ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/08/2020 04:13

Halli të bën t’i harrosh të gjitha, surprizon presidenti Meta: Thërret Soros-in në takim për të diskutuar për Kushtetuesen

Halli të bën t’i harrosh të gjitha, surprizon presidenti Meta: Thërret Soros-in në takim për të diskutuar për Kushtetuesen
Në një lëvizje surprizë, Kreu i Shtetit Ilir Meta ka ftuar për një takim gjatë javës së ardhshme edhe Fondacionin e Shoqërisë së Hapur (Soros), si dhe përfaqësues të shoqërisë civile të angazhuar me reformën në ...
GazetaTema | 16-Nov-2019 20:28
Në një lëvizje surprizë, Kreu i Shtetit Ilir Meta ka ftuar për një takim gjatë javës së ardhshme edhe Fondacionin e Shoqërisë së Hapur (Soros), si dhe përfaqësues të shoqërisë civile të angazhuar me reformën në ...

“Puç kushtetues”/ Surprizë e pabesueshme, Meta fton në takim SOROS
Tingëllon e pabesueshme, por presidenti Meta ka ftuar në takim edhe fondacionin e shoqërisë së hapur SOROS, javën që vjen; si dhe përfaqësues të shoqërisë civile të angazhuar me reformën në drejtësi.
Top Channel | 16-Nov-2019 18:54
Tingëllon e pabesueshme, por presidenti Meta ka ftuar në takim edhe fondacionin e shoqërisë së hapur SOROS, javën që vjen; si dhe përfaqësues të shoqërisë civile të angazhuar me reformën në drejtësi.

Pas kryetarëve opozitarë Meta do takojë edhe ambasadorët
Burime pranë Presidentit Meta thanë për mediat se Presidenti Meta pritet të ftojë për takim këshillin e ambasadorëve shqiptarë javën e ardhshme për t’i informuar për situatën e rëndë të funksionimit të shtetit ligjor që ...
Top Channel | 16-Nov-2019 18:46
Burime pranë Presidentit Meta thanë për mediat se Presidenti Meta pritet të ftojë për takim këshillin e ambasadorëve shqiptarë javën e ardhshme për t’i informuar për situatën e rëndë të funksionimit të shtetit ligjor që ...

Këshilli i ambasadorëve dhe shoqëria e hapur Soros në Shqipëri ,ftohen në takim për Puçin në Gjykatën Kushtetutese nga Presidenti i Republikës
Burime mediatike bëjnë me dije se Presidenti Meta pritet të ftojë për takim këshillin e ambasadorëve shqiptare javën e ardhshme për ti informuar për situatën e rëndë të funksionimit të shtetit ligjor që rrezikon ...
Telegraf | 16-Nov-2019 20:47
Burime mediatike bëjnë me dije se Presidenti Meta pritet të ftojë për takim këshillin e ambasadorëve shqiptare javën e ardhshme për ti informuar për situatën e rëndë të funksionimit të shtetit ligjor që rrezikon ...

Presidenti Meta fton gjithë ish-presidentët shqiptarë në takim
Për të gjetur një zgjidhje të krizës së rëndë në vend, Presidenti Ilir Meta do të ftojë javën e ardhshme gjithë ish-presidentët e Republikës në takime të veçanta. Po kështu kreu i shtetit do të kërkojë edhe takim me ...
Telegraf | 16-Nov-2019 19:46
Për të gjetur një zgjidhje të krizës së rëndë në vend, Presidenti Ilir Meta do të ftojë javën e ardhshme gjithë ish-presidentët e Republikës në takime të veçanta. Po kështu kreu i shtetit do të kërkojë edhe takim me ...

Ilir Meta kërkon zgjidhje nga Berisha, Nishani, Mejdani, Topi dhe Mojsiu: Takim urgjent, vendi është në krizë
Ilir Meta për të gjetur një zgjidhje të krizës politike, mësohet javën e ardhshme do të ftojë të gjithë ish-presidentët e Republikës në takime të veçanta. Gjithashtu, Meta do të kërkojë takim edhe me gjithë ...
GazetaTema | 16-Nov-2019 18:04
Ilir Meta për të gjetur një zgjidhje të krizës politike, mësohet javën e ardhshme do të ftojë të gjithë ish-presidentët e Republikës në takime të veçanta. Gjithashtu, Meta do të kërkojë takim edhe me gjithë ...

Ja si PD kallëzoi 2 vjet më parë Ardian Dvoranin: Qëndroi 12 vjet në detyrë, pasoja antikushtetuese. Bllokoi Gjykatën e Lartë
Me sa duket Ardian Dvorani, kryetari i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi nuk e ka padinë e parë penale në ngarkim të tij. Dje Presidenti i Republikës Ilir Meta tha se do të kallëzojë penalisht Dvoranin për shpërdorim ...
BalkanWeb | 16-Nov-2019 10:01
Me sa duket Ardian Dvorani, kryetari i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi nuk e ka padinë e parë penale në ngarkim të tij. Dje Presidenti i Republikës Ilir Meta tha se do të kallëzojë penalisht Dvoranin për shpërdorim ...

Zëri i Amerikës: Presidenti Meta padit kryetarin e KED-së për shkelje të rënda
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, njoftoi se do të kallëzojë penalisht në prokurori të hënën kryetarin e Këshillit të Emërimeve në Drejtesi, Ardian Dvorani, për shpërdorim detyre dhe përvetësim i titullit, apo detyrës ...
BalkanWeb | 16-Nov-2019 07:31
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, njoftoi se do të kallëzojë penalisht në prokurori të hënën kryetarin e Këshillit të Emërimeve në Drejtesi, Ardian Dvorani, për shpërdorim detyre dhe përvetësim i titullit, apo detyrës ...

?Meta thërret Fondacionin Soros në takim për të diskutuar për Kushtetuesen
Në një lëvizje surprizë, Kreu i Shtetit Ilir Meta ka ftuar për një takim gjatë javës së ardhshme edhe Fondacionin e Shoqërisë së Hapur (Soros), si dhe përfaqësues të shoqërisë civile të angazhuar me reformën në ...
Telegrafi | 16-Nov-2019 19:26
Në një lëvizje surprizë, Kreu i Shtetit Ilir Meta ka ftuar për një takim gjatë javës së ardhshme edhe Fondacionin e Shoqërisë së Hapur (Soros), si dhe përfaqësues të shoqërisë civile të angazhuar me reformën në ...

Meta padit kreun e KED/ Presidenti: Dvorani ka shkelur ligjin me qëllim
Ilir Meta do të kallëzojë penalisht kryetarin e KED, Ardian Dvorani, duke i kërkuar drejtësisë dënimin e tij nga 2 deri në 7 vite burg.
Top Channel | 15-Nov-2019 20:12
Ilir Meta do të kallëzojë penalisht kryetarin e KED, Ardian Dvorani, duke i kërkuar drejtësisë dënimin e tij nga 2 deri në 7 vite burg.

I vetmi garant i Kushtetutës është Gjykata Kushtetuese
Presidenti Ilir Meta: Përpjekjet për të dhunuar Kushtetutën me kapjen e Gjykatës janë të vdekura, pasi ky institucion I përket Republikës. Gjykata Kushtetuese publikon 5 anëtarët e saj dhe mer vendimin e parë për ...
Telegraf | 16-Nov-2019 09:38
Presidenti Ilir Meta: Përpjekjet për të dhunuar Kushtetutën me kapjen e Gjykatës janë të vdekura, pasi ky institucion I përket Republikës. Gjykata Kushtetuese publikon 5 anëtarët e saj dhe mer vendimin e parë për ...

Meta thërret Soros në takim për të diskutuar për Gjykatën Kushtetuese
Në një lëvizje surprizë, Kreu i Shtetit Ilir Meta ka ftuar për një takim gjatë javës së ardhshme edhe Fondacionin e Shoqërisë së Hapur (Soros), si dhe përfaqësues të shoqërisë civile të angazhuar me reformën në ...
Lapsi | 16-Nov-2019 19:04
Në një lëvizje surprizë, Kreu i Shtetit Ilir Meta ka ftuar për një takim gjatë javës së ardhshme edhe Fondacionin e Shoqërisë së Hapur (Soros), si dhe përfaqësues të shoqërisë civile të angazhuar me reformën në ...

Ardian Dvorani reagon pas paralajmërimit të Metës për kallëzim penal
Kryetari i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani ka reaguar pas paralajmërimit për kallëzim penal nga presidenti Ilir Meta.
Top Channel | 15-Nov-2019 17:42
Kryetari i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani ka reaguar pas paralajmërimit për kallëzim penal nga presidenti Ilir Meta.

“Puç Kushtetues”! Surprizon Presidenti, fton në takim fondacionin Soros
Pas ftesës për takim që, kreu i shtetit i dërgoi kryetarit të PD Lulzim Basha, kryetarëve të partive të koalicionit Opozita e Bashkuar dhe Këshillit të Ambasadorëve shqiptarë, së fundmi Presidenti Meta fton dhe ...
ABCNews | 16-Nov-2019 18:49
Pas ftesës për takim që, kreu i shtetit i dërgoi kryetarit të PD Lulzim Basha, kryetarëve të partive të koalicionit Opozita e Bashkuar dhe Këshillit të Ambasadorëve shqiptarë, së fundmi Presidenti Meta fton dhe ...

“Rrezikohet izolimi i vendit”, pas partive opozitare Meta fton në takim urgjent edhe Këshillin e Ambasadorëve
Presidenti i Republikës Ilir Meta pritet të ftojë për takim Këshillin e Ambasadorëve Shqiptarë javën e ardhshme. Burime për “ABC News” bëjnë me dije se Presidenti Meta në këtë takim do t’i informojë ambasadorët për ...
ABCNews | 16-Nov-2019 18:15
Presidenti i Republikës Ilir Meta pritet të ftojë për takim Këshillin e Ambasadorëve Shqiptarë javën e ardhshme. Burime për “ABC News” bëjnë me dije se Presidenti Meta në këtë takim do t’i informojë ambasadorët për ...

Dvorani i përgjigjet me ironi Metës: Më në fund Presidenti po e ushtron një të drejtë që gëzon…
Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, ka reaguar lidhur me padinë e presidentit Ilir Meta ndaj tij. Në reagim ai shkruan se të paktën kreu I shtetit po e ushtron një të drejtë që ia njeh Kushtetuta ...
VizionPlus | 15-Nov-2019 21:31
Kreu i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, ka reaguar lidhur me padinë e presidentit Ilir Meta ndaj tij. Në reagim ai shkruan se të paktën kreu I shtetit po e ushtron një të drejtë që ia njeh Kushtetuta ...

Perplasja me Ramen, Meta therret takim me fondacionin SOROS
Burime nga Presidenca bëjnë me dije se Presidenti Ilir Meta ka ftuar në takim pjesëtarë të Fondacionit “Shoqëria e Hapur Soros”. Sipas burimeve, takimi është propozuar të zhvillohet javën e ardhshme dhe do të diskutohet ...
Lajmi i Fundit | 16-Nov-2019 22:42
Burime nga Presidenca bëjnë me dije se Presidenti Ilir Meta ka ftuar në takim pjesëtarë të Fondacionit “Shoqëria e Hapur Soros”. Sipas burimeve, takimi është propozuar të zhvillohet javën e ardhshme dhe do të diskutohet ...

“Video e prova përvëluese”, Meta nis nga e hëna publikimin e fakteve që përfshijnë edhe zyrtarë të tjerë
Presidenca ka konfirmuar edhe njëherë kallëzimin penal që do të dorëzohet të hënën në Prokurori, për kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. Zëdhënësi i Presidentit Meta tha do të publikohet edhe një ...
ABCNews | 16-Nov-2019 14:19
Presidenca ka konfirmuar edhe njëherë kallëzimin penal që do të dorëzohet të hënën në Prokurori, për kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani. Zëdhënësi i Presidentit Meta tha do të publikohet edhe një ...

Ardian Dvorani, i përgjigjet Metës, pas paralajmërimit për padi penale
Kryetari i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, i është përgjigjur Ilir Metës, i cili tha se ditën e hënë do të depozitojë kallëzimin penal në Prokurori kundër tij. “Në media po mësoj se zoti President, ...
GazetaTema | 15-Nov-2019 17:18
Kryetari i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani, i është përgjigjur Ilir Metës, i cili tha se ditën e hënë do të depozitojë kallëzimin penal në Prokurori kundër tij. “Në media po mësoj se zoti President, ...

Pas kryetarëve opozitarë Meta do takojë edhe ambasadorët
Burime pranë Presidentit Meta thanë për mediat se Presidenti Meta pritet të ftojë për takim këshillin e ambasadorëve shqiptarë javën e ardhshme për t’i informuar për situatën e rëndë të funksionimit të shtetit ligjor që ...
Flaka | 16-Nov-2019 20:18
Burime pranë Presidentit Meta thanë për mediat se Presidenti Meta pritet të ftojë për takim këshillin e ambasadorëve shqiptarë javën e ardhshme për t’i informuar për situatën e rëndë të funksionimit të shtetit ligjor që ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved