ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/08/2020 04:30

Turqi, Erdogan: Të gatshëm për blerjen e raketave Patriot pa hequr dorë nga S-400

Turqi, Erdogan: Të gatshëm për blerjen e raketave Patriot pa hequr dorë nga S-400
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan konfirmoi se vendi i tij ishte i gatshëm për të blerë raketa amerikane Patriot, por pa hequr dorë nga raketat ruse S-400, blerja e të cilave ka tendosur marrëdhëniet me ...
BalkanWeb | 15-Nov-2019 00:19
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan konfirmoi se vendi i tij ishte i gatshëm për të blerë raketa amerikane Patriot, por pa hequr dorë nga raketat ruse S-400, blerja e të cilave ka tendosur marrëdhëniet me ...

Trump trysni Erdoganit për sistemin rus të raketave
mapo.al Presidenti Donald Trump tha në një konferencë shtypi në Uashington me Presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan, se blerja e sistemit të mbrojtjes ajrore ruse nga Turqia krijon ”sfida serioze”, por shtoi se ...
Mapo | 14-Nov-2019 15:53
mapo.al Presidenti Donald Trump tha në një konferencë shtypi në Uashington me Presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan, se blerja e sistemit të mbrojtjes ajrore ruse nga Turqia krijon ”sfida serioze”, por shtoi se ...

Takimi Trump-Erdogan dhe transaksionet e Ankarasë me Moskën
Nuk ka shenja se bisedimet e së mërkurës mes udhëheqësve të SHBA dhe Turqisë sollën ndonjë përmirësim në marrëdhëniet e rënduara mes dy vendeve. Dy presidentët, Donald Trump dhe Recep Taip Erdogan, i përshkruan ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 15:53
Nuk ka shenja se bisedimet e së mërkurës mes udhëheqësve të SHBA dhe Turqisë sollën ndonjë përmirësim në marrëdhëniet e rënduara mes dy vendeve. Dy presidentët, Donald Trump dhe Recep Taip Erdogan, i përshkruan ...

Erdogan refuzon shantazhin: Nuk besoj se Senati do kalojë rezolutën për genocidin armen
Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan ka deklaruar se ai beson se Senati amerikan nuk do ta miratojë rezolutën e Kongresit që njeh genocidin armen. Besoj se Senati do të veprojë me kujdes dhe nuk do të përsërisë gabimin ...
Respublica | 15-Nov-2019 07:19
Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan ka deklaruar se ai beson se Senati amerikan nuk do ta miratojë rezolutën e Kongresit që njeh genocidin armen. Besoj se Senati do të veprojë me kujdes dhe nuk do të përsërisë gabimin ...

Trump poston në Instagram fotografinë familjare me Erdoganin
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Donald Trump ka postuar në llogarinë e tij në Instagram fotografinë familjare bërë gjatë vizitës së Presidentit Rexhep Tajip Erdogan në Shtëpinë e Bardhë. Donald ...
Ina-Online | 15-Nov-2019 00:19
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Donald Trump ka postuar në llogarinë e tij në Instagram fotografinë familjare bërë gjatë vizitës së Presidentit Rexhep Tajip Erdogan në Shtëpinë e Bardhë. Donald ...

Erdogan: Turqia nuk heq dorë nga sistemi mbrojtës i Rusisë
Ankaraja nuk do të heqë dorë nga sistemi mbrojtës raketor S-400 i Rusisë, edhe nëse e përvetëson sistemin Patriot të SHBA. Kështu deklaroi presidenti turk Recep Tayyip Erdogan sot pas kthimit të tij nga Uashingtoni. “Ne ...
TetovaSot | 14-Nov-2019 23:50
Ankaraja nuk do të heqë dorë nga sistemi mbrojtës raketor S-400 i Rusisë, edhe nëse e përvetëson sistemin Patriot të SHBA. Kështu deklaroi presidenti turk Recep Tayyip Erdogan sot pas kthimit të tij nga Uashingtoni. “Ne ...

Pompeo: Nuk heqim dorë nga lufta kundër ISIS-it
Shtetet e Bashkuara premtuan se nuk do të heqin dorë nga lufta për të zhdukur grupin terrorist Shteti Islamik, ndërkohë që u bënë thirrje aleatëve të marrin më shumë përgjegjësi për luftëtarët e huaj dhe për rindërtimin ...
Koha.net | 14-Nov-2019 22:50
Shtetet e Bashkuara premtuan se nuk do të heqin dorë nga lufta për të zhdukur grupin terrorist Shteti Islamik, ndërkohë që u bënë thirrje aleatëve të marrin më shumë përgjegjësi për luftëtarët e huaj dhe për rindërtimin ...

Pompeo: Nuk heqim dorë nga lufta kundër ISIS-it
Shtetet e Bashkuara premtuan se nuk do të heqin dorë nga lufta për të zhdukur grupin terrorist Shteti Islamik, ndërkohë që u bënë thirrje aleatëve të marrin më shumë përgjegjësi për luftëtarët e huaj dhe për rindërtimin ...
Zeri Amerikes | 14-Nov-2019 22:50
Shtetet e Bashkuara premtuan se nuk do të heqin dorë nga lufta për të zhdukur grupin terrorist Shteti Islamik, ndërkohë që u bënë thirrje aleatëve të marrin më shumë përgjegjësi për luftëtarët e huaj dhe për rindërtimin ...

Donald Trump, trysni presidentit Erdogan për sistemin rus të raketave
Presidenti Donald Trump tha në një konferencë shtypi në Uashington me presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan se blerja e sistemit të mbrojtjes ajrore ruse nga Turqia krijon ”sfida serioze”, por shtoi se shpreson që ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 09:49
Presidenti Donald Trump tha në një konferencë shtypi në Uashington me presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan se blerja e sistemit të mbrojtjes ajrore ruse nga Turqia krijon ”sfida serioze”, por shtoi se shpreson që ...

Erdogan: Turqia nuk heq dorë nga sistemi i mbrojtes ruse
Turqia nuk do të heq dorë nga sistemi rus i mbrojtjes ajrore S-400, tha Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, duke theksuar se vendi i tij “mund të blejë edhe patriot amerikanë”, shkruajnë mediat turke. “Ne nuk heqim ...
Arbresh | 14-Nov-2019 22:40
Turqia nuk do të heq dorë nga sistemi rus i mbrojtjes ajrore S-400, tha Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, duke theksuar se vendi i tij “mund të blejë edhe patriot amerikanë”, shkruajnë mediat turke. “Ne nuk heqim ...

Ankaraja: Xhihadisti i bllokuar në kufi do të rikthehet në SHBA
I bllokuar që prej disa ditësh mes Turqisë dhe Greqisë, një amerikan i dyshuar si luftëtar i grupit xhihadist të Shtetit Islamik do të rikthehet më në fund në SHBA, konfirmoi sot Ankaraja. “Procedurat e nevojshme për ...
TetovaSot | 14-Nov-2019 22:06
I bllokuar që prej disa ditësh mes Turqisë dhe Greqisë, një amerikan i dyshuar si luftëtar i grupit xhihadist të Shtetit Islamik do të rikthehet më në fund në SHBA, konfirmoi sot Ankaraja. “Procedurat e nevojshme për ...

Erdogan takimit me Trump: Turqia s’heq dorë nga S-400, miq me SHBA e miq me Rusinë
Turqia është e gatshme të marrë sistemin e mbrojtjes ajrore të Patriotëve të SHBA-së, por nuk do të pranojë të privojë veten nga sistemi i blerë tashmë S-400, tha Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan të enjten. Duke ...
Tesheshi | 14-Nov-2019 21:20
Turqia është e gatshme të marrë sistemin e mbrojtjes ajrore të Patriotëve të SHBA-së, por nuk do të pranojë të privojë veten nga sistemi i blerë tashmë S-400, tha Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan të enjten. Duke ...

Takimi Trump-Erdogan dhe transaksionet e Ankarasë me Moskën
Nuk ka shenja se bisedimet e së mërkurës mes udhëheqësve të SHBA dhe Turqisë sollën ndonjë përmirësim në marrëdhëniet e rënduara mes dy vendeve. Dy presidentët, Donald Trump dhe Recep Taip Erdogan, i përshkruan ...
Arbresh | 14-Nov-2019 21:00
Nuk ka shenja se bisedimet e së mërkurës mes udhëheqësve të SHBA dhe Turqisë sollën ndonjë përmirësim në marrëdhëniet e rënduara mes dy vendeve. Dy presidentët, Donald Trump dhe Recep Taip Erdogan, i përshkruan ...

Erdogan: Turqia nuk heq dorë nga sistemi mbrojtës i Rusisë
Ankaraja nuk do të heqë dorë nga sistemi mbrojtës raketor S-400 i Rusisë, edhe nëse e përvetëson sistemin Patriot të SHBA. Kështu deklaroi presidenti turk Recep Tayyip Erdogan sot pas kthimit të tij nga Uashingtoni. “Ne ...
Flaka | 14-Nov-2019 20:27
Ankaraja nuk do të heqë dorë nga sistemi mbrojtës raketor S-400 i Rusisë, edhe nëse e përvetëson sistemin Patriot të SHBA. Kështu deklaroi presidenti turk Recep Tayyip Erdogan sot pas kthimit të tij nga Uashingtoni. “Ne ...

Ankaraja: Xhihadisti i bllokuar në kufi do të rikthehet në SHBA
I bllokuar që prej disa ditësh mes Turqisë dhe Greqisë, një amerikan i dyshuar si luftëtar i grupit xhihadist të Shtetit Islamik do të rikthehet më në fund në SHBA, konfirmoi sot Ankaraja. “Procedurat e nevojshme për ...
Alsat-M | 14-Nov-2019 20:21
I bllokuar që prej disa ditësh mes Turqisë dhe Greqisë, një amerikan i dyshuar si luftëtar i grupit xhihadist të Shtetit Islamik do të rikthehet më në fund në SHBA, konfirmoi sot Ankaraja. “Procedurat e nevojshme për ...

Turqia e dëbon në Amerikë një të dyshuar si luftëtar i ISIS-it
“Procedurat e nevojshme për rikthimin në SHBA të luftëtarit terrorist kanë filluar pasi pala amerikane u angazhua për të pranuar rikthimin e tij në vend dhe për ta pajisur me një dokument udhëtimi”, deklaroi Ministria e ...
Lajminet | 14-Nov-2019 20:12
“Procedurat e nevojshme për rikthimin në SHBA të luftëtarit terrorist kanë filluar pasi pala amerikane u angazhua për të pranuar rikthimin e tij në vend dhe për ta pajisur me një dokument udhëtimi”, deklaroi Ministria e ...

Turqia deporton amerikanin e dyshuar si anëtar i ISIS
Turqia njoftoi të enjten se po deporton drejt Shteteve të Bashkuara një shtetas amerikan që dyshohet të jetë anëtar i Shtetit Islamik. Ministria e Brendshme e Turqisë tha se 39-vjeçari Mohammad Darwis B po riatdhesohet ...
Zeri Amerikes | 14-Nov-2019 20:11
Turqia njoftoi të enjten se po deporton drejt Shteteve të Bashkuara një shtetas amerikan që dyshohet të jetë anëtar i Shtetit Islamik. Ministria e Brendshme e Turqisë tha se 39-vjeçari Mohammad Darwis B po riatdhesohet ...

Pas përplasjeve në distancë, Trump bën vetëkorrigjim: Jam fans i madh i Erdoganit
Presidenti amerikan Donald Trump i ka thurur lëvdata presidentit turk Recep Tayyip Erdogan gjatë një vizite të këtij të fundit në Shtëpinë e Bardhë. Një vlerësim i tillë, sipas mediave amerikane, përcjell Telegrafi ka ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 07:22
Presidenti amerikan Donald Trump i ka thurur lëvdata presidentit turk Recep Tayyip Erdogan gjatë një vizite të këtij të fundit në Shtëpinë e Bardhë. Një vlerësim i tillë, sipas mediave amerikane, përcjell Telegrafi ka ...

Turqia e dëbon në Amerikë një të dyshuar si luftëtar i ISIS’it
I bllokuar që prej disa ditësh mes Turqisë dhe Greqisë, një amerikan i dyshuar si luftëtar i grupit xhihadist të Shtetit Islamik do të rikthehet më në fund në SHBA, konfirmoi sot Ankaraja. “Procedurat e nevojshme për ...
Gazeta Express | 14-Nov-2019 20:06
I bllokuar që prej disa ditësh mes Turqisë dhe Greqisë, një amerikan i dyshuar si luftëtar i grupit xhihadist të Shtetit Islamik do të rikthehet më në fund në SHBA, konfirmoi sot Ankaraja. “Procedurat e nevojshme për ...

Takimi Trump-Erdogan dhe marrëdhëniet e ftohta SHBA-Turqi
Presidenti amerikan Donald Trump dhe Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan u takuan në Shtëpinë e Bardhë të mërkurën, por nuk arritën zgjidhje për mosmarrëveshjet kryesore në marrëdhëniet dypalëshe, përfshirë operacionet ...
Zeri Amerikes | 14-Nov-2019 19:57
Presidenti amerikan Donald Trump dhe Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan u takuan në Shtëpinë e Bardhë të mërkurën, por nuk arritën zgjidhje për mosmarrëveshjet kryesore në marrëdhëniet dypalëshe, përfshirë operacionet ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved