ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/08/2020 04:33

Turqi, Erdogan: Të gatshëm për blerjen e raketave Patriot pa hequr dorë nga S-400

Turqi, Erdogan: Të gatshëm për blerjen e raketave Patriot pa hequr dorë nga S-400
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan konfirmoi se vendi i tij ishte i gatshëm për të blerë raketa amerikane Patriot, por pa hequr dorë nga raketat ruse S-400, blerja e të cilave ka tendosur marrëdhëniet me ...
BalkanWeb | 15-Nov-2019 00:19
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan konfirmoi se vendi i tij ishte i gatshëm për të blerë raketa amerikane Patriot, por pa hequr dorë nga raketat ruse S-400, blerja e të cilave ka tendosur marrëdhëniet me ...

Trump trysni Erdoganit për sistemin rus të raketave
mapo.al Presidenti Donald Trump tha në një konferencë shtypi në Uashington me Presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan, se blerja e sistemit të mbrojtjes ajrore ruse nga Turqia krijon ”sfida serioze”, por shtoi se ...
Mapo | 14-Nov-2019 15:53
mapo.al Presidenti Donald Trump tha në një konferencë shtypi në Uashington me Presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan, se blerja e sistemit të mbrojtjes ajrore ruse nga Turqia krijon ”sfida serioze”, por shtoi se ...

Takimi Trump-Erdogan dhe transaksionet e Ankarasë me Moskën
Nuk ka shenja se bisedimet e së mërkurës mes udhëheqësve të SHBA dhe Turqisë sollën ndonjë përmirësim në marrëdhëniet e rënduara mes dy vendeve. Dy presidentët, Donald Trump dhe Recep Taip Erdogan, i përshkruan ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 15:53
Nuk ka shenja se bisedimet e së mërkurës mes udhëheqësve të SHBA dhe Turqisë sollën ndonjë përmirësim në marrëdhëniet e rënduara mes dy vendeve. Dy presidentët, Donald Trump dhe Recep Taip Erdogan, i përshkruan ...

Erdogan refuzon shantazhin: Nuk besoj se Senati do kalojë rezolutën për genocidin armen
Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan ka deklaruar se ai beson se Senati amerikan nuk do ta miratojë rezolutën e Kongresit që njeh genocidin armen. Besoj se Senati do të veprojë me kujdes dhe nuk do të përsërisë gabimin ...
Respublica | 15-Nov-2019 07:19
Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan ka deklaruar se ai beson se Senati amerikan nuk do ta miratojë rezolutën e Kongresit që njeh genocidin armen. Besoj se Senati do të veprojë me kujdes dhe nuk do të përsërisë gabimin ...

Trump poston në Instagram fotografinë familjare me Erdoganin
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Donald Trump ka postuar në llogarinë e tij në Instagram fotografinë familjare bërë gjatë vizitës së Presidentit Rexhep Tajip Erdogan në Shtëpinë e Bardhë. Donald ...
Ina-Online | 15-Nov-2019 00:19
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Donald Trump ka postuar në llogarinë e tij në Instagram fotografinë familjare bërë gjatë vizitës së Presidentit Rexhep Tajip Erdogan në Shtëpinë e Bardhë. Donald ...

Erdogan: Turqia nuk heq dorë nga sistemi mbrojtës i Rusisë
Ankaraja nuk do të heqë dorë nga sistemi mbrojtës raketor S-400 i Rusisë, edhe nëse e përvetëson sistemin Patriot të SHBA. Kështu deklaroi presidenti turk Recep Tayyip Erdogan sot pas kthimit të tij nga Uashingtoni. “Ne ...
TetovaSot | 14-Nov-2019 23:50
Ankaraja nuk do të heqë dorë nga sistemi mbrojtës raketor S-400 i Rusisë, edhe nëse e përvetëson sistemin Patriot të SHBA. Kështu deklaroi presidenti turk Recep Tayyip Erdogan sot pas kthimit të tij nga Uashingtoni. “Ne ...

Erdogan: Turqia nuk heq dorë nga sistemi i mbrojtes ruse
Turqia nuk do të heq dorë nga sistemi rus i mbrojtjes ajrore S-400, tha Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, duke theksuar se vendi i tij “mund të blejë edhe patriot amerikanë”, shkruajnë mediat turke. “Ne nuk heqim ...
Arbresh | 14-Nov-2019 22:40
Turqia nuk do të heq dorë nga sistemi rus i mbrojtjes ajrore S-400, tha Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, duke theksuar se vendi i tij “mund të blejë edhe patriot amerikanë”, shkruajnë mediat turke. “Ne nuk heqim ...

Donald Trump, trysni presidentit Erdogan për sistemin rus të raketave
Presidenti Donald Trump tha në një konferencë shtypi në Uashington me presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan se blerja e sistemit të mbrojtjes ajrore ruse nga Turqia krijon ”sfida serioze”, por shtoi se shpreson që ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 09:49
Presidenti Donald Trump tha në një konferencë shtypi në Uashington me presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan se blerja e sistemit të mbrojtjes ajrore ruse nga Turqia krijon ”sfida serioze”, por shtoi se shpreson që ...

Ankaraja: Xhihadisti i bllokuar në kufi do të rikthehet në SHBA
I bllokuar që prej disa ditësh mes Turqisë dhe Greqisë, një amerikan i dyshuar si luftëtar i grupit xhihadist të Shtetit Islamik do të rikthehet më në fund në SHBA, konfirmoi sot Ankaraja. “Procedurat e nevojshme për ...
TetovaSot | 14-Nov-2019 22:06
I bllokuar që prej disa ditësh mes Turqisë dhe Greqisë, një amerikan i dyshuar si luftëtar i grupit xhihadist të Shtetit Islamik do të rikthehet më në fund në SHBA, konfirmoi sot Ankaraja. “Procedurat e nevojshme për ...

Erdogan takimit me Trump: Turqia s’heq dorë nga S-400, miq me SHBA e miq me Rusinë
Turqia është e gatshme të marrë sistemin e mbrojtjes ajrore të Patriotëve të SHBA-së, por nuk do të pranojë të privojë veten nga sistemi i blerë tashmë S-400, tha Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan të enjten. Duke ...
Tesheshi | 14-Nov-2019 21:20
Turqia është e gatshme të marrë sistemin e mbrojtjes ajrore të Patriotëve të SHBA-së, por nuk do të pranojë të privojë veten nga sistemi i blerë tashmë S-400, tha Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan të enjten. Duke ...

Takimi Trump-Erdogan dhe transaksionet e Ankarasë me Moskën
Nuk ka shenja se bisedimet e së mërkurës mes udhëheqësve të SHBA dhe Turqisë sollën ndonjë përmirësim në marrëdhëniet e rënduara mes dy vendeve. Dy presidentët, Donald Trump dhe Recep Taip Erdogan, i përshkruan ...
Arbresh | 14-Nov-2019 21:00
Nuk ka shenja se bisedimet e së mërkurës mes udhëheqësve të SHBA dhe Turqisë sollën ndonjë përmirësim në marrëdhëniet e rënduara mes dy vendeve. Dy presidentët, Donald Trump dhe Recep Taip Erdogan, i përshkruan ...

Erdogan: Turqia nuk heq dorë nga sistemi mbrojtës i Rusisë
Ankaraja nuk do të heqë dorë nga sistemi mbrojtës raketor S-400 i Rusisë, edhe nëse e përvetëson sistemin Patriot të SHBA. Kështu deklaroi presidenti turk Recep Tayyip Erdogan sot pas kthimit të tij nga Uashingtoni. “Ne ...
Flaka | 14-Nov-2019 20:27
Ankaraja nuk do të heqë dorë nga sistemi mbrojtës raketor S-400 i Rusisë, edhe nëse e përvetëson sistemin Patriot të SHBA. Kështu deklaroi presidenti turk Recep Tayyip Erdogan sot pas kthimit të tij nga Uashingtoni. “Ne ...

Ankaraja: Xhihadisti i bllokuar në kufi do të rikthehet në SHBA
I bllokuar që prej disa ditësh mes Turqisë dhe Greqisë, një amerikan i dyshuar si luftëtar i grupit xhihadist të Shtetit Islamik do të rikthehet më në fund në SHBA, konfirmoi sot Ankaraja. “Procedurat e nevojshme për ...
Alsat-M | 14-Nov-2019 20:21
I bllokuar që prej disa ditësh mes Turqisë dhe Greqisë, një amerikan i dyshuar si luftëtar i grupit xhihadist të Shtetit Islamik do të rikthehet më në fund në SHBA, konfirmoi sot Ankaraja. “Procedurat e nevojshme për ...

Turqia e dëbon në Amerikë një të dyshuar si luftëtar i ISIS-it
“Procedurat e nevojshme për rikthimin në SHBA të luftëtarit terrorist kanë filluar pasi pala amerikane u angazhua për të pranuar rikthimin e tij në vend dhe për ta pajisur me një dokument udhëtimi”, deklaroi Ministria e ...
Lajminet | 14-Nov-2019 20:12
“Procedurat e nevojshme për rikthimin në SHBA të luftëtarit terrorist kanë filluar pasi pala amerikane u angazhua për të pranuar rikthimin e tij në vend dhe për ta pajisur me një dokument udhëtimi”, deklaroi Ministria e ...

Turqia deporton amerikanin e dyshuar si anëtar i ISIS
Turqia njoftoi të enjten se po deporton drejt Shteteve të Bashkuara një shtetas amerikan që dyshohet të jetë anëtar i Shtetit Islamik. Ministria e Brendshme e Turqisë tha se 39-vjeçari Mohammad Darwis B po riatdhesohet ...
Zeri Amerikes | 14-Nov-2019 20:11
Turqia njoftoi të enjten se po deporton drejt Shteteve të Bashkuara një shtetas amerikan që dyshohet të jetë anëtar i Shtetit Islamik. Ministria e Brendshme e Turqisë tha se 39-vjeçari Mohammad Darwis B po riatdhesohet ...

Turqia e dëbon në Amerikë një të dyshuar si luftëtar i ISIS’it
I bllokuar që prej disa ditësh mes Turqisë dhe Greqisë, një amerikan i dyshuar si luftëtar i grupit xhihadist të Shtetit Islamik do të rikthehet më në fund në SHBA, konfirmoi sot Ankaraja. “Procedurat e nevojshme për ...
Gazeta Express | 14-Nov-2019 20:06
I bllokuar që prej disa ditësh mes Turqisë dhe Greqisë, një amerikan i dyshuar si luftëtar i grupit xhihadist të Shtetit Islamik do të rikthehet më në fund në SHBA, konfirmoi sot Ankaraja. “Procedurat e nevojshme për ...

Pas përplasjeve në distancë, Trump bën vetëkorrigjim: Jam fans i madh i Erdoganit
Presidenti amerikan Donald Trump i ka thurur lëvdata presidentit turk Recep Tayyip Erdogan gjatë një vizite të këtij të fundit në Shtëpinë e Bardhë. Një vlerësim i tillë, sipas mediave amerikane, përcjell Telegrafi ka ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 07:22
Presidenti amerikan Donald Trump i ka thurur lëvdata presidentit turk Recep Tayyip Erdogan gjatë një vizite të këtij të fundit në Shtëpinë e Bardhë. Një vlerësim i tillë, sipas mediave amerikane, përcjell Telegrafi ka ...

Takimi Trump-Erdogan dhe marrëdhëniet e ftohta SHBA-Turqi
Presidenti amerikan Donald Trump dhe Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan u takuan në Shtëpinë e Bardhë të mërkurën, por nuk arritën zgjidhje për mosmarrëveshjet kryesore në marrëdhëniet dypalëshe, përfshirë operacionet ...
Zeri Amerikes | 14-Nov-2019 19:57
Presidenti amerikan Donald Trump dhe Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan u takuan në Shtëpinë e Bardhë të mërkurën, por nuk arritën zgjidhje për mosmarrëveshjet kryesore në marrëdhëniet dypalëshe, përfshirë operacionet ...

Erdogan: Turqia nuk heq dorë nga sistemi mbrojtës i Rusisë
Kështu deklaroi presidenti turk Recep Tayyip Erdogan sot pas kthimit të tij nga Uashingtoni. “Ne i thamë SHBA që do të blinim sistemin Patriot nëse do të na ofronin një marrëveshje të mirë. Sidoqoftë, ne besojmë se ...
Lajminet | 14-Nov-2019 19:52
Kështu deklaroi presidenti turk Recep Tayyip Erdogan sot pas kthimit të tij nga Uashingtoni. “Ne i thamë SHBA që do të blinim sistemin Patriot nëse do të na ofronin një marrëveshje të mirë. Sidoqoftë, ne besojmë se ...

?Ankaraja: Xhihadisti i bllokuar në kufi do të rikthehet në SHBA
I bllokuar që prej disa ditësh mes Turqisë dhe Greqisë, një amerikan i dyshuar si luftëtar i grupit xhihadist të Shtetit Islamik, do të rikthehet më në fund në SHBA, konfirmoi sot Ankaraja.
Kosova Press | 14-Nov-2019 19:41
I bllokuar që prej disa ditësh mes Turqisë dhe Greqisë, një amerikan i dyshuar si luftëtar i grupit xhihadist të Shtetit Islamik, do të rikthehet më në fund në SHBA, konfirmoi sot Ankaraja.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved