ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/07/2020 02:58

“Debat i vështirë mbi zgjerimin” Tusk e Juncker: Vendimi për Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut një gabim i madh

“Debat i vështirë mbi zgjerimin” Tusk e Juncker: Vendimi për Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut një gabim i madh
Presidenti i Këshillit të Bashkimit Europian, Donald Tusk ka raportuar mëngjesin e kësaj të marte në parlamentin evropian në Strasburg mbi diskutimet e samitit të BE-së zhvilluar javën e kaluar ne Bruksel. “Liderët e BE ...
BalkanWeb | 22-Oct-2019 11:09
Presidenti i Këshillit të Bashkimit Europian, Donald Tusk ka raportuar mëngjesin e kësaj të marte në parlamentin evropian në Strasburg mbi diskutimet e samitit të BE-së zhvilluar javën e kaluar ne Bruksel. “Liderët e BE ...

Liderët e BE-së kritikojnë mossuksesin e bllokut me Shqipërinë dhe Maqedoninë e V.
Udhëheqës të Bashkimit Evropian kritikuan vendimin e bllokut për t’iu mos ofruar datë Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për hapjen e negociatave të anëtarësimit në BE. “Për mendimin tim, ky ka qenë gabim”, tha ...
Arbresh | 22-Oct-2019 15:14
Udhëheqës të Bashkimit Evropian kritikuan vendimin e bllokut për t’iu mos ofruar datë Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për hapjen e negociatave të anëtarësimit në BE. “Për mendimin tim, ky ka qenë gabim”, tha ...

Tusk e Juncker: Vendimi për Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut një gabim
Presidenti i Këshillit të Bashkimit Europian, Donald Tusk ka raportuar mëngjesin e kësaj të marte në parlamentin evropian në Strasburg mbi diskutimet e samitit të BE-së zhvilluar javën e kaluar ne Bruksel. “Liderët e BE ...
Lapsi | 22-Oct-2019 14:13
Presidenti i Këshillit të Bashkimit Europian, Donald Tusk ka raportuar mëngjesin e kësaj të marte në parlamentin evropian në Strasburg mbi diskutimet e samitit të BE-së zhvilluar javën e kaluar ne Bruksel. “Liderët e BE ...

Tusk e Juncker: Vendimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut një gabim
Presidenti i Këshillit të Bashkimit Evropian, Donald Tusk ka raportuar mëngjesin e kësaj të marte në parlamentin evropian në Strasburg mbi diskutimet e samitit të BE-së zhvilluar javën e kaluar ne Bruksel. “Liderët e BE ...
Klan Kosova | 22-Oct-2019 15:14
Presidenti i Këshillit të Bashkimit Evropian, Donald Tusk ka raportuar mëngjesin e kësaj të marte në parlamentin evropian në Strasburg mbi diskutimet e samitit të BE-së zhvilluar javën e kaluar ne Bruksel. “Liderët e BE ...

Liderët e BE-së kritikojnë mossuksesin e bllokut me Shqipërinë dhe Maqedoninë
“Për mendimin tim, ky ka qenë gabim”, tha presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, në një seancë të Parlamentit Evropian të martën në Strasburg. “Tani vetëm mund të shpresoj se udhëheqësit do të nxjerrin ...
Lajminet | 22-Oct-2019 15:01
“Për mendimin tim, ky ka qenë gabim”, tha presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, në një seancë të Parlamentit Evropian të martën në Strasburg. “Tani vetëm mund të shpresoj se udhëheqësit do të nxjerrin ...

Liderët e BE-së kritikojnë mossuksesin e bllokut me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Udhëheqës të Bashkimit Evropian kritikuan vendimin e bllokut për t’iu mos ofruar datë Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për hapjen e negociatave të anëtarësimit në BE. “Për mendimin tim, ky ka qenë gabim”, tha ...
Alsat-M | 22-Oct-2019 14:46
Udhëheqës të Bashkimit Evropian kritikuan vendimin e bllokut për t’iu mos ofruar datë Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për hapjen e negociatave të anëtarësimit në BE. “Për mendimin tim, ky ka qenë gabim”, tha ...

Liderët e BE-së kritikojnë mossuksesin e bllokut me Shqipërinë dhe Maqedoninë e V.
Udhëheqës të Bashkimit Evropian kritikuan vendimin e bllokut për t'iu mos ofruar datë Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për hapjen e negociatave të anëtarësimit në BE. "Për mendimin tim, ky ka qenë gabim", tha ...
Radio Evropa e Lire | 22-Oct-2019 14:29
Udhëheqës të Bashkimit Evropian kritikuan vendimin e bllokut për t'iu mos ofruar datë Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për hapjen e negociatave të anëtarësimit në BE. "Për mendimin tim, ky ka qenë gabim", tha ...

Negociatat, Juncker e Tusk: BE nuk po krijon përshtypje të mirë, shpresojmë te konsesusi para Samitit të majit
Presidenti i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker dhe Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk, deklaruan sot se refuzimi i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për të hapur negociatat në 18 tetor ishte një gabim i ...
GazetaTema | 22-Oct-2019 10:53
Presidenti i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker dhe Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk, deklaruan sot se refuzimi i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për të hapur negociatat në 18 tetor ishte një gabim i ...

Tusk para PE: Mosarritja e konsensusit nga vendet anëtare ishte një gabim
Ashtu si për Presidentin e Komisionit Europian Juncker, edhe për Presidentin e Këshillit Europian Donald Tusk, refuzimi i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për të hapur negociatat në 18 tetor ishte një gabim. Gjatë ...
Aktuale.MK | 22-Oct-2019 11:47
Ashtu si për Presidentin e Komisionit Europian Juncker, edhe për Presidentin e Këshillit Europian Donald Tusk, refuzimi i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për të hapur negociatat në 18 tetor ishte një gabim. Gjatë ...

Tusk i zhgënjyer me refuzimin e hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, e ka quajtur gabim refuzimin e hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ashtu si për Presidentin e Komisionit Evropian Juncker, edhe për Presidentin e ...
Gazeta Monitor | 22-Oct-2019 11:44
Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, e ka quajtur gabim refuzimin e hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ashtu si për Presidentin e Komisionit Evropian Juncker, edhe për Presidentin e ...

Tusk para PE-së: Udhëheqësit evropianë kanë bërë një gabim të madh për Maqedoninë Veriore dhe Shqipërinë
Kryetari i Këshillit të BE-së, Donald Tusk, sot para anëtarëve të Parlamentit Evropian përsëriti se liderët evropianë bënë një gabim të madh javën e kaluar që nuk morën një vendim për fillimin e negociatave për ...
Televizioni Koha | 22-Oct-2019 11:41
Kryetari i Këshillit të BE-së, Donald Tusk, sot para anëtarëve të Parlamentit Evropian përsëriti se liderët evropianë bënë një gabim të madh javën e kaluar që nuk morën një vendim për fillimin e negociatave për ...

Tusk: Liderët t’i kthehen çështjes së negociatave para Samitit të Zagrebit
Presidenti i Këshillit të BE-së, Donald Tusk përsëriti sot para deputetëve të Parlamentit Evropian se liderët evropianë kanë bërë një gabim të madh javën e kaluar duke mos arritur të vendosin për negociatat e pranimit ...
Telegrafi | 22-Oct-2019 10:55
Presidenti i Këshillit të BE-së, Donald Tusk përsëriti sot para deputetëve të Parlamentit Evropian se liderët evropianë kanë bërë një gabim të madh javën e kaluar duke mos arritur të vendosin për negociatat e pranimit ...

Tusk para PE-së: Udhëheqësit evropianë kanë bërë një gabim të madh për Maqedoninë Veriore dhe Shqipërinë
Strasburg, 22 tetor 2019 (MEDIAL) – Kryetari i Këshillit të BE-së, Donald Tusk, sot para anëtarëve të Parlamentit Evropian përsëriti se liderët evropianë bënë një gabim të madh javën e kaluar që nuk morën një vendim ...
Medial | 22-Oct-2019 11:12
Strasburg, 22 tetor 2019 (MEDIAL) – Kryetari i Këshillit të BE-së, Donald Tusk, sot para anëtarëve të Parlamentit Evropian përsëriti se liderët evropianë bënë një gabim të madh javën e kaluar që nuk morën një vendim ...

Tusk: Liderët t’i kthehen çështjes së negociatave para Samitit të Zagrebit
Presidenti i Këshillit të BE-së, Donald Tusk përsëriti sot para deputetëve të Parlamentit Evropian se liderët evropianë kanë bërë një gabim të madh javën e kaluar duke mos arritur të vendosin për negociatat e pranimit ...
Arbresh | 22-Oct-2019 11:06
Presidenti i Këshillit të BE-së, Donald Tusk përsëriti sot para deputetëve të Parlamentit Evropian se liderët evropianë kanë bërë një gabim të madh javën e kaluar duke mos arritur të vendosin për negociatat e pranimit ...

Tusk: Mosarritja e konsensusit nga vendet e BE-së ishte një gabim i madh
Ashtu si për Presidentin e Komisionit Europian Juncker, edhe për Presidentin e Këshillit Europian Donald Tusk, refuzimi i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për të hapur negociatat në 18 tetor ishte një gabim. Gjatë ...
Republika | 22-Oct-2019 11:06
Ashtu si për Presidentin e Komisionit Europian Juncker, edhe për Presidentin e Këshillit Europian Donald Tusk, refuzimi i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për të hapur negociatat në 18 tetor ishte një gabim. Gjatë ...

Tusk: Mosarritja e konsensusit nga vendet e BE-së ishte një gabim i madh
Ashtu si për Presidentin e Komisionit Europian Juncker, edhe për Presidentin e Këshillit Europian Donald Tusk, refuzimi i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për të hapur negociatat në 18 tetor ishte një gabim. Gjatë ...
TetovaSot | 22-Oct-2019 10:53
Ashtu si për Presidentin e Komisionit Europian Juncker, edhe për Presidentin e Këshillit Europian Donald Tusk, refuzimi i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për të hapur negociatat në 18 tetor ishte një gabim. Gjatë ...

Tusk i zhgënjyer me refuzimin e hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, e ka quajtur gabim refuzimin e hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ashtu si për Presidentin e Komisionit Evropian Juncker, edhe për Presidentin e ...
EkonomiaOnline | 22-Oct-2019 10:52
Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, e ka quajtur gabim refuzimin e hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ashtu si për Presidentin e Komisionit Evropian Juncker, edhe për Presidentin e ...

Tusk i zhgënjyer me refuzimin e hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Ashtu si për Presidentin e Komisionit Evropian Juncker, edhe për Presidentin e Këshillit Evropian Donald Tusk, refuzimi i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për të hapur negociatat në 18 tetor ishte një gabim. Gjatë ...
Lajminet | 22-Oct-2019 10:49
Ashtu si për Presidentin e Komisionit Evropian Juncker, edhe për Presidentin e Këshillit Evropian Donald Tusk, refuzimi i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për të hapur negociatat në 18 tetor ishte një gabim. Gjatë ...

Tusk dhe Juncker njëzëri për negociatat me Shqipërinë e RMV: Mosarritja e konsensusit nga vendet anëtare të BE ishte një gabim
Presidenti i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker dhe Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk, deklaruan sot se refuzimi i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për të hapur negociatat në 18 tetor ishte një gabim i ...
Lexo | 22-Oct-2019 10:49
Presidenti i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker dhe Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk, deklaruan sot se refuzimi i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për të hapur negociatat në 18 tetor ishte një gabim i ...

Tusk i zhgënjyer me refuzimin e hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk, e ka quajtur gabim refuzimin e hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, ndërsa është shprehur optimist që kjo të korrigjohet në samitin e majit në Zagreb.
Kosova Press | 22-Oct-2019 10:42
Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk, e ka quajtur gabim refuzimin e hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, ndërsa është shprehur optimist që kjo të korrigjohet në samitin e majit në Zagreb.

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved