ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/07/2020 07:50

Koalicioni qeverisës, sot takohen grupet punuese të LVV-së dhe LDK-së

Koalicioni qeverisës, sot takohen grupet punuese të LVV-së dhe LDK-së
?Pas takimit të së premtes mes grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, sot pritet të mbahet një tjetër takim i tillë në këtë nivel lidhur me marrëveshjen e koalicionit qeverisës. Në ...
Telegrafi | 23-Oct-2019 07:21
?Pas takimit të së premtes mes grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, sot pritet të mbahet një tjetër takim i tillë në këtë nivel lidhur me marrëveshjen e koalicionit qeverisës. Në ...

Vjosa Osmani: SHBA nuk do të kërkojë ndryshimin e kufirit Kosovë-Serbi
Vjosa Osmani e cila ishte kandidate e Lidhjes Demokratike të Kosovës për postin e kryeministres, është optimiste se koalicioni i ardhshëm qeverisës me Lëvizjen Vetëvendosje do të formohet pas certifikimit të rezultatit ...
ABCNews | 22-Oct-2019 18:43
Vjosa Osmani e cila ishte kandidate e Lidhjes Demokratike të Kosovës për postin e kryeministres, është optimiste se koalicioni i ardhshëm qeverisës me Lëvizjen Vetëvendosje do të formohet pas certifikimit të rezultatit ...

Sot takohen grupet punuese të VV-së dhe LDK-së
Sot pritet të takohen dy grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës tek selia e kësaj të fundit. Dy partitë po mbajnë takime duke u përpjekur për të arritur një koalicion paszgjedhor, ...
Medial | 23-Oct-2019 07:41
Sot pritet të takohen dy grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës tek selia e kësaj të fundit. Dy partitë po mbajnë takime duke u përpjekur për të arritur një koalicion paszgjedhor, ...

Sot takohen grupet punuese të VV-së dhe LDK-së
Sot pritet të takohen dy grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës tek selia e kësaj të fundit. Dy partitë po mbajnë takime duke u përpjekur për të arritur një koalicion paszgjedhor, ...
Klan Kosova | 23-Oct-2019 07:41
Sot pritet të takohen dy grupet punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës tek selia e kësaj të fundit. Dy partitë po mbajnë takime duke u përpjekur për të arritur një koalicion paszgjedhor, ...

Osmani: Marrëveshja me Serbinë duhet ta ketë bekimin e SHBA-së
Vjosa Osmani e cila ishte kandidate e Lidhjes Demokratike të Kosovës për postin e kryeministres, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë shprehet optimiste se koalicioni i ardhshëm qeverisës me Vetëvendosjen do të ...
Telegrafi | 22-Oct-2019 17:22
Vjosa Osmani e cila ishte kandidate e Lidhjes Demokratike të Kosovës për postin e kryeministres, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë shprehet optimiste se koalicioni i ardhshëm qeverisës me Vetëvendosjen do të ...

Takim punues në mes VV-së dhe LDK-së, a do të bëhet koalicioni?
Në takimin e fundit palët u dakorduan për intensifikimin e takimeve dhe që takimi i sotëm të shërbejë për të konkretizuar diskutimet e së premtes. Të dyja partitë thanë se herën e fundit kur u takuan, grupet punuese u ...
Lajminet | 23-Oct-2019 07:37
Në takimin e fundit palët u dakorduan për intensifikimin e takimeve dhe që takimi i sotëm të shërbejë për të konkretizuar diskutimet e së premtes. Të dyja partitë thanë se herën e fundit kur u takuan, grupet punuese u ...

Koalicioni, sot takohen grupet punuese të LDK-VV
Pas takimit të së premtes mes grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, sot pritet të mbahet një tjetër takim i tillë në këtë nivel lidhur me marrëveshjen e koalicionit qeverisës. Në ...
Arbresh | 23-Oct-2019 07:17
Pas takimit të së premtes mes grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, sot pritet të mbahet një tjetër takim i tillë në këtë nivel lidhur me marrëveshjen e koalicionit qeverisës. Në ...

Sot takohen grupet punuese të LDK-VV
Pas takimit të së premtes mes grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, sot pritet të mbahet një tjetër takim i tillë në këtë nivel lidhur me marrëveshjen e koalicionit qeverisës. Në ...
Gazeta Express | 23-Oct-2019 07:13
Pas takimit të së premtes mes grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, sot pritet të mbahet një tjetër takim i tillë në këtë nivel lidhur me marrëveshjen e koalicionit qeverisës. Në ...

Koalicioni, sot takohen grupet punuese të LDK-VV
?Pas takimit të së premtes mes grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, sot pritet të mbahet një tjetër takim i tillë në këtë nivel lidhur me marrëveshjen e koalicionit qeverisës. Në ...
Indeks Online | 23-Oct-2019 07:09
?Pas takimit të së premtes mes grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, sot pritet të mbahet një tjetër takim i tillë në këtë nivel lidhur me marrëveshjen e koalicionit qeverisës. Në ...

Koalicioni, sot takohen grupet punuese të LDK-VV
Pas takimit të së premtes mes grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, sot pritet të mbahet një tjetër takim i tillë në këtë nivel lidhur me marrëveshjen e koalicionit qeverisës. Në ...
InFokusi | 23-Oct-2019 07:09
Pas takimit të së premtes mes grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, sot pritet të mbahet një tjetër takim i tillë në këtë nivel lidhur me marrëveshjen e koalicionit qeverisës. Në ...

Koalicioni, sot takohen grupet punuese të LDK-VV
?Pas takimit të së premtes mes grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, sot pritet të mbahet një tjetër takim i tillë në këtë nivel lidhur me marrëveshjen e koalicionit qeverisës.
Kosova Press | 23-Oct-2019 07:05
?Pas takimit të së premtes mes grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, sot pritet të mbahet një tjetër takim i tillë në këtë nivel lidhur me marrëveshjen e koalicionit qeverisës.

Vjosa Osmani tregon se a ka dallime të mëdha mes VV-së dhe LDK-së që mund të pengojnë arritjen e një marrëveshjeje
Vjosa Osmani e cila ishte kandidate për kryeministre nga radhët e LDK-së, ka folur në një intervistë për Evropa e Lirë edhe për dallimet mes dy partive. Osmani ka thënë se ka dallime mes të dy partive, por ato nuk mund ...
InFokusi | 22-Oct-2019 18:02
Vjosa Osmani e cila ishte kandidate për kryeministre nga radhët e LDK-së, ka folur në një intervistë për Evropa e Lirë edhe për dallimet mes dy partive. Osmani ka thënë se ka dallime mes të dy partive, por ato nuk mund ...

Osmani: Marrëveshja me Serbinë duhet ta ketë bekimin e SHBA-së dhe aleatëve evropianë
Vjosa Osmani e cila ishte kandidate e Lidhjes Demokratike të Kosovës për postin e kryeministres, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë shprehet optimiste se koalicioni i ardhshëm qeverisës me Vetëvendosjen do të ...
GazetaTema | 22-Oct-2019 15:20
Vjosa Osmani e cila ishte kandidate e Lidhjes Demokratike të Kosovës për postin e kryeministres, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë shprehet optimiste se koalicioni i ardhshëm qeverisës me Vetëvendosjen do të ...

A ka dallime të mëdha mes VV-së dhe LDK-së që mund të pengojnë arritjen e një marrëveshjeje?
Vjosa Osmani e cila ishte kandidate për kryeministre nga radhët e LDK-së, ka folur në një intervistë për Evropa e Lirë edhe për dallimet mes dy partive që pritet ta formojnë qeverinë Osmani ka thënë se ka dallime mes të ...
Zeri | 22-Oct-2019 17:41
Vjosa Osmani e cila ishte kandidate për kryeministre nga radhët e LDK-së, ka folur në një intervistë për Evropa e Lirë edhe për dallimet mes dy partive që pritet ta formojnë qeverinë Osmani ka thënë se ka dallime mes të ...

“Në Qeverinë e re nuk do të ketë ministra jo kredibil”
Kanë mbetur edhe pak ditë deri në certifikimin e rezultateve të zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit, që fituese e nxorën Lëvizjen Vetëvendosje me kandidatin për kryeministër, Albin Kurti. Tashmë duket se ka një ...
Indeks Online | 22-Oct-2019 17:34
Kanë mbetur edhe pak ditë deri në certifikimin e rezultateve të zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit, që fituese e nxorën Lëvizjen Vetëvendosje me kandidatin për kryeministër, Albin Kurti. Tashmë duket se ka një ...

Vjosa Osmani e pavendosur për pozitën e saj në koalicionin e ardhshëm qeverisës
Vjosa Osmani e cila ishte kandidate e Lidhjes Demokratike të Kosovës për postin e kryeministres, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë shprehet optimiste se koalicioni i ardhshëm qeverisës me Vetëvendosjen do të ...
Indeks Online | 22-Oct-2019 17:30
Vjosa Osmani e cila ishte kandidate e Lidhjes Demokratike të Kosovës për postin e kryeministres, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë shprehet optimiste se koalicioni i ardhshëm qeverisës me Vetëvendosjen do të ...

Osmani thotë se kanë dallime me Vetëvendosjen, a do ta pamundësojnë koalicionin?
Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, ka thënë se marrëveshja Kosovë-Serbi duhet ta ketë bekimin e Amerikës. Vjosa Osmani e cila ishte kandidate e Lidhjes Demokratike të Kosovës për postin e kryeministres, ...
Albportali | 22-Oct-2019 16:16
Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, ka thënë se marrëveshja Kosovë-Serbi duhet ta ketë bekimin e Amerikës. Vjosa Osmani e cila ishte kandidate e Lidhjes Demokratike të Kosovës për postin e kryeministres, ...

Vjosa Osmani: Marrëveshja me Serbinë duhet ta ketë bekimin e SHBA-së
Prishtinë, 22 tetor 2019 – Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe kandidatja e kësaj partie për kryeministre të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se marrëveshja përfundimtare me Serbinë duhet të ketë bekimin e ...
Illyriapress | 22-Oct-2019 16:06
Prishtinë, 22 tetor 2019 – Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe kandidatja e kësaj partie për kryeministre të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se marrëveshja përfundimtare me Serbinë duhet të ketë bekimin e ...

Konjufca zbulon se si do të ndahet pushteti në rast se arrihet koalicioni me LDK-në
Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, i cili njëherësh është edhe pjesë e ekipit negociues për arritjen e një koalicioni me LDK-në, ka treguar në vija të trasha se si potencialisht mund të ndahet pushteti në ...
Albportali | 22-Oct-2019 16:03
Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, i cili njëherësh është edhe pjesë e ekipit negociues për arritjen e një koalicioni me LDK-në, ka treguar në vija të trasha se si potencialisht mund të ndahet pushteti në ...

Vjosa Osmani: Marrëveshja me Serbinë duhet të ketë bekimin e SHBA-së (Intervista)
Vjosa Osmani e cila ishte kandidate e Lidhjes Demokratike të Kosovës për postin e kryeministres, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë shprehet optimiste se koalicioni i ardhshëm qeverisës me Vetëvendosjen do të ...
BalkanWeb | 22-Oct-2019 15:07
Vjosa Osmani e cila ishte kandidate e Lidhjes Demokratike të Kosovës për postin e kryeministres, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë shprehet optimiste se koalicioni i ardhshëm qeverisës me Vetëvendosjen do të ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved