ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 11/08/2020 02:39

Analizë e listës së Bernard Challandes – sa ka luajtur secili lojtarë që nga ndeshja me Malin e Zi, minutat dhe golat

Analizë e listës së Bernard Challandes – sa ka luajtur secili lojtarë që nga ndeshja me Malin e Zi, minutat dhe golat
Kosova është në prag të testit më të madh të saj, dy ndeshjeve që e vendosin kualifikimin, apo jo në EURO 2020. Fillimisht Çekia në Plzen, pastaj Anglia në Prishtinë, ku dy fitore, pa i shikuar rezultatet tjera, do të ...
Telegrafi | 08-Nov-2019 23:07
Kosova është në prag të testit më të madh të saj, dy ndeshjeve që e vendosin kualifikimin, apo jo në EURO 2020. Fillimisht Çekia në Plzen, pastaj Anglia në Prishtinë, ku dy fitore, pa i shikuar rezultatet tjera, do të ...

Kosova zbulon listën për dy sfidat vendimtare me Çekinë dhe Anglinë
Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes ka publikuar këtë të premte listën e futbollistëve të cilëve u ka dërguar ftesë për dy ndeshjet e fundit kualifikuese të “Euro 2020”, kundër Republikës së Çekisë, më 14 nëntor, në ...
Telegraf | 08-Nov-2019 16:03
Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes ka publikuar këtë të premte listën e futbollistëve të cilëve u ka dërguar ftesë për dy ndeshjet e fundit kualifikuese të “Euro 2020”, kundër Republikës së Çekisë, më 14 nëntor, në ...

Agjenda e Kosovës dhe aktiviteteve për dy ndeshjet e nëntorit me Çekinë dhe Anglinë
Kosova gjatë këtij muaji do t’i zhvillojë dy ndeshjet e fundit të kualifikimeve për Euro 2020. Më 14 nëntor, Dardanët do të paraqiten në “Doosan Arena” në Plzen, ku do të përballen me rivalin e drejtpërdrejt për ...
Telegrafi | 08-Nov-2019 17:08
Kosova gjatë këtij muaji do t’i zhvillojë dy ndeshjet e fundit të kualifikimeve për Euro 2020. Më 14 nëntor, Dardanët do të paraqiten në “Doosan Arena” në Plzen, ku do të përballen me rivalin e drejtpërdrejt për ...

Sokoli flet për sfidën e Kosovës me Çekinë dhe Anglinë, këto janë gjasat e “Dardanëve”
Sipas tij “Dardanët”, mund të marrin rezultat pozitiv në udhëtim te Çekia dhe nëse arrihet kjo gjë, atëherë do të ketë më shumë motiv për ndeshjen ndaj Anglisë. Sokoli ka lavdëruar formën aktuale të lojtarëve të ...
Lajminet | 09-Nov-2019 11:20
Sipas tij “Dardanët”, mund të marrin rezultat pozitiv në udhëtim te Çekia dhe nëse arrihet kjo gjë, atëherë do të ketë më shumë motiv për ndeshjen ndaj Anglisë. Sokoli ka lavdëruar formën aktuale të lojtarëve të ...

Sokoli flet për sfidën e Kosovës me Çekinë dhe Anglinë, këto janë gjasat e “Dardanëve”
Ish-trajneri i disa klubeve elitare kosovare, Bylbyl Sokoli në një intervistë për KosovaPress, ka dhënë mendimin e tij për përfaqësuesen e Kosovës për dy sfidat e nëntorit. Sipas tij “Dardanët”, mund të marrin rezultat ...
InFokusi | 09-Nov-2019 11:19
Ish-trajneri i disa klubeve elitare kosovare, Bylbyl Sokoli në një intervistë për KosovaPress, ka dhënë mendimin e tij për përfaqësuesen e Kosovës për dy sfidat e nëntorit. Sipas tij “Dardanët”, mund të marrin rezultat ...

Sokoli flet për sfidën e Kosovës me Çekinë dhe Anglinë, këto janë gjasat e “Dardanëve”
Ish-trajneri i disa klubeve elitare kosovare, Bylbyl Sokoli në një intervistë për KosovaPress, ka dhënë mendimin e tij për përfaqësuesen e Kosovës për dy sfidat e nëntorit.
Kosova Press | 09-Nov-2019 11:12
Ish-trajneri i disa klubeve elitare kosovare, Bylbyl Sokoli në një intervistë për KosovaPress, ka dhënë mendimin e tij për përfaqësuesen e Kosovës për dy sfidat e nëntorit.

Dy yje të Kosovës përballen mes vete sot në ligën angleze Në mesin e 11 lojtarëve të ftuar nga Kombëtarja e Kosovës për ndeshjet e nëntorit janë edhe mesfushori Bersant Celina dhe sulmuesi Atdhe Nuhiu, klubet e të cilëve do të përballen sot mes...
Në mesin e 11 lojtarëve të ftuar nga Kombëtarja e Kosovës për ndeshjet e nëntorit janë edhe mesfushori Bersant Celina dhe sulmuesi Atdhe Nuhiu, klubet e të cilëve do të përballen sot mes vete. Sot në orën 16:00, në ...
Kosova Sot | 09-Nov-2019 09:57
Në mesin e 11 lojtarëve të ftuar nga Kombëtarja e Kosovës për ndeshjet e nëntorit janë edhe mesfushori Bersant Celina dhe sulmuesi Atdhe Nuhiu, klubet e të cilëve do të përballen sot mes vete. Sot në orën 16:00, në ...

Mancini shpall listën e Italisë, debutojnë tre talentë
Italia është ndër ekipet e para që arriti të kualifikohej në Euro 2020. Ekipi i Roberto Mancinit zhvilloi një fazë eliminatoresh fantastike dhe kryeson grupin J me pikë të plota. Dy ndeshjet e radhës, njëkohësisht edhe ...
ABCNews | 08-Nov-2019 17:21
Italia është ndër ekipet e para që arriti të kualifikohej në Euro 2020. Ekipi i Roberto Mancinit zhvilloi një fazë eliminatoresh fantastike dhe kryeson grupin J me pikë të plota. Dy ndeshjet e radhës, njëkohësisht edhe ...

Dy yje të Kosovës përballen mes vete sot në ligën angleze
Në mesin e 11 lojtarëve të ftuar nga Kombëtarja e Kosovës për ndeshjet e nëntorit janë edhe mesfushori Bersant Celina dhe sulmuesi Atdhe Nuhiu, klubet e të cilëve do të përballen sot mes vete. Sot në orën 16:00, në ...
Gazeta Express | 09-Nov-2019 09:53
Në mesin e 11 lojtarëve të ftuar nga Kombëtarja e Kosovës për ndeshjet e nëntorit janë edhe mesfushori Bersant Celina dhe sulmuesi Atdhe Nuhiu, klubet e të cilëve do të përballen sot mes vete. Sot në orën 16:00, në ...

Rrahmani përballë Lukakut
Kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës Armir Rrahmani sot do ta zhvillojë ndeshjen e fundit për Veronan para se të marrë rrugë për Prishtinë për t’ju bashkuar Kosovës në përgatitjet për dy ndeshjet kualifikuese me......
Zeri | 09-Nov-2019 09:43
Kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës Armir Rrahmani sot do ta zhvillojë ndeshjen e fundit për Veronan para se të marrë rrugë për Prishtinë për t’ju bashkuar Kosovës në përgatitjet për dy ndeshjet kualifikuese me......

Cilët lojtarë të ftuar nga Kosova do të luajnë sot për klubet e tyre
Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, e publikoi dje listën e lojtarëve të ftuar për dy ndeshjet e nëntorit, shumë prej të cilëve do ta luajnë sot ndeshjen e fundit për klubin e tyre dhe do të vijnë në ...
Kosova Sot | 09-Nov-2019 09:22
Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, e publikoi dje listën e lojtarëve të ftuar për dy ndeshjet e nëntorit, shumë prej të cilëve do ta luajnë sot ndeshjen e fundit për klubin e tyre dhe do të vijnë në ...

Cilët lojtarë të ftuar nga Kosova do të luajnë sot për klubet e tyre
Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, e publikoi dje listën e lojtarëve të ftuar për dy ndeshjet e nëntorit, shumë prej të cilëve do ta luajnë sot ndeshjen e fundit për klubin e tyre dhe do të vijnë në ...
Gazeta Express | 09-Nov-2019 09:15
Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, e publikoi dje listën e lojtarëve të ftuar për dy ndeshjet e nëntorit, shumë prej të cilëve do ta luajnë sot ndeshjen e fundit për klubin e tyre dhe do të vijnë në ...

Kosova me lojtarë të konfirmuar në dy superfinalet për Evropian
Futbollistë që kanë të paktën nga një paraqitje për përfaqësuese do të vrapojnë të hënën mbrëma në fushën e stadiumit “Fadil Vokrri” në Prishtinë, kur Kosova nis përgatitjet për dy ndeshjet e fundit të eliminatoreve për ...
EkonomiaOnline | 09-Nov-2019 09:07
Futbollistë që kanë të paktën nga një paraqitje për përfaqësuese do të vrapojnë të hënën mbrëma në fushën e stadiumit “Fadil Vokrri” në Prishtinë, kur Kosova nis përgatitjet për dy ndeshjet e fundit të eliminatoreve për ...

Lista e Zvicrës: Xhaka po, Shaqiri jo
Zvicra më 15 nëntor do të përballet me Gjeorgjinë, derisa tri ditë më vonë me Gjibraltarin, në ndeshjet kualifikuese për Kupën e Botës, shkruan albinfo.ch. Vladimir Petkoviq ka publikuar listën për ndeshjet e nëntorit. ...
AlbInfo | 09-Nov-2019 00:36
Zvicra më 15 nëntor do të përballet me Gjeorgjinë, derisa tri ditë më vonë me Gjibraltarin, në ndeshjet kualifikuese për Kupën e Botës, shkruan albinfo.ch. Vladimir Petkoviq ka publikuar listën për ndeshjet e nëntorit. ...

Challandes zbulon 24 “luftarakët Dardanë” për Çekinë dhe Anglinë
Bernard Challandes, trajneri i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes ka publikuar këtë të premte listën e futbollistëve të cilëve u ka dërguar ftesë për dy ndeshjet e fundit kualifikuese të Euro 2020, kundër ...
AlbInfo | 08-Nov-2019 23:39
Bernard Challandes, trajneri i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes ka publikuar këtë të premte listën e futbollistëve të cilëve u ka dërguar ftesë për dy ndeshjet e fundit kualifikuese të Euro 2020, kundër ...

Bernard Challandes ka publikuar listën e lojtarëve për ndeshjet kundër Çekisë dhe Anglisë
Trajneri i Kombëtares të Kosovës, Bernard Challandes ka publikuar listën e lojtarëve për dy ndeshjet e nëntorit të vlefshme për eliminatoret në Euro 2020. Është rikthyer në ekipin përfaqësues Besar Halimi që së fundmi ...
PortaliOnline | 08-Nov-2019 20:35
Trajneri i Kombëtares të Kosovës, Bernard Challandes ka publikuar listën e lojtarëve për dy ndeshjet e nëntorit të vlefshme për eliminatoret në Euro 2020. Është rikthyer në ekipin përfaqësues Besar Halimi që së fundmi ...

Plepolli komenton gjasat e Kosovës në EURO 2020: Tash s’na mjafton loja e mirë, duam kualifikim
Trajneri Arsim Plepolli beson se Kombëtarja e Kosovës ka gjasa reale të kualifikohet në EURO 2020 – përmes Grupit A ose play-offs të Ligës së Kombeve – dhe thekson se tani Kosova ky synim më të madh sesa vetëm të luajë ...
Gazeta Express | 08-Nov-2019 20:29
Trajneri Arsim Plepolli beson se Kombëtarja e Kosovës ka gjasa reale të kualifikohet në EURO 2020 – përmes Grupit A ose play-offs të Ligës së Kombeve – dhe thekson se tani Kosova ky synim më të madh sesa vetëm të luajë ...

Agjenda e Kombëtares së Kosovës para dy ‘finaleve’ për “Euro 2020”
Federata e Futbollit e Kosovës ka publikuar agjendën për dy ndeshjet e muajit nëntor, që “Dardanët” do t’i zhvillojnë në udhëtim me Çekinë dhe në stadiumin “Fadil Vokrri” me Anglinë. Kombëtarja e Kosovës gjatë këtij ...
InFokusi | 08-Nov-2019 20:14
Federata e Futbollit e Kosovës ka publikuar agjendën për dy ndeshjet e muajit nëntor, që “Dardanët” do t’i zhvillojnë në udhëtim me Çekinë dhe në stadiumin “Fadil Vokrri” me Anglinë. Kombëtarja e Kosovës gjatë këtij ...

Ministri Bytyqi fans i Kombëtares, bëhet gati për ndeshjet e nëntorit
Ministri në detyrë i Arsimit, Shyqyri Bytyqi po del të jetë fans i madh i Përfaqësueses së Kosovës, raporton EkonomiaOnline Bytyqi ka postuar fotografi i veshur si një ‘ultras’ i tifozëve, siç duket me padurim po i pret ...
EkonomiaOnline | 08-Nov-2019 19:38
Ministri në detyrë i Arsimit, Shyqyri Bytyqi po del të jetë fans i madh i Përfaqësueses së Kosovës, raporton EkonomiaOnline Bytyqi ka postuar fotografi i veshur si një ‘ultras’ i tifozëve, siç duket me padurim po i pret ...

19:15 Agjenda e Kombëtares së Kosovës para dy ‘finaleve’ për “Euro 2020” Federata e Futbollit e Kosovës ka publikuar...
Federata e Futbollit e Kosovës ka publikuar agjendën për dy ndeshjet e muajit nëntor, që “Dardanët” do t’i zhvillojnë në udhëtim me Çekinë dhe në stadiumin “Fadil Vokrri” me Anglinë. Kombëtarja e Kosovës gjatë këtij ...
Kosova Sot | 08-Nov-2019 19:18
Federata e Futbollit e Kosovës ka publikuar agjendën për dy ndeshjet e muajit nëntor, që “Dardanët” do t’i zhvillojnë në udhëtim me Çekinë dhe në stadiumin “Fadil Vokrri” me Anglinë. Kombëtarja e Kosovës gjatë këtij ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved