ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/07/2020 03:00

Ushtria amerikane u tërhoq nga Siria, ja në cilin shtet u vendos dhe roli që ndërmerr

Ushtria amerikane u tërhoq nga Siria, ja në cilin shtet u vendos dhe roli që ndërmerr
Të hënën trupat amerikane që ndodheshin në Siri hynë në territorin irakian në drejtim të Erbil-it, kryeqytetit të Kurdistanit të Irakut. Autokolona u gjuajt me patate të kalbura nga banorë të zonës ndërsa po kalonte në ...
BalkanWeb | 21-Oct-2019 18:28
Të hënën trupat amerikane që ndodheshin në Siri hynë në territorin irakian në drejtim të Erbil-it, kryeqytetit të Kurdistanit të Irakut. Autokolona u gjuajt me patate të kalbura nga banorë të zonës ndërsa po kalonte në ...

VIDEO/ Kurdët e tradhtuar gjuajnë me patate tanket amerikane
Në disa pamje të publikuara në internet, shihen kurdët të cilët të inatosur me faktin se ushtria amerikane po tërhiqej nga veriu i Sirisë, iu gjuajnë tankeve të SHBA-ve me patate. Një prej tankeve amerikane, për të ...
BalkanWeb | 21-Oct-2019 18:21
Në disa pamje të publikuara në internet, shihen kurdët të cilët të inatosur me faktin se ushtria amerikane po tërhiqej nga veriu i Sirisë, iu gjuajnë tankeve të SHBA-ve me patate. Një prej tankeve amerikane, për të ...

Konflikti në Siri, në qendër të debateve në Uashington
mapo.alm Gjendja në verilindje të Sirisë vazhdon të mbizotërojë në politikën amerikane, ndërsa Uashingtoni debaton mbi politikën e jashtme të administratës së Presidentit Donald Trump. Siç njofton korrrespondenti i ...
Mapo | 21-Oct-2019 19:21
mapo.alm Gjendja në verilindje të Sirisë vazhdon të mbizotërojë në politikën amerikane, ndërsa Uashingtoni debaton mbi politikën e jashtme të administratës së Presidentit Donald Trump. Siç njofton korrrespondenti i ...

Marrëveshja mes Bagdadit dhe Uashingtonit: 5 mijë trupa amerikanë futen në Irak nga Siria
Të hënën trupat amerikane që ndodheshin në Siri hynë në territorin irakian në drejtim të Erbil-it, kryeqytetit të Kurdistanit të Irakut. Autokolona u gjuajt me patate të kalbura nga banorë të zonës ndërsa po kalonte në ...
GazetaTema | 21-Oct-2019 17:40
Të hënën trupat amerikane që ndodheshin në Siri hynë në territorin irakian në drejtim të Erbil-it, kryeqytetit të Kurdistanit të Irakut. Autokolona u gjuajt me patate të kalbura nga banorë të zonës ndërsa po kalonte në ...

Përplasja në Siri, Erdogan: Turqia nuk synon tokat e asnjë shteti
Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, është shprehur se “Turqia nuk synon tokën e asnjë shteti”, transmeton Anadolu Agency. “Turqia nuk ka në synim tokën e asnjë shteti. Ajo gjithashtu nuk synon ...
GazetaTema | 21-Oct-2019 14:01
Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, është shprehur se “Turqia nuk synon tokën e asnjë shteti”, transmeton Anadolu Agency. “Turqia nuk ka në synim tokën e asnjë shteti. Ajo gjithashtu nuk synon ...

Irani kërkon zgjidhje diplomatike pas ndërhyrjes ushtarake të Turqisë në Siri
Irani ka kundërshtuar krijimin e pikave të pozicionimit të ushtrisë turke në Siri, duke thënë se duhet të respektohen kufijtë në mes të të dyja shteteve. Duke folur në një konferencë për media, të transmetuar nga ...
GazetaTema | 21-Oct-2019 13:40
Irani ka kundërshtuar krijimin e pikave të pozicionimit të ushtrisë turke në Siri, duke thënë se duhet të respektohen kufijtë në mes të të dyja shteteve. Duke folur në një konferencë për media, të transmetuar nga ...

Erdogan: Nuk synojmë tokat e asnjë shteti, por këtë s’mund ta kuptojnë ata që një pikë gjak e shohim më pak të vlefshme se…
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, gjatë fjalimit në TRT Wold Forum 2019 deklaroi se Turqia nuk synon tokat e asnjë shteti, lirinë ose interesat e asnjë populli, raporton Anadolu Agency (AA). “Çdokush mund të ...
BalkanWeb | 21-Oct-2019 11:45
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, gjatë fjalimit në TRT Wold Forum 2019 deklaroi se Turqia nuk synon tokat e asnjë shteti, lirinë ose interesat e asnjë populli, raporton Anadolu Agency (AA). “Çdokush mund të ...

Trupat amerikane tërhiqen nga baza më e madhe në veri të Sirisë
Trupat amerikane u tërhoqën nga baza e tyre më e madhe në veri të Sirisë të dielën. Sekretari amerikan i Mbrojtjes Mark Esper tha se të gjitha forcat amerikane që u larguan nga Siria do të vendosen në Irakun perëndimor ...
VizionPlus | 21-Oct-2019 15:45
Trupat amerikane u tërhoqën nga baza e tyre më e madhe në veri të Sirisë të dielën. Sekretari amerikan i Mbrojtjes Mark Esper tha se të gjitha forcat amerikane që u larguan nga Siria do të vendosen në Irakun perëndimor ...

Asnjë lajm nga Alvini! Boshatiset kampi famëkeq ku qëndronte 11 vjeçari shqiptar
Trupat kurde që i përkasin Forcave Demokratike Siriane janë tërhequr nga qyteti kryesor kufitar Ras al-Ain, i cili gjendet në të ashtuquajturën “zonë sigurie.” Boshatisja e kampeve e ka bërë më të vështirë gjetjen e ...
VizionPlus | 21-Oct-2019 12:33
Trupat kurde që i përkasin Forcave Demokratike Siriane janë tërhequr nga qyteti kryesor kufitar Ras al-Ain, i cili gjendet në të ashtuquajturën “zonë sigurie.” Boshatisja e kampeve e ka bërë më të vështirë gjetjen e ...

Trupat amerikane zhvendosen nga Siria në Irak
Të gjitha trupat amerikane që tërhiqen nga pjesa veriore e Sirisë, do të zhvendosen në pjesën perëndimore të Irakut, tha sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper. Sipas planeve të tanishme, Esper tha se rreth 1,000 ...
VizionPlus | 21-Oct-2019 08:11
Të gjitha trupat amerikane që tërhiqen nga pjesa veriore e Sirisë, do të zhvendosen në pjesën perëndimore të Irakut, tha sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper. Sipas planeve të tanishme, Esper tha se rreth 1,000 ...

Maas: Nuk dëshirojmë rifillimin e konflikteve
Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas, lidhur me marrëveshjen e arritur mes Turqisë dhe SHBA-së për tërheqjen nga zona e sigurtë e organizatës terroriste YPG/PKK pas pauzës 120 orëshe në operacionin “Burimi i ...
Shenja | 21-Oct-2019 18:40
Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas, lidhur me marrëveshjen e arritur mes Turqisë dhe SHBA-së për tërheqjen nga zona e sigurtë e organizatës terroriste YPG/PKK pas pauzës 120 orëshe në operacionin “Burimi i ...

Trupat amerikane futen në Irak nga Siria
Të hënën trupat amerikane që ndodheshin në Siri hynë në territorin irakian në drejtim të Erbil-it, kryeqytetit të Kurdistanit të Irakut. Autokolona u gjuajt me patate të kalbura nga banorë të zonës ndërsa po kalonte në ...
EkonomiaOnline | 21-Oct-2019 18:27
Të hënën trupat amerikane që ndodheshin në Siri hynë në territorin irakian në drejtim të Erbil-it, kryeqytetit të Kurdistanit të Irakut. Autokolona u gjuajt me patate të kalbura nga banorë të zonës ndërsa po kalonte në ...

Konflikti në Siri, në qendër të debateve në Uashington
Gjendja në verilindje të Sirisë vazhdon të mbizotërojë në politikën amerikane, ndërsa Uashingtoni debaton mbi politikën e jashtme të administratës së Presidentit Donald Trump. Siç njofton korrrespondenti i Zërit të ...
Zeri Amerikes | 21-Oct-2019 17:37
Gjendja në verilindje të Sirisë vazhdon të mbizotërojë në politikën amerikane, ndërsa Uashingtoni debaton mbi politikën e jashtme të administratës së Presidentit Donald Trump. Siç njofton korrrespondenti i Zërit të ...

Pas Gostivarit, skandali me fëmijët edhe në Prizreni
Zyrtari i Prokurorisë Themelore të Prizrenit, Gent Kryeziu, ka bërë një postim në Facebook ku shihet një person i rritur me disa nxënës të shkollës “Motrat Qiriazi” në Prizren dhe një flamur të Turqisë. Nxënësit në këtë ...
Portalb | 21-Oct-2019 17:21
Zyrtari i Prokurorisë Themelore të Prizrenit, Gent Kryeziu, ka bërë një postim në Facebook ku shihet një person i rritur me disa nxënës të shkollës “Motrat Qiriazi” në Prizren dhe një flamur të Turqisë. Nxënësit në këtë ...

Trupat amerikane futen në Irak nga Siria
Të hënën trupat amerikane që ndodheshin në Siri hynë në territorin irakian në drejtim të Erbil-it, kryeqytetit të Kurdistanit të Irakut. Autokolona u gjuajt me patate të kalbura nga banorë të zonës ndërsa po kalonte në ...
Zeri Amerikes | 21-Oct-2019 17:17
Të hënën trupat amerikane që ndodheshin në Siri hynë në territorin irakian në drejtim të Erbil-it, kryeqytetit të Kurdistanit të Irakut. Autokolona u gjuajt me patate të kalbura nga banorë të zonës ndërsa po kalonte në ...

Kurdët e tradhtuar i gjuajnë me patate ushtarët e tërhequr amerikanë
Në disa pamje të publikuara në internet shihet se si disa qytetarë kurdë i gjuajnë me patate automjetet e blinduara të ushtrisë amerikane përderisa ushtarët po tërhiqeshin nga veriu i Sirisë dhe po shkonin drejt ...
Arbresh | 21-Oct-2019 16:16
Në disa pamje të publikuara në internet shihet se si disa qytetarë kurdë i gjuajnë me patate automjetet e blinduara të ushtrisë amerikane përderisa ushtarët po tërhiqeshin nga veriu i Sirisë dhe po shkonin drejt ...

Ja si i gjuajnë Kurdët me patate, forcat amerikane që po tërhiqen nga Siria (Video)
Të gjitha trupat amerikane do të tërhiqen nga pjesa veriore e Sirisë, derisa do të zhvendosen në pjesën perëndimore të Irakut, kështu edhe bëri të ditur sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper. Sipas planeve të ...
InFokusi | 21-Oct-2019 15:56
Të gjitha trupat amerikane do të tërhiqen nga pjesa veriore e Sirisë, derisa do të zhvendosen në pjesën perëndimore të Irakut, kështu edhe bëri të ditur sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper. Sipas planeve të ...

Akar: Pauzimi i operacionit në Siri nuk është armëpushim
Ministri i Mbrojtjes, Akar: Pauzimi i operacionit në Siri nuk është armëpushim. Turqia rezervon të drejtën e vetëmbrojtjes kundër çdo akti armiqësor . . . . Burimi: https://www.aa.com.tr/sq
Medial | 21-Oct-2019 15:56
Ministri i Mbrojtjes, Akar: Pauzimi i operacionit në Siri nuk është armëpushim. Turqia rezervon të drejtën e vetëmbrojtjes kundër çdo akti armiqësor . . . . Burimi: https://www.aa.com.tr/sq

Trupat amerikane tërhiqen nga baza më e madhe në veri të Sirisë
mapo.al Trupat amerikane u tërhoqën nga baza e tyre më e madhe në veri të Sirisë të dielën. Sekretari amerikan i Mbrojtjes Mark Esper tha se të gjitha forcat amerikane që u larguan nga Siria do të vendosen në Irakun ...
Mapo | 20-Oct-2019 19:03
mapo.al Trupat amerikane u tërhoqën nga baza e tyre më e madhe në veri të Sirisë të dielën. Sekretari amerikan i Mbrojtjes Mark Esper tha se të gjitha forcat amerikane që u larguan nga Siria do të vendosen në Irakun ...

Banorët gjuajnë me patate forcat amerikane që po tërhiqen nga Siria
Të gjitha trupat amerikane do të tërhiqen nga pjesa veriore e Sirisë, derisa do të zhvendosen në pjesën perëndimore të Irakut, kështu edhe bëri të ditur sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper. Sipas planeve të ...
Indeks Online | 21-Oct-2019 15:45
Të gjitha trupat amerikane do të tërhiqen nga pjesa veriore e Sirisë, derisa do të zhvendosen në pjesën perëndimore të Irakut, kështu edhe bëri të ditur sekretari amerikan i Mbrojtjes, Mark Esper. Sipas planeve të ...

123...>>

Lajmet Kryesore

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved