me paqen. Konferenca ndërkombëtare quhet “Feja si një instrument për Paqen”, ndërsa aty po marrin pjesë edhe burrshtetas shqiptarë.

Xhaferi: Paqja është vlerë esenciale, universale dhe e drejtë e nevojshme e tërë njerëzimit
Paqja është vlerë thelbësore, e drejtë universale dhe e domosdoshme për gjithë njerëzimin, pa dallim feje, përkatësie etnike, race, gjinie, kulture, shtrese sociale, ekonomike dhe çfarëdo kategorizimi tjetër. Mbi të ...
TetovaSot | 18-Nov-2019 19:02
Paqja është vlerë thelbësore, e drejtë universale dhe e domosdoshme për gjithë njerëzimin, pa dallim feje, përkatësie etnike, race, gjinie, kulture, shtrese sociale, ekonomike dhe çfarëdo kategorizimi tjetër. Mbi të ...

Kryetari i Bashkësisë Hebreje në Kosovë po merr pjesë në kofenrencën “Feja si një instrument për Paqen”
Kryetari i Bashkësisë Hebreje Bet Israel Kosova, Ruzhdi Shkodra me ftesë të Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta është duke marrë pjesë në konferencën” Feja si një instrument për Paqen” . Në këtë konferencë ishte i ...
Indeks Online | 18-Nov-2019 18:33
Kryetari i Bashkësisë Hebreje Bet Israel Kosova, Ruzhdi Shkodra me ftesë të Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta është duke marrë pjesë në konferencën” Feja si një instrument për Paqen” . Në këtë konferencë ishte i ...

SHBA nxit politikanët e Ballkanit të bashkëpunojnë me klerikët në dobi të paqes
Tiranë, 18 nëntor 2019 – Ambasadori amerikan për Liritë Fetare Ndërkombëtare, Sam Brownback, u bëri sot thirrje politikanëve të rajonit të Ballkanit që të ndërtojnë një marrëdhënie të fortë diskutimesh me drejtuesit ...
Illyriapress | 18-Nov-2019 17:06
Tiranë, 18 nëntor 2019 – Ambasadori amerikan për Liritë Fetare Ndërkombëtare, Sam Brownback, u bëri sot thirrje politikanëve të rajonit të Ballkanit që të ndërtojnë një marrëdhënie të fortë diskutimesh me drejtuesit ...

Kosova dhe Shqipëria zotohen për luftimin e ekstremizmit dhe terrorizmit
Tiranë, 18 nëntor 2019 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Shqipërisë, Ilir Meta janë zotuar për vazhdimin e kthimit të qytetarëve të të dyja vendeve nga kampet e Sirisë dhe angazhimin për risocializimin e ...
Illyriapress | 18-Nov-2019 16:24
Tiranë, 18 nëntor 2019 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Shqipërisë, Ilir Meta janë zotuar për vazhdimin e kthimit të qytetarëve të të dyja vendeve nga kampet e Sirisë dhe angazhimin për risocializimin e ...

Xhaferi në Konferencën e organizuar në koordinim me Stejt Departamentin Amerikan në temën “Religjioni si instrument i paqes”
E hënë, 18 nëntor 2019 Tiranë, Republika e Shqipërisë Fjalimi i Kryetarit të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Konferencën e organizuar në koordinim me Stejt Departamentin Amerikan në temën “Religjioni ...
Aktuale.MK | 18-Nov-2019 14:05
E hënë, 18 nëntor 2019 Tiranë, Republika e Shqipërisë Fjalimi i Kryetarit të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Konferencën e organizuar në koordinim me Stejt Departamentin Amerikan në temën “Religjioni ...

Feja në shërbim të forcimit të paqes dhe tolerancës
Tiranë, 18 nëntor 2019 – Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në konferencën “Feja si instrument i paqes”, të organizuar nga Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në bashkëpunim ...
Ina-Online | 18-Nov-2019 14:00
Tiranë, 18 nëntor 2019 – Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në konferencën “Feja si instrument i paqes”, të organizuar nga Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në bashkëpunim ...

Tiranë: SHBA nxit politikanët e Ballkanit të bashkëpunojnë me klerikët në dobi të paqes
Ambasadori amerikan për Liritë Fetare Ndërkombëtare, Sam Brownback, u bëri sot thirrje politikanëve të rajonit të Ballkanit që të ndërtojnë një marrëdhënie të fortë diskutimesh me drejtuesit fetarë për të mposhtur ...
Zeri Amerikes | 18-Nov-2019 13:51
Ambasadori amerikan për Liritë Fetare Ndërkombëtare, Sam Brownback, u bëri sot thirrje politikanëve të rajonit të Ballkanit që të ndërtojnë një marrëdhënie të fortë diskutimesh me drejtuesit fetarë për të mposhtur ...

Kosova dhe Shqipëria zotohen për luftimin e ekstremizmit dhe terrorizmit
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Shqipërisë, Ilir Meta janë zotuar për vazhdimin e kthimit të qytetarëve të të dyja vendeve nga kampet e Sirisë dhe angazhimin për risocializimin e tyre në shoqëri. Ata i bën ...
Alsat-M | 18-Nov-2019 13:42
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Shqipërisë, Ilir Meta janë zotuar për vazhdimin e kthimit të qytetarëve të të dyja vendeve nga kampet e Sirisë dhe angazhimin për risocializimin e tyre në shoqëri. Ata i bën ...

Meta: Liria fetare është thelbësore për paqen dhe stabilitetin
Presidenti shqiptar, Ilir Meta ka thënë se liria fetare është thelbësore për paqen dhe stabilitetin. Meta në faqen e tij në Facebook, ka shkruar se ndjehet i privilegjuar që në koordinim me Departamentin e Shtetit të ...
Arbresh | 18-Nov-2019 13:37
Presidenti shqiptar, Ilir Meta ka thënë se liria fetare është thelbësore për paqen dhe stabilitetin. Meta në faqen e tij në Facebook, ka shkruar se ndjehet i privilegjuar që në koordinim me Departamentin e Shtetit të ...

Kosova dhe Shqipëria zotohen për luftimin e ekstremizmit dhe terrorizmit
Ata i bën këto deklarata në konferencën “Feja si instrument i paqes”, të organizuar në Tiranë nga presidenti Ilir Meta, në bashkëpunim me Departamentin amerikan të Shtetit. Presidenti Thaçi tha se Kosova është përballur ...
Lajminet | 18-Nov-2019 13:15
Ata i bën këto deklarata në konferencën “Feja si instrument i paqes”, të organizuar në Tiranë nga presidenti Ilir Meta, në bashkëpunim me Departamentin amerikan të Shtetit. Presidenti Thaçi tha se Kosova është përballur ...

Feja, si një instrument për paqen në Ballkan
Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferri, gjatë fjalës së tij në Konferencën Ndërkombëtare “Feja si një instrument për paqen”, organizuar në bashkërendim me Departamentin e SHBA ka deklaruar se ...
Lexo | 18-Nov-2019 13:10
Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferri, gjatë fjalës së tij në Konferencën Ndërkombëtare “Feja si një instrument për paqen”, organizuar në bashkërendim me Departamentin e SHBA ka deklaruar se ...

Kosova dhe Shqipëria zotohen për luftimin e ekstremizmit dhe terrorizmit
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Shqipërisë, Ilir Meta janë zotuar për vazhdimin e kthimit të qytetarëve të të dyja vendeve nga kampet e Sirisë dhe angazhimin për risocializimin e tyre në shoqëri. Ata i ...
Zeri | 18-Nov-2019 13:09
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Shqipërisë, Ilir Meta janë zotuar për vazhdimin e kthimit të qytetarëve të të dyja vendeve nga kampet e Sirisë dhe angazhimin për risocializimin e tyre në shoqëri. Ata i ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved