ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/08/2020 02:58

Venecia përmbytet nga batica, dy të vdekur, deri të premten gjendje emergjente. Autoritetet: Shkatërrimi apokaliptik

Venecia përmbytet nga batica, dy të vdekur, deri të premten gjendje emergjente. Autoritetet: Shkatërrimi apokaliptik
“Një katastrofë. I bëj thirrje të gjithë qytetarëve të fotografojnë dëmet e pësuara për kompensimin. Do shpallim gjendjen e krizës dhe të emergjencës”. Me ujin që i arrin deri në gjunjë, kryebashkiaku i Venecias ecën ...
BalkanWeb | 13-Nov-2019 13:38
“Një katastrofë. I bëj thirrje të gjithë qytetarëve të fotografojnë dëmet e pësuara për kompensimin. Do shpallim gjendjen e krizës dhe të emergjencës”. Me ujin që i arrin deri në gjunjë, kryebashkiaku i Venecias ecën ...

15 foto: Venecia nën ujë si asnjëherë tjetër
Venecia eshte mbuluar krejtesisht nga uji pas batices me te madhe me te cilen eshte perballur qyteti lagune ne me shume se gjysme shekulli. Uji mberriti nivelin e 1,87 metrave, sipas te dhenave te qendres se monitorimit ...
ikub.al | 13-Nov-2019 11:37
Venecia eshte mbuluar krejtesisht nga uji pas batices me te madhe me te cilen eshte perballur qyteti lagune ne me shume se gjysme shekulli. Uji mberriti nivelin e 1,87 metrave, sipas te dhenave te qendres se monitorimit ...

FOTOT/ Venecia në gjunjë nga moti i keq, shkatërrohet e zhytet nën ujë: Ja imazhet tragjike nga qyteti i dashurisë
Venecia është në gjendje emergjente për shkak të ngritjes së nivelit të detit, pas reshjeve rekord të shiut ditën e djeshme. Niveli i ujit është në kuota rekord që prej vitit 1966. “Venevia është në gjunjë! Bazilika e ...
GazetaTema | 13-Nov-2019 11:51
Venecia është në gjendje emergjente për shkak të ngritjes së nivelit të detit, pas reshjeve rekord të shiut ditën e djeshme. Niveli i ujit është në kuota rekord që prej vitit 1966. “Venevia është në gjunjë! Bazilika e ...

Dy të vdekur nga vërshimet në Venecia
Kryetari i Venecias pritet ta shpallë gjendjen emergjente pasi qyteti i famshëm u godit nga batica më e lartë në 50 vjetët e fundit. Vërshime të reja priten në pjesën e fundit të ditës dhe ekziston frika se ato do të ...
Gazeta Observer | 13-Nov-2019 13:38
Kryetari i Venecias pritet ta shpallë gjendjen emergjente pasi qyteti i famshëm u godit nga batica më e lartë në 50 vjetët e fundit. Vërshime të reja priten në pjesën e fundit të ditës dhe ekziston frika se ato do të ...

Venecia me ujë mbi ujë, reshjet më të rënda në 50 vite
Venecia e ujshme është goditur nga vërshimet më të rënda në 50 vitet e fundit, ndërsa turistët e shumtë po enden nëpër rrugët me ujë për të gjetur strehë. Erërat e forta dhe shirat e rrëmbyeshme bënë që sheshi i ...
Tesheshi | 13-Nov-2019 13:20
Venecia e ujshme është goditur nga vërshimet më të rënda në 50 vitet e fundit, ndërsa turistët e shumtë po enden nëpër rrugët me ujë për të gjetur strehë. Erërat e forta dhe shirat e rrëmbyeshme bënë që sheshi i ...

Dy të vdekur nga vërshimet në Venecia
Kryetari i Venecias pritet ta shpallë gjendjen emergjente pasi qyteti i famshëm u godit nga batica më e lartë në 50 vjetët e fundit. Vërshime të reja priten në pjesën e fundit të ditës dhe ekziston frika se ato do të ...
Gazeta Express | 13-Nov-2019 13:19
Kryetari i Venecias pritet ta shpallë gjendjen emergjente pasi qyteti i famshëm u godit nga batica më e lartë në 50 vjetët e fundit. Vërshime të reja priten në pjesën e fundit të ditës dhe ekziston frika se ato do të ...

Përmbyten qytetet bregdetare në Kroaci
Moti i keq me shi dhe erëra të fuqishme kanë goditur pjesën më të madhe të qyteteve bregdetare në Kroaci, nga pjesa jugore e Adriatikut, ku uji i detit përmbyti bodrumet e Dioklecianit në Split, deri në Rijekë, ku ...
AlbInfo | 13-Nov-2019 12:54
Moti i keq me shi dhe erëra të fuqishme kanë goditur pjesën më të madhe të qyteteve bregdetare në Kroaci, nga pjesa jugore e Adriatikut, ku uji i detit përmbyti bodrumet e Dioklecianit në Split, deri në Rijekë, ku ...

Moti i keq godet Kroacinë, përmbyten qytetet bregdetare
Moti i keq me shi dhe erëra të fuqishme kanë goditur pjesën më të madhe të qyteteve bregdetare në Kroaci, nga pjesa jugore e Adriatikut, ku uji i detit përmbyti bodrumet e Dioklecianit në Split, deri në Rijekë ku ujërat ...
Indeks Online | 13-Nov-2019 12:38
Moti i keq me shi dhe erëra të fuqishme kanë goditur pjesën më të madhe të qyteteve bregdetare në Kroaci, nga pjesa jugore e Adriatikut, ku uji i detit përmbyti bodrumet e Dioklecianit në Split, deri në Rijekë ku ujërat ...

Vërshohet Venecia pas goditjes nga batica
Venecia është goditur nga batica më e madhe në më shumë se 50 vjet, duke shkaktuar vërshimet e dyta më të mëdha ndonjëherë në këtë qytet. Autoritetet kanë thënë se 90 për qind e qytetit është vërshuar, të cilat më pas ...
Radio Evropa e Lire | 13-Nov-2019 12:37
Venecia është goditur nga batica më e madhe në më shumë se 50 vjet, duke shkaktuar vërshimet e dyta më të mëdha ndonjëherë në këtë qytet. Autoritetet kanë thënë se 90 për qind e qytetit është vërshuar, të cilat më pas ...

Orë tmerri në Venezia, deti dhe qyteti nuk njihen më, 2 viktima ( VIDEO+FOTO)
Venezia po përjeton orë tmerri. Baticat e mëdha kanë rritur frikshëm nivelin e detit Adriatik dhe qyteti turistik është I gjithi nën ujë. Për herë të parë pas 53 vjetesh, niveli I ujit është rritur me mbi 1.5 metra nga ...
VizionPlus | 13-Nov-2019 10:59
Venezia po përjeton orë tmerri. Baticat e mëdha kanë rritur frikshëm nivelin e detit Adriatik dhe qyteti turistik është I gjithi nën ujë. Për herë të parë pas 53 vjetesh, niveli I ujit është rritur me mbi 1.5 metra nga ...

Pamjet/ Venecia në ujë, qyteti i dashurisë “në gjunjë” nga moti i keq
Venecia është në gjendje emergjente për shkak të ngritjes së nivelit të detit, pas reshjeve rekord të shiut ditën e djeshme. Niveli i ujit është në kuota rekord që prej vitit 1966. “Venevia është në gjunjë! Bazilika e ...
Lexo | 13-Nov-2019 12:06
Venecia është në gjendje emergjente për shkak të ngritjes së nivelit të detit, pas reshjeve rekord të shiut ditën e djeshme. Niveli i ujit është në kuota rekord që prej vitit 1966. “Venevia është në gjunjë! Bazilika e ...

Përmbytje masive në Venecia, niveli i ujit arrin në 190 cm
Ditët e fundit moti i keq, erërat dhe shirat e rrëmbyeshëm kanë shkaktuar përmbytje të mëdha në Venecia. Pjesa më e madhe e qytetit është e zhytur pothuajse e gjitha në ujë. Për momentin është e parakohshme të bëhet ...
RTSH | 13-Nov-2019 11:18
Ditët e fundit moti i keq, erërat dhe shirat e rrëmbyeshëm kanë shkaktuar përmbytje të mëdha në Venecia. Pjesa më e madhe e qytetit është e zhytur pothuajse e gjitha në ujë. Për momentin është e parakohshme të bëhet ...

FOTO/ Mbytet Venecia, uji arrin nivelet maksimale. Shënohen edhe viktima
Pjesa më e madhe e Venecias është nën ujë, pas stuhisë që goditi qytetin. Lartësia e ujit arrin deri në 2 metra, ndërsa kjo është situata më e rëndë në më shumë se 50 vjet, informon dritare.net. Fotot tregojnë se vendet ...
Dritare | 13-Nov-2019 11:17
Pjesa më e madhe e Venecias është nën ujë, pas stuhisë që goditi qytetin. Lartësia e ujit arrin deri në 2 metra, ndërsa kjo është situata më e rëndë në më shumë se 50 vjet, informon dritare.net. Fotot tregojnë se vendet ...

Përmbytet Venecia, uji arrin nivelin më të lartë në 50 vjet
Orë të vështira për qytetin italian Veneciaa. Niveli i ujit preku vlerat e 1.87 metrave sipas Qendrës së Monitorimit të Baticave, më i larti në 50 vjet. Vetëm në një rast që prej regjistrimit të të dhënave në vitin ...
Indeks Online | 13-Nov-2019 11:02
Orë të vështira për qytetin italian Veneciaa. Niveli i ujit preku vlerat e 1.87 metrave sipas Qendrës së Monitorimit të Baticave, më i larti në 50 vjet. Vetëm në një rast që prej regjistrimit të të dhënave në vitin ...

Venecia rrezikohet nga përmbytja më e madhe në 50 vitet e fundit
Alarm në Venecia! Qyteti-lagunë rrezikon përmbytjen në më shume se 70% të sipërfaqes së tij nëse niveli i ujit mbërrin 155 centimetrat, që do të ishte një ndër më të lartit e regjistruar këto 50 vitet e fundit. Por ...
Alsat-M | 13-Nov-2019 10:17
Alarm në Venecia! Qyteti-lagunë rrezikon përmbytjen në më shume se 70% të sipërfaqes së tij nëse niveli i ujit mbërrin 155 centimetrat, që do të ishte një ndër më të lartit e regjistruar këto 50 vitet e fundit. Por ...

Gjendje alarmi në Venecia, përmbytja më e madhe në 50 vitet e fundit
Qyteti-lagunë rrezikon përmbytjen në më shume se 70% të sipërfaqes së tij nëse niveli i ujit mbërrin 155 centimetrat, që do të ishte një ndër më të lartit e regjistruar këto 50 vitet e fundit. Por çfarë ndodh kur ...
Lajminet | 13-Nov-2019 09:51
Qyteti-lagunë rrezikon përmbytjen në më shume se 70% të sipërfaqes së tij nëse niveli i ujit mbërrin 155 centimetrat, që do të ishte një ndër më të lartit e regjistruar këto 50 vitet e fundit. Por çfarë ndodh kur ...

“Çmendet” moti!/ Reshje të dendura shiu, përmbytje dhe rrëshqitje tokash…
Italia është mbërthyer nga moti i keq që pritet të vijojë për disa ditë. Meteorologët parashikojnë që kushtet do te perkeqesohen ne vijim. Shirat e dendur dhe rrebeshet kanë alarmuar autoritetet në Kalabri, Bazilikatë ...
Standard | 13-Nov-2019 09:38
Italia është mbërthyer nga moti i keq që pritet të vijojë për disa ditë. Meteorologët parashikojnë që kushtet do te perkeqesohen ne vijim. Shirat e dendur dhe rrebeshet kanë alarmuar autoritetet në Kalabri, Bazilikatë ...

Venediku vërshohet pothuajse tërësisht, shkak batica
Venediku është goditur nga vala e saj më e lartë në më shumë se 50 vjet, duke lënë të përmbytur pjesën më të madhe të destinacionit turistik. Zyrtarët e qytetit thanë që batica arriti në 187 cm në 10.50 pasdite të ...
Arbresh | 13-Nov-2019 09:20
Venediku është goditur nga vala e saj më e lartë në më shumë se 50 vjet, duke lënë të përmbytur pjesën më të madhe të destinacionit turistik. Zyrtarët e qytetit thanë që batica arriti në 187 cm në 10.50 pasdite të ...

Venecia përfshihet nga vërshimet më të mëdha në 50 vjetët e fundit
Qyteti i famshëm, Venecia e Italisë, është goditur nga vërshimet me të mëdha në më shumë se pesëdhjetë vjet. Sheshi i Shën Markut u mbulua nga uji që u soll nga era e fortë, gjë që shkaktoi probleme për qarkullimin e ...
Gazeta Observer | 13-Nov-2019 08:43
Qyteti i famshëm, Venecia e Italisë, është goditur nga vërshimet me të mëdha në më shumë se pesëdhjetë vjet. Sheshi i Shën Markut u mbulua nga uji që u soll nga era e fortë, gjë që shkaktoi probleme për qarkullimin e ...

Venecia përfshihet nga vërshimet më të mëdha në 50 vjetët e fundit
Qyteti i famshëm, Venecia e Italisë, është goditur nga vërshimet me të mëdha në më shumë se pesëdhjetë vjet. Sheshi i Shën Markut u mbulua nga uji që u soll nga era e fortë, gjë që shkaktoi probleme për qarkullimin e ...
Gazeta Express | 13-Nov-2019 08:22
Qyteti i famshëm, Venecia e Italisë, është goditur nga vërshimet me të mëdha në më shumë se pesëdhjetë vjet. Sheshi i Shën Markut u mbulua nga uji që u soll nga era e fortë, gjë që shkaktoi probleme për qarkullimin e ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved