ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/09/2020 02:28

Atmosfera në sheshin e Prishtinës gjatë ndeshjes Kosovë-Angli

Atmosfera në sheshin e Prishtinës gjatë ndeshjes Kosovë-Angli
Kosova sot pret Anglinë në stadiumin “Fadil Vokrri” për ndeshjen e fundit të fazës kualifikuese për Kampionatin Evropian, ‘Euro 2020’,e cila fillon nga ora 18:00.
Top Channel | 17-Nov-2019 18:17
Kosova sot pret Anglinë në stadiumin “Fadil Vokrri” për ndeshjen e fundit të fazës kualifikuese për Kampionatin Evropian, ‘Euro 2020’,e cila fillon nga ora 18:00.

Southgate: Kosova na e bëri të vështirë deri në minutën e 70-të, atmosfera e jashtëzakonshme – fat ndaj Maqedonisë
Përzgjedhësi i Anglisë, Gareth Southgate, ka folur pas ndeshjes, duke thënë se Kosova ia bëri të vështirë punën deri në minutën e 70-të. Ai tha se u ndie shumë mirë në atmosferën e jashtëzakonshme që u krijua në ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 20:31
Përzgjedhësi i Anglisë, Gareth Southgate, ka folur pas ndeshjes, duke thënë se Kosova ia bëri të vështirë punën deri në minutën e 70-të. Ai tha se u ndie shumë mirë në atmosferën e jashtëzakonshme që u krijua në ...

Vojvoda: Nuk ishte për 4-0, kishim shanse edhe ne
Mërgim Vojvoda është shprehur i zhgënjyer me rezultatin 4-0 që Anglia e mposhti Kosovën. Mbrojtësi i Përfaqësues tonë ka thënë se ne kishim raste të shënonim gola në pjesën e parë, por ‘Tre Luanët’ treguan fuqinë e ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 20:15
Mërgim Vojvoda është shprehur i zhgënjyer me rezultatin 4-0 që Anglia e mposhti Kosovën. Mbrojtësi i Përfaqësues tonë ka thënë se ne kishim raste të shënonim gola në pjesën e parë, por ‘Tre Luanët’ treguan fuqinë e ...

Dresheviq pas humbjes së Kosovës: Nuk do të ishte ky rezultat, po të mos bënim shumë gabime
Ibrahim Dresheviq është deklaruar pas humbjes së Kosovës që pësoi ndaj Anglisë në euro 2020. Përfaqësuesja jonë e mbylli kampanjën e kualifikimeve në Kampionatin Evropian me humbjen 0-4 ndaj ‘Tre Luanëve’ në stadiumin ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 20:00
Ibrahim Dresheviq është deklaruar pas humbjes së Kosovës që pësoi ndaj Anglisë në euro 2020. Përfaqësuesja jonë e mbylli kampanjën e kualifikimeve në Kampionatin Evropian me humbjen 0-4 ndaj ‘Tre Luanëve’ në stadiumin ...

Southgate: I rezistuam presionit të Kosovës, kemi ende probleme
Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, foli pas ndeshjes me Kosovën, ku tha se skuadra e tij lejoi shumë hapësira dhe ka disa probleme për t’u analizuar. Edhe pse triumfoi 0-4, Southgate pati kritika ndaj të tijve. “Ne ...
ABCNews | 17-Nov-2019 21:05
Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, foli pas ndeshjes me Kosovën, ku tha se skuadra e tij lejoi shumë hapësira dhe ka disa probleme për t’u analizuar. Edhe pse triumfoi 0-4, Southgate pati kritika ndaj të tijve. “Ne ...

Respektimi i himnit anglez, gazetari i njohur i mahnitur nga Dardanët
Vështirë që Anglia të ketë shijuar një mikpritje të tillë në ndonjë stadium tjetër ashtu si në “Fadil Vokrri”. Gjithçka ka shkuar për mrekulli përpara ndeshjes dhe ashtu po shkon edhe gjatë saj. Britanikët janë ...
ABCNews | 17-Nov-2019 19:42
Vështirë që Anglia të ketë shijuar një mikpritje të tillë në ndonjë stadium tjetër ashtu si në “Fadil Vokrri”. Gjithçka ka shkuar për mrekulli përpara ndeshjes dhe ashtu po shkon edhe gjatë saj. Britanikët janë ...

Hekuran Kryeziu i lumtur me paraqitjet e Kosovës në Euro 2020 – shpreson të kualifikohemi nga Liga e Kombeve
Hekuran Kryeziu është shprehur shumë i lumtur me lojën që ka treguar Kosova në kualifikimet për Euro 2020. Mesfushori i Përfaqësueses tonë ka deklaruar se ai është duke u rikuperuar nga lëndimi, por që shpreson që në ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 17:40
Hekuran Kryeziu është shprehur shumë i lumtur me lojën që ka treguar Kosova në kualifikimet për Euro 2020. Mesfushori i Përfaqësueses tonë ka deklaruar se ai është duke u rikuperuar nga lëndimi, por që shpreson që në ...

Arbër Zeneli: Do jem i gatshëm për ndeshjen ndaj Maqedonisë së Veriut në Ligën e Kombeve
Arbër Zeneli është deklaruar para ndeshjes që Kosova do ta zhvillojë ndaj Anglisë në stadiumin “Fadil Vokrri” në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Ylli i Përfaqësues sonë ka bërë të ditur se është i gatshëm që të ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 17:35
Arbër Zeneli është deklaruar para ndeshjes që Kosova do ta zhvillojë ndaj Anglisë në stadiumin “Fadil Vokrri” në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020. Ylli i Përfaqësues sonë ka bërë të ditur se është i gatshëm që të ...

FOTO | Leksion për racizmin, mesazh fantastik i tifozëve dardanë
Racizmi është shtuar shumë kohët e fundit në futbollin evropian. Anglia është një nga kombëtaret që e ka provuar më shumë, sidomos Raheem Sterling. Ndryshe ndodh në trojet shqiptare dhe tifozët e Kosovës meritojnë ...
ABCNews | 17-Nov-2019 18:11
Racizmi është shtuar shumë kohët e fundit në futbollin evropian. Anglia është një nga kombëtaret që e ka provuar më shumë, sidomos Raheem Sterling. Ndryshe ndodh në trojet shqiptare dhe tifozët e Kosovës meritojnë ...

DIREKT | Kosova e nis në sulm, befasohet Anglia!
Kosova pret sot Anglinë në një sfidë historike për “Dardanët”. Në Fadil Vokrri, zbresin yjet e njohur anglezë përballë luftëtarëve të Challandes, një takim që premton spektakël. Të dyja skuadrat nuk kanë objektiv në ...
ABCNews | 17-Nov-2019 18:05
Kosova pret sot Anglinë në një sfidë historike për “Dardanët”. Në Fadil Vokrri, zbresin yjet e njohur anglezë përballë luftëtarëve të Challandes, një takim që premton spektakël. Të dyja skuadrat nuk kanë objektiv në ...

Werder Bremeni i dëshiron fat Milot Rashicës për ndeshjen ndaj Anglisë
Werder Bremeni i ka dëshiruar fat anëtarit të tyre Milot Rashicës për ndeshjen që Kosova e zhvillon ndaj Anglisë. Përfaqësuesja jonë dhe ‘Tre Luanët’ do të përballen nga ora 18:00 në kuadër të Grupit A të kualifikimeve ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 17:23
Werder Bremeni i ka dëshiruar fat anëtarit të tyre Milot Rashicës për ndeshjen që Kosova e zhvillon ndaj Anglisë. Përfaqësuesja jonë dhe ‘Tre Luanët’ do të përballen nga ora 18:00 në kuadër të Grupit A të kualifikimeve ...

Prishtinë, dyshohet se ka humbur një tifoz anglez
Pas përfundimit të ndeshjes midis Kombëtares së Kosovës dhe asaj të Anglisë, dyshohet se ka humbur një tifoz anglez. Klan Kosova ka kontaktuar Policinë për të mësuar më shumë detaje rreth këtij rasti, por deri më tani ...
Klan Kosova | 17-Nov-2019 23:34
Pas përfundimit të ndeshjes midis Kombëtares së Kosovës dhe asaj të Anglisë, dyshohet se ka humbur një tifoz anglez. Klan Kosova ka kontaktuar Policinë për të mësuar më shumë detaje rreth këtij rasti, por deri më tani ...

Boks, Shpëtim Bajoku fiton trofeun “Adem Jashari”
Shpëtim Bajoku është shpallur boksieri më i mirë i turneut ndërkombëtar “Adem Jashari”. Meçet finale të edicionit të 21-të të turneut kushtuar komandantit legjendar janë zhvilluar të dielën në Pallatin e Rinisë dhe ...
Koha.net | 17-Nov-2019 22:29
Shpëtim Bajoku është shpallur boksieri më i mirë i turneut ndërkombëtar “Adem Jashari”. Meçet finale të edicionit të 21-të të turneut kushtuar komandantit legjendar janë zhvilluar të dielën në Pallatin e Rinisë dhe ...

Vojvoda e Aliti optimistë për kualifikimin e Kosovës në Evropian
Mbrojtësit Mërgim Vojvoda e Fidan Aliti janë optimistë se Kosova do të mund të arrijë të kualifikohet për në Euro 2020, përmes Ligës së Kombeve. Kosova pësoi humbje në ndeshjen e fundit të kualifikimeve për në ...
Koha.net | 17-Nov-2019 22:27
Mbrojtësit Mërgim Vojvoda e Fidan Aliti janë optimistë se Kosova do të mund të arrijë të kualifikohet për në Euro 2020, përmes Ligës së Kombeve. Kosova pësoi humbje në ndeshjen e fundit të kualifikimeve për në ...

Ylli shqiptar Rita Ora tregon se për kë bëri tifo në ndeshjen Kosova - Anglia
Përfaqësuesja e Kosovës dhe Anglia sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë kanë zhvilluar ndeshjen e fundit kualifikuese për Kampionatin Evropian. Anglia tregoi ishte ekip më i mirë pasi e mposhti Kosovën me ...
Zeri | 17-Nov-2019 22:20
Përfaqësuesja e Kosovës dhe Anglia sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë kanë zhvilluar ndeshjen e fundit kualifikuese për Kampionatin Evropian. Anglia tregoi ishte ekip më i mirë pasi e mposhti Kosovën me ...

Vojvoda: Në Evropë shkojmë përmes Ligës së Kombeve
Kosova pësoi humbje në ndeshjen e fundit të kualifikimeve për në kampionatin evropian “Euro 2020”, nga Anglia me rezultat 0:4. Kjo ishte humbja e parë në stadiumin “Fadil Vokrri” për Dardanët, të cilët kanë edhe një ...
Indeks Online | 17-Nov-2019 22:05
Kosova pësoi humbje në ndeshjen e fundit të kualifikimeve për në kampionatin evropian “Euro 2020”, nga Anglia me rezultat 0:4. Kjo ishte humbja e parë në stadiumin “Fadil Vokrri” për Dardanët, të cilët kanë edhe një ...

Vojvoda: Kualifikimin e kërkojmë nga Liga e Kombeve
Kosova pësoi humbje në ndeshjen e fundit të kualifikimeve për në kampionatin evropian “Euro 2020”, nga Anglia me rezultat 0:4.
Kosova Press | 17-Nov-2019 22:00
Kosova pësoi humbje në ndeshjen e fundit të kualifikimeve për në kampionatin evropian “Euro 2020”, nga Anglia me rezultat 0:4.

Lëndohet një person derisa po shikonte ndeshjen Kosovë – Angli
Sot rreth orës 19:00 një person është lënduar derisa po shikonte ndeshjen midis Kombëtares së Kosovës dhe asaj të Anglisë. Dyshohet se personi në fjalë është rrëzuar nga një lartësi në Pallatin e Rinisë, derisa po ...
Klan Kosova | 17-Nov-2019 21:34
Sot rreth orës 19:00 një person është lënduar derisa po shikonte ndeshjen midis Kombëtares së Kosovës dhe asaj të Anglisë. Dyshohet se personi në fjalë është rrëzuar nga një lartësi në Pallatin e Rinisë, derisa po ...

Limaj: Ëndrra për Europian vazhdon
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se ëndrra për t’u kualifikuar në EURO2020 tani vazhdon përmes Ligës së Kombeve. Në fund të eliminatorëve për EURO 2020, Limaj iu ka shprehur mirënjohje lojtarëve ...
TetovaSot | 17-Nov-2019 21:22
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se ëndrra për t’u kualifikuar në EURO2020 tani vazhdon përmes Ligës së Kombeve. Në fund të eliminatorëve për EURO 2020, Limaj iu ka shprehur mirënjohje lojtarëve ...

Southgate: Ndeshja me Kosovën e vështirë – mikpritja e jashtëzakonshme
Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate, ka thënë se ndeshja me Kosovën ka qenë e vështirë dhe se mikpritja ka qenë e jashtëzakonshme.Kështu ka thënë ai gjatë një konference për media, pas ndeshjes Kosovë – ...
InFokusi | 17-Nov-2019 21:20
Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate, ka thënë se ndeshja me Kosovën ka qenë e vështirë dhe se mikpritja ka qenë e jashtëzakonshme.Kështu ka thënë ai gjatë një konference për media, pas ndeshjes Kosovë – ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved