ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/08/2020 03:14

Kosova, Challandes: Kundër Çekisë duhet të luajmë pa presionin e fitores

Kosova, Challandes: Kundër Çekisë duhet të luajmë pa presionin e fitores
Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes është paraqitur sot në konferencë për media në prag të fillimit të përgatitjeve për dy ndeshjet e fundit kualifikuese për Euro 2020, kundër Çekisë, më 14 nëntor ...
GazetaTema | 11-Nov-2019 13:12
Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes është paraqitur sot në konferencë për media në prag të fillimit të përgatitjeve për dy ndeshjet e fundit kualifikuese për Euro 2020, kundër Çekisë, më 14 nëntor ...

Ujkani: Ta bëjmë ëndrrën realitet, stresi te kundërshtari
Kosova do të luajë dy sfida të mëdha kualifikuese për Euro 2020, me Çekinë në Plzen dhe me Anglinë në “Fadil Vokrri”. Misioni duket tepër i vështirë, por jo i pamundur për t’u arritur. Veterani Samir Ujkani, në ...
Koha.mk | 11-Nov-2019 20:54
Kosova do të luajë dy sfida të mëdha kualifikuese për Euro 2020, me Çekinë në Plzen dhe me Anglinë në “Fadil Vokrri”. Misioni duket tepër i vështirë, por jo i pamundur për t’u arritur. Veterani Samir Ujkani, në ...

?Rrahmani e Ujkani flasin për ndeshjen ndaj Çekisë
Përfaqësuesja e Kosovës në futboll, sonte ka mbajtur seancën e parë stërvitore para ndeshjes me Çekinë.
Kosova Press | 11-Nov-2019 20:40
Përfaqësuesja e Kosovës në futboll, sonte ka mbajtur seancën e parë stërvitore para ndeshjes me Çekinë.

Lajmi i fundit: Tre futbollistë largohen nga skuadra e Superligës
Dukagjini i Klinës për ndeshjet e mbetura të kampionatit, nuk do të mund të llogarisë në tre futbollistë të ardhur në verë në këtë skuadër, raporton Zëri.info. Zëri.info mëson se Altin Lloga, Orges Gava dhe Hysein......
Zeri | 11-Nov-2019 20:40
Dukagjini i Klinës për ndeshjet e mbetura të kampionatit, nuk do të mund të llogarisë në tre futbollistë të ardhur në verë në këtë skuadër, raporton Zëri.info. Zëri.info mëson se Altin Lloga, Orges Gava dhe Hysein......

Rrahmani: Nuk mendojmë për Ligën e Kombeve, e kemi shansin për tu kualifikuar tani!
Amir Rrahmani dhe Ujkani kanë dalur në konferencë për media ku kanë folur rreth ndeshjes së të enjtes kundër Çekisë. Rrahmani ka thënë që presioni i kësaj loje do të jetë më i madhë për skuadrën Çeke pasi që luajnë në ...
InFokusi | 11-Nov-2019 20:35
Amir Rrahmani dhe Ujkani kanë dalur në konferencë për media ku kanë folur rreth ndeshjes së të enjtes kundër Çekisë. Rrahmani ka thënë që presioni i kësaj loje do të jetë më i madhë për skuadrën Çeke pasi që luajnë në ...

Rrahmani: Çekia është nën presion!
Amir Rrahmani, që ka mbajtur shiritin e kapitenit në disa ndeshje për shkak të mosaktivizimit të kapitenit të parë, Samir Ujkani, ka dalë në konferencë për media para sfidës me Çekinë. I shoqëruar me kapitenin e parë, ...
AlbInfo | 11-Nov-2019 20:35
Amir Rrahmani, që ka mbajtur shiritin e kapitenit në disa ndeshje për shkak të mosaktivizimit të kapitenit të parë, Samir Ujkani, ka dalë në konferencë për media para sfidës me Çekinë. I shoqëruar me kapitenin e parë, ...

Messi merr vendim të rëndësishëm për të ardhmen e tij – Barcelona në ankth
Kombëtarja e Kosovës ka filluar përgatitjet për ndeshjen kundër Republikës së Çekisë. Disa prej lojtarëve të Kosovës kanë zbritur sot në ‘Fadil Vokrri’ për të mbajtur seancën stërvitore para ndeshjes me Çekinë. Kosova ...
GazetaBlic | 11-Nov-2019 20:06
Kombëtarja e Kosovës ka filluar përgatitjet për ndeshjen kundër Republikës së Çekisë. Disa prej lojtarëve të Kosovës kanë zbritur sot në ‘Fadil Vokrri’ për të mbajtur seancën stërvitore para ndeshjes me Çekinë. Kosova ...

Këta futbollistë munguan në stërvitjen e parë të Kosovës
Kombëtarja e Kosovës nuk ishte e kompletuar në stërvitjen e parë që e zhvilloi të hënën në Prishtinë, para ndeshjes me Çekinë. Nga lista e 24 futbollistëve të ftuar nga trajneri Bernard Challandes munguan 8 futbollistë, ...
Indeks Online | 11-Nov-2019 20:01
Kombëtarja e Kosovës nuk ishte e kompletuar në stërvitjen e parë që e zhvilloi të hënën në Prishtinë, para ndeshjes me Çekinë. Nga lista e 24 futbollistëve të ftuar nga trajneri Bernard Challandes munguan 8 futbollistë, ...

Kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani: Presioni është te Çekia! Amir Rrahmani, që ka mbajtur shiritin e kapitenit në disa ndeshje për shkak të mos aktivizimit të kapitenit të parë, Samir Ujkani, ka dalë në konferencë për media para sfidës me...
Amir Rrahmani, që ka mbajtur shiritin e kapitenit në disa ndeshje për shkak të mos aktivizimit të kapitenit të parë, Samir Ujkani, ka dalë në konferencë për media para sfidës me Çekinë. I shoqëruar me kapitenin e parë, ...
Kosova Sot | 11-Nov-2019 19:44
Amir Rrahmani, që ka mbajtur shiritin e kapitenit në disa ndeshje për shkak të mos aktivizimit të kapitenit të parë, Samir Ujkani, ka dalë në konferencë për media para sfidës me Çekinë. I shoqëruar me kapitenin e parë, ...

Ujkani: “Do të japim maksimumin për të bërë ëndrrën realitet”
Samir Ujkani, kapiteni i Kosovës, është shfaqur para gazetarëve në konferencë në ditën e grumbullimit të ‘Dardanëve’, para ndeshjeve me Çekinë dhe Anglinë. Bashkë me Ujkanin, u shfaq edhe Amir Rrahmani. Samir Ujkani: ...
Gazeta Express | 11-Nov-2019 19:43
Samir Ujkani, kapiteni i Kosovës, është shfaqur para gazetarëve në konferencë në ditën e grumbullimit të ‘Dardanëve’, para ndeshjeve me Çekinë dhe Anglinë. Bashkë me Ujkanin, u shfaq edhe Amir Rrahmani. Samir Ujkani: ...

Rrahmani: Çekia e fortë, i pamë në Kosovë
Qendërmbrojtësi i Hellas Verona dhe kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani është shprehur optimist për ndeshjen ndaj Çekisë që zhvillohet këtë të enjte. Ai pati fjalë të mira për kundërshtarin, dhe tha se vlerësimi i tyre ...
Indeks Online | 11-Nov-2019 19:35
Qendërmbrojtësi i Hellas Verona dhe kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani është shprehur optimist për ndeshjen ndaj Çekisë që zhvillohet këtë të enjte. Ai pati fjalë të mira për kundërshtarin, dhe tha se vlerësimi i tyre ...

Amir Rrahmani: Presionin më të madh për këtë ndeshje e ka Çekia
Amir Rrahmani dhe Ujkani kanë dalur në konferencë për media ku kanë folur rreth ndeshjes kundër Çekisë. Rrahmani ka thënë që presioni i kësaj loje do të jetë më i madh për skuadrën Çeke pasi që luajnë në vendin e tyre, ...
Indeks Online | 11-Nov-2019 19:32
Amir Rrahmani dhe Ujkani kanë dalur në konferencë për media ku kanë folur rreth ndeshjes kundër Çekisë. Rrahmani ka thënë që presioni i kësaj loje do të jetë më i madh për skuadrën Çeke pasi që luajnë në vendin e tyre, ...

Challandes: E harruat çfarë thamë gjatë shortit?! S’do u krijoj kurrë presion djemve
Kosovën e presin dy ndeshjet më të rëndësishme në histori, por Bernard Challandes tenton të largojë presionin e madh. Dardanët udhëtojnë drejt Pragës me 14 nëntor për t’u ndeshur me Çekinë vendase, ndërsa tre ditë më ...
ABCNews | 11-Nov-2019 13:49
Kosovën e presin dy ndeshjet më të rëndësishme në histori, por Bernard Challandes tenton të largojë presionin e madh. Dardanët udhëtojnë drejt Pragës me 14 nëntor për t’u ndeshur me Çekinë vendase, ndërsa tre ditë më ...

Kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani: Presioni është te Çekia!
Amir Rrahmani, që ka mbajtur shiritin e kapitenit në disa ndeshje për shkak të mos aktivizimit të kapitenit të parë, Samir Ujkani, ka dalë në konferencë për media para sfidës me Çekinë. I shoqëruar me kapitenin e parë, ...
Gazeta Express | 11-Nov-2019 19:31
Amir Rrahmani, që ka mbajtur shiritin e kapitenit në disa ndeshje për shkak të mos aktivizimit të kapitenit të parë, Samir Ujkani, ka dalë në konferencë për media para sfidës me Çekinë. I shoqëruar me kapitenin e parë, ...

18:52 Muriqi po stërvitet i veçuar pas problemeve që pati me Fenerbahçen Kosova tashmë ka nisur përgatitjet...
Kosova tashmë ka nisur përgatitjet për ndeshjet e nëntorit kundër Çekisë në udhëtim dhe Anglisë në stadiumin “Fadil Vokrri”. Bernard Challandes nuk po punon me grupin e plotësuar, pasi disa lojtarë ende nuk kanë ardhur ...
Kosova Sot | 11-Nov-2019 19:01
Kosova tashmë ka nisur përgatitjet për ndeshjet e nëntorit kundër Çekisë në udhëtim dhe Anglisë në stadiumin “Fadil Vokrri”. Bernard Challandes nuk po punon me grupin e plotësuar, pasi disa lojtarë ende nuk kanë ardhur ...

Vedat Muriqi po stërvitet i veçuar pas problemeve që pati me Fenerbahçen
Kosova tashmë ka nisur përgatitjet për ndeshjet e nëntorit kundër Çekisë në udhëtim dhe Anglisë në stadiumin “Fadil Vokrri”. Bernard Challandes nuk po punon me grupin e plotësuar, pasi disa lojtarë ende nuk kanë ardhur ...
Gazeta Express | 11-Nov-2019 18:50
Kosova tashmë ka nisur përgatitjet për ndeshjet e nëntorit kundër Çekisë në udhëtim dhe Anglisë në stadiumin “Fadil Vokrri”. Bernard Challandes nuk po punon me grupin e plotësuar, pasi disa lojtarë ende nuk kanë ardhur ...

Muriqi e “harron” lëndimin, del në stërvitje për Kosovën
Vedat Muriqi ka dalë në stërvitje sot në stadiumin Fadil Vokrri, mirëpo për shkak të lëndimit ai ka stërvitur ndamas prej ekipit. Kjo po mendohet të jetë për arsye që ai nuk është i gatshëm 100% për shkak të një lëndimi ...
Indeks Online | 11-Nov-2019 18:46
Vedat Muriqi ka dalë në stërvitje sot në stadiumin Fadil Vokrri, mirëpo për shkak të lëndimit ai ka stërvitur ndamas prej ekipit. Kjo po mendohet të jetë për arsye që ai nuk është i gatshëm 100% për shkak të një lëndimi ...

“Dardanët” mbajnë stërvitjen e parë, të gatshëm për sfidën ndaj Çekisë
Përfaqësuesja e Kosovës e ka zhvilluar stërvitjen e parë para ndeshjes me Çekinë. Djelmoshat e Bernard Challandes kanë treguar aftësitë e tyre fizike dhe taktike në Stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet për të dëshmuar ...
Medial | 11-Nov-2019 18:45
Përfaqësuesja e Kosovës e ka zhvilluar stërvitjen e parë para ndeshjes me Çekinë. Djelmoshat e Bernard Challandes kanë treguar aftësitë e tyre fizike dhe taktike në Stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet për të dëshmuar ...

“Dardanët” mbajnë stërvitjen e parë, të gatshëm për sfidën ndaj Çekisë
Përfaqësuesja e Kosovës e ka zhvilluar stërvitjen e parë para ndeshjes me Çekinë. Djelmoshat e Bernard Challandes kanë treguar aftësitë e tyre fizike dhe taktike në Stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet për të dëshmuar ...
Klan Kosova | 11-Nov-2019 18:45
Përfaqësuesja e Kosovës e ka zhvilluar stërvitjen e parë para ndeshjes me Çekinë. Djelmoshat e Bernard Challandes kanë treguar aftësitë e tyre fizike dhe taktike në Stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet për të dëshmuar ...

Kosova nis përgatitjet për ‘finalet’ kundër Çekisë dhe Anglisë
180 minuta larg ëndrrës së të gjithëve, ëndrrës evropiane. Kosova tashmë ka nisur përgatitjet për ndeshjet e nëntorit kundër Çekisë në udhëtim dhe Anglisë në stadiumin “Fadil Vokrri”. Lexoni edhe: Rruga që është kthyer ...
Kosova Sot | 11-Nov-2019 18:31
180 minuta larg ëndrrës së të gjithëve, ëndrrës evropiane. Kosova tashmë ka nisur përgatitjet për ndeshjet e nëntorit kundër Çekisë në udhëtim dhe Anglisë në stadiumin “Fadil Vokrri”. Lexoni edhe: Rruga që është kthyer ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved