ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 10/08/2020 06:42

Kryeministri, Edi Rama: Turistët kinezë do të futen pa viza në “Shengenin Ballkanik”

Kryeministri, Edi Rama: Turistët kinezë do të futen pa viza në “Shengenin Ballkanik”
Kryeministri, Edi Rama, në një ceremoni në kuadër të 70-vjetorit të marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Kinës, vlerësoi Pekinin si partnerin e dytë tregtar të vendit tonë pas BE-së. Ai tha se bashkëpunimi mes dy vendeve ...
Top Channel | 11-Nov-2019 21:42
Kryeministri, Edi Rama, në një ceremoni në kuadër të 70-vjetorit të marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Kinës, vlerësoi Pekinin si partnerin e dytë tregtar të vendit tonë pas BE-së. Ai tha se bashkëpunimi mes dy vendeve ...

Edi Rama: Turistët kinezë do të futen pa viza në “Shengenin Ballkanik”
Kryeministri, Edi Rama, në një ceremoni në kuadër të 70-vjetorit të marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Kinës, vlerësoi Pekinin si partnerin e dytë tregtar të vendit tonë pas BE-së. Ai tha se bashkëpunimi mes dy vendeve ...
Ina-Online | 12-Nov-2019 00:23
Kryeministri, Edi Rama, në një ceremoni në kuadër të 70-vjetorit të marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Kinës, vlerësoi Pekinin si partnerin e dytë tregtar të vendit tonë pas BE-së. Ai tha se bashkëpunimi mes dy vendeve ...

Rama: Turistët kinezë do të futen pa viza në “Shengenin Ballkanik”
Kryeministri shqiptar Edi Rama në një ceremoni në kuadër të 70 vjetorit të marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Kinës, vlerësoi Pekinin si partnerin e dytë tregtar të Shqipërisë pas BE-së. Ai tha se bashkëpunimi mes dy ...
Klan Kosova | 12-Nov-2019 00:04
Kryeministri shqiptar Edi Rama në një ceremoni në kuadër të 70 vjetorit të marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Kinës, vlerësoi Pekinin si partnerin e dytë tregtar të Shqipërisë pas BE-së. Ai tha se bashkëpunimi mes dy ...

Marrëveshja e “W6 Shengenit”, Rama: Fluks turistësh kinezë, do të lëvizin pa viza
Turistëve kinezë do t’iu mundësohet të lëvizin pa viza në të gjithë zonën ku do funksionojë marrëveshja e “W6 Shengenit”. Kështu deklaroi Kryeministri Edi Rama gjatë aktivitetit të mbajtur sot në mbrëmje në ambientet e ...
InFokusi | 11-Nov-2019 23:59
Turistëve kinezë do t’iu mundësohet të lëvizin pa viza në të gjithë zonën ku do funksionojë marrëveshja e “W6 Shengenit”. Kështu deklaroi Kryeministri Edi Rama gjatë aktivitetit të mbajtur sot në mbrëmje në ambientet e ...

70 vjetori i marrëdhënieve Shqipëri-Kinë, Rama: Koha kur të ardhurat të sjellin dashurinë
Në ambientet e kryeministrisë u përkujtua 70 vjetori i marrëdhënies Shqipëri- Kinë. Kryeministri Rama foli për nevojën e një marrëdhënieje që sheh disa realitete, ndërsa ambasadori kinez shprehu urimin që marrëdhënia ...
ABCNews | 11-Nov-2019 23:28
Në ambientet e kryeministrisë u përkujtua 70 vjetori i marrëdhënies Shqipëri- Kinë. Kryeministri Rama foli për nevojën e një marrëdhënieje që sheh disa realitete, ndërsa ambasadori kinez shprehu urimin që marrëdhënia ...

Marrëveshja e “W6 Shengenit”, Rama: Fluks turistësh kinezë, do të lëvizin pa viza
Turistëve kinezë do t’iu mundësohet të lëvizin pa viza në të gjithë zonën ku do funksionojë marrëveshja e “W6 Shengenit”. Kështu deklaroi Kryeministri Edi Rama gjatë aktivitetit të mbajtur sot në mbrëmje......
Zeri | 11-Nov-2019 23:46
Turistëve kinezë do t’iu mundësohet të lëvizin pa viza në të gjithë zonën ku do funksionojë marrëveshja e “W6 Shengenit”. Kështu deklaroi Kryeministri Edi Rama gjatë aktivitetit të mbajtur sot në mbrëmje......

?Marrëveshja e “W6 Shengenit”, Rama: Fluks turistësh kinezë, do të lëvizin pa viza
Turistëve kinezë do t’iu mundësohet të lëvizin pa viza në të gjithë zonën ku do funksionojë marrëveshja e “W6 Shengenit”. Kështu deklaroi Kryeministri Edi Rama gjatë aktivitetit të mbajtur sot në mbrëmje në ambientet e ...
Indeks Online | 11-Nov-2019 23:41
Turistëve kinezë do t’iu mundësohet të lëvizin pa viza në të gjithë zonën ku do funksionojë marrëveshja e “W6 Shengenit”. Kështu deklaroi Kryeministri Edi Rama gjatë aktivitetit të mbajtur sot në mbrëmje në ambientet e ...

?Marrëveshja e “W6 Shengenit”, Rama: Fluks turistësh kinezë, do të lëvizin pa viza
Turistëve kinezë do t’iu mundësohet të lëvizin pa viza në të gjithë zonën ku do funksionojë marrëveshja e “W6 Shengenit”.
Kosova Press | 11-Nov-2019 23:39
Turistëve kinezë do t’iu mundësohet të lëvizin pa viza në të gjithë zonën ku do funksionojë marrëveshja e “W6 Shengenit”.

Pireu dhe Karpeni. Ose investimet reale përkundrejt kapitalit të llogjeve të miratuara me ligj
Ndoshta përjetojmë një lloj të ri kapitalizmi. Atë teorik dhe voluntarist që ka tregun e vet llafet dhe llogjet. Për ta kuptuar këtë mund të na shërbejë krahasimi. Në vitin 2009 Greqia i dha me koncesion 35 vjet portin ...
Respublica | 11-Nov-2019 23:23
Ndoshta përjetojmë një lloj të ri kapitalizmi. Atë teorik dhe voluntarist që ka tregun e vet llafet dhe llogjet. Për ta kuptuar këtë mund të na shërbejë krahasimi. Në vitin 2009 Greqia i dha me koncesion 35 vjet portin ...

Rama: Turistët kinezë do të futen pa viza në “Shengenin Ballkanik”
Kryeministri, Edi Rama, në një ceremoni në kuadër të 70-vjetorit të marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Kinës, vlerësoi Pekinin si partnerin e dytë tregtar të vendit tonë pas BE-së. Ai tha se bashkëpunimi mes dy vendeve ...
AlbInfo | 11-Nov-2019 22:30
Kryeministri, Edi Rama, në një ceremoni në kuadër të 70-vjetorit të marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Kinës, vlerësoi Pekinin si partnerin e dytë tregtar të vendit tonë pas BE-së. Ai tha se bashkëpunimi mes dy vendeve ...

Rama: Kinezët janë mbrojtësit më të mirë të shqipes, do të futen pa viza!
Shumë shpejt të gjithë tursitet kinez do të kenë mundësi të vijnë në Shqipëri me një vizë të vetme. I pranishëm në një aktivitet kushtuar 70 vjetorit të marrëdhënieve Shqipëri-Kinë kryeministri Edi Rama u ndal sërish ...
VizionPlus | 11-Nov-2019 21:30
Shumë shpejt të gjithë tursitet kinez do të kenë mundësi të vijnë në Shqipëri me një vizë të vetme. I pranishëm në një aktivitet kushtuar 70 vjetorit të marrëdhënieve Shqipëri-Kinë kryeministri Edi Rama u ndal sërish ...

Rama: Turistët kinezë do të futen pa viza në “Shengenin Ballkanik”
Kryeministri, Edi Rama, në një ceremoni në kuadër të 70-vjetorit të marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Kinës, vlerësoi Pekinin si partnerin e dytë tregtar të vendit tonë pas BE-së. Ai tha se bashkëpunimi mes dy vendeve ...
Flaka | 11-Nov-2019 21:50
Kryeministri, Edi Rama, në një ceremoni në kuadër të 70-vjetorit të marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Kinës, vlerësoi Pekinin si partnerin e dytë tregtar të vendit tonë pas BE-së. Ai tha se bashkëpunimi mes dy vendeve ...

Rama: Turistët kinezë do të futen pa viza në “Shengenin Ballkanik”
Kryeministri, Edi Rama, në një ceremoni në kuadër të 70-vjetorit të marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Kinës, vlerësoi Pekinin si partnerin e dytë tregtar të vendit tonë pas BE-së. Ai tha se bashkëpunimi mes dy vendeve ...
Aktuale.MK | 11-Nov-2019 21:32
Kryeministri, Edi Rama, në një ceremoni në kuadër të 70-vjetorit të marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Kinës, vlerësoi Pekinin si partnerin e dytë tregtar të vendit tonë pas BE-së. Ai tha se bashkëpunimi mes dy vendeve ...

Rama: Kur takova kryebashkiakun në Kinë, ai këndoi, malet me blerim mbuluar
Në kuadër të aktivitetit “Përtej kujtimeve”, organizuar në 70 vjetorit të marrëdhënieve Shqipëri-Kinë, kryeministri Edi Rama tregoi një histori që kishte hasur me qytetarët kinezë, kur i ishte dashur të qepte një ...
Dritare | 11-Nov-2019 21:30
Në kuadër të aktivitetit “Përtej kujtimeve”, organizuar në 70 vjetorit të marrëdhënieve Shqipëri-Kinë, kryeministri Edi Rama tregoi një histori që kishte hasur me qytetarët kinezë, kur i ishte dashur të qepte një ...

Rama: Kinezët janë mbrojtësit më të mirë të shqipes, do të futen pa viza!
Shumë shpejt të gjithë tursitet kinez do të kenë mundësi të vijnë në Shqipëri me një vizë të vetme. I pranishëm në një aktivitet kushtuar 70 vjetorit të marrëdhënieve Shqipëri-Kinë kryeministri Edi Rama u ndal sërish ...
Medial | 11-Nov-2019 21:30
Shumë shpejt të gjithë tursitet kinez do të kenë mundësi të vijnë në Shqipëri me një vizë të vetme. I pranishëm në një aktivitet kushtuar 70 vjetorit të marrëdhënieve Shqipëri-Kinë kryeministri Edi Rama u ndal sërish ...

Rama rrëfen historinë: Kryebashkiaku i Pekinit po këndonte ‘malet me blerim mbuluar’, kur më pa
Kryeministri Edi Rama tregoi një histori që kishte hasur me qytetarët kinezë, kur i ishte dashur të qepte një xhaketë. Mes Kinës dhe Shqipërisë, tha kryeministri, është një kohë kur të ardhurat sjellin dashurinë. Edi ...
GazetaTema | 11-Nov-2019 20:18
Kryeministri Edi Rama tregoi një histori që kishte hasur me qytetarët kinezë, kur i ishte dashur të qepte një xhaketë. Mes Kinës dhe Shqipërisë, tha kryeministri, është një kohë kur të ardhurat sjellin dashurinë. Edi ...

Rama: Kryebashkiaku i Pekinit më këndoi shqip, kinezët janë mbrojtësit e gjuhës tonë
Kryeministri Edi Rama në ceremoninë e 70-vjetorit të marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Kinës tregoi se si në shtetin madh aziatik ka një vlerësim të madh për vendin tonë dhe gjuhën shqipe. Gjatë kohës së komunizmit, ...
Politiko | 11-Nov-2019 21:16
Kryeministri Edi Rama në ceremoninë e 70-vjetorit të marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Kinës tregoi se si në shtetin madh aziatik ka një vlerësim të madh për vendin tonë dhe gjuhën shqipe. Gjatë kohës së komunizmit, ...

Kryeministri, Edi Rama: Turistët kinezë do të futen pa viza në “Shengenin Ballkanik”
Kryeministri, Edi Rama, në një ceremoni në kuadër të 70-vjetorit të marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Kinës, vlerësoi Pekinin si partnerin e dytë tregtar të vendit tonë pas BE-së. Ai tha se bashkëpunimi mes dy vendeve ...
Medial | 11-Nov-2019 20:49
Kryeministri, Edi Rama, në një ceremoni në kuadër të 70-vjetorit të marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Kinës, vlerësoi Pekinin si partnerin e dytë tregtar të vendit tonë pas BE-së. Ai tha se bashkëpunimi mes dy vendeve ...

Kryeministri, Edi Rama: Turistët kinezë do të futen pa viza në “Shengenin Ballkanik”
Kryeministri, Edi Rama, në një ceremoni në kuadër të 70-vjetorit të marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Kinës, vlerësoi Pekinin si partnerin e dytë tregtar të vendit tonë pas BE-së. Ai tha se bashkëpunimi mes dy vendeve ...
RTSH | 11-Nov-2019 20:40
Kryeministri, Edi Rama, në një ceremoni në kuadër të 70-vjetorit të marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Kinës, vlerësoi Pekinin si partnerin e dytë tregtar të vendit tonë pas BE-së. Ai tha se bashkëpunimi mes dy vendeve ...

70-vjetori i marrëdhënieve Shqipëri-Kinë, Rama ndalet tek “Shengeni Ballkanik”: Do shtohen turistët kinezë, frymë pozitive për ekonominë
TIRANË Kryeministri i vendit, Edi Rama ishte i pranishëm në çeljen e ekspozitës “Përtej Kujtimeve” në kuadër të 70-vjetorit të marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe Kinës, ndërsa u ndal sërish tek dobia e ...
BalkanWeb | 11-Nov-2019 20:07
TIRANË Kryeministri i vendit, Edi Rama ishte i pranishëm në çeljen e ekspozitës “Përtej Kujtimeve” në kuadër të 70-vjetorit të marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe Kinës, ndërsa u ndal sërish tek dobia e ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved