ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/08/2020 04:43

Foto/ Basha përkujton intelektualët e vrarë nga regjimi komunist: Mos të lejojmë rivendosjen e diktaturës parti-shtet

Foto/ Basha përkujton intelektualët e vrarë nga regjimi komunist: Mos të lejojmë rivendosjen e diktaturës parti-shtet
TIRANË Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në 75-vjetorin e çlirimit të Tiranës ka përkujtuar intelektualët dhe patriotët e shquar shqiptarë, të cilët u masakruan në valën e terrorit antikombëtar komunist në ...
BalkanWeb | 17-Nov-2019 16:35
TIRANË Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në 75-vjetorin e çlirimit të Tiranës ka përkujtuar intelektualët dhe patriotët e shquar shqiptarë, të cilët u masakruan në valën e terrorit antikombëtar komunist në ...

Luan Rama: 17 nëntori i 1944, një medalje krenarie e luftës balliste për çlirimin e Shqipërisë
TIRANË Zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka kujtuar përpjekjet dhe kontributin historik të shqiptarëve në luftën për çlirimin e vendit. Me një postim në “Facebook”, Luan Rama duke kujtuar ...
BalkanWeb | 17-Nov-2019 15:55
TIRANË Zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka kujtuar përpjekjet dhe kontributin historik të shqiptarëve në luftën për çlirimin e vendit. Me një postim në “Facebook”, Luan Rama duke kujtuar ...

75 vjetori i çlirimit, Bashkia e Tiranës nderon 4 organizatat e veteranëve të LANÇ dhe personalitete të luftës
Me rastin e jubileut të 75 vjetorit të çlirimit të Tiranës nga pushtuesit nazifashist, Bashkia e Tiranës ka nderuar sot organizatat dhe disa nga veteranët e luftës antifashiste nacional-çlirimtare. Kryetari i Bashkisë ...
Top Channel | 17-Nov-2019 14:52
Me rastin e jubileut të 75 vjetorit të çlirimit të Tiranës nga pushtuesit nazifashist, Bashkia e Tiranës ka nderuar sot organizatat dhe disa nga veteranët e luftës antifashiste nacional-çlirimtare. Kryetari i Bashkisë ...

Çlirimi i Tiranës / Basha: Reflektim për të mos lejuar rivendosjen e diktaturës parti-shtet- krim!
Lulzim Basha në 75-vjetorin e çlirimit të Tiranës, ka kujtuar intelektualët dhe patriotët shqiptar, të masakruar në valën e terrorit anti-kombëtar komunist në Nëntor 1944. Me një shënim në facebook, kreu i PD-së kërkon ...
Lapsi | 17-Nov-2019 16:26
Lulzim Basha në 75-vjetorin e çlirimit të Tiranës, ka kujtuar intelektualët dhe patriotët shqiptar, të masakruar në valën e terrorit anti-kombëtar komunist në Nëntor 1944. Me një shënim në facebook, kreu i PD-së kërkon ...

Kryemadhi: Mirënjohje për partizanët e lirisë që dhanë jetën për çlirimin e Tiranës
Drejtuesja e LSI, Monika Kryemadhi në kuadër të 75-vjetorit të çlirimit të Tiranës, ka shprehur nderim dhe mirënjohje të thellë për të gjithë partizanët e lirisë që derdhën gjakun e tyre në luftën nazifashiste. Në një ...
VizionPlus | 17-Nov-2019 14:24
Drejtuesja e LSI, Monika Kryemadhi në kuadër të 75-vjetorit të çlirimit të Tiranës, ka shprehur nderim dhe mirënjohje të thellë për të gjithë partizanët e lirisë që derdhën gjakun e tyre në luftën nazifashiste. Në një ...

Festohet sot 75 vjetori i çlirimit, Veliaj: Kryefjala sot duhet të jetë ta zhvillojmë Tiranën me çdo kusht
Kryetari i Bashkisë së Tiranës theksoi se ky jubile i çlirimit, e gjen Tiranën një qytet shumë herë më të mirë dhe të zhvilluar dhe kjo sipas tij do të ishte e pamundur pa sakrificën e atyre të rinjve dhe të rejave që ...
Top Channel | 17-Nov-2019 13:43
Kryetari i Bashkisë së Tiranës theksoi se ky jubile i çlirimit, e gjen Tiranën një qytet shumë herë më të mirë dhe të zhvilluar dhe kjo sipas tij do të ishte e pamundur pa sakrificën e atyre të rinjve dhe të rejave që ...

Çlirimi i Tiranës, Kryemadhi: 17 nëntori, amanet i gjakut të dëshmorëve
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka përkujtuar sot 75-vjetorin e çlirimit të Tiranës. Përmes një mesazhi në “Facebook” Kryemadhi tha se kjo ditë është amanet i gjakut të dëshmorëve. “Tirana antifashiste sot është në ...
BalkanWeb | 17-Nov-2019 13:31
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka përkujtuar sot 75-vjetorin e çlirimit të Tiranës. Përmes një mesazhi në “Facebook” Kryemadhi tha se kjo ditë është amanet i gjakut të dëshmorëve. “Tirana antifashiste sot është në ...

17 nëntori i çlirimit të Tiranës nuk është vetëm ditë nderimi dhe feste, është edhe amanet i gjakut të dëshmorëve
Tirana Tirana antifashiste sot është në 17 nëntorin e 75-të të çlirimit prej pushtuesve nazifashistë dhe bashkëpunëtorëve të tyre, është në ditën e madhe të lirisë, që u arrit me aq shumë luftë, sakrifica, privacione ...
Telegraf | 17-Nov-2019 13:48
Tirana Tirana antifashiste sot është në 17 nëntorin e 75-të të çlirimit prej pushtuesve nazifashistë dhe bashkëpunëtorëve të tyre, është në ditën e madhe të lirisë, që u arrit me aq shumë luftë, sakrifica, privacione ...

Luan Rama: 17 nentori i 1944, nje medalje krenarie e luftes balliste per çlirimin e Shqiperise
Zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka kujtuar përpjekjet dhe kontributin historik të shqiptarëve në luftën për çlirimin e vendit. Me një postim në “Facebook”, Luan Rama duke kujtuar datën e ...
Lajmi i Fundit | 17-Nov-2019 16:54
Zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka kujtuar përpjekjet dhe kontributin historik të shqiptarëve në luftën për çlirimin e vendit. Me një postim në “Facebook”, Luan Rama duke kujtuar datën e ...

Basha thirrje për reflektim në ditën e çlirimit të Tiranës: Të mos lejojmë rivendosjen e diktaturës parti-shtet- krim!
Kreu i PD-së, Lulzim në 75-vjetorin e çlirimit të Tiranës, ka kujtuar patriotët dhe intelektualët që dhanë jetën për lirinë e atdheut. Me një shënim në facebook, kreu i PD-së bën thirrje për reflektim, teksa thekson se ...
Politiko | 17-Nov-2019 16:34
Kreu i PD-së, Lulzim në 75-vjetorin e çlirimit të Tiranës, ka kujtuar patriotët dhe intelektualët që dhanë jetën për lirinë e atdheut. Me një shënim në facebook, kreu i PD-së bën thirrje për reflektim, teksa thekson se ...

Basha: Mos lejojme rivendosjen e diktatures parti-shtet-krim
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme intelektualët dhe patriotët e shquar të vrarë mizorisht nga komunistët në nëntorin e 1944-ës. Sipas liderit të opozitës, e shkuara duhet të na ...
Lajmi i Fundit | 17-Nov-2019 16:21
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme intelektualët dhe patriotët e shquar të vrarë mizorisht nga komunistët në nëntorin e 1944-ës. Sipas liderit të opozitës, e shkuara duhet të na ...

LSI mesazh në 75-vjetorin e çlirimit të Tiranës, ‘thumbon’ Edi Ramën për rivarrosjen e Mid’hat Frashërit
Zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama kujton kontributin e shqiptarëve në luftën për çlirimit të vendit. Përmes një postimi në Facebook, Rama thekson se data 17 nëntori i vitit 1944 duhet të ...
Politiko | 17-Nov-2019 16:16
Zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama kujton kontributin e shqiptarëve në luftën për çlirimit të vendit. Përmes një postimi në Facebook, Rama thekson se data 17 nëntori i vitit 1944 duhet të ...

Luan Rama mesazh në 75-vjetorin e çlirimit të Tiranës: 17 nëntori i vitit 1944, medalje krenarie e luftës balliste
Zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama kujton kontributin e shqiptarëve në luftën për çlirimit të vendit. Përmes një postimi në Facebook, Rama thekson se data 17 nëntori i vitit 1944 duhet të ...
Politiko | 17-Nov-2019 16:07
Zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama kujton kontributin e shqiptarëve në luftën për çlirimit të vendit. Përmes një postimi në Facebook, Rama thekson se data 17 nëntori i vitit 1944 duhet të ...

75-vjetori i çlirimit/ Luan Rama: 17 nëntori i 1944, një medalje krenarie e luftës balliste për çlirimin e Shqipërisë
TIRANË Zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka kujtuar përpjekjet dhe kontributin historik të shqiptarëve në luftën për çlirimin e vendit. Me një postim në “Facebook”, Luan Rama duke kujtuar ...
Medial | 17-Nov-2019 16:02
TIRANË Zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka kujtuar përpjekjet dhe kontributin historik të shqiptarëve në luftën për çlirimin e vendit. Me një postim në “Facebook”, Luan Rama duke kujtuar ...

“Intriga dhe thika pas shpine”, Veliaj: Një minorancë brenda nesh kundërshton gjithçka
Tirana ka kujtuar sot 75-vjetorin e çlirimit, si dhe ka nderuar të gjithë ata që kontribuuan dhe sakrifikuar edhe jetën e tyre në një nga përballjet më të ashpra kundër pushtuesve nazifashist. Gjatë fjalës së tij ...
BalkanWeb | 17-Nov-2019 12:59
Tirana ka kujtuar sot 75-vjetorin e çlirimit, si dhe ka nderuar të gjithë ata që kontribuuan dhe sakrifikuar edhe jetën e tyre në një nga përballjet më të ashpra kundër pushtuesve nazifashist. Gjatë fjalës së tij ...

Kryemadhi: 17 nëntori, amanet i gjakut të dëshmorëve
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka përkujtuar sot 75-vjetorin e çlirimit të Tiranës. Kryemadhi, përmes një statusi në facebook, ka shkruar se 17 nëntori është amaneti i gjakut të ...
Dritare | 17-Nov-2019 15:19
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka përkujtuar sot 75-vjetorin e çlirimit të Tiranës. Kryemadhi, përmes një statusi në facebook, ka shkruar se 17 nëntori është amaneti i gjakut të ...

75 vjetori i çlirimit të Tiranës, Veliaj: Shumë probleme nuk kanë ardhur nga pushtuesit
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj gjatë fjalës së mbajtur në ceremoninë e 75 vjetorit të çlirimit të Tiranës, ka thënë se falë kurajos dhe vendosmërisë së atyre burrave dhe grave që u ngritën dhe luftuan për ...
Dritare | 17-Nov-2019 15:19
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj gjatë fjalës së mbajtur në ceremoninë e 75 vjetorit të çlirimit të Tiranës, ka thënë se falë kurajos dhe vendosmërisë së atyre burrave dhe grave që u ngritën dhe luftuan për ...

Kryemadhi: Mirënjohje për partizanët e lirisë që dhanë jetën për çlirimin e Tiranës
Drejtuesja e LSI, Monika Kryemadhi në kuadër të 75-vjetorit të çlirimit të Tiranës, ka shprehur nderim dhe mirënjohje të thellë për të gjithë partizanët e lirisë që derdhën gjakun e tyre në luftën nazifashiste. Në një ...
Medial | 17-Nov-2019 14:31
Drejtuesja e LSI, Monika Kryemadhi në kuadër të 75-vjetorit të çlirimit të Tiranës, ka shprehur nderim dhe mirënjohje të thellë për të gjithë partizanët e lirisë që derdhën gjakun e tyre në luftën nazifashiste. Në një ...

75 vjetori i çlirimit, Bashkia e Tiranës nderon 4 organizatat e veteranëve të LANÇ dhe personalitete të luftës
Me rastin e jubileut të 75 vjetorit të çlirimit të Tiranës nga pushtuesit nazifashist, Bashkia e Tiranës ka nderuar sot organizatat dhe disa nga veteranët e luftës antifashiste nacional-çlirimtare. Kryetari i Bashkisë ...
Medial | 17-Nov-2019 14:01
Me rastin e jubileut të 75 vjetorit të çlirimit të Tiranës nga pushtuesit nazifashist, Bashkia e Tiranës ka nderuar sot organizatat dhe disa nga veteranët e luftës antifashiste nacional-çlirimtare. Kryetari i Bashkisë ...

Tirana feston sot 75 vjetorin e çlirimit, Veliaj: Kryefjala sot duhet të jetë ta zhvillojmë Tiranën me çdo kusht
Tirana ka kujtuar sot 75 vjetorin e çlirimit, si dhe ka nderuar të gjithë ata që kontribuan dhe sakrifikuar edhe jetën e tyre në një nga përballjet më të ashpra kundër pushtuesve nazifashist. Zëvendëskryeministri Erion ...
GazetaTema | 17-Nov-2019 12:52
Tirana ka kujtuar sot 75 vjetorin e çlirimit, si dhe ka nderuar të gjithë ata që kontribuan dhe sakrifikuar edhe jetën e tyre në një nga përballjet më të ashpra kundër pushtuesve nazifashist. Zëvendëskryeministri Erion ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved