ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/08/2020 04:59

Mogherini: BE, gabim historik që nuk hapi negociatat për Shqipërinë

Mogherini: BE, gabim historik që nuk hapi negociatat për Shqipërinë
Perfaqesuesja e larte e Bashkimit Europian Federica Mogherini e konsideron nje gabim historic mos hapjen e negociatave per Shqiperine dhe Maqedonine e Veriut. Dy vendime të rëndësishme, një gabim historik, shkruan ...
VizionPlus | 21-Oct-2019 13:01
Perfaqesuesja e larte e Bashkimit Europian Federica Mogherini e konsideron nje gabim historic mos hapjen e negociatave per Shqiperine dhe Maqedonine e Veriut. Dy vendime të rëndësishme, një gabim historik, shkruan ...

Altmaier: Sa më shpejt të nisen negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë
Politika evropiane vijon të krijojë Këshillin e Evropës, i cili me kundërshtimin e Francës, Holandës dhe Danimarkës, nuk hapi negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Një zë kritik ndaj këtij vendimi është ...
Telegrafi | 21-Oct-2019 12:36
Politika evropiane vijon të krijojë Këshillin e Evropës, i cili me kundërshtimin e Francës, Holandës dhe Danimarkës, nuk hapi negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Një zë kritik ndaj këtij vendimi është ...

Altmajer: Në interes të BE-së është që të fillojnë negociatat me Shkupin dhe Tiranën
Në interes të Gjermanisë dhe të BE-së është që sa më shpejt të fillojnë negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë për integrimin e tyre në Union, deklaroi ministri gjerman i Ekonomisë, Peter Altmajer. Altmajer ...
TetovaSot | 21-Oct-2019 19:07
Në interes të Gjermanisë dhe të BE-së është që sa më shpejt të fillojnë negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë për integrimin e tyre në Union, deklaroi ministri gjerman i Ekonomisë, Peter Altmajer. Altmajer ...

(VIDEO) Edhe Mogerini e “tmerruar” nga refuzimi i datës
Përfaqësuesja e lartë për politikë të jashtme të BE-së, Federica Mogherini vlerësoi se prolongimi i vendimit të Këshillit Evropian për çelje të negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, jo vetëm që është një ...
Shenja | 21-Oct-2019 16:03
Përfaqësuesja e lartë për politikë të jashtme të BE-së, Federica Mogherini vlerësoi se prolongimi i vendimit të Këshillit Evropian për çelje të negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë, jo vetëm që është një ...

Ministri gjerman i Ekonomisë: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut të jenë pjesë e BE-së
Ministri Federal gjerman për Çështjet Ekonomike dhe Energjetika, Peter Altmaier, kërkon që Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria të jenë pjesë e BE-së. Altmaier është i zhgënjyer nga refuzimi i hapjes së negociatave me këto ...
EkonomiaOnline | 21-Oct-2019 13:27
Ministri Federal gjerman për Çështjet Ekonomike dhe Energjetika, Peter Altmaier, kërkon që Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria të jenë pjesë e BE-së. Altmaier është i zhgënjyer nga refuzimi i hapjes së negociatave me këto ...

Ministri gjerman i Ekonomisë: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut duhet të jenë pjesë e BE-së
Ministri Federal gjerman për Çështjet Ekonomike dhe Energjetika, Peter Altmaier, kërkon që Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria të jenë pjesë e BE-së. Altmaier është i zhgënjyer nga refuzimi i hapjes së negociatave me këto ...
Klan Kosova | 21-Oct-2019 13:23
Ministri Federal gjerman për Çështjet Ekonomike dhe Energjetika, Peter Altmaier, kërkon që Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria të jenë pjesë e BE-së. Altmaier është i zhgënjyer nga refuzimi i hapjes së negociatave me këto ...

Mogherini: Shtyrja e negociatave ishte gabim historik
Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Çështjet e Jashtme dhe Zv/Presidentja e Komisionit Evropian, Federica Mogherini e ka cilësuar si një gabim historik, i cili mund të ndryshohet sa më shpejt që të jetë e ...
Telegrafi | 21-Oct-2019 11:47
Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Çështjet e Jashtme dhe Zv/Presidentja e Komisionit Evropian, Federica Mogherini e ka cilësuar si një gabim historik, i cili mund të ndryshohet sa më shpejt që të jetë e ...

Mogherini: BE, gabim historik që nuk hapi negociatat për Shqipërinë
Perfaqesuesja e larte e Bashkimit Europian Federica Mogherini e konsideron nje gabim historic mos hapjen e negociatave per Shqiperine dhe Maqedonine e Veriut. Dy vendime të rëndësishme, një gabim historik, shkruan ...
Medial | 21-Oct-2019 13:10
Perfaqesuesja e larte e Bashkimit Europian Federica Mogherini e konsideron nje gabim historic mos hapjen e negociatave per Shqiperine dhe Maqedonine e Veriut. Dy vendime të rëndësishme, një gabim historik, shkruan ...

Mogherini: Gabim historik! – Progres i jashtëzakonshëm nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut
Një `gabim historik` e ka cilësuar përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Europian, Federica Mogherini, vendimin i Këshillit Europian për të mos hapur negociatat për anëtarësim me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “Po ...
ScanTv | 21-Oct-2019 13:06
Një `gabim historik` e ka cilësuar përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Europian, Federica Mogherini, vendimin i Këshillit Europian për të mos hapur negociatat për anëtarësim me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “Po ...

“U bë një gabim historik..”: Mogherini reagon ndaj vendimit negativ të BE-së për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Federica Mogherini, shefja e Politikës së Jashtme të BE-së ka reaguar pas vendimit negativ të mos hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut duke kritikuar qendrimin e unionit. Në një shkrim në blogun ...
ABCNews | 21-Oct-2019 12:06
Federica Mogherini, shefja e Politikës së Jashtme të BE-së ka reaguar pas vendimit negativ të mos hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut duke kritikuar qendrimin e unionit. Në një shkrim në blogun ...

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria të jenë pjesë e BE-së
Ministri Federal gjerman për Çështjet Ekonomike dhe Energjetika, Peter Altmaier kërkon që Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria të jenë pjesë e BE-së, ndërkohë që është i zhgënjyer nga refuzimi i hapjes së negociatave me ...
Gazeta Express | 21-Oct-2019 13:00
Ministri Federal gjerman për Çështjet Ekonomike dhe Energjetika, Peter Altmaier kërkon që Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria të jenë pjesë e BE-së, ndërkohë që është i zhgënjyer nga refuzimi i hapjes së negociatave me ...

Mogerini: Refuzimi i Shkupit dhe Tiranës është gabim historik
Përfaqësuesja e lartë për Politikë të Jashtme të BE-së në largim, Federika Mogerini, vlerësoi se prolongimi i vendimit të Këshillit të Evropës për hapjen e negociatave për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe ...
Gazeta Express | 21-Oct-2019 13:00
Përfaqësuesja e lartë për Politikë të Jashtme të BE-së në largim, Federika Mogerini, vlerësoi se prolongimi i vendimit të Këshillit të Evropës për hapjen e negociatave për anëtarësim me Maqedoninë e Veriut dhe ...

Altmajer: Në interes të BE-së është që të fillojnë negociatat me Shkupin dhe Tiranën
Berlin, 21 teto 2019 (MEDIAL) – Në interes të Gjermanisë dhe të BE-së është që sa më shpejt të fillojnë negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë për integrimin e tyre në Union, deklaroi ministri gjerman i ...
Medial | 21-Oct-2019 12:50
Berlin, 21 teto 2019 (MEDIAL) – Në interes të Gjermanisë dhe të BE-së është që sa më shpejt të fillojnë negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë për integrimin e tyre në Union, deklaroi ministri gjerman i ...

Mogherini reagon ashpër ndaj BE: Refuzimi i negociatave për Shqipërinë, gabim historik!
BRUKSEL Përfaqësueseje e lartë e BE-së, Frederica Mogherini ka folur për vendimin e Këshillit të Evropës, i cili bllokoi aspiratat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për hapjen e negociatave. Ajo e cilësoi si një ...
BalkanWeb | 21-Oct-2019 10:39
BRUKSEL Përfaqësueseje e lartë e BE-së, Frederica Mogherini ka folur për vendimin e Këshillit të Evropës, i cili bllokoi aspiratat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për hapjen e negociatave. Ajo e cilësoi si një ...

Altmaier: Maqedonia e V. dhe Shqipëria të jenë pjesë e BE-së
Ministri Federal gjerman për Çështjet Ekonomike dhe Energjetika, Peter Altmaier kërkon që Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria të jenë pjesë e BE-së, ndërkohë që është i zhgënjyer nga refuzimi i hapjes së negociatave me ...
Alsat-M | 21-Oct-2019 12:33
Ministri Federal gjerman për Çështjet Ekonomike dhe Energjetika, Peter Altmaier kërkon që Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria të jenë pjesë e BE-së, ndërkohë që është i zhgënjyer nga refuzimi i hapjes së negociatave me ...

Mogherini: Refuzimi i negociatave për Tiranën dhe Shkupin, gabim historik!
Përfaqësuesja e Lartë e BE-së Frederica Mogherini ka komentuar vendimin e Këshillit Europian, për të mos i çelë negociatat Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Europian. Ajo është shprehur se ka qenë një ...
Dritare | 21-Oct-2019 12:26
Përfaqësuesja e Lartë e BE-së Frederica Mogherini ka komentuar vendimin e Këshillit Europian, për të mos i çelë negociatat Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Europian. Ajo është shprehur se ka qenë një ...

Ministri gjerman: I zhgënjyer me vendimin e KE, të nisin sa më shpejt negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Politika evropiane vijon të krijojë Këshillin e Evropës, i cili me kundërshtimin e Francës, Holandës dhe Danimarkës, nuk hapi negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Një zë kritik ndaj këtij vendimi është ...
BalkanWeb | 21-Oct-2019 10:39
Politika evropiane vijon të krijojë Këshillin e Evropës, i cili me kundërshtimin e Francës, Holandës dhe Danimarkës, nuk hapi negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Një zë kritik ndaj këtij vendimi është ...

Negociatat, Mogherini: Dy vendime të rëndësishme dhe një gabim historik
Federica Mogherini, shefja e Politikës së Jashtme të BE-së ka reaguar pas vendimit negativ të mos hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut duke kritikuar qendrimin e unionit. Në një shkrim në blogun ...
Gazeta Dita | 21-Oct-2019 12:12
Federica Mogherini, shefja e Politikës së Jashtme të BE-së ka reaguar pas vendimit negativ të mos hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut duke kritikuar qendrimin e unionit. Në një shkrim në blogun ...

Shtyrja e negociatave, Mogherini kritika BE-së: Ishte një gabim historik
Federica Mogherini, shefja në laegim për Politikën e Jashtme të Bashkimit Evropian, ka reaguar pas vendimit të Këshillit për moshapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, duke e ...
Lapsi | 21-Oct-2019 11:14
Federica Mogherini, shefja në laegim për Politikën e Jashtme të Bashkimit Evropian, ka reaguar pas vendimit të Këshillit për moshapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, duke e ...

Mogherini për negociatat: Gabim historik
Kryediplomatja evropiane, Federica Mogherini ka thënë se udhëheqësit e bllokut kanë bërë një “gabim historik” kur ata nuk arritën të bien dakord për të filluar bisedimet e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...
Klan Kosova | 21-Oct-2019 11:40
Kryediplomatja evropiane, Federica Mogherini ka thënë se udhëheqësit e bllokut kanë bërë një “gabim historik” kur ata nuk arritën të bien dakord për të filluar bisedimet e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved