ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 11/08/2020 02:15

Rama mesazh BE-së nga Gjeneva: Ndihemi si një varkë në mes të detit

Rama mesazh BE-së nga Gjeneva: Ndihemi si një varkë në mes të detit
mapo.al Kryeministri Edi Rama mori pjesë në Forumin e Davosit për Dialogun Strategjik mbi Ballkanin Perëndimor. Në fjalën e tij, Rama i dërgoi një mesazh të qartë presidentit të Francës, Emmanuel Macron, i cili bllokoi ...
Mapo | 08-Nov-2019 21:19
mapo.al Kryeministri Edi Rama mori pjesë në Forumin e Davosit për Dialogun Strategjik mbi Ballkanin Perëndimor. Në fjalën e tij, Rama i dërgoi një mesazh të qartë presidentit të Francës, Emmanuel Macron, i cili bllokoi ...

Negociatat, Rama: BE ka nevojë për Ballkanin Perëndimor po aq sa ne kemi nevojë për BE
Gjatë fjalës së tij në forumin e Davosit për Dialogun Strategjik mbi Ballkanin Perëndimor, kryeministri Rama ceku çështjen e mosçeljes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian.
Top Channel | 08-Nov-2019 19:30
Gjatë fjalës së tij në forumin e Davosit për Dialogun Strategjik mbi Ballkanin Perëndimor, kryeministri Rama ceku çështjen e mosçeljes së negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian.

Takim pune i liderëve nga Ballkanit Perëndimor në Ohër
Kryeministri Zoran Zaev është mysafir i takimit trepalësh të liderëve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet në Ohër. Në takimd o të marrin pjesë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe kryetari i Serbisë, Aleksandar ...
Telegrafi | 09-Nov-2019 09:43
Kryeministri Zoran Zaev është mysafir i takimit trepalësh të liderëve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet në Ohër. Në takimd o të marrin pjesë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe kryetari i Serbisë, Aleksandar ...

Palmer: Evropa po largohet nga Ballkani Perëndimor, ndërsa SHBA po afrohet
Në Gjenevë po mbahet forumi i Davosit, nga ku ka folur edhe i dërguari i Departamentit të Shtetit të SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer. Ai është shprehur se Evropa duhet ta rishikojë vendimin e saj dhe sa ...
Telegrafi | 08-Nov-2019 21:32
Në Gjenevë po mbahet forumi i Davosit, nga ku ka folur edhe i dërguari i Departamentit të Shtetit të SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer. Ai është shprehur se Evropa duhet ta rishikojë vendimin e saj dhe sa ...

Negociatat, Rama mesazh nga Gjeneva: Ndihemi si një varkë në mes të detit, na e kanë marrë me forcë busullën
Kryeministri Edi Rama ndodhet në Gjenevë, ku po merr pjesë në Forumin Ekonomik të Davos-it. Kreu i qeverisë, ka theksuar se është e rëndësishme të kuptohet se procesi i integrimit, është shumë i rëndësishme. Kreu i ...
GazetaTema | 08-Nov-2019 19:18
Kryeministri Edi Rama ndodhet në Gjenevë, ku po merr pjesë në Forumin Ekonomik të Davos-it. Kreu i qeverisë, ka theksuar se është e rëndësishme të kuptohet se procesi i integrimit, është shumë i rëndësishme. Kreu i ...

“Reforma zgjedhore”, Kodheli: Tryeza është e hapur, mirëpret opozitën e rrugës
Shtetet e Bashkuara shtojnë presionin që palët politike në Tiranë të ulen sa më parë në një tryezë dialogu, e cila do të prodhojë marrëveshjen për reformën zgjedhore. I dërguari i posaçëm për Ballkanin Perëndimor ...
VizionPlus | 08-Nov-2019 20:11
Shtetet e Bashkuara shtojnë presionin që palët politike në Tiranë të ulen sa më parë në një tryezë dialogu, e cila do të prodhojë marrëveshjen për reformën zgjedhore. I dërguari i posaçëm për Ballkanin Perëndimor ...

Rama dhe Vuçiq sot në Ohër, ja agjenda e “Mini-shengenit Ballkanik”
Kryeministri shqiptar Edi Rama dhe presidenti serb Aleksandar Vuçiq nga sot do të jenë pjesë e takimit trepalësh të “Mini-shengenit Ballkanik” të ftuar nga kryeministri Zoran Zaev. Siç mëson INA, delegacionet do të ...
Aktuale.MK | 09-Nov-2019 10:33
Kryeministri shqiptar Edi Rama dhe presidenti serb Aleksandar Vuçiq nga sot do të jenë pjesë e takimit trepalësh të “Mini-shengenit Ballkanik” të ftuar nga kryeministri Zoran Zaev. Siç mëson INA, delegacionet do të ...

Takim pune i liderëve të Ballkanit perëndimor nesër në Ohër
Kryeministri Zoran Zaev është nikoqir i takimit trilateral të punës të liderëve nga Ballkani Perëndimor që nesër do të mbahet në Ohër. Në takim do të marrin pjesë edhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ...
Alsat-M | 09-Nov-2019 10:29
Kryeministri Zoran Zaev është nikoqir i takimit trilateral të punës të liderëve nga Ballkani Perëndimor që nesër do të mbahet në Ohër. Në takim do të marrin pjesë edhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ...

Takim pune i liderëve të Ballkanit perëndimor nesër në Ohër
Ohër, 9 nëntor 2019 (MEDIAL) – Kryeministri Zoran Zaev është nikoqir i takimit trilateral të punës të liderëve nga Ballkani Perëndimor që nesër do të mbahet në Ohër. Në takim do të marrin pjesë edhe presidenti i ...
Medial | 09-Nov-2019 10:22
Ohër, 9 nëntor 2019 (MEDIAL) – Kryeministri Zoran Zaev është nikoqir i takimit trilateral të punës të liderëve nga Ballkani Perëndimor që nesër do të mbahet në Ohër. Në takim do të marrin pjesë edhe presidenti i ...

Takim pune i liderëve nga Ballkanit Perëndimor në Ohër
Kryeministri Zoran Zaev është mysafir i takimit trepalësh të liderëve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet në Ohër. Në takim do të marrin pjesë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe kryetari i Serbisë, Aleksandar ...
Arbresh | 09-Nov-2019 10:01
Kryeministri Zoran Zaev është mysafir i takimit trepalësh të liderëve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet në Ohër. Në takim do të marrin pjesë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe kryetari i Serbisë, Aleksandar ...

Edi Rama sot takohet me Aleksandër Vuçiqin dhe Zoran Zaevin në Ohër
Kryeministri shqiptar Edi Rama do të takohet me presidentin serb Aleksandar Vuçiq dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev në Ohër. Sipas kabinetit të Vuçiqit, një takim trepalësh midis tyre do të mbahet ...
Klan Kosova | 09-Nov-2019 09:53
Kryeministri shqiptar Edi Rama do të takohet me presidentin serb Aleksandar Vuçiq dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev në Ohër. Sipas kabinetit të Vuçiqit, një takim trepalësh midis tyre do të mbahet ...

Liderët e Ballkanit Perëndimor takohen sërish, kësaj radhe në Ohër
Kryeministri Zoran Zaev është nikoqir i takimit të radhës të liderëve të Ballkanit Perëndimor, takim ky që do të mbahet nesër në Ohër. Në takim do të marrin pjesë edhe Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe ...
Shenja | 09-Nov-2019 09:44
Kryeministri Zoran Zaev është nikoqir i takimit të radhës të liderëve të Ballkanit Perëndimor, takim ky që do të mbahet nesër në Ohër. Në takim do të marrin pjesë edhe Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe ...

Palmer: Evropa po largohet nga Ballkani Perëndimor, ndërsa SHBA po afrohet
Në Gjenevë po mbahet forumi i Davosit, nga ku ka folur edhe i dërguari i Departamentit të Shtetit të SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer. Ai është shprehur se Evropa duhet ta rishikojë vendimin e saj dhe sa ...
Shenja | 09-Nov-2019 09:44
Në Gjenevë po mbahet forumi i Davosit, nga ku ka folur edhe i dërguari i Departamentit të Shtetit të SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer. Ai është shprehur se Evropa duhet ta rishikojë vendimin e saj dhe sa ...

Deklarata e Vuçiç: Prishtina, Podgorica dhe Sarajeva të jenë në nismën për Lidhjet Ekonomike
Presidenti serb Aleksandër Vuçiç tha për herë të parë këtë të premte në forumin ekonomik të Davosit se dëshiron të shohë Prishtinën dhe Sarajevën në Nismën për Lidhjet Ekonomike. Vuçiç u shpreh se heqja e pangesave për ...
ABCNews | 08-Nov-2019 20:35
Presidenti serb Aleksandër Vuçiç tha për herë të parë këtë të premte në forumin ekonomik të Davosit se dëshiron të shohë Prishtinën dhe Sarajevën në Nismën për Lidhjet Ekonomike. Vuçiç u shpreh se heqja e pangesave për ...

SHBA tjetër goditje PD-LSI, Palmer ultimatum të nisë dialogu për reformën zgjedhore, del në mbështetje të shengenit ballkanik
Postuar: 09/11/2019 - 08:11 Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë marrë dje një goditje të fortë nga përtej Atlantikut. I dërguari i DASH në Ballkan, Matthew Palmer, ka kërkuar dje që të marrë fund ...
Sot.Al | 09-Nov-2019 08:15
Postuar: 09/11/2019 - 08:11 Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë marrë dje një goditje të fortë nga përtej Atlantikut. I dërguari i DASH në Ballkan, Matthew Palmer, ka kërkuar dje që të marrë fund ...

Palmer: Ballkani Perendimor po zhvillohet, Europa po largohet SHBA po afrohet
Në Gjenevë po mbahet forumi i Davosit nga ku ka folur edhe i dërguari i Departamentit të Shtetit të SHBA-ve për Ballkanin Perendimor.
Top Channel | 08-Nov-2019 18:31
Në Gjenevë po mbahet forumi i Davosit nga ku ka folur edhe i dërguari i Departamentit të Shtetit të SHBA-ve për Ballkanin Perendimor.

“Mini Shengeni ballkanik”, SHBA deklarohen
SHBA-të janë deklaruar lidhur me nismën “Mini-shengeni Ballkanik”, duke e cilësuar si frytdhënës për rajonin. I dërguari i Posaçëm i Departamentit të Shtetit, Mathew Palmer e shikon këtë nisëm si një sinjal pozitiv që ...
Ina-Online | 09-Nov-2019 07:55
SHBA-të janë deklaruar lidhur me nismën “Mini-shengeni Ballkanik”, duke e cilësuar si frytdhënës për rajonin. I dërguari i Posaçëm i Departamentit të Shtetit, Mathew Palmer e shikon këtë nisëm si një sinjal pozitiv që ...

Palmer: Evropa po largohet nga Ballkani Perëndimor, ndërsa SHBA po afrohet
Në Gjenevë po mbahet forumi i Davosit, nga ku ka folur edhe i dërguari i Departamentit të Shtetit të SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer. Ai është shprehur se Evropa duhet ta rishikojë vendimin e saj dhe sa ...
Indeks Online | 09-Nov-2019 00:29
Në Gjenevë po mbahet forumi i Davosit, nga ku ka folur edhe i dërguari i Departamentit të Shtetit të SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer. Ai është shprehur se Evropa duhet ta rishikojë vendimin e saj dhe sa ...

Rama: BE ka nevojë për Evropën Juglindore. Kush nuk e kupton, nuk di çfarë është në lojë!
Pas marrjes së një “JO” për negociatat më Bashkimin Evropian, kryeministri Edi Rama nuk ka nguruar të ironizojë vendimin e marrë në Këshillin Evropian. “Bashkimi Evropian ka nevojë për Ballkanin Perëndimor, apo Evropën ...
Lapsi | 08-Nov-2019 20:20
Pas marrjes së një “JO” për negociatat më Bashkimin Evropian, kryeministri Edi Rama nuk ka nguruar të ironizojë vendimin e marrë në Këshillin Evropian. “Bashkimi Evropian ka nevojë për Ballkanin Perëndimor, apo Evropën ...

SHBA: Përkrahim mini-Shengenin ballkanik – edhe Kosova të jetë pjesë e saj
Ai është shprehur se e përkrah bashkëpunimin midis Serbisë, Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në këtë iniciativë premtuese që mbështetet nga SHBA-të, shkruan . Në një takim të Dialogut Strategjik për Ballkanin ...
Lajminet | 08-Nov-2019 23:25
Ai është shprehur se e përkrah bashkëpunimin midis Serbisë, Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në këtë iniciativë premtuese që mbështetet nga SHBA-të, shkruan . Në një takim të Dialogut Strategjik për Ballkanin ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved