ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/08/2020 03:16

Memli Krasniqi: Sa shpejtë i doli boja Vetëvendosjes

Memli Krasniqi: Sa shpejtë i doli boja Vetëvendosjes
Nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka reaguar ashpër ndaj qëndrimeve të fundit të Vetëvendosjes, e cila ka dalë hapur në mbrojte të votave që kanë ardhur nga Serbia pas mbylljes së procesit zgjedhor.
Top Channel | 12-Nov-2019 18:59
Nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka reaguar ashpër ndaj qëndrimeve të fundit të Vetëvendosjes, e cila ka dalë hapur në mbrojte të votave që kanë ardhur nga Serbia pas mbylljes së procesit zgjedhor.

Limaj porosit Vetëvendosjen: Populli t’i dha 29 deputetë, mbaji!
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka vazhduar të kritikojë Lëvizjen Vetëvendosjen pse po do, sipas tij, t’ia marrë tri mandate në Kuvend, duke përkrahur, siç ka thënë ai, votat e jashtëligjshme të ardhura ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 22:47
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka vazhduar të kritikojë Lëvizjen Vetëvendosjen pse po do, sipas tij, t’ia marrë tri mandate në Kuvend, duke përkrahur, siç ka thënë ai, votat e jashtëligjshme të ardhura ...

?Natyra Kuçi: Asnjëherë nuk do t’i mbështes votat e Vuçiqit, veç për t’u bërë vet deputete
Kandidatja për deputete nga radhët e koalicionit AAK-PSD, Natyra Kuçi e cila ditë më parë është njoftuar nga KQZ si fituese e zgjedhjeve, ka deklaruar se nëse hyn Nisma në Kuvend, ajo nuk do të mund të bëhet deputete. ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 21:42
Kandidatja për deputete nga radhët e koalicionit AAK-PSD, Natyra Kuçi e cila ditë më parë është njoftuar nga KQZ si fituese e zgjedhjeve, ka deklaruar se nëse hyn Nisma në Kuvend, ajo nuk do të mund të bëhet deputete. ...

Tre kandidatë të VV-së ankohen në Gjykatën Supreme
Tre kandidatët e Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Haliti, Arta Bajralia dhe Alban Hyseni, të shpallur nga KQZ si deputetë në rezultatet përfundimtare, kanë bërë ankesë në Gjykatën Supreme kundër vendimit të PZAP-së.
Top Channel | 12-Nov-2019 15:27
Tre kandidatët e Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Haliti, Arta Bajralia dhe Alban Hyseni, të shpallur nga KQZ si deputetë në rezultatet përfundimtare, kanë bërë ankesë në Gjykatën Supreme kundër vendimit të PZAP-së.

Rezultatet përfundimtare, pesë ankesa në Supreme
Pesë ankesa kanë shkuar në drejtim të rreth rezultateve përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit nga ana e KQZ-së.
Top Channel | 12-Nov-2019 15:27
Pesë ankesa kanë shkuar në drejtim të rreth rezultateve përfundimtare për zgjedhjet e 6 tetorit nga ana e KQZ-së.

Mustafa përkrah vendimin për rinumërim të votave: Vullneti i qytetarëve duhet të shkojë aty ku duhet
Zëdhënësi i Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh kandidat i kësaj partie për deputet, Besian Mustafa në një intervistë të dhënë për Telegrafin ka folur rreth vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 20:09
Zëdhënësi i Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh kandidat i kësaj partie për deputet, Besian Mustafa në një intervistë të dhënë për Telegrafin ka folur rreth vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, ...

Veliu: S’jemi partnerë me VV-në, s’na interesojnë ankesat e tyre
Lidhja Demokratike e Kosovës nuk ka pohuar e as mohuar përfshirjen e Nismës Socialdemokrate në koalicionin e ardhshëm qeverisës, nëse kjo e fundit kalon pragun zgjedhor. I kontaktuar nga Periskopi, nënkryetari i LDK-së, ...
TetovaSot | 13-Nov-2019 13:25
Lidhja Demokratike e Kosovës nuk ka pohuar e as mohuar përfshirjen e Nismës Socialdemokrate në koalicionin e ardhshëm qeverisës, nëse kjo e fundit kalon pragun zgjedhor. I kontaktuar nga Periskopi, nënkryetari i LDK-së, ...

Drama e votave të ardhura nga Serbia në zgjedhjet e 6 tetorit
Prokuroria e Kosovës thotë se ende është në fazën e hetimeve lidhur me rastin e votave nga Serbia, për të cilat ishin ngritur dyshime se pas hapjes së zarfeve lëshonin një erë të rëndë çka u dyshua se kishte ndikuar në ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 19:20
Prokuroria e Kosovës thotë se ende është në fazën e hetimeve lidhur me rastin e votave nga Serbia, për të cilat ishin ngritur dyshime se pas hapjes së zarfeve lëshonin një erë të rëndë çka u dyshua se kishte ndikuar në ...

“Supremja do ta vërtetojë vendimin e PZAP-it për votat nga Serbia”
Anëtari i Kryesisë së Nismës, njëheresh njohës i mirë i cështjeve juridike, Xhevdet Smakiqi, ka thënë se Gjykata Supreme do ta vërtetojë vendimin e marrë ditë më parë nga Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ...
EkonomiaOnline | 13-Nov-2019 12:37
Anëtari i Kryesisë së Nismës, njëheresh njohës i mirë i cështjeve juridike, Xhevdet Smakiqi, ka thënë se Gjykata Supreme do ta vërtetojë vendimin e marrë ditë më parë nga Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ...

“Supremja, do ta vërtetojë vendimin e PZAP-it për votat nga Serbia, këto janë arsyet”
Anëtari i Kryesisë së Nismës, njëheresh njohës i mirë i cështjeve juridike, Xhevdet Smakiqi, ka thënë se Gjykata Supreme do ta vërtetojë vendimin e marrë ditë më parë nga Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ...
Indeks Online | 13-Nov-2019 12:32
Anëtari i Kryesisë së Nismës, njëheresh njohës i mirë i cështjeve juridike, Xhevdet Smakiqi, ka thënë se Gjykata Supreme do ta vërtetojë vendimin e marrë ditë më parë nga Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ...

Agim Veliu: Nuk na interesojnë ankesat e VV-së, nuk jemi partner me ta
Deri me tani Lidhja Demokratike e Kosovës, nuk ka komentuar përfshirjen e Nismës Socialdemokrate në koalicionin e ardhshëm qeverisës, nëse subjekti i Fatmir Limajt arrin të futet në Kuvend. E në lidhej me ankesave ...
EkonomiaOnline | 13-Nov-2019 12:31
Deri me tani Lidhja Demokratike e Kosovës, nuk ka komentuar përfshirjen e Nismës Socialdemokrate në koalicionin e ardhshëm qeverisës, nëse subjekti i Fatmir Limajt arrin të futet në Kuvend. E në lidhej me ankesave ...

Fjala e fundit për zgjedhjet i mbetet Gjykatës Supreme
Tre kandidatë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe një i Lidhjes Demokratike të Kosovës, të cilëve po u kontestohet mandati i deputetit me vendimin e PZAP-it për t’i përjashtuar nga rezultati përfundimtar votat e ardhura nga ...
Aktuale.MK | 13-Nov-2019 12:31
Tre kandidatë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe një i Lidhjes Demokratike të Kosovës, të cilëve po u kontestohet mandati i deputetit me vendimin e PZAP-it për t’i përjashtuar nga rezultati përfundimtar votat e ardhura nga ...

Agim Veliu: S’jemi partnerë me VV-në, s’na interesojnë ankesat e tyre
Lidhja Demokratike e Kosovës nuk ka pohuar e as mohuar përfshirjen e Nismës Socialdemokrate në koalicionin e ardhshëm qeverisës, nëse kjo e fundit kalon pragun zgjedhor. I kontaktuar nga Periskopi, nënkryetari i LDK-së ...
Gazeta Monitor | 13-Nov-2019 12:14
Lidhja Demokratike e Kosovës nuk ka pohuar e as mohuar përfshirjen e Nismës Socialdemokrate në koalicionin e ardhshëm qeverisës, nëse kjo e fundit kalon pragun zgjedhor. I kontaktuar nga Periskopi, nënkryetari i LDK-së ...

Posti i kryeministrit detyron Kurtin të japë dorëheqje nga kreu i Vetëvendosjes
Në zgjedhjet e 6 tetorit, Lëvizja Vetëvendosje me kandidatin e saj për kryeministër, Albin Kurtin është partia e cila ka fituar më së shumti vota. Që nga publikimi i rezultateve, kjo parti është duke negociuar me ...
Zeri | 13-Nov-2019 12:08
Në zgjedhjet e 6 tetorit, Lëvizja Vetëvendosje me kandidatin e saj për kryeministër, Albin Kurtin është partia e cila ka fituar më së shumti vota. Që nga publikimi i rezultateve, kjo parti është duke negociuar me ...

Posti i kryeministrit detyron Kurtin të japë dorëheqje nga kreu i Vetëvendosjes
Zgjedhja e Kurtit kryeministër i Kosovës, e obligon atë të jap dorëheqje nga i pari i partisë. Të paktën kështu thotë statuti i Lëvizjes Vetëvendosje. “Neni 73 – Pika 3: Nëse Kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE! zgjidhet ...
Lajminet | 13-Nov-2019 12:06
Zgjedhja e Kurtit kryeministër i Kosovës, e obligon atë të jap dorëheqje nga i pari i partisë. Të paktën kështu thotë statuti i Lëvizjes Vetëvendosje. “Neni 73 – Pika 3: Nëse Kryetari i Lëvizjes VETËVENDOSJE! zgjidhet ...

Veliu: S’jemi partnerë me VV-në, s’na interesojnë ankesat e tyre
Lidhja Demokratike e Kosovës nuk ka pohuar e as mohuar përfshirjen e Nismës Socialdemokrate në koalicionin e ardhshëm qeverisës, nëse kjo e fundit kalon pragun zgjedhor. I kontaktuar nga Periskopi, nënkryetari i LDK-së, ...
Gazeta Observer | 13-Nov-2019 11:41
Lidhja Demokratike e Kosovës nuk ka pohuar e as mohuar përfshirjen e Nismës Socialdemokrate në koalicionin e ardhshëm qeverisës, nëse kjo e fundit kalon pragun zgjedhor. I kontaktuar nga Periskopi, nënkryetari i LDK-së, ...

NISMA me standarde të dyfishta, u ankuan në PZAP edhe për votat e diasporës që i shkuan VV-së
Pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, Nisma Socialdemokrate në koalicion me AKR-në e PD-në, zgjodhën që të drejtohen në PZAP me shpresën që ky institucion do t’i merr për bazë ankesat e tyre, ...
Zeri | 13-Nov-2019 11:32
Pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, Nisma Socialdemokrate në koalicion me AKR-në e PD-në, zgjodhën që të drejtohen në PZAP me shpresën që ky institucion do t’i merr për bazë ankesat e tyre, ...

Kuçi kundër VV-së: Nuk do t’i mbështes votat e Vuçiqit për t’u bërë vetë deputete
Kandidatja për deputete të Kuvendit të Kosovës nga koalicioni AAK-PSD, Natyra Kuçi, ka bërë një postim në Facebook ku ka thumbuar Vetëvendosjen. Ajo ka shkruar se nëse Nisma hyn në Kuvend, ajo nuk do të bëhej deputete, ...
EkonomiaOnline | 13-Nov-2019 11:28
Kandidatja për deputete të Kuvendit të Kosovës nga koalicioni AAK-PSD, Natyra Kuçi, ka bërë një postim në Facebook ku ka thumbuar Vetëvendosjen. Ajo ka shkruar se nëse Nisma hyn në Kuvend, ajo nuk do të bëhej deputete, ...

Frika e Nismës nga pragu, ishin ankuar edhe për votat e diasporës që i shkuan VV-së
Pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, Nisma Socialdemokrate në koalicion me AKR-në e PD-në, zgjodhën që të drejtohen në PZAP me shpresën që ky institucion do t’i merr për bazë ankesat e tyre, ...
EkonomiaOnline | 13-Nov-2019 11:23
Pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve të gjashtë tetorit, Nisma Socialdemokrate në koalicion me AKR-në e PD-në, zgjodhën që të drejtohen në PZAP me shpresën që ky institucion do t’i merr për bazë ankesat e tyre, ...

KQZ në pritje të Supremes për rinumërimin
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është duke pritur Gjykatën Supreme që të fillojë rinumërimin e votave, shkruan Gazeta Monitor. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka thënë se janë duke pritur vendimin nga Gjykata Supreme ...
Gazeta Monitor | 13-Nov-2019 11:12
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është duke pritur Gjykatën Supreme që të fillojë rinumërimin e votave, shkruan Gazeta Monitor. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka thënë se janë duke pritur vendimin nga Gjykata Supreme ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved