ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/08/2020 02:08

Përplasjet e institucioneve për Kushtetuesen, Vasjari: Situatë absurde! Manja i bindur: Nuk do lejojmë bllokime!

Përplasjet e institucioneve për Kushtetuesen, Vasjari: Situatë absurde! Manja i bindur: Nuk do lejojmë bllokime!
TIRANË Analistët janë përplasur mes tyre në lidhje me çështjen e dekretimit të Arta Vorpsit nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta. Për Arjan Vasjarin, Arta Vorpsi nuk mund të fillojë punë në organin e Gjykatës ...
BalkanWeb | 11-Nov-2019 22:52
TIRANË Analistët janë përplasur mes tyre në lidhje me çështjen e dekretimit të Arta Vorpsit nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta. Për Arjan Vasjarin, Arta Vorpsi nuk mund të fillojë punë në organin e Gjykatës ...

“Do hynim në zonë rreziku”! Deklarata e fortë e Manjës: As pranverën tjetër s’do ishin zgjedhur anëtarët e Kushtetueses, nëse…
Kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, bëri një deklaratë të fortë në emisionin “Real Story”, në News24, teksa foli për procesin e ngritjes së Gjykatës Kushtetuese. Manja tha në studio se nëse nuk do të votoheshin ...
BalkanWeb | 11-Nov-2019 22:35
Kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, bëri një deklaratë të fortë në emisionin “Real Story”, në News24, teksa foli për procesin e ngritjes së Gjykatës Kushtetuese. Manja tha në studio se nëse nuk do të votoheshin ...

Ulsi Manja zbulon “skenarët” për ngritjen e Kushtetueses: Nëse Meta nuk i thërret dy anëtaret për betim, ato duhet të…
Kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, zbuloi skenarët e mazhorancës për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese, teksa procesi i përzgjedhjes së anëtarëve është përfshirë nga një debat i ashpër mes palëve politike, pasi ...
BalkanWeb | 11-Nov-2019 22:26
Kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, zbuloi skenarët e mazhorancës për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese, teksa procesi i përzgjedhjes së anëtarëve është përfshirë nga një debat i ashpër mes palëve politike, pasi ...

Arjan Vasjari: Arta Vorpsi nuk mund të nisi punën si anëtare e GJK pa u betuar më parë tek Presidenti
Analisti Arjan Vasjari i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” u shpreh se ende nuk mund të themi se është ngritur Gjykata Kushtetuese, pasi anëtarët e Kushtetueses duhet të mandatohen nga ana e presidentit të ...
BalkanWeb | 11-Nov-2019 21:59
Analisti Arjan Vasjari i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” u shpreh se ende nuk mund të themi se është ngritur Gjykata Kushtetuese, pasi anëtarët e Kushtetueses duhet të mandatohen nga ana e presidentit të ...

Debati për Kushtetuesen, Gjoni akuzon politikën: S’kanë treguar asnjëherë vullnet për vendosjen e drejtësisë
TIRANË Deputeti i Kuvendit, Ralf Gjoni, i pranishëm në emisionin “Real Story” të gazetarit Sokol Balla në News 24 duke folur për zgjedhjen e anëtarëve të rinj të Gjykatës Kushtetuese, hodhi akuza të forta ndaj klasë ...
BalkanWeb | 11-Nov-2019 21:43
TIRANË Deputeti i Kuvendit, Ralf Gjoni, i pranishëm në emisionin “Real Story” të gazetarit Sokol Balla në News 24 duke folur për zgjedhjen e anëtarëve të rinj të Gjykatës Kushtetuese, hodhi akuza të forta ndaj klasë ...

Votimi i 2 anëtarëve të Kushtetueses, Ulsi Manja i përgjigjet Metës: Ja pse nuk u zbatua radha, bllokim i pastër nga Presidenti
Deputeti socialist, njëherësh kryetar i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, iu përgjigj Presidentit Ilir Meta në emisionin “Real Story” të gazetarit Sokol Balla, në News24 , lidhur me mos respektimin e radhës për ...
BalkanWeb | 11-Nov-2019 21:30
Deputeti socialist, njëherësh kryetar i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, iu përgjigj Presidentit Ilir Meta në emisionin “Real Story” të gazetarit Sokol Balla, në News24 , lidhur me mos respektimin e radhës për ...

Kuvendi kundër Presidentit- Nuk pranon ngrirjen për gjykatën Kushtetuese, kalon në votim
Mazhoranca e kryeministrit Edi Rama bashkë edhe me votat e disa prej deputetëve të opozitës së re me 105 vota pro miratuan zonjat Elsa Toska dhe Fiona Papajorgji si anëtare të Gjykatës Kushtetuese duke e çuar në 5 ...
Top Channel | 11-Nov-2019 20:30
Mazhoranca e kryeministrit Edi Rama bashkë edhe me votat e disa prej deputetëve të opozitës së re me 105 vota pro miratuan zonjat Elsa Toska dhe Fiona Papajorgji si anëtare të Gjykatës Kushtetuese duke e çuar në 5 ...

Kur Ilir Meta dhe opozita i shpallin luftë SHBA dhe BE!
Nga Alfred Peza Kurrë nuk kishte ndodhur përgjatë këtyre 30 viteve, që Presidenti i Republikës së Shqipërisë që sipas Kushtetutës përfaqësohen edhe unitetin e popullit, ti shpallë luftë të hapur dy aleatëve tanë më të ...
GazetaTema | 11-Nov-2019 21:58
Nga Alfred Peza Kurrë nuk kishte ndodhur përgjatë këtyre 30 viteve, që Presidenti i Republikës së Shqipërisë që sipas Kushtetutës përfaqësohen edhe unitetin e popullit, ti shpallë luftë të hapur dy aleatëve tanë më të ...

Kushtetuesja nis me çështjet e nxehta, nëse Meta bllokon, anëtaret e reja betohen para Kuvendit?!
Për 18 muaj pa Gjykatë Kushtetuese, opozita por edhe Presidenca kanë akuzuar qeverinë për bllokimin e qëllimshëm të organit më të lartë për interpretimin e Kushtetutës në vend. Ndërsa sot, pasi Kuvendi miratoi dy ...
GazetaTema | 11-Nov-2019 20:54
Për 18 muaj pa Gjykatë Kushtetuese, opozita por edhe Presidenca kanë akuzuar qeverinë për bllokimin e qëllimshëm të organit më të lartë për interpretimin e Kushtetutës në vend. Ndërsa sot, pasi Kuvendi miratoi dy ...

I vetmi konflikt interesi tek Kushtetuesja, është shkarkimi i Ilir Metës
Nga Mero Baze Betejën e presidentit për të bllokuar formimin e Gjykatës Kushtetuese e tradhtojnë detajet e betejës së tij. Presidenti duket se ka studiuar gjatë dhe ndoshta është lodhur shumë, të krijojë skema bllokimi, ...
GazetaTema | 11-Nov-2019 19:56
Nga Mero Baze Betejën e presidentit për të bllokuar formimin e Gjykatës Kushtetuese e tradhtojnë detajet e betejës së tij. Presidenti duket se ka studiuar gjatë dhe ndoshta është lodhur shumë, të krijojë skema bllokimi, ...

“Do jetojmë kohë të këqija”, Fatos Lubonja për anëtarët e rinj në Kushtetuese: Rilindja po kap çdo institucion
TIRANË Procesi i zgjedhjes dhe i votimit për dy anëtarët e Gjykatës Kushtetuese sot në Kuvend shkaktoi reagime të forta në spektrin politik, ndërsa nuk munguan akuzat e ndërsjella mes palëve, përfshirë dhe institucionin ...
BalkanWeb | 11-Nov-2019 18:14
TIRANË Procesi i zgjedhjes dhe i votimit për dy anëtarët e Gjykatës Kushtetuese sot në Kuvend shkaktoi reagime të forta në spektrin politik, ndërsa nuk munguan akuzat e ndërsjella mes palëve, përfshirë dhe institucionin ...

Votimi i anëtareve të Gjykatës Kushtetuese, reagon ambasadori gjerman: Përshëndesim vendimin e sotëm
Pas votimit të dy anëtareve të Gjykatës Kushtetuese në Parlament, ka reaguar ambasadori gjerman, Peter Zingraf.
Top Channel | 11-Nov-2019 17:59
Pas votimit të dy anëtareve të Gjykatës Kushtetuese në Parlament, ka reaguar ambasadori gjerman, Peter Zingraf.

“Jemi në krahun e duhur të historisë”/ Gjykata Kushtetuese, Balla shpërndan reagimin e ambasadës amerikane
Pas reagimit të ambasadës amerikani mbi votimin në parlament të dy anëtareve të Gjykatës Kushtetuese, kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla shpërndau postimin në fjalë, të cilin e shoqëroi ndër të tjera me ...
Top Channel | 11-Nov-2019 17:59
Pas reagimit të ambasadës amerikani mbi votimin në parlament të dy anëtareve të Gjykatës Kushtetuese, kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla shpërndau postimin në fjalë, të cilin e shoqëroi ndër të tjera me ...

Vrasja e dytë e reformës “amerikane” në drejtësi
Pas emërimit të Arta Markut si kryeprokurore e përkohshme (që po qëndron në detyrë prej dy vjetësh), sot Rilindja ka kryer aktin e dytë të madh të shkatërimt të Reformës në Drejtësi, zgjedhjen në mënyrë të paligjshme të ...
BalkanWeb | 11-Nov-2019 17:59
Pas emërimit të Arta Markut si kryeprokurore e përkohshme (që po qëndron në detyrë prej dy vjetësh), sot Rilindja ka kryer aktin e dytë të madh të shkatërimt të Reformës në Drejtësi, zgjedhjen në mënyrë të paligjshme të ...

‘Kushtetuesja’ u ngrit, opozita ra sërish
Nga Flogert Muça Dita e sotme është një ditë e mirë për drejtësinë në Shqipëri. Gjykatës Kushtetuese i janë shtuar edhe dy anëtarë të rinj sot, të votuara nga Kuvendi, duke e çuar në pesë numrin total të anëtarëve ose ...
GazetaTema | 11-Nov-2019 18:35
Nga Flogert Muça Dita e sotme është një ditë e mirë për drejtësinë në Shqipëri. Gjykatës Kushtetuese i janë shtuar edhe dy anëtarë të rinj sot, të votuara nga Kuvendi, duke e çuar në pesë numrin total të anëtarëve ose ...

Këshilltari Ligjor i Presidentit: Lëvizjet e Metës ruajtën procesin e krijimit të Gjykatës Kushtetuese
Këshilltari Ligjor i Presidentit, Bledar Dervishi i ftuar në emisionin “360 Gradë” u shpreh Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka ruajtur procesin e krijimit të Gjykatës Kushtetuese, nëpërmjet lëvizjeve të tij. ‘Gjykata ...
Telegraf | 11-Nov-2019 22:38
Këshilltari Ligjor i Presidentit, Bledar Dervishi i ftuar në emisionin “360 Gradë” u shpreh Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka ruajtur procesin e krijimit të Gjykatës Kushtetuese, nëpërmjet lëvizjeve të tij. ‘Gjykata ...

Zgjedhja e anëtarëve të Kushtetueses, Balla: SHBA dhe BE mbështesin zgjedhjen e anëtarëve të rinj, sot mori përgjigje kushdo që është përpjekur prej tre vitesh ta pengojë
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaron se Kuvendi përmes votës së 105 deputetëve, pas propozimeve të KED, përmbylli procesin e zgjedhjes së dy anëtarëve të rinj të Gjykatës së re ...
GazetaTema | 11-Nov-2019 18:13
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaron se Kuvendi përmes votës së 105 deputetëve, pas propozimeve të KED, përmbylli procesin e zgjedhjes së dy anëtarëve të rinj të Gjykatës së re ...

Zëdhënësja e qeverisë: Kushtetuesja së shpejti funksionale, ndarje njëherë e mirë nga modeli i kalbur që përpiqet të bllokojë giithçka
Zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali ka reaguar pas emërimit të dy anëtarëve të rinj në Gjykatën Kushtetuese. Me një shënim në “ Facebook”, ajo thotë se së shpejti Gjykata Kushtetuese do të jetë funksionale dhe në ...
GazetaTema | 11-Nov-2019 18:13
Zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali ka reaguar pas emërimit të dy anëtarëve të rinj në Gjykatën Kushtetuese. Me një shënim në “ Facebook”, ajo thotë se së shpejti Gjykata Kushtetuese do të jetë funksionale dhe në ...

Zgjedhja e anëtarëve të rinj GJK, Balla shpërndan njoftimin e ambasadës amerikane: Jemi në krahun e duhur të historisë
Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla me anë të një statusi në “Facebook” ka shpërndarë mesazhin e ambasadës amerikane, e cila mbështet zgjedhjen e anëtarëve të rinj të Gjykatës Kushtetuese. ...
BalkanWeb | 11-Nov-2019 17:20
Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla me anë të një statusi në “Facebook” ka shpërndarë mesazhin e ambasadës amerikane, e cila mbështet zgjedhjen e anëtarëve të rinj të Gjykatës Kushtetuese. ...

“BE dhe SHBA mbështetën votimin për Kushtetuesen, PD dhe Monika e sulmuan: Çfarë po ndodh në Tiranë?”
Ndërkohë që SHBA dhe BE kanë përshëndetur votimin për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese, PD dhe LSI e kanë sulmuar fort atë. Sipas tyre, Kuvendi ka shkelur Kushtetutën dhe i ka hequr të drejtën Ilir Metës për të zgjedhur ...
GazetaTema | 11-Nov-2019 17:52
Ndërkohë që SHBA dhe BE kanë përshëndetur votimin për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese, PD dhe LSI e kanë sulmuar fort atë. Sipas tyre, Kuvendi ka shkelur Kushtetutën dhe i ka hequr të drejtën Ilir Metës për të zgjedhur ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved