ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/08/2020 05:13

Shengeni ballkanik, Kurti i pergjigjet Kryeministrit Rama: Duhej të priste formimin e qeverisë së re

Shengeni ballkanik, Kurti i pergjigjet Kryeministrit Rama: Duhej të priste formimin e qeverisë së re
Takimin trepalësh të liderëve të Ballkanit Perëndimor në Ohër, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje e quan të nxituar.
Top Channel | 13-Nov-2019 12:08
Takimin trepalësh të liderëve të Ballkanit Perëndimor në Ohër, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje e quan të nxituar.

Kurti: VV-LDK bën kulturën e re të formimit të Qeverisë
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe pretendenti për udhëheqje të qeverisë, Albin Kurti thotë se më 6 tetor, qytetarët kanë vendosur për ndryshim politik dhe se kanë treguar se kush duhet të udhëheq me shtetin.
Top Channel | 13-Nov-2019 12:05
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe pretendenti për udhëheqje të qeverisë, Albin Kurti thotë se më 6 tetor, qytetarët kanë vendosur për ndryshim politik dhe se kanë treguar se kush duhet të udhëheq me shtetin.

Kurti flet për takimet me LDK-në, thotë se për ndarjen e ministrive do të merret vesh me Isa Mustafën
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se më 6 tetor, qytetarët kanë vendosur për ndryshim politik. Ai tha se në bisedimit me Lidhjen Demokratike të Kosovës, për harmonizim të programit qeverisës janë ...
Telegrafi | 13-Nov-2019 12:14
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se më 6 tetor, qytetarët kanë vendosur për ndryshim politik. Ai tha se në bisedimit me Lidhjen Demokratike të Kosovës, për harmonizim të programit qeverisës janë ...

Kurti: “Mini-Shengeni”, veprim i nxituar
Takimin trepalësh të liderëve të Ballkanit Perëndimor në Ohër, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje e quan të nxituar. Sipas Albin Kurti, Shqipëria zyrtare është dashur të presë të formohet qeveria e re e Kosovës, e jo të ...
TetovaSot | 13-Nov-2019 13:20
Takimin trepalësh të liderëve të Ballkanit Perëndimor në Ohër, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje e quan të nxituar. Sipas Albin Kurti, Shqipëria zyrtare është dashur të presë të formohet qeveria e re e Kosovës, e jo të ...

Zyrtari i PDK-së: Do të ishte mirë që VV-ja të organizonte një protestë për mbrojtjen e votave nga Serbia
Bujar Cakolli, sekretari i PDK-së në Prishtinë ka thënë se do të ishte mirë që Vetëvendosje të organizojë një protestë për mbrojtjen e votave nga Serbia dhe kundër vendimeve të PZAP. Ai tha se edhe më mirë do të ishte ...
InFokusi | 13-Nov-2019 13:19
Bujar Cakolli, sekretari i PDK-së në Prishtinë ka thënë se do të ishte mirë që Vetëvendosje të organizojë një protestë për mbrojtjen e votave nga Serbia dhe kundër vendimeve të PZAP. Ai tha se edhe më mirë do të ishte ...

Kurti: Na mbeti të takohemi me Mustafën veç që t’i ndajmë postet (Video)
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe pretendenti për udhëheqje të qeverisë, Albin Kurti thotë se më 6 tetor, qytetarët kanë vendosur për ndryshim politik dhe se kanë treguar se kush duhet të udhëheq me shtetin. Ai tha ...
Gazeta Monitor | 13-Nov-2019 13:16
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe pretendenti për udhëheqje të qeverisë, Albin Kurti thotë se më 6 tetor, qytetarët kanë vendosur për ndryshim politik dhe se kanë treguar se kush duhet të udhëheq me shtetin. Ai tha ...

Kurti: Me LDK-në ka mbetur vetëm diskutimi për ndarjen e përgjegjësive
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe pretendenti për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se bisedimet me Lidhjen Demokratike të Kosovës janë kryer deri mbi masën e 80 përqindshit. Sipas Kurtit ajo se ...
EkonomiaOnline | 13-Nov-2019 12:54
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe pretendenti për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se bisedimet me Lidhjen Demokratike të Kosovës janë kryer deri mbi masën e 80 përqindshit. Sipas Kurtit ajo se ...

Kurti: Na ka mbetur vetëm të takohemi me Mustafën dhe të ndajmë postet
Kryetari i VV-së, Albin Kurti ka thënë se në mes të LDK-së dhe kësaj partie për koalicionin qeverisës dhe formimin e qeverisë kanë mbetur vetëm edhe ndarjet e funksioneve pozitave dhe ministrive. Ai tha se ka mbetur të ...
InFokusi | 13-Nov-2019 12:48
Kryetari i VV-së, Albin Kurti ka thënë se në mes të LDK-së dhe kësaj partie për koalicionin qeverisës dhe formimin e qeverisë kanë mbetur vetëm edhe ndarjet e funksioneve pozitave dhe ministrive. Ai tha se ka mbetur të ...

Kurti: Me LDK-në kemi harmonizuar 80 përqind të programit (Video)
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se më 6 tetor qytetarët kanë folur për ndryshimin e madh politik. “Kanë treguar se kush duhet të udhëheqë. Populli ka përcaktuar shumë gjëra”, ka thënë Kurti, ...
TetovaSot | 13-Nov-2019 12:32
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se më 6 tetor qytetarët kanë folur për ndryshimin e madh politik. “Kanë treguar se kush duhet të udhëheqë. Populli ka përcaktuar shumë gjëra”, ka thënë Kurti, ...

Kurti: Po i presim vendimet e Supremes, me LDK-në jemi harmonizuar 80 për qind
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në një prononcim për media, ka folur lidhur me bisedimet që po bëhen me LDK-në për koalicionin mes dy partive për qeverisjen e ardhshme, shkruan Gazeta Express. Kurti ka ...
Zeri | 13-Nov-2019 12:31
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në një prononcim për media, ka folur lidhur me bisedimet që po bëhen me LDK-në për koalicionin mes dy partive për qeverisjen e ardhshme, shkruan Gazeta Express. Kurti ka ...

Kurti: Po i presim vendimet e Supremes, me LDK-në jemi harmonizuar 80 për qind
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në një prononcim për media, ka folur lidhur me bisedimet që po bëhen me LDK-në për koalicionin mes dy partive për qeverisjen e ardhshme, shkruan Gazeta Express. Kurti ka ...
Gazeta Express | 13-Nov-2019 12:26
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në një prononcim për media, ka folur lidhur me bisedimet që po bëhen me LDK-në për koalicionin mes dy partive për qeverisjen e ardhshme, shkruan Gazeta Express. Kurti ka ...

Kurti: “Mini-Shengeni”, veprim i nxituar
Takimin trepalësh të liderëve të Ballkanit Perëndimor në Ohër, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje e quan të nxituar. Sipas Albin Kurti, Shqipëria zyrtare është dashur të presë të formohet qeveria e re e Kosovës, e jo të ...
Alsat-M | 13-Nov-2019 12:20
Takimin trepalësh të liderëve të Ballkanit Perëndimor në Ohër, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje e quan të nxituar. Sipas Albin Kurti, Shqipëria zyrtare është dashur të presë të formohet qeveria e re e Kosovës, e jo të ...

Shengeni ballkanik, Kurti – Ramës: Duhej të prisje formimin e qeverisë së re
Takimin trepalësh të liderëve të Ballkanit Perëndimor në Ohër, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje e quan të nxituar. Sipas Albin Kurtit, Shqipëria zyrtare është dashur të presë të formohet qeveria e re e Kosovës, e jo të ...
Gazeta Dita | 13-Nov-2019 12:14
Takimin trepalësh të liderëve të Ballkanit Perëndimor në Ohër, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje e quan të nxituar. Sipas Albin Kurtit, Shqipëria zyrtare është dashur të presë të formohet qeveria e re e Kosovës, e jo të ...

Kurti: Me LDK-në kemi harmonizuar 80 përqind të programit (Video)
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se më 6 tetor qytetarët kanë folur për ndryshimin e madh politik. “Kanë treguar se kush duhet të udhëheqë. Populli ka përcaktuar shumë gjëra”, ka thënë Kurti, ...
Gazeta Observer | 13-Nov-2019 12:14
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se më 6 tetor qytetarët kanë folur për ndryshimin e madh politik. “Kanë treguar se kush duhet të udhëheqë. Populli ka përcaktuar shumë gjëra”, ka thënë Kurti, ...

Kurti: Do të punoj me komunitetet që t’i heqim paragjykimet
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, po merr pjesë në Festivalin Multikulturor që po mbahet për herë të parë në Prishtinë Ky organizim është duke u bërë nga organizata “Voice of Roma, Ashkali dhe Egyptians”. ...
Gazeta Monitor | 13-Nov-2019 12:14
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, po merr pjesë në Festivalin Multikulturor që po mbahet për herë të parë në Prishtinë Ky organizim është duke u bërë nga organizata “Voice of Roma, Ashkali dhe Egyptians”. ...

Kurti: VV-LDK bën kulturën e re të formimit të Qeverisë
Ai tha se në bisedimit me Lidhjen Demokratike të Kosovës, për harmonizim të programit qeverisës janë kryer 80 për qind e saj. E derisa është pyetur për ndarje të ministrive, dhe kur do të takohet me kryetarin e LDK-së, ...
Lajminet | 13-Nov-2019 12:06
Ai tha se në bisedimit me Lidhjen Demokratike të Kosovës, për harmonizim të programit qeverisës janë kryer 80 për qind e saj. E derisa është pyetur për ndarje të ministrive, dhe kur do të takohet me kryetarin e LDK-së, ...

Minishengeni ballkanik, Kurti: Rama duhej të priste formimin e qeverisë së re
Sipas Albin Kurti, Shqipëria zyrtare është dashur të presë të formohet qeveria e re e Kosovës, e jo të nxitohet me takime në Novi Sad e Ohër. Madje, për kandidatin për kryeministër të Kosovës, projekte të tilla ...
Lajminet | 13-Nov-2019 12:06
Sipas Albin Kurti, Shqipëria zyrtare është dashur të presë të formohet qeveria e re e Kosovës, e jo të nxitohet me takime në Novi Sad e Ohër. Madje, për kandidatin për kryeministër të Kosovës, projekte të tilla ...

Kurti: VV-LDK kanë krijuar kulturë të re për formim të Qeverisë
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe pretendenti për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti thotë se më 6 tetor, qytetarët kanë vendosur për ndryshim politik dhe se kanë treguar se kush duhet të udhëheq me shtetin. Ai tha ...
Alsat-M | 13-Nov-2019 12:05
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe pretendenti për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti thotë se më 6 tetor, qytetarët kanë vendosur për ndryshim politik dhe se kanë treguar se kush duhet të udhëheq me shtetin. Ai tha ...

Xheku imiton ‘diss’in’ e Albin Kurtin për PSD’në: Rrini bre, jo po shkojmë!
Aktori i njohur, Naser Rafuna i njohur në serialin “Çka ka shpija” si “Xheku”, ka imituar liderin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti. Bëhet fjalë për citatin e njohur të Albinit rreth ikjes së deputetëve të......
Zeri | 13-Nov-2019 12:05
Aktori i njohur, Naser Rafuna i njohur në serialin “Çka ka shpija” si “Xheku”, ka imituar liderin e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti. Bëhet fjalë për citatin e njohur të Albinit rreth ikjes së deputetëve të......

Minishengeni ballkanik, Kurti: Rama duhej të priste formimin e qeverisë së re
Takimin trepalësh të liderëve të Ballkanit Perëndimor në Ohër, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje e quan të nxituar.
Kosova Press | 13-Nov-2019 12:05
Takimin trepalësh të liderëve të Ballkanit Perëndimor në Ohër, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje e quan të nxituar.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved