ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/08/2020 03:45

Vendimi i PZAZ për votat e ardhura nga Serbia: “Vetëvendosja” humb tre deputetë, LDK, PDK dhe Haradinaj nga 1

Vendimi i PZAZ për votat e ardhura nga Serbia: “Vetëvendosja” humb tre deputetë, LDK, PDK dhe Haradinaj nga 1
Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka vendosur për të gjitha ankesat e paraqitura nga subjektet politike dhe kandidatët për deputetë të cilët janë paraqitur pas shpalljes së rezultateve përfundimtare të ...
GazetaTema | 11-Nov-2019 19:12
Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka vendosur për të gjitha ankesat e paraqitura nga subjektet politike dhe kandidatët për deputetë të cilët janë paraqitur pas shpalljes së rezultateve përfundimtare të ...

Anulimi i votave nga Serbia, reagon Lista Serbe
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, dhe subjekti politik Lista Serbe reaguan ndaj vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) në Kosovë, i cili e urdhëroi Komisionin ...
VizionPlus | 11-Nov-2019 18:25
Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, dhe subjekti politik Lista Serbe reaguan ndaj vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) në Kosovë, i cili e urdhëroi Komisionin ...

Hamiti: Ndryshimin nuk e bëri sovrani, por partitë politike
Prishtinë, 12 nëntor 2019 – Muhamet Hamiti, profesor në Fakultetin e Filologjisë të Universitetit të Prishtinës, e konteston tezën se, në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, qytetarët e Kosovës votuan për ...
Illyriapress | 12-Nov-2019 08:55
Prishtinë, 12 nëntor 2019 – Muhamet Hamiti, profesor në Fakultetin e Filologjisë të Universitetit të Prishtinës, e konteston tezën se, në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, qytetarët e Kosovës votuan për ...

Çka ndodh tash pasi Nisma hyri në Kuvend?
PZAP ka marrë vendim për heqjen nga rezultati përfundimtar të votave të ardhura nga Serbia. Me vendimin në fjalë, nga Nisma Socialdemokrate po thonë se koalicioni i tyre me AKR-në dhe PD-në do të jenë pjesë e ...
Shenja | 12-Nov-2019 08:36
PZAP ka marrë vendim për heqjen nga rezultati përfundimtar të votave të ardhura nga Serbia. Me vendimin në fjalë, nga Nisma Socialdemokrate po thonë se koalicioni i tyre me AKR-në dhe PD-në do të jenë pjesë e ...

PZAP-i ia jep edhe një shans Nismës
Përpjekjet e pandalshme të koalicionit Nisma – AKR – PD janë shpaguar nga vendimi i fundit i PZAP-it për anulimin e votave nga Serbia, vendim ky që këtij koalicioni ia ka siguruar me automatizëm 6 ulëse në Kuvendin e ...
InFokusi | 12-Nov-2019 08:31
Përpjekjet e pandalshme të koalicionit Nisma – AKR – PD janë shpaguar nga vendimi i fundit i PZAP-it për anulimin e votave nga Serbia, vendim ky që këtij koalicioni ia ka siguruar me automatizëm 6 ulëse në Kuvendin e ...

Reagon ambasadori gjerman për vendimin e PZAP-së për rinumërimin e votat e ardhura nga Serbia
Reagon ambasadori gjerman për vendimin e PZAP-së për rinumërimin e votat e ardhura nga Serbia Paneli për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) sot ka kërkuar që të numërohen rreth 1 mijë e 500 vendvotime, ndërkohë ka pranuar ...
AlbInfo | 12-Nov-2019 08:23
Reagon ambasadori gjerman për vendimin e PZAP-së për rinumërimin e votat e ardhura nga Serbia Paneli për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) sot ka kërkuar që të numërohen rreth 1 mijë e 500 vendvotime, ndërkohë ka pranuar ...

Çka ndodh tash pasi Nisma hyri në Kuvend?
PZAP ka marrë vendim për heqjen nga rezultati përfundimtar të votave të ardhura nga Serbia. Me vendimin në fjalë, nga Nisma Socialdemokrate po thonë se koalicioni i tyre me AKR-në dhe PD-në do të jenë pjesë e ...
Gazeta Observer | 12-Nov-2019 08:02
PZAP ka marrë vendim për heqjen nga rezultati përfundimtar të votave të ardhura nga Serbia. Me vendimin në fjalë, nga Nisma Socialdemokrate po thonë se koalicioni i tyre me AKR-në dhe PD-në do të jenë pjesë e ...

PZAP-i ia jep edhe një shans Nismës
Përpjekjet e pandalshme të koalicionit Nisma - AKR - PD janë shpaguar nga vendimi i fundit i PZAP-it për anulimin e votave nga Serbia, vendim ky që këtij koalicioni ia ka siguruar me automatizëm 6 ulëse në Kuvendin e ...
Zeri | 12-Nov-2019 08:00
Përpjekjet e pandalshme të koalicionit Nisma - AKR - PD janë shpaguar nga vendimi i fundit i PZAP-it për anulimin e votave nga Serbia, vendim ky që këtij koalicioni ia ka siguruar me automatizëm 6 ulëse në Kuvendin e ...

Çka ndodh tash pasi Nisma hyri në Kuvend?
PZAP ka marrë vendim për heqjen nga rezultati përfundimtar të votave të ardhura nga Serbia. Me vendimin në fjalë, nga Nisma Socialdemokrate po thonë se koalicioni i tyre me AKR-në dhe PD-në do të jenë pjesë e ...
Medial | 12-Nov-2019 07:41
PZAP ka marrë vendim për heqjen nga rezultati përfundimtar të votave të ardhura nga Serbia. Me vendimin në fjalë, nga Nisma Socialdemokrate po thonë se koalicioni i tyre me AKR-në dhe PD-në do të jenë pjesë e ...

Haxhiu për vendimin e PZAP-it: Institucion i ndikuar, fitoren e Lëvizjes nuk e ndalin dot
Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas vendimit të PZAP-it për rinumrimin e 1,472 vendvotimeve si dhe përjashtimin nga rezultati i votave të ardhura nga Serbia. Haxhiu në një postim në llogarinë e saj ...
Telegrafi | 11-Nov-2019 18:23
Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas vendimit të PZAP-it për rinumrimin e 1,472 vendvotimeve si dhe përjashtimin nga rezultati i votave të ardhura nga Serbia. Haxhiu në një postim në llogarinë e saj ...

Çka ndodh tash pasi Nisma hyri në Kuvend?
PZAP ka marrë vendim për heqjen nga rezultati përfundimtar të votave të ardhura nga Serbia. Me vendimin në fjalë, nga Nisma Socialdemokrate po thonë se koalicioni i tyre me AKR-në dhe PD-në do të jenë pjesë e ...
Arbresh | 12-Nov-2019 07:31
PZAP ka marrë vendim për heqjen nga rezultati përfundimtar të votave të ardhura nga Serbia. Me vendimin në fjalë, nga Nisma Socialdemokrate po thonë se koalicioni i tyre me AKR-në dhe PD-në do të jenë pjesë e ...

Çka ndodh tash pasi Nisma hyri në Kuvend?
PZAP ka marrë vendim për heqjen nga rezultati përfundimtar të votave të ardhura nga Serbia. Me vendimin në fjalë, nga Nisma Socialdemokrate po thonë se koalicioni i tyre me AKR-në dhe PD-në do të jenë pjesë e ...
Gazeta Express | 12-Nov-2019 07:26
PZAP ka marrë vendim për heqjen nga rezultati përfundimtar të votave të ardhura nga Serbia. Me vendimin në fjalë, nga Nisma Socialdemokrate po thonë se koalicioni i tyre me AKR-në dhe PD-në do të jenë pjesë e ...

Mushkolaj e quan të dyshimtë vendimin për rinumërim të 1472 vendvotimeve
Analisti politik, Imer Mushkolaj, ka thënë se puna e vendimeve për numërim dhe rinumërim të votave ia kujton telenovelat latine pasi thotë se e ka kaluar çdo masë të kohëzgjatjes. Ai thotë se kjo e ka zbehur suksesin e ...
Ina-Online | 12-Nov-2019 00:26
Analisti politik, Imer Mushkolaj, ka thënë se puna e vendimeve për numërim dhe rinumërim të votave ia kujton telenovelat latine pasi thotë se e ka kaluar çdo masë të kohëzgjatjes. Ai thotë se kjo e ka zbehur suksesin e ...

Mushkolaj e quan të dyshimtë vendimin për rinumërim të 1472 vendvotimeve
Analisti politik, Imer Mushkolaj, ka thënë se puna e vendimeve për numërim dhe rinumërim të votave ia kujton telenovelat latine pasi thotë se e ka kaluar çdo masë të kohëzgjatjes. Ai thotë se kjo e ka zbehur suksesin e ...
Medial | 12-Nov-2019 00:09
Analisti politik, Imer Mushkolaj, ka thënë se puna e vendimeve për numërim dhe rinumërim të votave ia kujton telenovelat latine pasi thotë se e ka kaluar çdo masë të kohëzgjatjes. Ai thotë se kjo e ka zbehur suksesin e ...

Mushkolaj e quan të dyshimtë vendimin për rinumërim të 1472 vendvotimeve
Analisti politik, Imer Mushkolaj, ka thënë se puna e vendimeve për numërim dhe rinumërim të votave ia kujton telenovelat latine pasi thotë se e ka kaluar çdo masë të kohëzgjatjes. Ai thotë se kjo e ka zbehur suksesin e ...
Arbresh | 12-Nov-2019 00:04
Analisti politik, Imer Mushkolaj, ka thënë se puna e vendimeve për numërim dhe rinumërim të votave ia kujton telenovelat latine pasi thotë se e ka kaluar çdo masë të kohëzgjatjes. Ai thotë se kjo e ka zbehur suksesin e ...

Lista Serbe reagon ndaj vendimit të PZAP-it për të përjashtuar nga rezultatet votat e ardhura nga Serbia
Lista Serbe ka reaguar pas vendimit të PZAP-it për të përjashtuar nga rezultatet votat e ardhura nga Serbia si dhe për rinumrimin e 1,472 vendvotimeve. “Rezultati i llogaritjeve politike, pjesë e të cilave është një ...
Telegrafi | 11-Nov-2019 18:13
Lista Serbe ka reaguar pas vendimit të PZAP-it për të përjashtuar nga rezultatet votat e ardhura nga Serbia si dhe për rinumrimin e 1,472 vendvotimeve. “Rezultati i llogaritjeve politike, pjesë e të cilave është një ...

Nisma në Kuvend, VV-së e LDK-së i imponohet koalicioni me një parti të tretë
Me vendimin në fjalë, nga Nisma Socialdemokrate po thonë se koalicioni i tyre me AKR-në dhe PD-në do të jenë pjesë e legjislaturës së re të Kuvendit, shkruan . E nëse kjo ndodhë, atëherë priten ndryshime në renditjen e ...
Lajminet | 11-Nov-2019 23:42
Me vendimin në fjalë, nga Nisma Socialdemokrate po thonë se koalicioni i tyre me AKR-në dhe PD-në do të jenë pjesë e legjislaturës së re të Kuvendit, shkruan . E nëse kjo ndodhë, atëherë priten ndryshime në renditjen e ...

Ambasadori gjerman në Kosovë reagon pas vendimit të PZAP-së: Jam kurioz të dijë se kush do të përfitojë nga kjo
Paneli për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) sot ka kërkuar që të numërohen rreth 1 mijë e 500 vendvotime, ndërkohë ka pranuar kërkesën e NISMA’së duke i cilësuar si të pavlefshme mbi 3 mijë vota të ardhura nga Beogradi. ...
Medial | 11-Nov-2019 23:41
Paneli për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) sot ka kërkuar që të numërohen rreth 1 mijë e 500 vendvotime, ndërkohë ka pranuar kërkesën e NISMA’së duke i cilësuar si të pavlefshme mbi 3 mijë vota të ardhura nga Beogradi. ...

Ambasadori gjerman në Kosovë reagon pas vendimit të PZAP-së: Jam kurioz të dijë se kush do të përfitojë nga kjo
Paneli për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) sot ka kërkuar që të numërohen rreth 1 mijë e 500 vendvotime, ndërkohë ka pranuar kërkesën e NISMA’së duke i cilësuar si të pavlefshme mbi 3 mijë vota të ardhura nga Beogradi. ...
Arbresh | 11-Nov-2019 23:39
Paneli për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) sot ka kërkuar që të numërohen rreth 1 mijë e 500 vendvotime, ndërkohë ka pranuar kërkesën e NISMA’së duke i cilësuar si të pavlefshme mbi 3 mijë vota të ardhura nga Beogradi. ...

Reagon ambasadori gjerman për vendimin e PZAP-së për rinumërimin e votat e ardhura nga Serbia
Paneli për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) sot ka kërkuar që të numërohen rreth 1 mijë e 500 vendvotime, ndërkohë ka pranuar kërkesën e NISMA’së duke i cilësuar si të pavlefshme mbi 3 mijë vota të ardhura nga Beogradi. ...
InFokusi | 11-Nov-2019 23:39
Paneli për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) sot ka kërkuar që të numërohen rreth 1 mijë e 500 vendvotime, ndërkohë ka pranuar kërkesën e NISMA’së duke i cilësuar si të pavlefshme mbi 3 mijë vota të ardhura nga Beogradi. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved