ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/07/2020 02:58

Matthew Palmer: Mosçelja e negociatave me Shqipërinë i hap rrugën ndikimit rus dhe kinez

Matthew Palmer: Mosçelja e negociatave me Shqipërinë i hap rrugën ndikimit rus dhe kinez
Matthew Palmer i dërguari special i presidentit Trump për rajonin e Ballkanit mbajti një fjalë përpara komitetit për punët e jashtme në senatin amerikan nga ku deklaroi:
Top Channel | 23-Oct-2019 23:04
Matthew Palmer i dërguari special i presidentit Trump për rajonin e Ballkanit mbajti një fjalë përpara komitetit për punët e jashtme në senatin amerikan nga ku deklaroi:

Palmer: Palët do të vendosin nëse kufijtë do të jenë pjesë e negociatave Kosovë-Serbi
I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer tha të mërkurën se u takon Kosovës dhe Serbisë nëse do të diskutohet apo jo çështja e kufijve në kuadër të përpjekjeve për normalizimin e ...
BalkanWeb | 23-Oct-2019 23:01
I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer tha të mërkurën se u takon Kosovës dhe Serbisë nëse do të diskutohet apo jo çështja e kufijve në kuadër të përpjekjeve për normalizimin e ...

Mathew Palmer: E njoh Kurtin por si do të sillet në qeveri, është e paqartë
I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer tha se qeveria e re e Kosovës duhet të pezullojë tarifat ndaj mallrave serbe, ndërsa Serbia duhet t’i japë fund fushatës për delegjitimimin e ...
Telegrafi | 23-Oct-2019 23:24
I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer tha se qeveria e re e Kosovës duhet të pezullojë tarifat ndaj mallrave serbe, ndërsa Serbia duhet t’i japë fund fushatës për delegjitimimin e ...

Kosovë-Serbi, Palmer: Palët të vendosin vetë për kufijtë
mapo.alm I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer tha të mërkurën se u takon Kosovës dhe Serbisë nëse do të diskutohet apo jo çështja e kufijve në kuadër të përpjekjeve për normalizimin e ...
Mapo | 23-Oct-2019 22:13
mapo.alm I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer tha të mërkurën se u takon Kosovës dhe Serbisë nëse do të diskutohet apo jo çështja e kufijve në kuadër të përpjekjeve për normalizimin e ...

Palmer për qeverinë e re të Kosovës: E para pa forcat që kanë pasur ish-UÇK
I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Matheë Palmer tha të mërkurën se u takon Kosovës dhe Serbisë nëse do të diskutohet apo jo çështja e kufijve në kuadër të përpjekjeve për normalizimin e ...
ABCNews | 23-Oct-2019 23:28
I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Matheë Palmer tha të mërkurën se u takon Kosovës dhe Serbisë nëse do të diskutohet apo jo çështja e kufijve në kuadër të përpjekjeve për normalizimin e ...

Matthew Palmer: Qeveria e re në Prishtinë të pezullojë taksën, Beogradi ta ndërpres fushatën e çnjohjeve për Kosovën
I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka thënë se normalizimi i marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë është çështje primare për një ndikim të rëndësishëm në gjithë rajonin dhe ...
InFokusi | 23-Oct-2019 23:47
I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka thënë se normalizimi i marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë është çështje primare për një ndikim të rëndësishëm në gjithë rajonin dhe ...

Negociatat/ I dërguari i Trump për Ballkanin i zhgënjyer me BE-në: Rusia dhe Kina gati të mbushin boshllëkun
I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për rajonin e Ballkanit Matthew Palmer shprehu zhgënjimin e thellë për dështimit e vendeve anëtare të BE-së për çeljen e negociatave të pranimit të Maqedonisë së Veriut ...
Politiko | 23-Oct-2019 23:37
I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për rajonin e Ballkanit Matthew Palmer shprehu zhgënjimin e thellë për dështimit e vendeve anëtare të BE-së për çeljen e negociatave të pranimit të Maqedonisë së Veriut ...

Palmer: Palët do të vendosin nëse kufijtë do të jenë pjesë e negociatave Kosovë – Serbi
I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer tha të mërkurën se u takon Kosovës dhe Serbisë nëse do të diskutohet apo jo çështja e kufijve në kuadër të përpjekjeve për normalizimin e ...
Arbresh | 23-Oct-2019 23:32
I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer tha të mërkurën se u takon Kosovës dhe Serbisë nëse do të diskutohet apo jo çështja e kufijve në kuadër të përpjekjeve për normalizimin e ...

Matthew Palmer: Qeveria e re në Prishtinë të pezullojë taksën, Beogradi ta ndërpres fushatën e çnjohjeve për Kosovën
I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka thënë se normalizimi i marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë është çështje primare për një ndikim të rëndësishëm në gjithë rajonin dhe ...
Medial | 23-Oct-2019 23:28
I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka thënë se normalizimi i marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë është çështje primare për një ndikim të rëndësishëm në gjithë rajonin dhe ...

Palmer: Nëse kufijtë do të jenë pjesë e marrëveshjes Kosovë – Serbi, është çështje e palëve
I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer tha të mërkurën se u takon Kosovës dhe Serbisë nëse do të diskutohet apo jo çështja e kufijve në kuadër të përpjekjeve për normalizimin e ...
GazetaTema | 23-Oct-2019 21:29
I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer tha të mërkurën se u takon Kosovës dhe Serbisë nëse do të diskutohet apo jo çështja e kufijve në kuadër të përpjekjeve për normalizimin e ...

Palmer: Palët do të vendosin nëse kufijtë do të jenë pjesë e negociatave Kosovë – Serbi
I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer tha të mërkurën se u takon Kosovës dhe Serbisë nëse do të diskutohet apo jo çështja e kufijve në kuadër të përpjekjeve për normalizimin e ...
Telegrafi | 23-Oct-2019 22:30
I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer tha të mërkurën se u takon Kosovës dhe Serbisë nëse do të diskutohet apo jo çështja e kufijve në kuadër të përpjekjeve për normalizimin e ...

Matthew Palmer: Qeveria e re në Prishtinë të pezullojë taksën, Beogradi ta ndërpres fushatën e çnjohjeve për Kosovën
I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka thënë se normalizimi i marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë është çështje primare për një ndikim të rëndësishëm në gjithë rajonin dhe ...
Klan Kosova | 23-Oct-2019 23:24
I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka thënë se normalizimi i marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë është çështje primare për një ndikim të rëndësishëm në gjithë rajonin dhe ...

Palmer: Palët do të vendosin nëse kufijtë do të jenë pjesë e negociatave Kosovë-Serbi
I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer tha të mërkurën se u takon Kosovës dhe Serbisë nëse do të diskutohet apo jo çështja e kufijve në kuadër të përpjekjeve për normalizimin e ...
TetovaSot | 23-Oct-2019 23:01
I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer tha të mërkurën se u takon Kosovës dhe Serbisë nëse do të diskutohet apo jo çështja e kufijve në kuadër të përpjekjeve për normalizimin e ...

Palmer: Kufijtë do të jenë pjesë e negociatave Kosovë – Serbi?
I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer tha të mërkurën se u takon Kosovës dhe Serbisë nëse do të diskutohet apo jo çështja e kufijve në kuadër të përpjekjeve për normalizimin e ...
AlbInfo | 23-Oct-2019 23:00
I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer tha të mërkurën se u takon Kosovës dhe Serbisë nëse do të diskutohet apo jo çështja e kufijve në kuadër të përpjekjeve për normalizimin e ...

Palmer: Kjo do të jetë qeveria e parë që s’do të ketë parti që dolën nga UÇK-ja
I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer tha të mërkurën se u takon Kosovës dhe Serbisë nëse do të diskutohet apo jo çështja e kufijve në kuadër të përpjekjeve për normalizimin e ...
Gazeta Observer | 23-Oct-2019 22:56
I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer tha të mërkurën se u takon Kosovës dhe Serbisë nëse do të diskutohet apo jo çështja e kufijve në kuadër të përpjekjeve për normalizimin e ...

VIDEO/ Palmer raporton në senat: Për kufijtë vendosin Kosova dhe Serbia
I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer tha të mërkurën se u takon Kosovës dhe Serbisë nëse do të diskutohet apo jo çështja e kufijve në kuadër të përpjekjeve për normalizimin e ...
Lapsi | 23-Oct-2019 22:12
I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer tha të mërkurën se u takon Kosovës dhe Serbisë nëse do të diskutohet apo jo çështja e kufijve në kuadër të përpjekjeve për normalizimin e ...

Palmer: Kjo do të jetë qeveria e parë ata që dolën nga UÇK-ja, pa figurat nga e kaluara
I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer tha të mërkurën se u takon Kosovës dhe Serbisë nëse do të diskutohet apo jo çështja e kufijve në kuadër të përpjekjeve për normalizimin e ...
Indeks Online | 23-Oct-2019 22:36
I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer tha të mërkurën se u takon Kosovës dhe Serbisë nëse do të diskutohet apo jo çështja e kufijve në kuadër të përpjekjeve për normalizimin e ...

Palmer: Palët do të vendosin nëse kufijtë do të jenë pjesë e negociatave Kosovë – Serbi
I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer tha të mërkurën se u takon Kosovës dhe Serbisë nëse do të diskutohet apo jo çështja e kufijve në kuadër të përpjekjeve për normalizimin e......
Zeri | 23-Oct-2019 22:35
I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer tha të mërkurën se u takon Kosovës dhe Serbisë nëse do të diskutohet apo jo çështja e kufijve në kuadër të përpjekjeve për normalizimin e......

Palmer: Nuk e dimë si do të sillet Albin Kurti në Qeveri – koalicioni s’do të ketë parti që dolën nga UÇK
I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer tha të mërkurën se u takon Kosovës dhe Serbisë nëse do të diskutohet apo jo çështja e kufijve në kuadër të përpjekjeve për normalizimin e ...
Gazeta Express | 23-Oct-2019 22:35
I dërguari i posaçëm amerikan për Ballkanin Perëndimor, Mathew Palmer tha të mërkurën se u takon Kosovës dhe Serbisë nëse do të diskutohet apo jo çështja e kufijve në kuadër të përpjekjeve për normalizimin e ...

Palmer: Palët do të vendosin nëse kufijtë do të jenë pjesë e negociatave Kosovë – Serbi
Gjatë një dëgjese në Komisionin e Punëve të Jashtme të senatit amerikan, zoti Palmer tha se Shtetet e Bashkuara duan të shohin një marrëveshje me autorësi lokale dhe që duhet të jetë gjithëpërfshirëse. “Ajo që ne do të ...
Lajminet | 23-Oct-2019 22:27
Gjatë një dëgjese në Komisionin e Punëve të Jashtme të senatit amerikan, zoti Palmer tha se Shtetet e Bashkuara duan të shohin një marrëveshje me autorësi lokale dhe që duhet të jetë gjithëpërfshirëse. “Ajo që ne do të ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved