ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/08/2020 06:39

Trump trysni Erdoganit për sistemin rus të raketave

Trump trysni Erdoganit për sistemin rus të raketave
mapo.al Presidenti Donald Trump tha në një konferencë shtypi në Uashington me Presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan, se blerja e sistemit të mbrojtjes ajrore ruse nga Turqia krijon ”sfida serioze”, por shtoi se ...
Mapo | 14-Nov-2019 15:53
mapo.al Presidenti Donald Trump tha në një konferencë shtypi në Uashington me Presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan, se blerja e sistemit të mbrojtjes ajrore ruse nga Turqia krijon ”sfida serioze”, por shtoi se ...

Takimi Trump-Erdogan dhe transaksionet e Ankarasë me Moskën
Nuk ka shenja se bisedimet e së mërkurës mes udhëheqësve të SHBA dhe Turqisë sollën ndonjë përmirësim në marrëdhëniet e rënduara mes dy vendeve. Dy presidentët, Donald Trump dhe Recep Taip Erdogan, i përshkruan ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 15:53
Nuk ka shenja se bisedimet e së mërkurës mes udhëheqësve të SHBA dhe Turqisë sollën ndonjë përmirësim në marrëdhëniet e rënduara mes dy vendeve. Dy presidentët, Donald Trump dhe Recep Taip Erdogan, i përshkruan ...

Donald Trump, trysni presidentit Erdogan për sistemin rus të raketave
Presidenti Donald Trump tha në një konferencë shtypi në Uashington me presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan se blerja e sistemit të mbrojtjes ajrore ruse nga Turqia krijon ”sfida serioze”, por shtoi se shpreson që ...
GazetaTema | 14-Nov-2019 09:49
Presidenti Donald Trump tha në një konferencë shtypi në Uashington me presidentin e Turqisë Rexhep Taip Erdogan se blerja e sistemit të mbrojtjes ajrore ruse nga Turqia krijon ”sfida serioze”, por shtoi se shpreson që ...

Pas përplasjeve në distancë, Trump bën vetëkorrigjim: Jam fans i madh i Erdoganit
Presidenti amerikan Donald Trump i ka thurur lëvdata presidentit turk Recep Tayyip Erdogan gjatë një vizite të këtij të fundit në Shtëpinë e Bardhë. Një vlerësim i tillë, sipas mediave amerikane, përcjell Telegrafi ka ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 07:22
Presidenti amerikan Donald Trump i ka thurur lëvdata presidentit turk Recep Tayyip Erdogan gjatë një vizite të këtij të fundit në Shtëpinë e Bardhë. Një vlerësim i tillë, sipas mediave amerikane, përcjell Telegrafi ka ...

SHBA, Presidenti Donald Trump: Me Erdogan-in jemi miq të mirë
Presidenti amerikan Donald Trump, deklaroi se marrëdhëniet e tij me presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan, janë të mira dhe në veri të Sirisë po mbahet armëpushim midis Ankarasë dhe forcave të drejtuara nga kurdët. ...
BalkanWeb | 14-Nov-2019 02:36
Presidenti amerikan Donald Trump, deklaroi se marrëdhëniet e tij me presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan, janë të mira dhe në veri të Sirisë po mbahet armëpushim midis Ankarasë dhe forcave të drejtuara nga kurdët. ...

Të mbetur në kampet e Sirisë, Trump: Fola me Evropën, por nuk pranuan t’i merrnin mbrapsht
Për xhihadistët dhe familjarët e tyre që shkuan nga Evropa në Siri për t’ju bashkuar ISIS-t dhe që tashmë mbahen në kampet e administruara nga kurdët, presidenti amerikan, Donald Trump, thotë se ka biseduar me ...
Top Channel | 13-Nov-2019 23:03
Për xhihadistët dhe familjarët e tyre që shkuan nga Evropa në Siri për t’ju bashkuar ISIS-t dhe që tashmë mbahen në kampet e administruara nga kurdët, presidenti amerikan, Donald Trump, thotë se ka biseduar me ...

Altun poston videon me masakrat e YPG/PKK-së që Erdogan i tregoi Trumpit
Shefi i komunikimeve të Presidencës turke, Fahrettin Altun në llogarinë e tij në rrjetet sociale postoi videon që presidenti Recep Tayyip Erdogan i tregoi gjatë vizitës së tij në Washington presidentit Donald Trump dhe ...
Medial | 14-Nov-2019 16:26
Shefi i komunikimeve të Presidencës turke, Fahrettin Altun në llogarinë e tij në rrjetet sociale postoi videon që presidenti Recep Tayyip Erdogan i tregoi gjatë vizitës së tij në Washington presidentit Donald Trump dhe ...

Takimi Trump – Erdogan, presidenti amerikan: Jam një fans i madh i Erdogan
Presidenti amerikan Donald Trump priti në Shtëpinë e Bardhë homologun turk Recep Tayyip Erdogan. Duke e falenderuar për luftën ndaj terrorizmit Trump u shpreh se ishte një fans i madh i tij. “Unë jam një fans i madh i ...
ABCNews | 14-Nov-2019 11:51
Presidenti amerikan Donald Trump priti në Shtëpinë e Bardhë homologun turk Recep Tayyip Erdogan. Duke e falenderuar për luftën ndaj terrorizmit Trump u shpreh se ishte një fans i madh i tij. “Unë jam një fans i madh i ...

Takimi Trump-Erdogan dhe transaksionet e Ankarasë me Moskën
Nuk ka shenja se bisedimet e së mërkurës mes udhëheqësve të SHBA dhe Turqisë sollën ndonjë përmirësim në marrëdhëniet e rënduara mes dy vendeve. Dy presidentët, Donald Trump dhe Recep Taip Erdogan, i përshkruan ...
Zeri Amerikes | 14-Nov-2019 15:53
Nuk ka shenja se bisedimet e së mërkurës mes udhëheqësve të SHBA dhe Turqisë sollën ndonjë përmirësim në marrëdhëniet e rënduara mes dy vendeve. Dy presidentët, Donald Trump dhe Recep Taip Erdogan, i përshkruan ...

Detaj nga takimi Trump-Erdogan: kreu i YPG-së del biri i Abdullah Öcalan!
Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka thënë se ai ia ktheu letrën homologut të tij amerikan që kërcënoi Ankaranë për operacionin antiterror në Sirinë verilindore dhe ia bëri të qartë se kush ishte udhëheqësi i ...
Tesheshi | 14-Nov-2019 15:18
Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka thënë se ai ia ktheu letrën homologut të tij amerikan që kërcënoi Ankaranë për operacionin antiterror në Sirinë verilindore dhe ia bëri të qartë se kush ishte udhëheqësi i ...

Tensionet SHBA-Turqi, Donald Trump vlerëson marrëdhënien me homologun Erdogan
Presidenti amerikan Donald Trump vlerësoi marrëdhënien e Shteteve të Bashkuara me presidentin turk Rexhep Taip Erdogan, ndërsa dy udhëheqësit fillonin një takim për të kapërcyer mosmarrëveshjet mes dy aleatëve të ...
GazetaTema | 13-Nov-2019 22:38
Presidenti amerikan Donald Trump vlerësoi marrëdhënien e Shteteve të Bashkuara me presidentin turk Rexhep Taip Erdogan, ndërsa dy udhëheqësit fillonin një takim për të kapërcyer mosmarrëveshjet mes dy aleatëve të ...

Erdogan ia kthen Trumpit letrën e dërguar në të cilën amerikani i kërkoi “të mos bëhet budalla”
Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan, ka thënë se ia ka thyer letrën që ia kishte dërguar Donald Trump, në të cilën i kishte kërkuar për të mos u bërë “i ashpër” apo “budalla” me rastrin e nisjes së ofensivës në ...
EkonomiaOnline | 14-Nov-2019 14:15
Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan, ka thënë se ia ka thyer letrën që ia kishte dërguar Donald Trump, në të cilën i kishte kërkuar për të mos u bërë “i ashpër” apo “budalla” me rastrin e nisjes së ofensivës në ...

Erdogan ia kthen Trumpit letrën ku i thoshte “të mos bëhet budalla”
Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan, ka thënë se ia ka thyer letrën që ia kishte dërguar Donald Trump, në të cilën i kishte kërkuar për të mos u bërë “i ashpër” apo “budalla” me rastrin e nisjes së ofensivës në ...
Gazeta Express | 14-Nov-2019 14:15
Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan, ka thënë se ia ka thyer letrën që ia kishte dërguar Donald Trump, në të cilën i kishte kërkuar për të mos u bërë “i ashpër” apo “budalla” me rastrin e nisjes së ofensivës në ...

Erdogan ia kthen Trumpit letrën e dërguar në të cilën amerikani i kërkoi “të mos bëhet budalla”
Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan, ka thënë se ia ka thyer letrën që ia kishte dërguar Donald Trump, në të cilën i kishte kërkuar për të mos u bërë “i ashpër” apo “budalla” me rastrin e nisjes së ofensivës në ...
Klan Kosova | 14-Nov-2019 14:05
Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan, ka thënë se ia ka thyer letrën që ia kishte dërguar Donald Trump, në të cilën i kishte kërkuar për të mos u bërë “i ashpër” apo “budalla” me rastrin e nisjes së ofensivës në ...

Trump e pranon letrën të shkruar personalisht nga Erdogani
Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan personalisht i ktheu një letër Donald Trump, të cilën ky ia kishte dërguar kohë më parë duke i thënë atij që “të mos bëhet budalla”. Udhëheqësi turk e zbuloi këtë në një konferencë ...
AlbInfo | 14-Nov-2019 13:33
Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan personalisht i ktheu një letër Donald Trump, të cilën ky ia kishte dërguar kohë më parë duke i thënë atij që “të mos bëhet budalla”. Udhëheqësi turk e zbuloi këtë në një konferencë ...

Erdogan personalisht i kthen letrën Trumpit
Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan personalisht i ktheu një letër Donald Trump, të cilën ky ia kishte dërguar kohë më parë duke i thënë atij që “të mos bëhet budalla”. Udhëheqësi turk e zbuloi këtë në një konferencë ...
Albportali | 14-Nov-2019 13:28
Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan personalisht i ktheu një letër Donald Trump, të cilën ky ia kishte dërguar kohë më parë duke i thënë atij që “të mos bëhet budalla”. Udhëheqësi turk e zbuloi këtë në një konferencë ...

Erdogan personalisht i kthen letrën Trumpit
Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan personalisht i ktheu një letër Donald Trump, të cilën ky ia kishte dërguar kohë më parë duke i thënë atij që “të mos bëhet budalla”. Udhëheqësi turk e zbuloi këtë në një konferencë ...
TetovaSot | 14-Nov-2019 13:01
Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan personalisht i ktheu një letër Donald Trump, të cilën ky ia kishte dërguar kohë më parë duke i thënë atij që “të mos bëhet budalla”. Udhëheqësi turk e zbuloi këtë në një konferencë ...

Erdogan personalisht i kthen letrën Trumpit
Udhëheqësi turk e zbuloi këtë në një konferencë të përbashkët me Trump në Uashington. Erdogan pranoi se ishte zemëruar nga letra, transmeton KosovaPress. Ndër të tjera, presidenti turk u befasua që Shtetet e Bashkuara ...
Lajminet | 14-Nov-2019 12:46
Udhëheqësi turk e zbuloi këtë në një konferencë të përbashkët me Trump në Uashington. Erdogan pranoi se ishte zemëruar nga letra, transmeton KosovaPress. Ndër të tjera, presidenti turk u befasua që Shtetet e Bashkuara ...

Erdogan personalisht i kthen letrën Trumpit
Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan personalisht i ktheu një letër Donald Trump, të cilën ky ia kishte dërguar kohë më parë duke i thënë atij që “të mos bëhet budalla”. Udhëheqësi turk e zbuloi këtë në një konferencë ...
Gazeta Observer | 14-Nov-2019 12:37
Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan personalisht i ktheu një letër Donald Trump, të cilën ky ia kishte dërguar kohë më parë duke i thënë atij që “të mos bëhet budalla”. Udhëheqësi turk e zbuloi këtë në një konferencë ...

Erdogan personalisht i kthen letrën Trumpit
Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan personalisht i ktheu një letër Donald Trump, të cilën ky ia kishte dërguar kohë më parë duke i thënë atij që “të mos bëhet budalla”. Udhëheqësi turk e zbuloi këtë në një konferencë ...
Alsat-M | 14-Nov-2019 12:32
Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan personalisht i ktheu një letër Donald Trump, të cilën ky ia kishte dërguar kohë më parë duke i thënë atij që “të mos bëhet budalla”. Udhëheqësi turk e zbuloi këtë në një konferencë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved