ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/08/2020 04:57

Kuvendi kundër Presidentit- Nuk pranon ngrirjen për gjykatën Kushtetuese, kalon në votim

Kuvendi kundër Presidentit- Nuk pranon ngrirjen për gjykatën Kushtetuese, kalon në votim
Mazhoranca e kryeministrit Edi Rama bashkë edhe me votat e disa prej deputetëve të opozitës së re me 105 vota pro miratuan zonjat Elsa Toska dhe Fiona Papajorgji si anëtare të Gjykatës Kushtetuese duke e çuar në 5 ...
Top Channel | 11-Nov-2019 20:30
Mazhoranca e kryeministrit Edi Rama bashkë edhe me votat e disa prej deputetëve të opozitës së re me 105 vota pro miratuan zonjat Elsa Toska dhe Fiona Papajorgji si anëtare të Gjykatës Kushtetuese duke e çuar në 5 ...

Kushtetuesja nis me çështjet e nxehta, nëse Meta bllokon, anëtaret e reja betohen para Kuvendit?!
Për 18 muaj pa Gjykatë Kushtetuese, opozita por edhe Presidenca kanë akuzuar qeverinë për bllokimin e qëllimshëm të organit më të lartë për interpretimin e Kushtetutës në vend. Ndërsa sot, pasi Kuvendi miratoi dy ...
GazetaTema | 11-Nov-2019 20:54
Për 18 muaj pa Gjykatë Kushtetuese, opozita por edhe Presidenca kanë akuzuar qeverinë për bllokimin e qëllimshëm të organit më të lartë për interpretimin e Kushtetutës në vend. Ndërsa sot, pasi Kuvendi miratoi dy ...

I vetmi konflikt interesi tek Kushtetuesja, është shkarkimi i Ilir Metës
Nga Mero Baze Betejën e presidentit për të bllokuar formimin e Gjykatës Kushtetuese e tradhtojnë detajet e betejës së tij. Presidenti duket se ka studiuar gjatë dhe ndoshta është lodhur shumë, të krijojë skema bllokimi, ...
GazetaTema | 11-Nov-2019 19:56
Nga Mero Baze Betejën e presidentit për të bllokuar formimin e Gjykatës Kushtetuese e tradhtojnë detajet e betejës së tij. Presidenti duket se ka studiuar gjatë dhe ndoshta është lodhur shumë, të krijojë skema bllokimi, ...

“Do jetojmë kohë të këqija”, Fatos Lubonja për anëtarët e rinj në Kushtetuese: Rilindja po kap çdo institucion
TIRANË Procesi i zgjedhjes dhe i votimit për dy anëtarët e Gjykatës Kushtetuese sot në Kuvend shkaktoi reagime të forta në spektrin politik, ndërsa nuk munguan akuzat e ndërsjella mes palëve, përfshirë dhe institucionin ...
BalkanWeb | 11-Nov-2019 18:14
TIRANË Procesi i zgjedhjes dhe i votimit për dy anëtarët e Gjykatës Kushtetuese sot në Kuvend shkaktoi reagime të forta në spektrin politik, ndërsa nuk munguan akuzat e ndërsjella mes palëve, përfshirë dhe institucionin ...

Votimi i anëtareve të Gjykatës Kushtetuese, reagon ambasadori gjerman: Përshëndesim vendimin e sotëm
Pas votimit të dy anëtareve të Gjykatës Kushtetuese në Parlament, ka reaguar ambasadori gjerman, Peter Zingraf.
Top Channel | 11-Nov-2019 17:59
Pas votimit të dy anëtareve të Gjykatës Kushtetuese në Parlament, ka reaguar ambasadori gjerman, Peter Zingraf.

“Jemi në krahun e duhur të historisë”/ Gjykata Kushtetuese, Balla shpërndan reagimin e ambasadës amerikane
Pas reagimit të ambasadës amerikani mbi votimin në parlament të dy anëtareve të Gjykatës Kushtetuese, kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla shpërndau postimin në fjalë, të cilin e shoqëroi ndër të tjera me ...
Top Channel | 11-Nov-2019 17:59
Pas reagimit të ambasadës amerikani mbi votimin në parlament të dy anëtareve të Gjykatës Kushtetuese, kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla shpërndau postimin në fjalë, të cilin e shoqëroi ndër të tjera me ...

“Shpërthen” Fatos Lubonja: Turp për BE dhe Ambasadën amerikane, të aprovojnë shkelje të Kushtetutës është një skandal
Analisti Fatos Lubonja e ka konsideruar votimin e sotëm në Kuvend të dy anëtareve të Gjykatës Kushtetuese, Elsa Toska dhe Fiona Papajorgji, si një shkelje haptazi të ligjit. Sipas Lubonjës, këtu po bëhen ligje për të ...
GazetaTema | 11-Nov-2019 18:50
Analisti Fatos Lubonja e ka konsideruar votimin e sotëm në Kuvend të dy anëtareve të Gjykatës Kushtetuese, Elsa Toska dhe Fiona Papajorgji, si një shkelje haptazi të ligjit. Sipas Lubonjës, këtu po bëhen ligje për të ...

Vrasja e dytë e reformës “amerikane” në drejtësi
Pas emërimit të Arta Markut si kryeprokurore e përkohshme (që po qëndron në detyrë prej dy vjetësh), sot Rilindja ka kryer aktin e dytë të madh të shkatërimt të Reformës në Drejtësi, zgjedhjen në mënyrë të paligjshme të ...
BalkanWeb | 11-Nov-2019 17:59
Pas emërimit të Arta Markut si kryeprokurore e përkohshme (që po qëndron në detyrë prej dy vjetësh), sot Rilindja ka kryer aktin e dytë të madh të shkatërimt të Reformës në Drejtësi, zgjedhjen në mënyrë të paligjshme të ...

‘Kushtetuesja’ u ngrit, opozita ra sërish
Nga Flogert Muça Dita e sotme është një ditë e mirë për drejtësinë në Shqipëri. Gjykatës Kushtetuese i janë shtuar edhe dy anëtarë të rinj sot, të votuara nga Kuvendi, duke e çuar në pesë numrin total të anëtarëve ose ...
GazetaTema | 11-Nov-2019 18:35
Nga Flogert Muça Dita e sotme është një ditë e mirë për drejtësinë në Shqipëri. Gjykatës Kushtetuese i janë shtuar edhe dy anëtarë të rinj sot, të votuara nga Kuvendi, duke e çuar në pesë numrin total të anëtarëve ose ...

Zgjedhja e anëtarëve të Kushtetueses, Balla: SHBA dhe BE mbështesin zgjedhjen e anëtarëve të rinj, sot mori përgjigje kushdo që është përpjekur prej tre vitesh ta pengojë
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaron se Kuvendi përmes votës së 105 deputetëve, pas propozimeve të KED, përmbylli procesin e zgjedhjes së dy anëtarëve të rinj të Gjykatës së re ...
GazetaTema | 11-Nov-2019 18:13
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaron se Kuvendi përmes votës së 105 deputetëve, pas propozimeve të KED, përmbylli procesin e zgjedhjes së dy anëtarëve të rinj të Gjykatës së re ...

Zëdhënësja e qeverisë: Kushtetuesja së shpejti funksionale, ndarje njëherë e mirë nga modeli i kalbur që përpiqet të bllokojë giithçka
Zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali ka reaguar pas emërimit të dy anëtarëve të rinj në Gjykatën Kushtetuese. Me një shënim në “ Facebook”, ajo thotë se së shpejti Gjykata Kushtetuese do të jetë funksionale dhe në ...
GazetaTema | 11-Nov-2019 18:13
Zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali ka reaguar pas emërimit të dy anëtarëve të rinj në Gjykatën Kushtetuese. Me një shënim në “ Facebook”, ajo thotë se së shpejti Gjykata Kushtetuese do të jetë funksionale dhe në ...

Zgjedhja e anëtarëve të rinj GJK, Balla shpërndan njoftimin e ambasadës amerikane: Jemi në krahun e duhur të historisë
Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla me anë të një statusi në “Facebook” ka shpërndarë mesazhin e ambasadës amerikane, e cila mbështet zgjedhjen e anëtarëve të rinj të Gjykatës Kushtetuese. ...
BalkanWeb | 11-Nov-2019 17:20
Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla me anë të një statusi në “Facebook” ka shpërndarë mesazhin e ambasadës amerikane, e cila mbështet zgjedhjen e anëtarëve të rinj të Gjykatës Kushtetuese. ...

“BE dhe SHBA mbështetën votimin për Kushtetuesen, PD dhe Monika e sulmuan: Çfarë po ndodh në Tiranë?”
Ndërkohë që SHBA dhe BE kanë përshëndetur votimin për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese, PD dhe LSI e kanë sulmuar fort atë. Sipas tyre, Kuvendi ka shkelur Kushtetutën dhe i ka hequr të drejtën Ilir Metës për të zgjedhur ...
GazetaTema | 11-Nov-2019 17:52
Ndërkohë që SHBA dhe BE kanë përshëndetur votimin për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese, PD dhe LSI e kanë sulmuar fort atë. Sipas tyre, Kuvendi ka shkelur Kushtetutën dhe i ka hequr të drejtën Ilir Metës për të zgjedhur ...

Zgjedhja e anëtarëve të rinj në Gjykatën Kushtetuese, Elisa Spiropali: Së shpejti do të jetë funksionale
TIRANË Ministrja për Marrëdhënien me Parlamentin dhe njëherësh zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali ka reaguar pas emërimit të dy anëtarëve të rinj në Gjykatën Kushtetuese. Me një shënim në “ Facebook”, ajo thotë se ...
BalkanWeb | 11-Nov-2019 17:09
TIRANË Ministrja për Marrëdhënien me Parlamentin dhe njëherësh zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali ka reaguar pas emërimit të dy anëtarëve të rinj në Gjykatën Kushtetuese. Me një shënim në “ Facebook”, ajo thotë se ...

Hysi: Nëse Meta bllokon kushtetuesen, do të ishte vetëvrasje politike
Zgjedhja e anëtareve të rinj të Gjykatës Kushtetuese po shoqërohet me përplasje të forta politike mes palëve. Mazhoranca pretendon se ka zbatuar kushtetutën dhe ligjin, nga ana tjetër presidenti flet për shkelje ...
VizionPlus | 11-Nov-2019 20:12
Zgjedhja e anëtareve të rinj të Gjykatës Kushtetuese po shoqërohet me përplasje të forta politike mes palëve. Mazhoranca pretendon se ka zbatuar kushtetutën dhe ligjin, nga ana tjetër presidenti flet për shkelje ...

Ja kush janë Elsa Toska dhe Fjona Papajorgji që u zgjodhën anëtare të reja të Kushtetueses
Pas kalimit të vettingut, Elsa Toska do të jetë një prej 9 anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. 43-vjeçarja u votua sot në Kuvend me 105 vota pro dhe 2 kundër. Elsa Toska ka qenë Këshilltare ligjore prej 12 vitesh në ...
GazetaTema | 11-Nov-2019 17:35
Pas kalimit të vettingut, Elsa Toska do të jetë një prej 9 anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. 43-vjeçarja u votua sot në Kuvend me 105 vota pro dhe 2 kundër. Elsa Toska ka qenë Këshilltare ligjore prej 12 vitesh në ...

SHBA pershendet votimin ne parlament te dy anetarve te Gjykates Kushtetuese
SHBA ka pershendetur sot votimin ne Kuvend te dy anetareve te Gjykates Kushtetuese. Perkunder paralajmerimeve te Preisdnetit Meta per bllokim SHBA ka shprehur mbeshtetjen e saj te plote. “Prej votimit unanim të reformës ...
GazetaTema | 11-Nov-2019 17:24
SHBA ka pershendetur sot votimin ne Kuvend te dy anetareve te Gjykates Kushtetuese. Perkunder paralajmerimeve te Preisdnetit Meta per bllokim SHBA ka shprehur mbeshtetjen e saj te plote. “Prej votimit unanim të reformës ...

Rilindja po kap çdo institucion/ Lubonja: Ndërkombëtarët po gabojnë, koha do e tregojë
Procesi i zgjedhjes dhe i votimit për dy anëtarët e Gjykatës Kushtetuese sot në Kuvend shkaktoi reagime të forta në spektrin politik, ndërsa nuk munguan akuzat e ndërsjella mes palëve, përfshirë dhe institucionin e ...
Telegraf | 11-Nov-2019 18:55
Procesi i zgjedhjes dhe i votimit për dy anëtarët e Gjykatës Kushtetuese sot në Kuvend shkaktoi reagime të forta në spektrin politik, ndërsa nuk munguan akuzat e ndërsjella mes palëve, përfshirë dhe institucionin e ...

“Kushtetuesja”, reagon ambasadori gjerman dhe kujton kushtin e Bundestagut: Të gjithë aktorët të marrin përgjegjësi!
Edhe ambasada gjermane në Tiranë ka reaguar pas votimit të dy anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese nga Kuvendi. Ambasadori Peter Zingraf shkruan se në rrugën drejt një Gjykate Kushtetuese funksionale është e rëndësishme që ...
BalkanWeb | 11-Nov-2019 16:53
Edhe ambasada gjermane në Tiranë ka reaguar pas votimit të dy anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese nga Kuvendi. Ambasadori Peter Zingraf shkruan se në rrugën drejt një Gjykate Kushtetuese funksionale është e rëndësishme që ...

Berlini përshëndet votimin e anëtareve për “Kushtetuesen”: Mbështesim Shqipërinë në përforcimin e drejtësisë dhe shtetit ligjor
Ambasadori i Republikës Federale Gjermane në Tiranë Peter Zingraf, ka përshëndetur zgjedhjen e dy anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. “Në rrugën drejt një Gjykate Kushtetuese funksionale është e rëndësishme, që të ...
GazetaTema | 11-Nov-2019 16:59
Ambasadori i Republikës Federale Gjermane në Tiranë Peter Zingraf, ka përshëndetur zgjedhjen e dy anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. “Në rrugën drejt një Gjykate Kushtetuese funksionale është e rëndësishme, që të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved