ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/08/2020 01:59

Përplasja në Siri, Erdogan: Turqia nuk synon tokat e asnjë shteti

Përplasja në Siri, Erdogan: Turqia nuk synon tokat e asnjë shteti
Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, është shprehur se “Turqia nuk synon tokën e asnjë shteti”, transmeton Anadolu Agency. “Turqia nuk ka në synim tokën e asnjë shteti. Ajo gjithashtu nuk synon ...
GazetaTema | 21-Oct-2019 14:01
Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, është shprehur se “Turqia nuk synon tokën e asnjë shteti”, transmeton Anadolu Agency. “Turqia nuk ka në synim tokën e asnjë shteti. Ajo gjithashtu nuk synon ...

Irani kërkon zgjidhje diplomatike pas ndërhyrjes ushtarake të Turqisë në Siri
Irani ka kundërshtuar krijimin e pikave të pozicionimit të ushtrisë turke në Siri, duke thënë se duhet të respektohen kufijtë në mes të të dyja shteteve. Duke folur në një konferencë për media, të transmetuar nga ...
GazetaTema | 21-Oct-2019 13:40
Irani ka kundërshtuar krijimin e pikave të pozicionimit të ushtrisë turke në Siri, duke thënë se duhet të respektohen kufijtë në mes të të dyja shteteve. Duke folur në një konferencë për media, të transmetuar nga ...

Erdogan: Nuk synojmë tokat e asnjë shteti, por këtë s’mund ta kuptojnë ata që një pikë gjak e shohim më pak të vlefshme se…
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, gjatë fjalimit në TRT Wold Forum 2019 deklaroi se Turqia nuk synon tokat e asnjë shteti, lirinë ose interesat e asnjë populli, raporton Anadolu Agency (AA). “Çdokush mund të ...
BalkanWeb | 21-Oct-2019 11:45
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, gjatë fjalimit në TRT Wold Forum 2019 deklaroi se Turqia nuk synon tokat e asnjë shteti, lirinë ose interesat e asnjë populli, raporton Anadolu Agency (AA). “Çdokush mund të ...

Trupat amerikane tërhiqen nga baza më e madhe në veri të Sirisë
Trupat amerikane u tërhoqën nga baza e tyre më e madhe në veri të Sirisë të dielën. Sekretari amerikan i Mbrojtjes Mark Esper tha se të gjitha forcat amerikane që u larguan nga Siria do të vendosen në Irakun perëndimor ...
VizionPlus | 21-Oct-2019 15:45
Trupat amerikane u tërhoqën nga baza e tyre më e madhe në veri të Sirisë të dielën. Sekretari amerikan i Mbrojtjes Mark Esper tha se të gjitha forcat amerikane që u larguan nga Siria do të vendosen në Irakun perëndimor ...

Asnjë lajm nga Alvini! Boshatiset kampi famëkeq ku qëndronte 11 vjeçari shqiptar
Trupat kurde që i përkasin Forcave Demokratike Siriane janë tërhequr nga qyteti kryesor kufitar Ras al-Ain, i cili gjendet në të ashtuquajturën “zonë sigurie.” Boshatisja e kampeve e ka bërë më të vështirë gjetjen e ...
VizionPlus | 21-Oct-2019 12:33
Trupat kurde që i përkasin Forcave Demokratike Siriane janë tërhequr nga qyteti kryesor kufitar Ras al-Ain, i cili gjendet në të ashtuquajturën “zonë sigurie.” Boshatisja e kampeve e ka bërë më të vështirë gjetjen e ...

Trupat amerikane zhvendosen nga Siria në Irak
Të gjitha trupat amerikane që tërhiqen nga pjesa veriore e Sirisë, do të zhvendosen në pjesën perëndimore të Irakut, tha sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper. Sipas planeve të tanishme, Esper tha se rreth 1,000 ...
VizionPlus | 21-Oct-2019 08:11
Të gjitha trupat amerikane që tërhiqen nga pjesa veriore e Sirisë, do të zhvendosen në pjesën perëndimore të Irakut, tha sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper. Sipas planeve të tanishme, Esper tha se rreth 1,000 ...

Trupat amerikane tërhiqen nga baza më e madhe në veri të Sirisë
mapo.al Trupat amerikane u tërhoqën nga baza e tyre më e madhe në veri të Sirisë të dielën. Sekretari amerikan i Mbrojtjes Mark Esper tha se të gjitha forcat amerikane që u larguan nga Siria do të vendosen në Irakun ...
Mapo | 20-Oct-2019 19:03
mapo.al Trupat amerikane u tërhoqën nga baza e tyre më e madhe në veri të Sirisë të dielën. Sekretari amerikan i Mbrojtjes Mark Esper tha se të gjitha forcat amerikane që u larguan nga Siria do të vendosen në Irakun ...

Kurdët e tradhtuar i gjuajnë me patate ushtarët e tërhequr amerikanë
Në disa pamje të publikuara në internet shihet se si disa qytetarë kurdë i gjuajnë me patate automjetet e blinduara të ushtrisë amerikane përderisa ushtarët po tërhiqeshin nga veriu i Sirisë dhe po shkonin drejt ...
Arbresh | 21-Oct-2019 16:16
Në disa pamje të publikuara në internet shihet se si disa qytetarë kurdë i gjuajnë me patate automjetet e blinduara të ushtrisë amerikane përderisa ushtarët po tërhiqeshin nga veriu i Sirisë dhe po shkonin drejt ...

Ja si i gjuajnë Kurdët me patate, forcat amerikane që po tërhiqen nga Siria (Video)
Të gjitha trupat amerikane do të tërhiqen nga pjesa veriore e Sirisë, derisa do të zhvendosen në pjesën perëndimore të Irakut, kështu edhe bëri të ditur sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper. Sipas planeve të ...
InFokusi | 21-Oct-2019 15:56
Të gjitha trupat amerikane do të tërhiqen nga pjesa veriore e Sirisë, derisa do të zhvendosen në pjesën perëndimore të Irakut, kështu edhe bëri të ditur sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper. Sipas planeve të ...

Akar: Pauzimi i operacionit në Siri nuk është armëpushim
Ministri i Mbrojtjes, Akar: Pauzimi i operacionit në Siri nuk është armëpushim. Turqia rezervon të drejtën e vetëmbrojtjes kundër çdo akti armiqësor . . . . Burimi: https://www.aa.com.tr/sq
Medial | 21-Oct-2019 15:56
Ministri i Mbrojtjes, Akar: Pauzimi i operacionit në Siri nuk është armëpushim. Turqia rezervon të drejtën e vetëmbrojtjes kundër çdo akti armiqësor . . . . Burimi: https://www.aa.com.tr/sq

SHBA tërheq trupat nga baza më e madhe në veri të Sirisë
Këtë të dielë trupat amerikane u tërhoqën nga baza e tyre më e madhe në veri të Sirisë. Sekretari amerikan i Mbrojtjes Mark Esper është shprehur se të gjitha forcat amerikane që u larguan nga Siria do të vendosen në ...
VizionPlus | 20-Oct-2019 20:42
Këtë të dielë trupat amerikane u tërhoqën nga baza e tyre më e madhe në veri të Sirisë. Sekretari amerikan i Mbrojtjes Mark Esper është shprehur se të gjitha forcat amerikane që u larguan nga Siria do të vendosen në ...

Banorët gjuajnë me patate forcat amerikane që po tërhiqen nga Siria
Të gjitha trupat amerikane do të tërhiqen nga pjesa veriore e Sirisë, derisa do të zhvendosen në pjesën perëndimore të Irakut, kështu edhe bëri të ditur sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper. Sipas planeve të ...
Indeks Online | 21-Oct-2019 15:45
Të gjitha trupat amerikane do të tërhiqen nga pjesa veriore e Sirisë, derisa do të zhvendosen në pjesën perëndimore të Irakut, kështu edhe bëri të ditur sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper. Sipas planeve të ...

Kurdët tërhiqen nga pozicionet në kufi me Turqinë
Trupat kurde kanë filluar të tërhiqen nga qytetet në kufi me Turqinë pas marrëveshjes për një armëpushim 120 orë të arritur mes presidentit Erdogan dhe Zv.Presidentit amerikan Mike Pence pak ditë më parë. Sipas ...
ABCNews | 21-Oct-2019 10:22
Trupat kurde kanë filluar të tërhiqen nga qytetet në kufi me Turqinë pas marrëveshjes për një armëpushim 120 orë të arritur mes presidentit Erdogan dhe Zv.Presidentit amerikan Mike Pence pak ditë më parë. Sipas ...

Irani del kundër ofensivës turke në Siri, kërkon zgjidhje diplomatike
Irani e ka kundërshtuar vendosjen e forcave turke në territorin sirian, duke thënë se duhet të respektohet kufiri mes dy vendeve. Duke folur në konferencën javore për gazetarë, zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të ...
Gazeta Express | 21-Oct-2019 15:32
Irani e ka kundërshtuar vendosjen e forcave turke në territorin sirian, duke thënë se duhet të respektohet kufiri mes dy vendeve. Duke folur në konferencën javore për gazetarë, zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të ...

Trupat amerikane nga Siria zhvendosen në Irak, jo në SHBA
Të gjitha trupat amerikane që tërhiqen nga pjesa veriore e Sirisë, do të zhvendosen në pjesën perëndimore të Irakut, tha sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper. Sipas planeve të tanishme, Esper tha se rreth 1,000 ...
Koha.mk | 21-Oct-2019 15:06
Të gjitha trupat amerikane që tërhiqen nga pjesa veriore e Sirisë, do të zhvendosen në pjesën perëndimore të Irakut, tha sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper. Sipas planeve të tanishme, Esper tha se rreth 1,000 ...

Kurdët e tradhtuar i gjuajnë me patate ushtarët e tërhequr amerikanë
Në disa pamje të publikuara në internet shihet se si disa qytetarë kurdë i gjuajnë me patate automjetet e blinduara të ushtrisë amerikane përderisa ushtarët po tërhiqeshin nga veriu i Sirisë dhe po shkonin drejt ...
Gazeta Express | 21-Oct-2019 14:45
Në disa pamje të publikuara në internet shihet se si disa qytetarë kurdë i gjuajnë me patate automjetet e blinduara të ushtrisë amerikane përderisa ushtarët po tërhiqeshin nga veriu i Sirisë dhe po shkonin drejt ...

Irani kërkon zgjidhje diplomatike pas ndërhyrjes ushtarake të Turqisë në Siri
Irani ka kundërshtuar krijimin e pikave të pozicionimit të ushtrisë turke në Siri, duke thënë se duhet të respektohen kufijtë në mes të të dyja shteteve. Duke folur në një konferencë për media, të transmetuar nga ...
Gazeta Observer | 21-Oct-2019 14:36
Irani ka kundërshtuar krijimin e pikave të pozicionimit të ushtrisë turke në Siri, duke thënë se duhet të respektohen kufijtë në mes të të dyja shteteve. Duke folur në një konferencë për media, të transmetuar nga ...

Grupi terrorist YPG/PKK shkel marrëveshjen Turqi-SHBA
erroristët e YPG/PKK-së kanë shkelur marrëveshjen mes Turqisë dhe SHBA-ve për veriun e Sirisë, njoftuan nga Ministria e Mbrojtjes e Republikës së Turqisë, raporton Anadolu Agency (AA). Që nga e enjtja kur Turqia dhe ...
Shenja | 21-Oct-2019 14:33
erroristët e YPG/PKK-së kanë shkelur marrëveshjen mes Turqisë dhe SHBA-ve për veriun e Sirisë, njoftuan nga Ministria e Mbrojtjes e Republikës së Turqisë, raporton Anadolu Agency (AA). Që nga e enjtja kur Turqia dhe ...

Erdogan: Turqia nuk synon tokat e asnjë shteti
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan gjatë fjalimit në TRT Wold Forum 2019 deklaroi Turqia nuk synon tokat e asnjë shteti, lirinë ose interesat e asnjë populli, raporton Anadolu Agency (AA) përcjellë Klan Kosova. ...
Koha.mk | 21-Oct-2019 14:26
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan gjatë fjalimit në TRT Wold Forum 2019 deklaroi Turqia nuk synon tokat e asnjë shteti, lirinë ose interesat e asnjë populli, raporton Anadolu Agency (AA) përcjellë Klan Kosova. ...

Turqia: Me ndërhyrjen në Siri ndaluam krijimin e shtetit kurd të PKK-së
Kreu i diplomacisë turke, Mevlut Cavusoglu ka deklaruar në një intervistë ëpr Kanal 7 në Turqi se operacioni ushtarak në Siri ka prishur një lojë të madhe. Sipas tij kjo është arsyeja pse aktualisht ka një zhurmë të ...
Respublica | 21-Oct-2019 14:03
Kreu i diplomacisë turke, Mevlut Cavusoglu ka deklaruar në një intervistë ëpr Kanal 7 në Turqi se operacioni ushtarak në Siri ka prishur një lojë të madhe. Sipas tij kjo është arsyeja pse aktualisht ka një zhurmë të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved