ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/08/2020 04:51

Dyshimet për Ganën, Thaçi: Nuk ka tërheqje të njohjeve të Kosovës

Dyshimet për Ganën, Thaçi: Nuk ka tërheqje të njohjeve të Kosovës
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se nuk ka asnjë informatë zyrtare për tërheqje të njohjeve të Republikës së Kosovës. Në një intervistë për RTK, ai ka deklaruar se propaganda dhe veprimet destruktive të ...
BalkanWeb | 13-Nov-2019 07:47
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se nuk ka asnjë informatë zyrtare për tërheqje të njohjeve të Republikës së Kosovës. Në një intervistë për RTK, ai ka deklaruar se propaganda dhe veprimet destruktive të ...

Vuçiç provokon kosovarët, bën deklaratën e fortë në sy të Macron: Edhe 10 shtete do ta heqin njohjen e Kosovës!
Sot në Paris më iniciativë të presidentit të Francës, Emanuel Macron, është zhvilluar një takim në mes të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe atij të Serbisë, Aleksander Vuçiç. Në komunikata për media janë ndarë ...
BalkanWeb | 12-Nov-2019 19:05
Sot në Paris më iniciativë të presidentit të Francës, Emanuel Macron, është zhvilluar një takim në mes të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe atij të Serbisë, Aleksander Vuçiç. Në komunikata për media janë ndarë ...

Vetëm Ilir Meta s’ka folur me Macron për negociatat në Paris, Vuçiç e Pendarovski njoftuan kur hapen me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta është në një vizitë në Francë, me rastin e Forumit për Paqen që organizohet në Paris. Kreu i shtetit shqiptar bën me dije se ka takuar presidentin francez Emmanuele Macron, madje ka ...
GazetaTema | 12-Nov-2019 21:39
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta është në një vizitë në Francë, me rastin e Forumit për Paqen që organizohet në Paris. Kreu i shtetit shqiptar bën me dije se ka takuar presidentin francez Emmanuele Macron, madje ka ...

Vuçiq këmbëngulë në heqjen e taksës për të vazhduar dialogun
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq iu është përgjigjur një takimi urgjent me iniciativën e presidentit francez Emanuel Macron, në të cilin gjithashtu ishte i pranishëm presidenti i Kosovës Hashim Thaçi.
Top Channel | 12-Nov-2019 18:59
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq iu është përgjigjur një takimi urgjent me iniciativën e presidentit francez Emanuel Macron, në të cilin gjithashtu ishte i pranishëm presidenti i Kosovës Hashim Thaçi.

Thaçi flet nga Franca: Rol i ri i Macronit në dialogun Kosovë-Serbi
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka pritur sot në një takim Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ku kanë folur për vazhdimin e dialogut mes dy shteteve ballkanike. Presidenti ...
Top Channel | 12-Nov-2019 17:53
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka pritur sot në një takim Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ku kanë folur për vazhdimin e dialogut mes dy shteteve ballkanike. Presidenti ...

Thaçi në Paris, kërkon përkrahje për zbardhjen e fatit të të pagjeturve
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në margjina të Forumit të Paqes të Parisit ka takuar edhe presidentin e Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq, Peter Maurer.
Top Channel | 12-Nov-2019 16:41
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në margjina të Forumit të Paqes të Parisit ka takuar edhe presidentin e Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq, Peter Maurer.

Macron bashkon Thaçin me Vuçiç, në fokus rinisja e dialogut
Shefi i Elizesë, Emmanuel Macron i ka dhënë një tjetër mundësi bisedimeve për dialogun Prishtinë Beograd ndërsa ka bërë bashkë në një takim në Paris, presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologun e tij serb, ...
VizionPlus | 12-Nov-2019 18:40
Shefi i Elizesë, Emmanuel Macron i ka dhënë një tjetër mundësi bisedimeve për dialogun Prishtinë Beograd ndërsa ka bërë bashkë në një takim në Paris, presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologun e tij serb, ...

Me ndërmjetësim të Macron-it, Presidenti Thaçi takohet me atë të Serbisë!
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në një takim të ndërmjetësuar nga Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka takuar sot edhe Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vucic.
Top Channel | 12-Nov-2019 15:27
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në një takim të ndërmjetësuar nga Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka takuar sot edhe Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vucic.

E thotë edhe Thaçi: Nuk ka tërheqje të njohjeve të Kosovës
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se nuk ka asnjë informatë zyrtare për tërheqje të njohjeve të Republikës së Kosovës. Në një intervistë për RTK, ai ka deklaruar se propaganda dhe veprimet destruktive të ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 21:39
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se nuk ka asnjë informatë zyrtare për tërheqje të njohjeve të Republikës së Kosovës. Në një intervistë për RTK, ai ka deklaruar se propaganda dhe veprimet destruktive të ...

“Kosova e gatshme për dialog me Serbinë”, Macron ndërmjetëson takimin mes Thaçit dhe Vuçiç
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb, Aleksandar Vuçiç kanë zhvilluar një takim të përbashkët me ndërmjetësimin e presidentit të Francës, Emmanuel Macron. Takimi në fjalë është konfirmuar edhe nga ...
BalkanWeb | 12-Nov-2019 14:41
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb, Aleksandar Vuçiç kanë zhvilluar një takim të përbashkët me ndërmjetësimin e presidentit të Francës, Emmanuel Macron. Takimi në fjalë është konfirmuar edhe nga ...

Vuçiq këmbëngulë në heqjen e taksës për të vazhduar dialogun
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq i është përgjigjur një takimi urgjent me iniciativën e presidentit francez Emanuel Macron, në të cilin gjithashtu ishte i pranishëm presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Pas takimit, ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 18:16
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq i është përgjigjur një takimi urgjent me iniciativën e presidentit francez Emanuel Macron, në të cilin gjithashtu ishte i pranishëm presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Pas takimit, ...

Thaçi flet nga Franca: Rol i ri i Macronit në dialogun Kosovë-Serbi
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka pritur sot në një takim Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ku kanë folur për vazhdimin e dialogut mes dy shteteve ballkanike. Presidenti ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 17:25
Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka pritur sot në një takim Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ku kanë folur për vazhdimin e dialogut mes dy shteteve ballkanike. Presidenti ...

Meta në Forumin e Parisit për Paqen, Ballkani Perëndimor dhe e ardhmja europiane në fokus të bisedave
Presidenti i Republikës Ilir Meta mori pjesë sot në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, që organizohet nën kujdesin e Presidentit francez, Emmanuel Macron. Ky Forum i dialogut politik të nivelit të lartë synon ...
BalkanWeb | 12-Nov-2019 14:03
Presidenti i Republikës Ilir Meta mori pjesë sot në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, që organizohet nën kujdesin e Presidentit francez, Emmanuel Macron. Ky Forum i dialogut politik të nivelit të lartë synon ...

Thaçi takon ministrin e jashtëm kroat, diskutojnë për parneritetin strategjik
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në kuadër të Forumit të Paqes në Paris ka takuar ministrin e Jashtëm të Kroacisë, Gordan Grlic-Radman. Thaçi në një postim në llogarinë e tij në Facebook ka shkruar se me ministrin ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 16:56
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në kuadër të Forumit të Paqes në Paris ka takuar ministrin e Jashtëm të Kroacisë, Gordan Grlic-Radman. Thaçi në një postim në llogarinë e tij në Facebook ka shkruar se me ministrin ...

Pendarovski do të shkojë në Moskë për Ditën e fitores
Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, me ftesë të presidentit Vlladimir Putin, do të marrë pjesë në shënimin e 75-vjetorit të fitores në Luftën e Dytë Botërore që do të mbahet në Moskë më 9 maj të vitit ...
Aktuale.MK | 13-Nov-2019 11:46
Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, me ftesë të presidentit Vlladimir Putin, do të marrë pjesë në shënimin e 75-vjetorit të fitores në Luftën e Dytë Botërore që do të mbahet në Moskë më 9 maj të vitit ...

Meta në Forumin e Parisit për Paqen, dhuron portretin e Shenjtores Nënë Tereza
Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta mori pjesë sot në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, që organizohet nën kujdesin e Presidentit francez, Emmanuel Macron.
Top Channel | 12-Nov-2019 14:02
Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta mori pjesë sot në punimet e Forumit të Parisit për Paqen, që organizohet nën kujdesin e Presidentit francez, Emmanuel Macron.

Vuçiq këmbëngul në heqjen e taksës për të vazhduar dialogun
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq iu është përgjigjur një takimi urgjent me iniciativën e presidentit francez Emanuel Macron, në të cilin gjithashtu ishte i pranishëm presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Pas takimit, ...
TetovaSot | 13-Nov-2019 09:46
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq iu është përgjigjur një takimi urgjent me iniciativën e presidentit francez Emanuel Macron, në të cilin gjithashtu ishte i pranishëm presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Pas takimit, ...

Macron nuk ndalet me kritika kundër NATO-s dhe OKB-së
Emmanuel Macron ka sulmuar sërish ashpër verbërinë e atyre që preferojnë të mbyllin sytë para joefikasitetit të institucioneve të sotme globale që duhet të përballen me problemet e botës. Presidenti francez priti ...
AlbInfo | 13-Nov-2019 09:45
Emmanuel Macron ka sulmuar sërish ashpër verbërinë e atyre që preferojnë të mbyllin sytë para joefikasitetit të institucioneve të sotme globale që duhet të përballen me problemet e botës. Presidenti francez priti ...

Pendarovski do të shkojë në Moskë për Ditën e fitores
Moskë, 13 nëntor 2019 (MEDIAL) – Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, me ftesë të presidentit Vlladimir Putin, do të marrë pjesë në shënimin e 75-vjetorit të fitores në Luftën e Dytë Botërore që do të ...
Medial | 13-Nov-2019 09:20
Moskë, 13 nëntor 2019 (MEDIAL) – Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, me ftesë të presidentit Vlladimir Putin, do të marrë pjesë në shënimin e 75-vjetorit të fitores në Luftën e Dytë Botërore që do të ...

Macron i tha Vuçiqit: Mini-Shengeni një hap i mirë drejt BE-së
Presidenti francez Emmanuel Macron mbështet “Mini – Shengenin ” sepse reflekton idenë e tij kur bëhet fjalë për funksionimin e rajonit përpara se të anëtarësohet në BE, Kështu shkruan Blic, duke shtuar se Macron këtë ...
Klan Kosova | 13-Nov-2019 08:55
Presidenti francez Emmanuel Macron mbështet “Mini – Shengenin ” sepse reflekton idenë e tij kur bëhet fjalë për funksionimin e rajonit përpara se të anëtarësohet në BE, Kështu shkruan Blic, duke shtuar se Macron këtë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved