ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/08/2020 06:01

“Franca nxit vendet që aspirojnë BE të thellojnë reformat”, Meta për “Radio France International”: NATO organizata më serioze

“Franca nxit vendet që aspirojnë BE të thellojnë reformat”, Meta për “Radio France International”: NATO organizata më serioze
“Franca nxit vendet që aspirojnë BE të thellojnë reformat për të qenë sa më të besueshme” kështu u shpreh Presidenti Ilir Meta në një intervistë për për “Radio France International”. Meta komentoi gjithashtu edhe ...
BalkanWeb | 13-Nov-2019 12:49
“Franca nxit vendet që aspirojnë BE të thellojnë reformat për të qenë sa më të besueshme” kështu u shpreh Presidenti Ilir Meta në një intervistë për për “Radio France International”. Meta komentoi gjithashtu edhe ...

Negociatat, Meta për median franceze: Macron tha jo, por ne e dimë se Parisi na inkurajon dhe na mbështet
Ilir Meta ka dhënë një intervistë për “Radio France International”, në të cilen ka folur mes të tjerash për Jo-në e Frances, lidhur me negociatat. “Edhe pse në tetor, Franca e deklaroi veten “jo në favor” për nisjen e ...
GazetaTema | 13-Nov-2019 13:01
Ilir Meta ka dhënë një intervistë për “Radio France International”, në të cilen ka folur mes të tjerash për Jo-në e Frances, lidhur me negociatat. “Edhe pse në tetor, Franca e deklaroi veten “jo në favor” për nisjen e ...

Gjermania mbetet kundër ndryshimit të kufijve
ZVICER Ndryshimi i kufijve të Kosovës është i papranueshëm për Berlinin, kështu është shprehur kancelarja gjermane Angela Merkel për presidentin serb, Aleksandër Vuçiç. Këtë deklaratë e ka shprehur në Davos të Zvicrës. ...
BalkanWeb | 24-Jan-2019 15:25
ZVICER Ndryshimi i kufijve të Kosovës është i papranueshëm për Berlinin, kështu është shprehur kancelarja gjermane Angela Merkel për presidentin serb, Aleksandër Vuçiç. Këtë deklaratë e ka shprehur në Davos të Zvicrës. ...

Meta për “RFI”: Europa e sigurtë vetem me një Ballkan paqësor
Presidenti Meta ka dhënë një intervistë për “Radio France International” gjatë qëndrimit në Paris për Forumin e Paqes. Meta tha se Shqipëria ka shumë besim tek mbështetja e Gjermanisë dhe Francën e së nga ana tjetër ...
VizionPlus | 13-Nov-2019 13:20
Presidenti Meta ka dhënë një intervistë për “Radio France International” gjatë qëndrimit në Paris për Forumin e Paqes. Meta tha se Shqipëria ka shumë besim tek mbështetja e Gjermanisë dhe Francën e së nga ana tjetër ...

Presidenti Meta për RFI: Parisi nga inkurajon për reformat, politikisht duhet të jemi pjesë e plotë e BE-së
Pas takimit me presidentin francez, Emmanuel Macron, kreu i shtetit Ilir Meta dha një intervistë për “Radio France International”. Ai komentoi vendimin e Francës për të mos lejuar nisjen e negociatave me Shqipërinë. ...
Telegraf | 13-Nov-2019 13:19
Pas takimit me presidentin francez, Emmanuel Macron, kreu i shtetit Ilir Meta dha një intervistë për “Radio France International”. Ai komentoi vendimin e Francës për të mos lejuar nisjen e negociatave me Shqipërinë. ...

Shfrytëzoni zemërimin e shkaktuar nga vetoja e Macron
Refuzimi i Francës për fillimin e bisedimeve të anëtarësimit për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut nuk duhet të shihet si një vdekje e zgjerimit të BE-së. Dënimi që shkaktoi kjo gjë, si edhe zërat në mbështetje të ...
GazetaTema | 13-Nov-2019 11:56
Refuzimi i Francës për fillimin e bisedimeve të anëtarësimit për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut nuk duhet të shihet si një vdekje e zgjerimit të BE-së. Dënimi që shkaktoi kjo gjë, si edhe zërat në mbështetje të ...

Meta për Radio France International: Ja çfarë i mbetet Shqipërisë të bëjë pas moshapjes së negociatave me BE!
Presidenti i vendit Ilir Meta ka dhënë një intervistë për “Radio France International”, ku ndër të tjera ka folur edhe për ‘jo’-në e presidentit të Francës, Emmanuel Macron, për çeljen e negociatave me vendin tonë. I ...
Dritare | 13-Nov-2019 13:38
Presidenti i vendit Ilir Meta ka dhënë një intervistë për “Radio France International”, ku ndër të tjera ka folur edhe për ‘jo’-në e presidentit të Francës, Emmanuel Macron, për çeljen e negociatave me vendin tonë. I ...

Meta për “RFI”: Europa e sigurtë vetem me një Ballkan paqësor
Presidenti Meta ka dhënë një intervistë për “Radio France International” gjatë qëndrimit në Paris për Forumin e Paqes. Meta tha se Shqipëria ka shumë besim tek mbështetja e Gjermanisë dhe Francën e së nga ana tjetër ...
Medial | 13-Nov-2019 13:24
Presidenti Meta ka dhënë një intervistë për “Radio France International” gjatë qëndrimit në Paris për Forumin e Paqes. Meta tha se Shqipëria ka shumë besim tek mbështetja e Gjermanisë dhe Francën e së nga ana tjetër ...

“Çfarë mbetet për t’u bërë nga pala shqiptare?”, Meta flet për prestigjiozen franceze pas ‘Jo-së’ për hapjen e negociatave: Ne e dimë se Parisi...!(Pjesë nga intervista)
Postuar: 13/11/2019 - 13:20 Presidentit, Ilir Meta ka dhënë një interviste për “Radio France International”, ku ka komentuar për Jo-në e Francës, lidhur me negociatat e BE me Shqipërinë. “Edhe pse në tetor, Franca e ...
Sot.Al | 13-Nov-2019 13:24
Postuar: 13/11/2019 - 13:20 Presidentit, Ilir Meta ka dhënë një interviste për “Radio France International”, ku ka komentuar për Jo-në e Francës, lidhur me negociatat e BE me Shqipërinë. “Edhe pse në tetor, Franca e ...

Heiko Maas: Unë dua t’u jap zemër Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë
Deutsche Welle: Refuzimi i fillimit të premtuar të bisedimeve të pranimit me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, është një moment i hidhur për integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE. Por edhe për Gjermaninë, e cila ...
Ina-Online | 13-Nov-2019 13:17
Deutsche Welle: Refuzimi i fillimit të premtuar të bisedimeve të pranimit me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, është një moment i hidhur për integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE. Por edhe për Gjermaninë, e cila ...

Meta për “Radio France International”: Ne kemi besim te partnerët tanë evropianë
Presidenti Ilir Meta ka dhënë një intervistë për “Radio France International” ku ka folur për forumin e Paqes në Paris, negociatat dhe deklaratës së Macron për NATO-n. “ Kjo nuk është hera e parë që Franca u ka kërkuar ...
Gazeta Dita | 13-Nov-2019 13:12
Presidenti Ilir Meta ka dhënë një intervistë për “Radio France International” ku ka folur për forumin e Paqes në Paris, negociatat dhe deklaratës së Macron për NATO-n. “ Kjo nuk është hera e parë që Franca u ka kërkuar ...

Ministri i Jashtëm gjerman: Gjermania mbetet kundër ndryshimit të kufijve Kosovë-Serbi
Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon, thotë ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas në intervistën ekskluzive me Adelheid Feilcke, në prag të vizitës së tij në rajon. ...
Telegrafi | 13-Nov-2019 10:55
Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon, thotë ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas në intervistën ekskluzive me Adelheid Feilcke, në prag të vizitës së tij në rajon. ...

Ç’mbetet për t’u bërë nga pala shqiptare pas ‘Jo-së’ së Macron? Meta për median franceze: Parisi na inkurajon
Presidenti Ilir Meta ka folur për integrimin e vendit dhe veton e Francës për nisjen e bisedimeve më 18 tetor, në një intervistë për “Radio France International”. I pyetur se çfarë mbetet për t’u bërë nga pala shqiptare ...
Politiko | 13-Nov-2019 13:12
Presidenti Ilir Meta ka folur për integrimin e vendit dhe veton e Francës për nisjen e bisedimeve më 18 tetor, në një intervistë për “Radio France International”. I pyetur se çfarë mbetet për t’u bërë nga pala shqiptare ...

JO-ja e negociatave, Meta flet për median franceze: Parisi na mbështet në përpjekjet për demokraci e ligj
Presidenti Ilir Meta ka dhënë një intervistë këtë të mërkurë për “Radio France International” nga ku ka folur për JO-në e negociatave dhe veton që vuri vetë Franca në proces. I pyetur se çfarë mbetet për t;u bërë nga ...
Gazeta Express | 13-Nov-2019 13:00
Presidenti Ilir Meta ka dhënë një intervistë këtë të mërkurë për “Radio France International” nga ku ka folur për JO-në e negociatave dhe veton që vuri vetë Franca në proces. I pyetur se çfarë mbetet për t;u bërë nga ...

Asnjë nismë e re nuk e zgjidh problemin kryesor të rajonit-njohjen e Kosovës nga Serbia
Se para një nisme rajonale ekziston ideja e krijimit të një “Jugosllavie të re” është dëgjuar që nga viti 1999, kur u nis ideja e Paktit të Stabilitetit në Samitin e Kolnit, që u kurorëzua më vonë në Samitin e ...
Respublica | 13-Nov-2019 12:23
Se para një nisme rajonale ekziston ideja e krijimit të një “Jugosllavie të re” është dëgjuar që nga viti 1999, kur u nis ideja e Paktit të Stabilitetit në Samitin e Kolnit, që u kurorëzua më vonë në Samitin e ...

“Çfarë presim nga Shqipëria”, flet ministri i Jashtëm gjerman
mapo.al Ministri i Jashtëm i Gjermanisë në një interviste për DW ka folur për disa çështje delikate në prag të vizitës së tij në shtetet e Ballkanit Perendimor. I pyetur për krizën politike në Shqipëri, Maas tha: ...
Mapo | 13-Nov-2019 09:46
mapo.al Ministri i Jashtëm i Gjermanisë në një interviste për DW ka folur për disa çështje delikate në prag të vizitës së tij në shtetet e Ballkanit Perendimor. I pyetur për krizën politike në Shqipëri, Maas tha: ...

KiE dhe BE mbështesin Shqipërinë në Luftën kundër Korrupsionit dhe Krimit Ekonomik
Në konferencën e titulluar “Luftojmë Korrupsionin dhe Krimin Ekonomik” u tha se “Shqipëria kontribuon aktivisht në organet monitoruese të Këshillit të Evropës, përfshirë Grupin e Shteteve kundër Korrupsionit (GRECO) dhe ...
Lajminet | 13-Nov-2019 11:24
Në konferencën e titulluar “Luftojmë Korrupsionin dhe Krimin Ekonomik” u tha se “Shqipëria kontribuon aktivisht në organet monitoruese të Këshillit të Evropës, përfshirë Grupin e Shteteve kundër Korrupsionit (GRECO) dhe ...

Heiko Maas: Pseja e mbështetjes së Shqipërisë për negociatat dhe pse s’duhen luajtur kufijtë e Kosovës
Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon, thotë ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas. Sa i përket idesë së këmbimit të territoreve ose ndryshimit të kufijve midis Kosovës dhe ...
Tesheshi | 13-Nov-2019 11:23
Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon, thotë ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas. Sa i përket idesë së këmbimit të territoreve ose ndryshimit të kufijve midis Kosovës dhe ...

KiE dhe BE mbështesin Shqipërinë në Luftën kundër Korrupsionit dhe Krimit Ekonomik
Këshilli i Evropës dhe Bashkimi Evropian vazhdojnë të mbështesin Shqipërinë në Luftën kundër Korrupsionit dhe Krimit Ekonomik Në konferencën e titulluar “Luftojmë Korrupsionin dhe Krimin Ekonomik” u tha se “Shqipëria ...
Klan Kosova | 13-Nov-2019 11:12
Këshilli i Evropës dhe Bashkimi Evropian vazhdojnë të mbështesin Shqipërinë në Luftën kundër Korrupsionit dhe Krimit Ekonomik Në konferencën e titulluar “Luftojmë Korrupsionin dhe Krimin Ekonomik” u tha se “Shqipëria ...

Maas: Gjermania kundër ndryshimit të kufijve Kosovë-Serbi, rrezik për destabilitet
Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon. Ky është qëndrimi I kryediplomatit gjerman Heiko Maas. Në Intervistën e dhënë për Deutsche Welle, Ministri I Jashtëm thotë se vendi ...
VizionPlus | 13-Nov-2019 09:46
Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon. Ky është qëndrimi I kryediplomatit gjerman Heiko Maas. Në Intervistën e dhënë për Deutsche Welle, Ministri I Jashtëm thotë se vendi ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved