ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 11/08/2020 05:10

Macron: Sistemi ndërkombëtar në një krizë të “paprecedentë”, NATO po rrezikon …

Macron: Sistemi ndërkombëtar në një krizë të “paprecedentë”, NATO po rrezikon …
Presidenti francez Emmanuel Macron shprehu keqardhjen për “krizën e paprecedentë” në sistemin politik global dhe bëri thirrje për aleanca të reja që do të zgjidhnin problemet e botës, një thirrje kjo që u mbështet nga ...
BalkanWeb | 12-Nov-2019 20:59
Presidenti francez Emmanuel Macron shprehu keqardhjen për “krizën e paprecedentë” në sistemin politik global dhe bëri thirrje për aleanca të reja që do të zgjidhnin problemet e botës, një thirrje kjo që u mbështet nga ...

Vendimi për negociatat me Shqipërinë dhe MV merret në maj të 2020-s? Vuçiç pas takimit me Macron: Hapen në mars
Sipas presidentit të Maqedonisë së Veriut, presidenti francez Emmanuel Macron ka thënë se: ‘Metodologjia e re e zgjerimit të BE, do të jetë gati deri në mars të vitit 2020’. Presidenti maqedonas Stevo Pendarovski, pas ...
GazetaTema | 12-Nov-2019 19:10
Sipas presidentit të Maqedonisë së Veriut, presidenti francez Emmanuel Macron ka thënë se: ‘Metodologjia e re e zgjerimit të BE, do të jetë gati deri në mars të vitit 2020’. Presidenti maqedonas Stevo Pendarovski, pas ...

Pendarovski-Macron: Metodologjia e zgjerimit të BE-së, deri në mars
Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, tha se metodologjia e re e zgjerimit të BE-së do të jetë gati deri në pranverë të vitit 2020, dhe pasi ajo të jetë gati mund të ketë ndonjë vendim sa i përket datës ...
GazetaTema | 12-Nov-2019 16:15
Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, tha se metodologjia e re e zgjerimit të BE-së do të jetë gati deri në pranverë të vitit 2020, dhe pasi ajo të jetë gati mund të ketë ndonjë vendim sa i përket datës ...

Vuçiç zbulon kur hapen negociatat e BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç tha pas takimit me homologun e tij francez Emmanuel Macron se BE do të hapë në mars negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut sepse frikësohet nga rezultatet e zgjedhjeve më ...
ABCNews | 12-Nov-2019 18:56
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç tha pas takimit me homologun e tij francez Emmanuel Macron se BE do të hapë në mars negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut sepse frikësohet nga rezultatet e zgjedhjeve më ...

Macron: Sistemi ndërkombëtar në një krizë “pa precedent”
Presidenti francez Emmanuel Macron shprehu keqardhjen për “krizën e paprecedentë” në sistemin politik global dhe bëri thirrje për aleanca të reja që do të zgjidhnin problemet e botës, një thirrje kjo që u mbështet nga ...
Arbresh | 12-Nov-2019 20:58
Presidenti francez Emmanuel Macron shprehu keqardhjen për “krizën e paprecedentë” në sistemin politik global dhe bëri thirrje për aleanca të reja që do të zgjidhnin problemet e botës, një thirrje kjo që u mbështet nga ...

Macron: sistemi ndërkombëtar në një krizë “pa precedent”
Presidenti francez Emmanuel Macron shprehu keqardhjen për “krizën e paprecedentë” në sistemin politik global dhe bëri thirrje për aleanca të reja që do të zgjidhnin problemet e botës, një thirrje kjo që u mbështet nga ...
Zeri Amerikes | 12-Nov-2019 20:39
Presidenti francez Emmanuel Macron shprehu keqardhjen për “krizën e paprecedentë” në sistemin politik global dhe bëri thirrje për aleanca të reja që do të zgjidhnin problemet e botës, një thirrje kjo që u mbështet nga ...

Vuçiq: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria do të hapin bisedimet në mars
Presim negociatat për anëtarësim në BE me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë të hapen në muajin mars, përveç nëse nuk pritet Samiti në maj në Zagreb, deklaroi në Paris presidenti serb Aleksandar Vuçiq pas takimit me ...
Gazeta Express | 12-Nov-2019 20:04
Presim negociatat për anëtarësim në BE me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë të hapen në muajin mars, përveç nëse nuk pritet Samiti në maj në Zagreb, deklaroi në Paris presidenti serb Aleksandar Vuçiq pas takimit me ...

BE: Londra të emërojë një komisioner europian
Brukseli i kërkoi sërish Londrës të emërojë një kandidat britanik për një post komisioneri në ekipin e ardhshëm të gjermanes, Ursula von der Leyen duke shpresuar për një përgjigje para fundit të javës. “Qeveria ...
Alsat-M | 12-Nov-2019 19:59
Brukseli i kërkoi sërish Londrës të emërojë një kandidat britanik për një post komisioneri në ekipin e ardhshëm të gjermanes, Ursula von der Leyen duke shpresuar për një përgjigje para fundit të javës. “Qeveria ...

Vuqiç: Maqedonia e Veriut do të merr datë para zgjedhjeve
Presim negociatat për anëtarësim në BE me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë të hapen në muajin mars, përveç nëse nuk pritet Samiti në maj në Zagreb, deklaroi në Paris presidenti serb Aleksandar Vuçiq pas takimit me ...
Flaka | 12-Nov-2019 19:49
Presim negociatat për anëtarësim në BE me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë të hapen në muajin mars, përveç nëse nuk pritet Samiti në maj në Zagreb, deklaroi në Paris presidenti serb Aleksandar Vuçiq pas takimit me ...

Presidenti Vuçiç zbulon nga Parisi datën kur hapen negociatat e Shqipërinë dhe Maqedonisë së Veriut me BE
Postuar: 12/11/2019 - 19:07 Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç tha pas takimit me homologun e tij francez Emmanuel Macron se BE do të hapë në mars negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut sepse frikësohet nga ...
Sot.Al | 12-Nov-2019 19:10
Postuar: 12/11/2019 - 19:07 Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç tha pas takimit me homologun e tij francez Emmanuel Macron se BE do të hapë në mars negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut sepse frikësohet nga ...

Macron: Kombet dështuan me paqen
Në Paris kanë nisur punimet e forumit të dytë vjetor të paqes me pjesëmarrjen e liderëve botërore. Presidenti francez Emmanuel Macron e vuri theksin tek dështimet e kombeve për të ndërtuar paqen. “Ne nuk arritëm të ...
VizionPlus | 12-Nov-2019 13:56
Në Paris kanë nisur punimet e forumit të dytë vjetor të paqes me pjesëmarrjen e liderëve botërore. Presidenti francez Emmanuel Macron e vuri theksin tek dështimet e kombeve për të ndërtuar paqen. “Ne nuk arritëm të ...

BE: Londra të emërojë një komisioner evropian
Brukseli i kërkoi sërish Londrës të emërojë një kandidat britanik për një post komisioneri në ekipin e ardhshëm të gjermanes, Ursula von der Leyen duke shpresuar për një përgjigje para fundit të javës.
Kosova Press | 12-Nov-2019 18:59
Brukseli i kërkoi sërish Londrës të emërojë një kandidat britanik për një post komisioneri në ekipin e ardhshëm të gjermanes, Ursula von der Leyen duke shpresuar për një përgjigje para fundit të javës.

Vendimi për negociatat me Shqipërinë dhe MV merret në maj të 2020-s?
Sipas Presidentit të Maqedonisë së Veriut Pendarovski, Presidenti francez Emmanuel Macron ka thënë se ‘Metodologjia e re e zgjerimit të BE, do të jetë gati deri në mars të vitit 2020’. Stevo Pendarovski, pas takimit që ...
Gazeta Dita | 12-Nov-2019 18:39
Sipas Presidentit të Maqedonisë së Veriut Pendarovski, Presidenti francez Emmanuel Macron ka thënë se ‘Metodologjia e re e zgjerimit të BE, do të jetë gati deri në mars të vitit 2020’. Stevo Pendarovski, pas takimit që ...

Eurokomisioni pret që mandati t’i fillojë më 1 dhjetor
Bruksel, 12 nëntor – Komisioni për Çështje Juridike pranë Parlamentit Evropian konfirmoi se nuk ekziston konflikt i interesave te kandidatët e rinj për komisarë për zgjerim, transport dhe treg të brendshëm, transmeton ...
Koha.mk | 12-Nov-2019 18:34
Bruksel, 12 nëntor – Komisioni për Çështje Juridike pranë Parlamentit Evropian konfirmoi se nuk ekziston konflikt i interesave te kandidatët e rinj për komisarë për zgjerim, transport dhe treg të brendshëm, transmeton ...

Pendarovski pas takimit me Macron: Nuk ka alternativë përveç BE-së, Franca kërkon kohë
Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski, sot ka realizuar takim me homologun e tij francez Emannuel Macron. Pas takimit Pendarovski tha se ka pasur takim të hapur dhe dinamik, duke shtuar se datë nga Parisi ...
Telegrafi | 12-Nov-2019 14:40
Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski, sot ka realizuar takim me homologun e tij francez Emannuel Macron. Pas takimit Pendarovski tha se ka pasur takim të hapur dhe dinamik, duke shtuar se datë nga Parisi ...

"Gati deri në mars të vitit 2020", Fanca bën kthesën e madhe, tjetër ‘skenar’ ndaj Ballkanit Perëndimor
Postuar: 12/11/2019 - 17:59 Pas bllokimit të negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE, presidenti i Francës, Emmanuel Macron, i ndodhur nën një presion të fortë nga partnerët për të ...
Sot.Al | 12-Nov-2019 18:00
Postuar: 12/11/2019 - 17:59 Pas bllokimit të negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në BE, presidenti i Francës, Emmanuel Macron, i ndodhur nën një presion të fortë nga partnerët për të ...

Pendarovski-Makron: Metodologjia e re e Bashkimit Evropian duhet të miratohet deri në mars
Metodologjia e re e Bashkimit Evropian duhet të miratohet deri në mars, nëse për këtë merren vesh 28 vendet anëtare të BE-së. Kështu ka deklaruar presidenti Stevo Pendarovski, pas takimit me presidentin e Francës, ...
Aktuale.MK | 12-Nov-2019 16:31
Metodologjia e re e Bashkimit Evropian duhet të miratohet deri në mars, nëse për këtë merren vesh 28 vendet anëtare të BE-së. Kështu ka deklaruar presidenti Stevo Pendarovski, pas takimit me presidentin e Francës, ...

(VIDEO) Makron i kërkon kohë Pendarovskit për datën, po përpunohet metodologjia e re
Shefi i shtetit francez Emanuel Makron e ka siguruar presidentin Stevo Pendarovski se ai asnjëherë nuk ka pasur për qëllim që Maqedonisë së Veriut t’i ofroj alternativë tjetër, pos anëtarësimit të plotfuqishëm në BE, ...
Shenja | 12-Nov-2019 16:19
Shefi i shtetit francez Emanuel Makron e ka siguruar presidentin Stevo Pendarovski se ai asnjëherë nuk ka pasur për qëllim që Maqedonisë së Veriut t’i ofroj alternativë tjetër, pos anëtarësimit të plotfuqishëm në BE, ...

Presidentja e KE akuza Macron: I hape dyert Rusisë në Ballkan, të fillojnë menjëherë bisedimet e pranimit për Shqipërinë e MV
“Emmanuel Macron i ka hapur derën Rusisë në Ballkanin Perëndimor.” Kështu ka deklaruar presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, pas vendimit për të mos hapur negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...
GazetaTema | 11-Nov-2019 21:24
“Emmanuel Macron i ka hapur derën Rusisë në Ballkanin Perëndimor.” Kështu ka deklaruar presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, pas vendimit për të mos hapur negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...

Vuqiç: Maqedonia e Veriut do të marrë datën para zgjedhjeve
Presim negociatat për anëtarësim në BE me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë të hapen në muajin mars, përveç nëse nuk pritet Samiti në maj në Zagreb, deklaroi në Paris presidenti serb Aleksandar Vuçiq pas takimit me ...
Republika | 12-Nov-2019 15:51
Presim negociatat për anëtarësim në BE me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë të hapen në muajin mars, përveç nëse nuk pritet Samiti në maj në Zagreb, deklaroi në Paris presidenti serb Aleksandar Vuçiq pas takimit me ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved