ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/07/2020 05:24

Vuçiç: Kurti, më i vështirë/ Komentet e presidentit serb për kryeministrin e ri të Kosovës

Vuçiç: Kurti, më i vështirë/ Komentet e presidentit serb për kryeministrin e ri të Kosovës
Presidenti serb Aleksandër Vuçiç e pranoi se i druhet Albin Kurtit, dhe arsyen perse, ia tregoi të përditshmes austriake “Der Standard”.
Top Channel | 22-Oct-2019 18:58
Presidenti serb Aleksandër Vuçiç e pranoi se i druhet Albin Kurtit, dhe arsyen perse, ia tregoi të përditshmes austriake “Der Standard”.

Vuçiç per “Standart”: Veshtire se do ta njohim Kosovën. Minishengeni do na siguroje kater liri ne rajon.
Presidenti serb praktikisht përjashton që Serbia do ta njohë Kosovën pas rifillimit të dialogut, brenda kufijve ekzistues Adelheid Wölfl Serbia ka negociuar me BE që nga viti 2014. Mbi të gjitha, Aleksandar Vucic ...
GazetaTema | 22-Oct-2019 18:26
Presidenti serb praktikisht përjashton që Serbia do ta njohë Kosovën pas rifillimit të dialogut, brenda kufijve ekzistues Adelheid Wölfl Serbia ka negociuar me BE që nga viti 2014. Mbi të gjitha, Aleksandar Vucic ...

Vuçiç: Nuk e njohim Kosovën me kufijtë aktualë
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç nuk është tërhequr nga plani për ndryshimin e kufijve në Ballkan. Në një intervistë për ‘Der Standard’, Vuçiç ka theksuar se Beogradi përjashton çdo mundësi për të njohur ...
Top Channel | 22-Oct-2019 11:23
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç nuk është tërhequr nga plani për ndryshimin e kufijve në Ballkan. Në një intervistë për ‘Der Standard’, Vuçiç ka theksuar se Beogradi përjashton çdo mundësi për të njohur ...

Vuçiç për “Der Standard”: Nuk do ta njohim Kosovën në kufijtë ekzistues
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, gjatë një interviste dhënë të përditshmes austriake “Der Standard” ka folur për mundësitë që Serbia ta njoh Kosovën në kufijtë e saj aktual. Ai ka pranuar se ekzistojnë shumë pak ...
GazetaTema | 22-Oct-2019 11:42
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, gjatë një interviste dhënë të përditshmes austriake “Der Standard” ka folur për mundësitë që Serbia ta njoh Kosovën në kufijtë e saj aktual. Ai ka pranuar se ekzistojnë shumë pak ...

BE i jep dhe një alibi Vuçiç për mosnjohjen e Kosovës
Mini-Shengeni ballkanik dhe unioni doganor që Shqipëria, Maqedonia Veriore dhe Serbia firmosën më 10 tetor mund të kthehet në realitet brenda vitit 2022. Në një intervistë me vjenezen “Der Shtandard”, presidenti serb ...
Lapsi | 22-Oct-2019 15:36
Mini-Shengeni ballkanik dhe unioni doganor që Shqipëria, Maqedonia Veriore dhe Serbia firmosën më 10 tetor mund të kthehet në realitet brenda vitit 2022. Në një intervistë me vjenezen “Der Shtandard”, presidenti serb ...

Vuçiç: Kosova nuk do të njihet në kufijtë e saj ekzistues
Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç përjashtoi në një intervistë për të përditshmen austriake ‘Der Standard’, mundësinë që Beogradi ta njohë Kosovën me kufijtë e saj aktualë dhe theksoi se ekziston vetëm një kusht për ...
ABCNews | 22-Oct-2019 15:30
Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç përjashtoi në një intervistë për të përditshmen austriake ‘Der Standard’, mundësinë që Beogradi ta njohë Kosovën me kufijtë e saj aktualë dhe theksoi se ekziston vetëm një kusht për ...

Vuçiq: Të përpiqemi për kompromis, konflikti i ngrirë nuk është zgjidhje
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka folur sot rreth arritjes së mundshme të një kompromisi me Kosovën dhe pasojat në rast të dështimit të saj.
Kosova Press | 22-Oct-2019 20:08
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka folur sot rreth arritjes së mundshme të një kompromisi me Kosovën dhe pasojat në rast të dështimit të saj.

Vuçiq: Nuk ka njohje të Kosovës brenda kufijve aktualë
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq përjashtoi në një intervistë me të përditshmen austriake ‘Standard’ se Beogradi mund ta njohë Kosovën brenda kufijve aktualë, duke shtuar se nuk ka gjasa që Beogradi të njohë ...
TetovaSot | 22-Oct-2019 20:02
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq përjashtoi në një intervistë me të përditshmen austriake ‘Standard’ se Beogradi mund ta njohë Kosovën brenda kufijve aktualë, duke shtuar se nuk ka gjasa që Beogradi të njohë ...

Vuçiç bën paralajmërimin e fortë: S’ka njohje të Kosovës në kufijtë aktualë!
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiqç, ka përjashtuar mundësinë që Beogradi duhet ta njohë Kosovën brenda kufijve të saj aktualë. Në një intervistë për Standardin e Vjenës, kreu i shtetit serb ka shtuar se nuk ka gjasa që ...
BalkanWeb | 22-Oct-2019 09:51
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiqç, ka përjashtuar mundësinë që Beogradi duhet ta njohë Kosovën brenda kufijve të saj aktualë. Në një intervistë për Standardin e Vjenës, kreu i shtetit serb ka shtuar se nuk ka gjasa që ...

Vuçiq: Nuk ka njohje të Kosovës brenda kufijve aktualë
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq përjashtoi në një intervistë me të përditshmen austriake ‘Standard’ se Beogradi mund ta njohë Kosovën brenda kufijve aktualë, duke shtuar se nuk ka gjasa që Beogradi të njohë ...
Aktuale.MK | 22-Oct-2019 13:48
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq përjashtoi në një intervistë me të përditshmen austriake ‘Standard’ se Beogradi mund ta njohë Kosovën brenda kufijve aktualë, duke shtuar se nuk ka gjasa që Beogradi të njohë ...

Vuçiq: Nuk ka njohje të Kosovës brenda kufijve aktual
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq përjashtoi në një intervistë me të përditshmen austriake ‘Standard’ se Beogradi mund ta njohë Kosovën brenda kufijve aktualë, duke shtuar se nuk ka gjasa që Beogradi të njohë ...
Gazeta Monitor | 22-Oct-2019 13:48
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq përjashtoi në një intervistë me të përditshmen austriake ‘Standard’ se Beogradi mund ta njohë Kosovën brenda kufijve aktualë, duke shtuar se nuk ka gjasa që Beogradi të njohë ...

Vuçiq: Kosova s’do të njihet në kufijtë e saj ekzistues
Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq në një intervistë për të përditshmen austriake ‘Standard’ , përjashtoi mundësinë se Beogradi mund ta njohë Kosovën brenda kufijve aktualë. Vuçiqi, siç raporton kjo gazetë, deklaroi ...
Arbresh | 22-Oct-2019 13:06
Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq në një intervistë për të përditshmen austriake ‘Standard’ , përjashtoi mundësinë se Beogradi mund ta njohë Kosovën brenda kufijve aktualë. Vuçiqi, siç raporton kjo gazetë, deklaroi ...

Vuçiq për “Der Standard”: Nuk do ta njohim Kosovën në kufijtë ekzistues
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, gjatë një interviste dhënë të përditshmes austriake “ Der Standard ” ka folur për mundësitë që Serbia ta njoh Kosovën në kufijtë e saj aktual. Ai ka pranuar se ekzistojnë shumë ...
Telegrafi | 22-Oct-2019 10:52
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, gjatë një interviste dhënë të përditshmes austriake “ Der Standard ” ka folur për mundësitë që Serbia ta njoh Kosovën në kufijtë e saj aktual. Ai ka pranuar se ekzistojnë shumë ...

Vuçiq: Kosova s’do të njihet në kufijtë e saj ekzistues
Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq në një intervistë për të përditshmen austriake ‘Standard’ , përjashtoi mundësinë se Beogradi mund ta njohë Kosovën brenda kufijve aktualë. Vuçiqi, siç raporton kjo gazetë, deklaroi ...
Medial | 22-Oct-2019 13:06
Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq në një intervistë për të përditshmen austriake ‘Standard’ , përjashtoi mundësinë se Beogradi mund ta njohë Kosovën brenda kufijve aktualë. Vuçiqi, siç raporton kjo gazetë, deklaroi ...

Vuçiq: Nuk ka njohje të Kosovës brenda kufijve aktualë
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq përjashtoi në një intervistë me të përditshmen austriake ‘Standard’ se Beogradi mund ta njohë Kosovën brenda kufijve aktualë, duke shtuar se nuk ka gjasa që Beogradi të njohë ...
Alsat-M | 22-Oct-2019 12:48
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq përjashtoi në një intervistë me të përditshmen austriake ‘Standard’ se Beogradi mund ta njohë Kosovën brenda kufijve aktualë, duke shtuar se nuk ka gjasa që Beogradi të njohë ...

Vuçiç: Zero shanse që të njohim pavarësinë e Kosovës me kufijtë e sotëm
Presidenti serb Aleksander Vucic ka dhënë një deklaratë për gazetën austriake “Der Standart” ku ka dhënë mesazhe të forta politike për BE-në dhe Kosovën. Vucic deklaroi se nuk ka ndërmend ti qahet apo të bëjë greve urie ...
VizionPlus | 22-Oct-2019 09:41
Presidenti serb Aleksander Vucic ka dhënë një deklaratë për gazetën austriake “Der Standart” ku ka dhënë mesazhe të forta politike për BE-në dhe Kosovën. Vucic deklaroi se nuk ka ndërmend ti qahet apo të bëjë greve urie ...

Vuçiq: Nuk ka njohje të Kosovës brenda kufijve aktualë
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq përjashtoi në një intervistë me të përditshmen austriake ‘Standard’ se Beogradi mund ta njohë Kosovën brenda kufijve aktualë, duke shtuar se nuk ka gjasa që Beogradi të njohë ...
Kosova Press | 22-Oct-2019 12:37
Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq përjashtoi në një intervistë me të përditshmen austriake ‘Standard’ se Beogradi mund ta njohë Kosovën brenda kufijve aktualë, duke shtuar se nuk ka gjasa që Beogradi të njohë ...

Vuçiç kapet me “Jo”-në e negociatave: po e njohëm Kosovën, mund të na ndodh dhe ne (si Maqedonia Veriore)
Në një intervistë me të përditshmen vjeneze Standard, presidenti serb Aleksandar Vuçiç përjashtoi që Beogradi duhet ta njohë Kosovën brenda kufijve të saj aktualë. Ai shtoi se nuk ka të ngjarë që Beogradi ta njohë ...
Tesheshi | 22-Oct-2019 12:20
Në një intervistë me të përditshmen vjeneze Standard, presidenti serb Aleksandar Vuçiç përjashtoi që Beogradi duhet ta njohë Kosovën brenda kufijve të saj aktualë. Ai shtoi se nuk ka të ngjarë që Beogradi ta njohë ...

Vuçiç, i vendosur: Nuk ka njohje të Kosovës në kufijtë aktualë
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiqç, ka përjashtuar mundësinë që Beogradi duhet ta njohë Kosovën brenda kufijve të saj aktualë. Në një intervistë për Standardin e Vjenës, kreu i shtetit serb ka shtuar se nuk ka gjasa që ...
Lexo | 22-Oct-2019 11:23
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiqç, ka përjashtuar mundësinë që Beogradi duhet ta njohë Kosovën brenda kufijve të saj aktualë. Në një intervistë për Standardin e Vjenës, kreu i shtetit serb ka shtuar se nuk ka gjasa që ...

Beogradi: Nuk ka njohje të Kosovës në këta kufij
Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, ka deklaruar në një intervistë për gazetën austriake “Standard” se Kosova nuk mund të njihet me kufijtë aktualë. Pothuajse e përjashtoj absolutisht një gjë të tillë është ...
Respublica | 22-Oct-2019 11:19
Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, ka deklaruar në një intervistë për gazetën austriake “Standard” se Kosova nuk mund të njihet me kufijtë aktualë. Pothuajse e përjashtoj absolutisht një gjë të tillë është ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved