ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/08/2020 03:47

Rama vë Bashën përballë Donald Tusk

Rama vë Bashën përballë Donald Tusk
Kryeministri Edi Rama është mjaftuar me publikimin e një fotoje për të hedhur poshtë akuzat e kundërshtarit politik. Ai ka vendosur në një foto deklaratat e bëra nga kryeopozitari Lulzim Basha dhe nga presidenti i ...
Top Channel | 21-Oct-2019 14:23
Kryeministri Edi Rama është mjaftuar me publikimin e një fotoje për të hedhur poshtë akuzat e kundërshtarit politik. Ai ka vendosur në një foto deklaratat e bëra nga kryeopozitari Lulzim Basha dhe nga presidenti i ...

“Dështimi i qeverisë”, Rama i përgjigjet Bashës me fjalët e Tusk për negociatat: Shqipëria nuk ka faj
Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur Lulzim Bashës me një foto të publikuar në faqen e tij në rrjetet sociale, në lidhje me deklaratën e këtij të fundit për negociatat se është haji i qeverisë shqiptare që nuk u ...
GazetaTema | 21-Oct-2019 14:26
Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur Lulzim Bashës me një foto të publikuar në faqen e tij në rrjetet sociale, në lidhje me deklaratën e këtij të fundit për negociatat se është haji i qeverisë shqiptare që nuk u ...

Kush i ka fajet për vendimin e KE? Rama publikon deklaratën e Donald Tusk dhe të Bashës: Pa koment!
Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kreun e opozitës së bashkuar, Lulzim Basha, i cili e cilësoi vendimin e Këshillit Evropian për të mos hapur negociatat me Shqipërinë si një dështim të qeverisë shqiptare. Përmes ...
BalkanWeb | 21-Oct-2019 14:10
Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kreun e opozitës së bashkuar, Lulzim Basha, i cili e cilësoi vendimin e Këshillit Evropian për të mos hapur negociatat me Shqipërinë si një dështim të qeverisë shqiptare. Përmes ...

Basha kërkon zgjedhje të reja: Kushtet e BE-së, udhërrëfyesi për të dalë nga kriza
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha doli sot në një konferencë për shtyp, për të folur për refuzimin e hapjes së negociatave dhe faktin që shteti fqinj, Maqedonia e Veriut po shkon në zgjedhje për shkak të ...
Top Channel | 21-Oct-2019 13:31
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha doli sot në një konferencë për shtyp, për të folur për refuzimin e hapjes së negociatave dhe faktin që shteti fqinj, Maqedonia e Veriut po shkon në zgjedhje për shkak të ...

Ambasadori britanik shkon tek Basha: Mbështetje për procesin e integrimit
Pas vendimit te Keshillit Evropian, ne seline e partise demokratike ka mberritur ambasadori i Britanise se Madhe, Norman Duncan. Edhe pse vendi i tij ka arritur tashme marreveshjen per daljen nga Bashkimi Evropian, ...
VizionPlus | 21-Oct-2019 13:40
Pas vendimit te Keshillit Evropian, ne seline e partise demokratike ka mberritur ambasadori i Britanise se Madhe, Norman Duncan. Edhe pse vendi i tij ka arritur tashme marreveshjen per daljen nga Bashkimi Evropian, ...

Aksioni i Opozitës/ Basha mbledh aleatët dhe diskuton për protestat
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të mbledhë pasditen e sotme aleatët e tij, ku do të diskutojë vijim e aksionit opozitar, dhe refuzimin e negociatave. Pasditen e sotme në orën 17:00 Basha do të presë në selinë ...
Telegraf | 21-Oct-2019 13:23
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të mbledhë pasditen e sotme aleatët e tij, ku do të diskutojë vijim e aksionit opozitar, dhe refuzimin e negociatave. Pasditen e sotme në orën 17:00 Basha do të presë në selinë ...

Ambasadori britanik në zyrën e Bashës, pas kërkesës për zgjedhje të parakohshme
Rreth orës 12:00 ka mbërritur në selinë blu Duncan Norman, ambasador i Mbretërisë së Bashkuar në Tiranë. Gazetarja e Top Channel, Elda Menga raporton se Norman është duke zhvilluar aktualisht takimin me kryedemokratin ...
Top Channel | 21-Oct-2019 12:16
Rreth orës 12:00 ka mbërritur në selinë blu Duncan Norman, ambasador i Mbretërisë së Bashkuar në Tiranë. Gazetarja e Top Channel, Elda Menga raporton se Norman është duke zhvilluar aktualisht takimin me kryedemokratin ...

“Qeveria të ndjekë shembullin e RMV”, pas deklaratës së Bashës, nis lëvizja e diplomatëve. Ambasadori i Anglisë pritet t’i shkojë në zyrë kryedemokratit
TIRANË Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pritet të zhvillojë ditën e sotme një takim me ambasadorin britanik në Tiranë, Duncan Norman. Burimet i thanë “BalkanWeb” se ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar do të ...
BalkanWeb | 21-Oct-2019 12:00
TIRANË Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pritet të zhvillojë ditën e sotme një takim me ambasadorin britanik në Tiranë, Duncan Norman. Burimet i thanë “BalkanWeb” se ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar do të ...

Basha i sigurtë: Vetëm qeveria e re i hap negociatat, Rama të dorëhiqet si Zaev
Lideri i opozitës Lulzim Basha kërkon nga kryeministri Rama që të ndjeke shembullin e homologut të tij në Maqedonine e Veriut Zoran Zaev, i cili pas refuzimit të Brukselit për celjen e negociatave e coi vendin ne ...
VizionPlus | 21-Oct-2019 12:21
Lideri i opozitës Lulzim Basha kërkon nga kryeministri Rama që të ndjeke shembullin e homologut të tij në Maqedonine e Veriut Zoran Zaev, i cili pas refuzimit të Brukselit për celjen e negociatave e coi vendin ne ...

“Qeveria dështoi me negociatat”, Rama i përgjigjet ‘flakë për flakë’ PD me foton Donald Tusk dhe të Bashës: Pa koment!
Postuar: 21/10/2019 - 14:19 Kryeministri Edi Rama iu është përgjigjur menjëherë akuzave të Lulzim Bashës ndaj qeverisë shqiptare pas mos-hapjes së negociatave nga BE. Basha e cilësoi vendimin e Këshillit Evropian për të ...
Sot.Al | 21-Oct-2019 14:23
Postuar: 21/10/2019 - 14:19 Kryeministri Edi Rama iu është përgjigjur menjëherë akuzave të Lulzim Bashës ndaj qeverisë shqiptare pas mos-hapjes së negociatave nga BE. Basha e cilësoi vendimin e Këshillit Evropian për të ...

E paralajmëroi si një “deklaratë të rëndësishme”, Basha kumton të zakonshmen: Rama të dorëhiqet, si Zaevi!
E kishte paralajmëruar si një konferencë ku do deklarohej diçka “e rëndësishme”, por kreu demokrat Basha, në një dalje para medias, krejt parashikueshëm, kërkoi dorëheqjen e kryeministrit Rama, ngacmuar nga fakti se ...
Tesheshi | 21-Oct-2019 14:21
E kishte paralajmëruar si një konferencë ku do deklarohej diçka “e rëndësishme”, por kreu demokrat Basha, në një dalje para medias, krejt parashikueshëm, kërkoi dorëheqjen e kryeministrit Rama, ngacmuar nga fakti se ...

Kush i ka fajet per deshtimin e negociatave? Rama: Pa kom
Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kreun e opozitës së bashkuar, Lulzim Basha, i cili e cilësoi vendimin e Këshillit Evropian për të mos hapur negociatat me Shqipërinë si një dështim të qeverisë shqiptare. Përmes ...
Lajmi i Fundit | 21-Oct-2019 14:16
Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kreun e opozitës së bashkuar, Lulzim Basha, i cili e cilësoi vendimin e Këshillit Evropian për të mos hapur negociatat me Shqipërinë si një dështim të qeverisë shqiptare. Përmes ...

Opozita në Shqipëri kërkon zgjedhje të parakohshme dhe qeveri teknike
Opozita në Shqipëri kërkoi dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama pas dështimit të hapjes së negociatave. Kreu I opozitës Lulzim Basha tha se Shqipëria duhet të njekë shembullin e Maqedonisë së Veriut, të shkojë në ...
Alsat-M | 21-Oct-2019 14:13
Opozita në Shqipëri kërkoi dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama pas dështimit të hapjes së negociatave. Kreu I opozitës Lulzim Basha tha se Shqipëria duhet të njekë shembullin e Maqedonisë së Veriut, të shkojë në ...

Opozita kërkon dorëheqjen e qeverisë Rama pas mos-hapjes së bisedimeve me BE-në
Një njeri po na mban peng të gjithëve. Kjo duhet të marrë fund”. – Kështu u shpreh sot kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama, si përgjegjës për dështimet në ...
EkonomiaOnline | 21-Oct-2019 13:43
Një njeri po na mban peng të gjithëve. Kjo duhet të marrë fund”. – Kështu u shpreh sot kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama, si përgjegjës për dështimet në ...

Basha mbledh aleatët në selinë e PD
ABC News ka mësuar se Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të mbledhë aleatët. Pasditen e sotme në orën 17:00 Basha do të presë në selinë e PD kryetarët e partive të aksionit opozitar. Lulzim Basha sot më ...
ABCNews | 21-Oct-2019 12:29
ABC News ka mësuar se Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të mbledhë aleatët. Pasditen e sotme në orën 17:00 Basha do të presë në selinë e PD kryetarët e partive të aksionit opozitar. Lulzim Basha sot më ...

Ambasadori britanik shkon tek Basha: Mbështetje për procesin e integrimit
Pas vendimit te Keshillit Evropian, ne seline e partise demokratike ka mberritur ambasadori i Britanise se Madhe, Norman Duncan. Edhe pse vendi i tij ka arritur tashme marreveshjen per daljen nga Bashkimi Evropian, ...
Medial | 21-Oct-2019 13:39
Pas vendimit te Keshillit Evropian, ne seline e partise demokratike ka mberritur ambasadori i Britanise se Madhe, Norman Duncan. Edhe pse vendi i tij ka arritur tashme marreveshjen per daljen nga Bashkimi Evropian, ...

Opozita kërkon dorëheqjen e qeverisë Rama pas mos-hapjes së bisedimeve me BE-në
Drejtuesi i bashkimit opozitar theksoi se “situata e rëndë ekonomike, mungesa e mundësive, që vjen prej kapjes së institucioneve dhe pabarazisë para ligjit, ka detyruar shqiptarët të largohen në numra rekord si ...
Lajminet | 21-Oct-2019 13:32
Drejtuesi i bashkimit opozitar theksoi se “situata e rëndë ekonomike, mungesa e mundësive, që vjen prej kapjes së institucioneve dhe pabarazisë para ligjit, ka detyruar shqiptarët të largohen në numra rekord si ...

Dështimi me negociatat/ Basha: Rama të japë dorëheqjen, zgjedhje të parakohshme. Europa e refuzoi!
‘Evropa refuzoi Ramën, jo shqiptarët’ , ky ishte një nga mesazhet që kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shpërndau sot për shqiptarët në një deklaratë urgjente nga selia blu. Tri ditë pas dështimit në Bruksel ...
Telegraf | 21-Oct-2019 11:50
‘Evropa refuzoi Ramën, jo shqiptarët’ , ky ishte një nga mesazhet që kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shpërndau sot për shqiptarët në një deklaratë urgjente nga selia blu. Tri ditë pas dështimit në Bruksel ...

Tiranë: Opozita kërkon dorëheqjen e qeverisë Rama pas mos-hapjes së bisedimeve me BE-në
“Një njeri po na mban peng të gjithëve. Kjo duhet të marrë fund”. - Kështu u shpreh sot kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama, si përgjegjës për dështimet në ...
Zeri Amerikes | 21-Oct-2019 13:06
“Një njeri po na mban peng të gjithëve. Kjo duhet të marrë fund”. - Kështu u shpreh sot kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama, si përgjegjës për dështimet në ...

Pas takimit me ambasadorin britanik në selinë blu, Basha bën lëvizjen e menjëhershme
Postuar: 21/10/2019 - 12:58 Lideri demokrat, Lulzim Basha do të mbledhë sot në selinë blu aleatët e tij. Pas takimit me ambasadorin britanik Duncan Norman, Basha do të diskutojë gjerësisht me krerët e partive të tjera ...
Sot.Al | 21-Oct-2019 13:00
Postuar: 21/10/2019 - 12:58 Lideri demokrat, Lulzim Basha do të mbledhë sot në selinë blu aleatët e tij. Pas takimit me ambasadorin britanik Duncan Norman, Basha do të diskutojë gjerësisht me krerët e partive të tjera ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved