ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 11/08/2020 05:27

Gjykata Supreme merr vendim për ankesat e partive politike, ky është vendimi për VV

Gjykata Supreme merr vendim për ankesat e partive politike, ky është vendimi për VV
Gjykata Supreme e Kosovës brenda afatit ligjor ka shqyrtuar dhe vendosur në lidhje me gjitha ankesat e pranuara nga deputetët e subjekteve politike në lidhje me procesin zgjedhor të 6 tetorit.
Top Channel | 14-Nov-2019 15:51
Gjykata Supreme e Kosovës brenda afatit ligjor ka shqyrtuar dhe vendosur në lidhje me gjitha ankesat e pranuara nga deputetët e subjekteve politike në lidhje me procesin zgjedhor të 6 tetorit.

Gjykata Supreme refuzon ankesat e kandidatëve për deputetë për votat nga Serbia
Gjykata Supreme brenda afatit ligjor ka shqyrtuar dhe vendosur në lidhje me të gjitha ankesat e pranuara nga deputetët e subjekteve politike. Për Telegrafin, Gjykata Supreme ka konfirmuar se ka pranuar shtatë ankesa të ...
Telegrafi | 14-Nov-2019 15:58
Gjykata Supreme brenda afatit ligjor ka shqyrtuar dhe vendosur në lidhje me të gjitha ankesat e pranuara nga deputetët e subjekteve politike. Për Telegrafin, Gjykata Supreme ka konfirmuar se ka pranuar shtatë ankesa të ...

Rinumërimi i votave në Kosovë pritet të përfundojë brenda tre javësh
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve në Kosovë ka nisur mbrëmë rinumërimi i votave të 1 mijë e 472 vendvotimeve. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka deklaruar për mediat në Kosovë se deri tani janë rinumëruar votat e ...
ABCNews | 14-Nov-2019 12:24
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve në Kosovë ka nisur mbrëmë rinumërimi i votave të 1 mijë e 472 vendvotimeve. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka deklaruar për mediat në Kosovë se deri tani janë rinumëruar votat e ...

Rinumërohen 50 vendvotime nga 1 mijë e 428
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR) dje pasdite ka filluar rinumërimi i 1 mijë e 428 vendvotimeve. Deri më tash në QNR gjatë ndërrimit të dytë janë rinumëruar 50 vendvotime. Kështu ka bërë të ditur për ...
Telegrafi | 14-Nov-2019 09:22
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR) dje pasdite ka filluar rinumërimi i 1 mijë e 428 vendvotimeve. Deri më tash në QNR gjatë ndërrimit të dytë janë rinumëruar 50 vendvotime. Kështu ka bërë të ditur për ...

Vendimi i Supremes: Votat nga Serbia nuk do të jenë pjesë e rezultatit përfundimtar
Gjykata Supreme ka vendosur që mbi 3 mijë e 700 pako me fletëvotime të ardhura nga Serbia të mos jenë pjesë e rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve të jashtzakonshme të 6 tetorit. Kjo GJykatë njëherit ka refuzuar të ...
Klan Kosova | 14-Nov-2019 16:14
Gjykata Supreme ka vendosur që mbi 3 mijë e 700 pako me fletëvotime të ardhura nga Serbia të mos jenë pjesë e rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve të jashtzakonshme të 6 tetorit. Kjo GJykatë njëherit ka refuzuar të ...

Vendimi i Supremes: Votat nga Serbia nuk do të jenë pjesë e rezultatit përfundimtar
Gjykata Supreme ka vendosur që mbi 3 mijë e 700 pako me fletëvotime të ardhura nga Serbia të mos jenë pjesë e rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve të jashtzakonshme të 6 tetorit. Kjo GJykatë njëherit ka refuzuar të ...
Medial | 14-Nov-2019 16:12
Gjykata Supreme ka vendosur që mbi 3 mijë e 700 pako me fletëvotime të ardhura nga Serbia të mos jenë pjesë e rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve të jashtzakonshme të 6 tetorit. Kjo GJykatë njëherit ka refuzuar të ...

Lajm i mirë për Nisma’n: Supremja përfundimisht anulon votat e ardhura nga Serbia
Gjykata Supreme e Kosovës ka marr vendim që votat e ardhura nga Serbia të mos përfshihen në rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve. Kështu me vendim të Supremes janë refuzuar ankesat e kandidatëve të Lëvizjes ...
Albportali | 14-Nov-2019 16:11
Gjykata Supreme e Kosovës ka marr vendim që votat e ardhura nga Serbia të mos përfshihen në rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve. Kështu me vendim të Supremes janë refuzuar ankesat e kandidatëve të Lëvizjes ...

Lajmi i fundit: Supremja merr vendim për votat e ardhura nga Serbia
Gjykata Supreme e Kosovës ka marr vendim që votat e ardhura nga Serbia të mos përfshihen në rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve. E për ankesat nga Lëvizja Vetëvendosje Supremja i ka ka refuzuar, shkruan gazeta ...
InFokusi | 14-Nov-2019 16:09
Gjykata Supreme e Kosovës ka marr vendim që votat e ardhura nga Serbia të mos përfshihen në rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve. E për ankesat nga Lëvizja Vetëvendosje Supremja i ka ka refuzuar, shkruan gazeta ...

Nisma hyn në Kuvend, Supremja i ka hedhur poshtë të gjitha ankesat
Gjykata Supreme ka vendosur sot që fletëvotimet e ardhura nga shteti serb, mbi 3 mijë e 700 pako të mos jenë pjesë e rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve të jashtëzakonshme të gjashtë tetorit, raporton Gazeta Express. ...
Gazeta Express | 14-Nov-2019 16:07
Gjykata Supreme ka vendosur sot që fletëvotimet e ardhura nga shteti serb, mbi 3 mijë e 700 pako të mos jenë pjesë e rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve të jashtëzakonshme të gjashtë tetorit, raporton Gazeta Express. ...

Vendos Supremja, votat nga Serbia s’do të jenë pjesë e rezultatit të zgjedhjeve – Nisma në Kuvend
Supremja ka refuzuar të gjitha ankesat, përfshirë këtu të Lëvizjes Vetëvendosje, LDK-së, KDTP-së, PLE-së, PDA-së e PDS-së në PZAP i cili urdhëronte Komisionin Qendror Zgjedhor heqjen nga rezultati përfundimtar të votave ...
Lajminet | 14-Nov-2019 16:04
Supremja ka refuzuar të gjitha ankesat, përfshirë këtu të Lëvizjes Vetëvendosje, LDK-së, KDTP-së, PLE-së, PDA-së e PDS-së në PZAP i cili urdhëronte Komisionin Qendror Zgjedhor heqjen nga rezultati përfundimtar të votave ...

Vendimi Supremes: Votat nga Serbia nuk do të jenë pjesë e rezultatit
Gjykata Supreme ka vendosur që mbi 3 mijë e 700 pako me fletëvotime të ardhura nga Serbia të mos jenë pjesë e rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve të jashtzakonshme të 6 tetorit. Kjo GJykatë njëherit ka refuzuar të ...
Klan Kosova | 14-Nov-2019 16:03
Gjykata Supreme ka vendosur që mbi 3 mijë e 700 pako me fletëvotime të ardhura nga Serbia të mos jenë pjesë e rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve të jashtzakonshme të 6 tetorit. Kjo GJykatë njëherit ka refuzuar të ...

Lajm i mirë për Nisma’n: Supremja përfundimisht anulon votat e ardhura nga Serbia
Gjykata Supreme e Kosovës ka marr vendim që votat e ardhura nga Serbia të mos përfshihen në rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve. Kështu me vendim të Supremes janë refuzuar ankesat e kandidatëve të Lëvizjes ...
Indeks Online | 14-Nov-2019 15:51
Gjykata Supreme e Kosovës ka marr vendim që votat e ardhura nga Serbia të mos përfshihen në rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve. Kështu me vendim të Supremes janë refuzuar ankesat e kandidatëve të Lëvizjes ...

Haxhiu i reagon Limajt: Para se të shpifni për LVV-në, tregoni çfarë pazari keni bërë me Listen Serbe
Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka reaguar ndaj Nisma Socialdemokrate, e cila kërkoi nga LVV që të tregojë se çfarë pazaresh ka bërë me Nenad Rrashiqin. Haxhiu në një postim në llogarinë e saj në ...
Telegrafi | 13-Nov-2019 23:00
Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka reaguar ndaj Nisma Socialdemokrate, e cila kërkoi nga LVV që të tregojë se çfarë pazaresh ka bërë me Nenad Rrashiqin. Haxhiu në një postim në llogarinë e saj në ...

Supremja vendos, votat nga Serbia s’do të jenë pjesë e rezultatit të zgjedhjeve – Nisma në Kuvend
Gjykata Supreme ka vendosur që mbi 3 mijë e 700 pako me fletëvotime të ardhura nga Serbia mos të jenë pjesë e rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve të 6 tetorit. Gjykata Supreme ka refuzuar të gjitha ankesat. përfshirë ...
Koha.net | 14-Nov-2019 15:48
Gjykata Supreme ka vendosur që mbi 3 mijë e 700 pako me fletëvotime të ardhura nga Serbia mos të jenë pjesë e rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve të 6 tetorit. Gjykata Supreme ka refuzuar të gjitha ankesat. përfshirë ...

NISMA hyn në Kuvend-Gjykata Supreme hedh poshtë votat ankesën e VV-së për votat e ardhura nga Serbia
Gjykata Supreme ka nxjerrë vendimin në lidhje me ankesat e subjekteve politike që të përjashtohen votat e ardhura nga Serbia. Por, Supremja këtë radhë vendosi në favor të Nismës e kundër VV-së.Gjykata Supreme e Kosovës ...
AlbInfo | 14-Nov-2019 15:42
Gjykata Supreme ka nxjerrë vendimin në lidhje me ankesat e subjekteve politike që të përjashtohen votat e ardhura nga Serbia. Por, Supremja këtë radhë vendosi në favor të Nismës e kundër VV-së.Gjykata Supreme e Kosovës ...

Pas vendimit të Supremes, vjen reagimi i Nismës
Gjykata Supreme pak më parë ka publikuar vendimin në lidhje me ankesat e tre kandidatëve të Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Enver Haliti, Arta Bajralia dhe Alban Hyseni, ndaj vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe ...
Zeri | 14-Nov-2019 15:42
Gjykata Supreme pak më parë ka publikuar vendimin në lidhje me ankesat e tre kandidatëve të Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Enver Haliti, Arta Bajralia dhe Alban Hyseni, ndaj vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe ...

Gjykata Supreme merr vendim për ankesat e partive politike, ky është vendimi për VV
Gjykata Supreme e Kosovës brenda afatit ligjor ka shqyrtuar dhe vendosur në lidhje me gjitha ankesat e pranuara nga deputetët e subjekteve politike në lidhje me procesin zgjedhor të 6 tetorit.
Kosova Press | 14-Nov-2019 15:37
Gjykata Supreme e Kosovës brenda afatit ligjor ka shqyrtuar dhe vendosur në lidhje me gjitha ankesat e pranuara nga deputetët e subjekteve politike në lidhje me procesin zgjedhor të 6 tetorit.

Kalon pragun NISMA, ky është vendimi i Gjykatës Supreme
Gykata Supreme ka vendosur që votat e ardhura nga Serbia të mos merren parasysh për zgjedhjet e 6 tetorit, dhe si e tillë kjo e bën NISMA të kalojë pragun dhe të jetë pjesë e Kuvendit. Bilall Sherifi e ka konfimuar për ...
TetovaSot | 14-Nov-2019 15:34
Gykata Supreme ka vendosur që votat e ardhura nga Serbia të mos merren parasysh për zgjedhjet e 6 tetorit, dhe si e tillë kjo e bën NISMA të kalojë pragun dhe të jetë pjesë e Kuvendit. Bilall Sherifi e ka konfimuar për ...

Kalon NISMA, ky është vendimi i Gjykatës Supreme
Gykata Supreme ka vendosur që votat e ardhura nga Serbia të mos merren parasysh për zgjedhjet e 6 tetorit, dhe si e tillë kjo e bën NISMA të kalojë pragun dhe të jetë pjesë e Kuvendit. Bilall Sherifi e ka konfimuar për ...
EkonomiaOnline | 14-Nov-2019 15:03
Gykata Supreme ka vendosur që votat e ardhura nga Serbia të mos merren parasysh për zgjedhjet e 6 tetorit, dhe si e tillë kjo e bën NISMA të kalojë pragun dhe të jetë pjesë e Kuvendit. Bilall Sherifi e ka konfimuar për ...

Mosarritja e marrëveshjes VV-LDK-Nisma, mund ta çojë vendin përsëri në zgjedhje?
Mirëpo, këtyre dy partive së fundi ia ka vështirësuar punën koalicioni Nisma-AKR-PD, pasi të njëjtëve me vendimin e PZAP-së për anulimin e votave të ardhura me postë nga Serbia iu ka mundësuar hyrja në Kuvend. Me hyrjen ...
Lajminet | 14-Nov-2019 14:59
Mirëpo, këtyre dy partive së fundi ia ka vështirësuar punën koalicioni Nisma-AKR-PD, pasi të njëjtëve me vendimin e PZAP-së për anulimin e votave të ardhura me postë nga Serbia iu ka mundësuar hyrja në Kuvend. Me hyrjen ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved