ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/09/2020 03:49

Ndjehet tërmet në Manastir

Ndjehet tërmet në Manastir
Një tërmet sot dridhi qytetin e Manastirit. Një tërmet është regjistruar këtë pasdite në Greqinë fqinje në Lerin me një magnitudë 3 shkallë Rihter. Epiqendra e tërmetit ishte 8 km në veriperëndim të Lerinit dhe 21 km në ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 17:57
Një tërmet sot dridhi qytetin e Manastirit. Një tërmet është regjistruar këtë pasdite në Greqinë fqinje në Lerin me një magnitudë 3 shkallë Rihter. Epiqendra e tërmetit ishte 8 km në veriperëndim të Lerinit dhe 21 km në ...

Tërmeti shkund Tiranën, sizmiologu: Mund të ketë lëkundje më të vogla
Tërmeti u ndje edhe në Durrës. Sizmiologu Rexhep Koçi në një lidhje telefonike tha se nuk mund të përjashtohet fakti se mund të ketë të tjera lëkundje, por në intensitet të ulët. “Sot është regjistruar një tërmet me ...
Telegraf | 17-Nov-2019 11:11
Tërmeti u ndje edhe në Durrës. Sizmiologu Rexhep Koçi në një lidhje telefonike tha se nuk mund të përjashtohet fakti se mund të ketë të tjera lëkundje, por në intensitet të ulët. “Sot është regjistruar një tërmet me ...

Frikë nga tërmete të tjera? Flet sizmologu
Pasi Tirana u godit sot nga një tërmet me magnitudë 3.7, frika që ‘mbërthen’ qytetarët është fakti nëse do të ketë të tjera lëkundje. Pavarësisht faktit se tërmetet nuk parashikohen, sizmologu Rexhep Koçi në një lidhje ...
GazetaTema | 17-Nov-2019 10:53
Pasi Tirana u godit sot nga një tërmet me magnitudë 3.7, frika që ‘mbërthen’ qytetarët është fakti nëse do të ketë të tjera lëkundje. Pavarësisht faktit se tërmetet nuk parashikohen, sizmologu Rexhep Koçi në një lidhje ...

Ndjehet tërmet në Manastir
Një tërmet sot dridhi qytetin e Manastirit. Një tërmet është regjistruar këtë pasdite në Greqinë fqinje në Lerin me një magnitudë 3 shkallë Rihter. Epiqendra e tërmetit ishte 8 km në veriperëndim të Lerinit dhe 21 km në ...
Arbresh | 17-Nov-2019 18:02
Një tërmet sot dridhi qytetin e Manastirit. Një tërmet është regjistruar këtë pasdite në Greqinë fqinje në Lerin me një magnitudë 3 shkallë Rihter. Epiqendra e tërmetit ishte 8 km në veriperëndim të Lerinit dhe 21 km në ...

A do të ketë lëkundje të tjera pas tërmetit me magnitudë 3.7? Flet sizmiologu
Një tërmet me magnitudë 3.7 goditi vendin këtë paradite, ndërsa epiqendra ishte 14 km larg nga Tirana. Lëkundjet ishin mjaft të ndjeshme, ndërsa riktheu edhe njëherë panikun tek qytetarët. Sakaq, në një lidhje ...
TetovaSot | 17-Nov-2019 13:26
Një tërmet me magnitudë 3.7 goditi vendin këtë paradite, ndërsa epiqendra ishte 14 km larg nga Tirana. Lëkundjet ishin mjaft të ndjeshme, ndërsa riktheu edhe njëherë panikun tek qytetarët. Sakaq, në një lidhje ...

Tërmet në Tiranë e Bulqizë
Lëkundje tërmeti u regjistruan pak kohë më parë në kryeqytet. Magnituta e tërmetit ishte 3.6 me epiqendër 16 km në perëndim në Bulqizës dhe 23 km në verilindje të Tiranës, shkruajnë mediat kosovare, përcjell albinfo.ch. ...
AlbInfo | 17-Nov-2019 11:46
Lëkundje tërmeti u regjistruan pak kohë më parë në kryeqytet. Magnituta e tërmetit ishte 3.6 me epiqendër 16 km në perëndim në Bulqizës dhe 23 km në verilindje të Tiranës, shkruajnë mediat kosovare, përcjell albinfo.ch. ...

Tërmet në Shqipëri, ndjehet edhe në Maqedoni
Tërmet me magnitudë 3.2 gradë para pak çastesh është ndjerë në Ohër, transmeton Zhurnal. Epiqendra e tërmetit ka qenë në Tiranë, Shqipëri. Ky tërmet është ndjerë edhe në rajonin Ohrit. Interesante
Klan Kosova | 09-Oct-2017 11:06
Tërmet me magnitudë 3.2 gradë para pak çastesh është ndjerë në Ohër, transmeton Zhurnal. Epiqendra e tërmetit ka qenë në Tiranë, Shqipëri. Ky tërmet është ndjerë edhe në rajonin Ohrit. Interesante

Frikë nga tërmete të tjera? Sizmiologu: Mund të ketë lëkundje por…
Pasi Tirana u godit sot nga një tërmet me magnitudë 3.7, frika që ‘mbërthen’ qytetarët është fakti nëse do të ketë të tjera lëkundje. Pavarësisht faktit se tërmetet nuk parashikohen, sizmiologu Rexhep Koçi në një lidhje ...
BalkanWeb | 17-Nov-2019 10:36
Pasi Tirana u godit sot nga një tërmet me magnitudë 3.7, frika që ‘mbërthen’ qytetarët është fakti nëse do të ketë të tjera lëkundje. Pavarësisht faktit se tërmetet nuk parashikohen, sizmiologu Rexhep Koçi në një lidhje ...

Tërmet në Shqipëri, ndihet edhe në vendin tonë
Lëkundje të forta tërmeti u regjistruan pak minuta më parë në Tiranë. Magnituta e tërmetit ishte 3.6 me epiqendër 16 km në perëndim në Bulqizës dhe 23 km në verilindje të Tiranës. Ai u ndje po ashtu edhe në veriperëndim ...
Gazeta Express | 17-Nov-2019 11:21
Lëkundje të forta tërmeti u regjistruan pak minuta më parë në Tiranë. Magnituta e tërmetit ishte 3.6 me epiqendër 16 km në perëndim në Bulqizës dhe 23 km në verilindje të Tiranës. Ai u ndje po ashtu edhe në veriperëndim ...

Tërmete të tjera? Sizmiologu: Mund të ketë lëkundje por…
Pasi Tirana u godit sot nga një tërmet me magnitudë 3.6 ballë, qyretarët i tremben lëkundjeve të mundshme në vijim. Pavarësisht faktit se tërmetet nuk parashikohen, sizmiologu Rexhep Koçi në një lidhje telefonike për ...
Lapsi | 17-Nov-2019 11:01
Pasi Tirana u godit sot nga një tërmet me magnitudë 3.6 ballë, qyretarët i tremben lëkundjeve të mundshme në vijim. Pavarësisht faktit se tërmetet nuk parashikohen, sizmiologu Rexhep Koçi në një lidhje telefonike për ...

Sërish lëkundje tërmeti në Tiranë/ Zbulohet magnituda dhe epiqendra…
Kryeqyteti u lëkund sërish të dielën nga tërmeti, duke rizgjuar frikën e asaj që ndodhi në shtator. Nga të dhënat e para mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë pranë Bulqizës. Magnituda e tërmetit ka qenë 3.6 ballë, ...
Standard | 17-Nov-2019 11:21
Kryeqyteti u lëkund sërish të dielën nga tërmeti, duke rizgjuar frikën e asaj që ndodhi në shtator. Nga të dhënat e para mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë pranë Bulqizës. Magnituda e tërmetit ka qenë 3.6 ballë, ...

A do të ketë lëkundje të tjera pas tërmetit në Tiranë? Flet sizmologu: Nuk është nga ato raste që …
Pas tërmetit të fortë në Tiranë një orë më parë, duket se nuk ka më vend për panik. Sizmiologu, Olgert Gjuzi tha në një lidhje telefonike për ‘News 24’ se epiqendra e tërmetit me magnitudë 3.7 i shkallës rihter ishte në ...
Politiko | 17-Nov-2019 11:16
Pas tërmetit të fortë në Tiranë një orë më parë, duket se nuk ka më vend për panik. Sizmiologu, Olgert Gjuzi tha në një lidhje telefonike për ‘News 24’ se epiqendra e tërmetit me magnitudë 3.7 i shkallës rihter ishte në ...

A do të ketë lëkundje të tjera pas tërmetit me magnitudë 3.7? Flet për Abc News sizmiologu
Një tërmet me magnitudë 3.7 goditi vendin këtë paradite, ndërsa epiqendra ishte 14 km larg nga Tirana. Lëkundjet ishin mjaft të ndjeshme, ndërsa riktheu edhe njëherë panikun tek qytetarët. Sakaq, në një lidhje ...
ABCNews | 17-Nov-2019 11:01
Një tërmet me magnitudë 3.7 goditi vendin këtë paradite, ndërsa epiqendra ishte 14 km larg nga Tirana. Lëkundjet ishin mjaft të ndjeshme, ndërsa riktheu edhe njëherë panikun tek qytetarët. Sakaq, në një lidhje ...

Frike nga termete te tjera? Sizmiologu: Mund te kete lekundje por…
Një tjetër tërmet i fuqishëm lëkundi Tiranën para disa minutash, duke rikthyer frikën te qytetarët. Tërmeti u ndje edhe në Durrës. Sizmiologu Rexhep Koçi në një lidhje telefonike për ‘News24’ tha se nuk mund të ...
Lajmi i Fundit | 17-Nov-2019 11:11
Një tjetër tërmet i fuqishëm lëkundi Tiranën para disa minutash, duke rikthyer frikën te qytetarët. Tërmeti u ndje edhe në Durrës. Sizmiologu Rexhep Koçi në një lidhje telefonike për ‘News24’ tha se nuk mund të ...

Sërish lëkundje tërmeti në Tiranë
Pak minuta më parë Tirana është tronditur sërish nga lëkundjet e tërmetit. Lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3,6 ballë të shkallës Rihter dhe epiqendra ka qenë në afërsi të Bulqizës, 23 km nga Tirana.
Shenja | 17-Nov-2019 11:06
Pak minuta më parë Tirana është tronditur sërish nga lëkundjet e tërmetit. Lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3,6 ballë të shkallës Rihter dhe epiqendra ka qenë në afërsi të Bulqizës, 23 km nga Tirana.

Tërmeti në Tiranë, IGJEUM jep detajet
Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit jep te dhenat per termetin qe lekundi Tiranen pak pas ores 10:00 te mengjesit te sotem. IGJEUM raporton se lekundja ka qene me magnitude 3.7, dhe me epiqender ne ...
Lexo | 17-Nov-2019 11:06
Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit jep te dhenat per termetin qe lekundi Tiranen pak pas ores 10:00 te mengjesit te sotem. IGJEUM raporton se lekundja ka qene me magnitude 3.7, dhe me epiqender ne ...

Frikë nga tërmete të tjera? Flet sizmologu
Pasi Tirana u godit sot nga një tërmet me magnitudë 3.7, frika që ‘mbërthen’ qytetarët është fakti nëse do të ketë të tjera lëkundje. Pavarësisht faktit se tërmetet nuk parashikohen, sizmologu Rexhep Koçi në një lidhje ...
Gazeta Express | 17-Nov-2019 11:05
Pasi Tirana u godit sot nga një tërmet me magnitudë 3.7, frika që ‘mbërthen’ qytetarët është fakti nëse do të ketë të tjera lëkundje. Pavarësisht faktit se tërmetet nuk parashikohen, sizmologu Rexhep Koçi në një lidhje ...

Sërish lëkundje të forta tërmeti në Tiranë dhe Bulqizë
Lëkundje të forta tërmeti u regjistruan pak minuta më parë në kryeqytet. Magnituta e tërmetit ishte 3.6 me epiqendër 16 km në perëndim në Bulqizës dhe 23 kilometra në verilindje të Tiranës. Thellësia e tërmetit ishte 10 ...
Telegrafi | 17-Nov-2019 10:36
Lëkundje të forta tërmeti u regjistruan pak minuta më parë në kryeqytet. Magnituta e tërmetit ishte 3.6 me epiqendër 16 km në perëndim në Bulqizës dhe 23 kilometra në verilindje të Tiranës. Thellësia e tërmetit ishte 10 ...

Tërmet 3.7 ballë, epiqendra pranë Tiranës!
Një tërmet 3.7 ballë është ndjerë në kryeqytet paraditen e sotme. Epiqendra ka qenë në Derje, 15 kilometra në Lindje të Tiranës. Tërmeti ka ndodhur në thellësi 29 kilometra rreth orës 10 të paradites. Nuk raportohen ...
ScanTv | 17-Nov-2019 10:50
Një tërmet 3.7 ballë është ndjerë në kryeqytet paraditen e sotme. Epiqendra ka qenë në Derje, 15 kilometra në Lindje të Tiranës. Tërmeti ka ndodhur në thellësi 29 kilometra rreth orës 10 të paradites. Nuk raportohen ...

Lëkundje të forta tërmeti në Tiranë, ndihet edhe në vendin tonë
Lëkundje të forta tërmeti u regjistruan pak minuta më parë në Tiranë. Magnituta e tërmetit ishte 3.6 me epiqendër 16 km në perëndim në Bulqizës dhe 23 km në verilindje të Tiranës. Ai u ndje po ashtu edhe në veriperëndim ...
IliriaNews | 17-Nov-2019 10:46
Lëkundje të forta tërmeti u regjistruan pak minuta më parë në Tiranë. Magnituta e tërmetit ishte 3.6 me epiqendër 16 km në perëndim në Bulqizës dhe 23 km në verilindje të Tiranës. Ai u ndje po ashtu edhe në veriperëndim ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved