ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 11/08/2020 02:56

Rënia e murit të Berlinit/ Basha: Shqiptarëve dhe Shqipërisë rrezikojnë tu ngrihen mure prej keqqeverisjes

Rënia e murit të Berlinit/ Basha: Shqiptarëve dhe Shqipërisë rrezikojnë tu ngrihen mure prej keqqeverisjes
"Në 30-vjetorin e shembjes së Murit të Berlinit, fatkeqësisht shqiptarët po kuptojnë e po provojnë përditë se muret nuk janë vetëm fizike. Muret e reja të izolimit janë edhe më të vështirat për t’u shembur. Shqiptarëve ...
Top Channel | 09-Nov-2019 14:21
"Në 30-vjetorin e shembjes së Murit të Berlinit, fatkeqësisht shqiptarët po kuptojnë e po provojnë përditë se muret nuk janë vetëm fizike. Muret e reja të izolimit janë edhe më të vështirat për t’u shembur. Shqiptarëve ...

Merkel: Europa të mbrojë lirinë dhe demokracinë
Kancelarja gjermane, Angela Merkel i kërkoi sot Europës të mbronte lirinë dhe demokracinë, gjithnjë e më shumë e kontestuar, me rastin e festimet të 30-vjetorit të shëmbjes së Murit të Berlinit. “Vlerat që mbajnë ...
GazetaTema | 09-Nov-2019 14:22
Kancelarja gjermane, Angela Merkel i kërkoi sot Europës të mbronte lirinë dhe demokracinë, gjithnjë e më shumë e kontestuar, me rastin e festimet të 30-vjetorit të shëmbjes së Murit të Berlinit. “Vlerat që mbajnë ...

‘Triumfi i Lirisë’, Basha përkujton 30-vjetorin e rënies së Murit të Berlinit: Ditë refleksioni, përbashkimi kundër autokracisë, populizmit e racizmit
Përmes një postimi të gjatë në rrjetet sociale, kryedemokrati Lulzim Basha përkujton sot 30 vjetorin e rënies së Murit të Berlinit. “Në 30-vjetorin e shembjes së Murit të Berlinit, fatkeqësisht shqiptarët po kuptojnë e ...
BalkanWeb | 09-Nov-2019 13:39
Përmes një postimi të gjatë në rrjetet sociale, kryedemokrati Lulzim Basha përkujton sot 30 vjetorin e rënies së Murit të Berlinit. “Në 30-vjetorin e shembjes së Murit të Berlinit, fatkeqësisht shqiptarët po kuptojnë e ...

Basha: Rënia e Murit te Berlinit shënon Triumfin e Lirisë
Lulzim Basha ka bërë një postim të gjatë në profilin e tij në facebook me rastin e 30 vjetorit të rëniës së Murit të Berlinit. Kreu I PD në këtë koment e quan rrëzimin e murit, si momentin e Triumfit të Lirisë. Më ...
VizionPlus | 09-Nov-2019 14:22
Lulzim Basha ka bërë një postim të gjatë në profilin e tij në facebook me rastin e 30 vjetorit të rëniës së Murit të Berlinit. Kreu I PD në këtë koment e quan rrëzimin e murit, si momentin e Triumfit të Lirisë. Më ...

30 vjet nga rrëzimi i Murit të Berlinit, Meta publikon fjalimin e Regan: Të mos kthehen më kurrë ato kohë!
Presidenti Ilir Meta kujton sot 30-vjetorin e rrëzimit të Murit të Berlinit, teksa publikon videon e fjalimit të Presidentit Regan nga Berlini, që i parapriu rënies së Murit. Përmes një mesazhi në “Facebook”, Kreu i ...
BalkanWeb | 09-Nov-2019 12:32
Presidenti Ilir Meta kujton sot 30-vjetorin e rrëzimit të Murit të Berlinit, teksa publikon videon e fjalimit të Presidentit Regan nga Berlini, që i parapriu rënies së Murit. Përmes një mesazhi në “Facebook”, Kreu i ...

FOTOT më pikante nga rrëzimi i Murit të Berlinit më 9 nëntor 1989
30 vjet më parë, m? 9 n?ntor të vitit 1989 ra muri i Berlinit, perdja e hekurt që ndante Gjermaninë Perëndimore nga ajo lindore. Një moment historik që shënon fundin e luftës së Ftoht? globale mes diktaturave dhe ...
VizionPlus | 09-Nov-2019 14:09
30 vjet më parë, m? 9 n?ntor të vitit 1989 ra muri i Berlinit, perdja e hekurt që ndante Gjermaninë Perëndimore nga ajo lindore. Një moment historik që shënon fundin e luftës së Ftoht? globale mes diktaturave dhe ...

DOSSIER: 30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit: si u ngrit, si u rrëzua, sa e kaluan e sa vdiqën mbi të
Në të gjithë Gjermaninë, 9 nëntori shënon 30-vjetorin e rrënimit të Murit të Berlinit, një simbol i Luftës së Ftohtë që ndau Gjermaninë Lindore dhe Perëndimore për më shumë se dy dekada. Pas rënies së Gjermanisë ...
GazetaTema | 09-Nov-2019 12:31
Në të gjithë Gjermaninë, 9 nëntori shënon 30-vjetorin e rrënimit të Murit të Berlinit, një simbol i Luftës së Ftohtë që ndau Gjermaninë Lindore dhe Perëndimore për më shumë se dy dekada. Pas rënies së Gjermanisë ...

Rrëzimi i Murit të Berlinit, Presidenti Meta : Të mos kthehen më kurrë ato kohë
Presidenti Ilir Meta kujton sot 30-vjetorin e rrëzimit të Murit të Berlinit. Përmes një video-mesazhi në “Facebook”, Kreu i Shtetit shkruan se kjo ngjarje na kujton sot se duhet të ruajmë e të mbrojmë vlerat, për të mos ...
Telegraf | 09-Nov-2019 13:07
Presidenti Ilir Meta kujton sot 30-vjetorin e rrëzimit të Murit të Berlinit. Përmes një video-mesazhi në “Facebook”, Kreu i Shtetit shkruan se kjo ngjarje na kujton sot se duhet të ruajmë e të mbrojmë vlerat, për të mos ...

Gjermania feston 30 vjetorin e rënies së Murit të Berlinit
Gjermania kujton sot një ditë historike – rënien e Murit të Berlinit. Në ceremoninë kryesore merr pjesë presidenti gjerman, Steinmeier, kancelarja Merkel dhe personalitete të rëndësishme nga bota. Ka një javë që ...
Telegraf | 09-Nov-2019 12:44
Gjermania kujton sot një ditë historike – rënien e Murit të Berlinit. Në ceremoninë kryesore merr pjesë presidenti gjerman, Steinmeier, kancelarja Merkel dhe personalitete të rëndësishme nga bota. Ka një javë që ...

Kancelarja Merkel flet për murin e Berlinit: Duhen 50 vjet për barazimin e dy Gjermanive
Në 30 vjetorin e rënies së Murit të Berlinit, kancelarja gjermane Anxhela Merkel shprehet se do të duhen të paktën 50 vjet që të realizohet një barazi e plotë mes Gjermanisë së Lindjes dhe asaj të Perëndimit. Me rastin ...
ABCNews | 09-Nov-2019 15:10
Në 30 vjetorin e rënies së Murit të Berlinit, kancelarja gjermane Anxhela Merkel shprehet se do të duhen të paktën 50 vjet që të realizohet një barazi e plotë mes Gjermanisë së Lindjes dhe asaj të Perëndimit. Me rastin ...

Përkujtohet rënia e Murit të Berlinit, Merkel: Ne nuk do t’i harrojmë ata
Postuar: 09/11/2019 - 15:09 Presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier, kancelarja gjermane, Angela Merkel, presidenti i Këshillit të Federatës, Dietmar Woidke, presidenti i Bundestagut Wolfgang Schauble dhe krerë nga ...
Sot.Al | 09-Nov-2019 15:10
Postuar: 09/11/2019 - 15:09 Presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier, kancelarja gjermane, Angela Merkel, presidenti i Këshillit të Federatës, Dietmar Woidke, presidenti i Bundestagut Wolfgang Schauble dhe krerë nga ...

Historia e pabesueshme e Tunelit 29 dhe studentëve që kaluan nën Murin e Berlinit
Është vështirë të paramendohet sa shumë guxim nevojitej që të largohesh nga Gjermania Lindore, një diktaturë brutale që e ndau Berlinin me tulla dhe tela me gjemba për dekada me radhë. Përktheu: Nasuf Abdyli Është edhe ...
Gazeta Express | 09-Nov-2019 14:49
Është vështirë të paramendohet sa shumë guxim nevojitej që të largohesh nga Gjermania Lindore, një diktaturë brutale që e ndau Berlinin me tulla dhe tela me gjemba për dekada me radhë. Përktheu: Nasuf Abdyli Është edhe ...

30 vjet nga rënia e Murit të Berlinit – Gjermania feston
Ka një javë që kryeqyteti gjerman, Berlin është kthyer në epiqendrën e aktiviteteve kryesore që shënojnë festimin e 30-vjetorit të rënies së Murit të Berlinit. Më shumë se 200 aktivitete gjatë gjithë javës janë ...
Lajminet | 09-Nov-2019 14:35
Ka një javë që kryeqyteti gjerman, Berlin është kthyer në epiqendrën e aktiviteteve kryesore që shënojnë festimin e 30-vjetorit të rënies së Murit të Berlinit. Më shumë se 200 aktivitete gjatë gjithë javës janë ...

Basha perkujton 30-vjetorin e renies se Murit te Berlinit: Dite refleksioni kunder autokracise
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka përkujtuar sot 30-vjetorin e rënies së Murit të Berlinit. Në një postim në rrjetet sociale ndër të tjera Basha shkruan se rënia e kjo është një ditë refleksioni dhe ...
Lajmi i Fundit | 09-Nov-2019 14:34
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka përkujtuar sot 30-vjetorin e rënies së Murit të Berlinit. Në një postim në rrjetet sociale ndër të tjera Basha shkruan se rënia e kjo është një ditë refleksioni dhe ...

Merkel: Europa të mbrojë lirinë dhe demokracinë
Në 30 vjetorin e rënies së murit të Berlinit, në festime kanë marrë pjesë me dhjetëra autoritete shtetërore botërore. Kancelarja gjermane, Angela Merkel i kërkoi sot Europës të mbronte lirinë dhe demokracinë, gjithnjë e ...
TetovaSot | 09-Nov-2019 14:27
Në 30 vjetorin e rënies së murit të Berlinit, në festime kanë marrë pjesë me dhjetëra autoritete shtetërore botërore. Kancelarja gjermane, Angela Merkel i kërkoi sot Europës të mbronte lirinë dhe demokracinë, gjithnjë e ...

Basha: Rënia e Murit te Berlinit shënon Triumfin e Lirisë
Lulzim Basha ka bërë një postim të gjatë në profilin e tij në facebook me rastin e 30 vjetorit të rëniës së Murit të Berlinit. Kreu I PD në këtë koment e quan rrëzimin e murit, si momentin e Triumfit të Lirisë. Më ...
Medial | 09-Nov-2019 14:23
Lulzim Basha ka bërë një postim të gjatë në profilin e tij në facebook me rastin e 30 vjetorit të rëniës së Murit të Berlinit. Kreu I PD në këtë koment e quan rrëzimin e murit, si momentin e Triumfit të Lirisë. Më ...

Merkel: Europa të mbrojë lirinë dhe demokracinë
Në 30 vjetorin e rënies së murit të Berlinit, në festime kanë marrë pjesë me dhjetëra autoritete shtetërore botërore. Kancelarja gjermane, Angela Merkel i kërkoi sot Europës të mbronte lirinë dhe demokracinë, gjithnjë e ...
Medial | 09-Nov-2019 14:16
Në 30 vjetorin e rënies së murit të Berlinit, në festime kanë marrë pjesë me dhjetëra autoritete shtetërore botërore. Kancelarja gjermane, Angela Merkel i kërkoi sot Europës të mbronte lirinë dhe demokracinë, gjithnjë e ...

Merkel: Europa të mbrojë lirinë dhe demokracinë
Në 30 vjetorin e rënies së murit të Berlinit, në festime kanë marrë pjesë me dhjetëra autoritete shtetërore botërore. Kancelarja gjermane, Angela Merkel i kërkoi sot Europës të mbronte lirinë dhe demokracinë, gjithnjë e ...
RTSH | 09-Nov-2019 14:13
Në 30 vjetorin e rënies së murit të Berlinit, në festime kanë marrë pjesë me dhjetëra autoritete shtetërore botërore. Kancelarja gjermane, Angela Merkel i kërkoi sot Europës të mbronte lirinë dhe demokracinë, gjithnjë e ...

Gjermania feston sot 30 vjetorin e rënies së Murit të Berlinit
Gjermania kujton sot një ditë historike – rënien e Murit të Berlinit. Në ceremoninë kryesore merr pjesë presidenti gjerman, Steinmeier, kancelarja Merkel dhe personalitete të rëndësishme nga bota. Ka një javë që ...
VizionPlus | 09-Nov-2019 10:41
Gjermania kujton sot një ditë historike – rënien e Murit të Berlinit. Në ceremoninë kryesore merr pjesë presidenti gjerman, Steinmeier, kancelarja Merkel dhe personalitete të rëndësishme nga bota. Ka një javë që ...

“Muret e izolimit sot janë të vështirë për t’u hequr”/ Ndërkohë që rrezikon të dënohet deri në 7 vite burg, Basha del me mesazhin e fortë: Rekorde të turpshme!
Postuar: 09/11/2019 - 14:04 Në kuadër të 30-vjetorit të rënies së Murit të Berlinit, i konsideruar si simboli i rënies së komunizmit, nuk ka munguar edhe një koment nga kreu i PD, Lulzim Basha. Përmes një postimi në ...
Sot.Al | 09-Nov-2019 14:08
Postuar: 09/11/2019 - 14:04 Në kuadër të 30-vjetorit të rënies së Murit të Berlinit, i konsideruar si simboli i rënies së komunizmit, nuk ka munguar edhe një koment nga kreu i PD, Lulzim Basha. Përmes një postimi në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved