ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/07/2020 06:32

‘Nuk përcaktoi kushte të reja’, Ambasada Amerikane reagon pas vendimit të BE për Shqipërinë

‘Nuk përcaktoi kushte të reja’, Ambasada Amerikane reagon pas vendimit të BE për Shqipërinë
Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar në lidhje me vendimin e djeshëm të Këshillit Europian, i cili votoi kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë në BE, duke shpërndarë deklaratën e DASH. Ambasada ka postuar në ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 09:42
Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar në lidhje me vendimin e djeshëm të Këshillit Europian, i cili votoi kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë në BE, duke shpërndarë deklaratën e DASH. Ambasada ka postuar në ...

Deklarata e Shteteve të Bashkuara për negociatat, reagon Rama
Kryeministri Edi Rama ka postuar deklaratën e DASH rreth zhvillimeve në Këshillin e Evropës sa i përket negociatave për Tiranën dhe Shkupin. Rama shkruan në anglisht “Faleminderit” (Thank You) dhe më pas boton ...
GazetaTema | 19-Oct-2019 09:05
Kryeministri Edi Rama ka postuar deklaratën e DASH rreth zhvillimeve në Këshillin e Evropës sa i përket negociatave për Tiranën dhe Shkupin. Rama shkruan në anglisht “Faleminderit” (Thank You) dhe më pas boton ...

(VIDEO) DASH i zhgënjyer nga refuzimi i datës për Shkupin dhe Tiranën
Departamenti Amerikan i Shtetit tha se njeh përpjekjet e forta dhe reformat e rëndësishme te Shqiperisë dhe Maqedonisë së Veriut dhe njëkohësisht shpreh zhgënjim të thelle që Këshilli Europian nuk I vlerësoi këto ...
Shenja | 19-Oct-2019 15:56
Departamenti Amerikan i Shtetit tha se njeh përpjekjet e forta dhe reformat e rëndësishme te Shqiperisë dhe Maqedonisë së Veriut dhe njëkohësisht shpreh zhgënjim të thelle që Këshilli Europian nuk I vlerësoi këto ...

DASH: SHBA e zhgënjyer me bllokimin e zgjerimit të BE-së
Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me një reagim të posaçëm të departamentit Amerikan të Shtetit shprehen zhgënjimin e tyre për qëndrimin bllokues të Françës për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...
Medial | 19-Oct-2019 13:16
Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me një reagim të posaçëm të departamentit Amerikan të Shtetit shprehen zhgënjimin e tyre për qëndrimin bllokues të Françës për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...

DASH: SHBA e zhgënjyer me bllokimin e zgjerimit të BE-së
Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me një reagim të posaçëm të departamentit Amerikan të Shtetit shprehen zhgënjimin e tyre për qëndrimin bllokues të Françës për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...
RTSH | 19-Oct-2019 13:09
Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me një reagim të posaçëm të departamentit Amerikan të Shtetit shprehen zhgënjimin e tyre për qëndrimin bllokues të Françës për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...

DASH: Të zhgënjyer nga vendimi i Këshillit Evropian për Shkupin dhe Tiranën
Departamenti amerikan i Shtetit, përmes një reagimi ka shprehur zhgënjimin për vendimin e Këshillit Evropian të moshapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, përkundër përpjekjeve për reforma. Në një ...
Radio Evropa e Lire | 19-Oct-2019 12:25
Departamenti amerikan i Shtetit, përmes një reagimi ka shprehur zhgënjimin për vendimin e Këshillit Evropian të moshapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, përkundër përpjekjeve për reforma. Në një ...

DASH të dëshpëruar nga mosfillimi i negociatave
Departamenti amerikan i Shtetit ka shprehur dëshpërim që Këshilli Evropian nuk i pranoi “përpjekjet shumë të fuqishme reformuese” të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë dhe nuk u dakordua për fillimin e negociatave ...
Gazeta Express | 19-Oct-2019 12:22
Departamenti amerikan i Shtetit ka shprehur dëshpërim që Këshilli Evropian nuk i pranoi “përpjekjet shumë të fuqishme reformuese” të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë dhe nuk u dakordua për fillimin e negociatave ...

Rudina Hajdari shpërndan dokumentin e DASH dhe 'sulmon' Bashkimin Europian pas refuzimit të negociatave
Postuar: 19/10/2019 - 12:13 Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar sërish për vendimin e Komisionit Europian, që i tha jo hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Hajdari ka shpërndarë deklaratën e ...
Sot.Al | 19-Oct-2019 12:15
Postuar: 19/10/2019 - 12:13 Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar sërish për vendimin e Komisionit Europian, që i tha jo hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Hajdari ka shpërndarë deklaratën e ...

SHBA-ja e dëshpëruar nga mosfillimi i negociatave të BE-së me Maqedoninë e Veriut dhe Shqiçpërinë
Departamenti amerikan i Shtetit ka shprehur dëshpërim që Këshilli Evropian nuk i pranoi “përpjekjet shumë të fuqishme reformuese” të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë dhe nuk u dakordua për fillimin e negociatave ...
IliriaNews | 19-Oct-2019 12:11
Departamenti amerikan i Shtetit ka shprehur dëshpërim që Këshilli Evropian nuk i pranoi “përpjekjet shumë të fuqishme reformuese” të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë dhe nuk u dakordua për fillimin e negociatave ...

SHBA-ja e dëshpëruar nga mosfillimi i negociatave të BE-së me Maqedoninë e Veriut dhe Shqiçpërinë
Departamenti amerikan i Shtetit ka shprehur dëshpërim që Këshilli Evropian nuk i pranoi “përpjekjet shumë të fuqishme reformuese” të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë dhe nuk u dakordua për fillimin e negociatave ...
Koha.mk | 19-Oct-2019 11:52
Departamenti amerikan i Shtetit ka shprehur dëshpërim që Këshilli Evropian nuk i pranoi “përpjekjet shumë të fuqishme reformuese” të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë dhe nuk u dakordua për fillimin e negociatave ...

Zhgënjimi amerikan për mos hapjen e negociatave/ Rama: Faleminderit SHBA
Pak minuta pas departamenti amerikan I shtetit reagoi në lidhje me vendimin e Këshillit Evropian për të mos marrë një vendim mbi hapjen e negociatave për Shqiperinë dhe Maqedoninë e Veriut, duke shprehjur zhgënjim të ...
VizionPlus | 19-Oct-2019 08:27
Pak minuta pas departamenti amerikan I shtetit reagoi në lidhje me vendimin e Këshillit Evropian për të mos marrë një vendim mbi hapjen e negociatave për Shqiperinë dhe Maqedoninë e Veriut, duke shprehjur zhgënjim të ...

SHBA-ja e dëshpëruar nga mosfillimi i negociatave të BE-së me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë
Departamenti amerikan i Shtetit ka shprehur dëshpërim që Këshilli Evropian nuk i pranoi “përpjekjet shumë të fuqishme reformuese” të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë dhe nuk u dakordua për fillimin e negociatave ...
TetovaSot | 19-Oct-2019 11:52
Departamenti amerikan i Shtetit ka shprehur dëshpërim që Këshilli Evropian nuk i pranoi “përpjekjet shumë të fuqishme reformuese” të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë dhe nuk u dakordua për fillimin e negociatave ...

“Të zhgënjyer për vendimin e BE për negociatat”, Rama reagon pas deklaratës së DASH: Faleminderit!
Pas deklaratës së Departamentit Amerikan të Shtetit, ku shprehej i zhgënjyer për vendimin e Këshillit Europian, i cili votoi kundër çeljes së negociatave me BE për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, vjen një reagim nga ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 07:30
Pas deklaratës së Departamentit Amerikan të Shtetit, ku shprehej i zhgënjyer për vendimin e Këshillit Europian, i cili votoi kundër çeljes së negociatave me BE për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, vjen një reagim nga ...

Tiranë: Zhgënjim nga BE, vendosmëri për rrugën drejt Europës
Tirana zyrtare ka reaguar e zhgënjyer, pas Jo-së së BE për negociatat. Kurse DASH shprehet se ka mbështetje dhe shpresa për një vendim pozitiv në verën e vitit 2020, shkruan Dojçe Vele. Zhgënjim nga BE, vendosmëri për ...
Portalb | 19-Oct-2019 10:32
Tirana zyrtare ka reaguar e zhgënjyer, pas Jo-së së BE për negociatat. Kurse DASH shprehet se ka mbështetje dhe shpresa për një vendim pozitiv në verën e vitit 2020, shkruan Dojçe Vele. Zhgënjim nga BE, vendosmëri për ...

Dështimi i hapjes së negociatave, reagon Ambasada amerikane
Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar për dështimin e hapjes së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Në një postim në Facebook, Ambasada ka shpërndarë deklaratën e bërë mbrëmë nga Departamenti Amerikan ...
EkonomiaOnline | 19-Oct-2019 10:22
Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar për dështimin e hapjes së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Në një postim në Facebook, Ambasada ka shpërndarë deklaratën e bërë mbrëmë nga Departamenti Amerikan ...

Saga e negociatave, amerikanët të zemëruar paralajmërojnë: të hapen deri në maj
Ka patur dhe një trishtim amerikan nga mos’hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore. Ne jemi të zhgënjyer që Këshilli Evropian nuk njohu përpjekjet për reformat e forta të secilit vend me anë të një ...
Tesheshi | 19-Oct-2019 10:18
Ka patur dhe një trishtim amerikan nga mos’hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore. Ne jemi të zhgënjyer që Këshilli Evropian nuk njohu përpjekjet për reformat e forta të secilit vend me anë të një ...

SHBA: Të zhgënjyer që nuk u hapën negociatat për Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut, janë bërë reforma të mëdha
Morgan Ortagus, Zëdhënës i Departamentit të Shtetit reagoi lidhur me Konkluzionet e Këshillit Europian për Zgjerimin i cili nuk dha një vendim pozitiv për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. SHBA konfirmoi mbështetjen ...
VizionPlus | 19-Oct-2019 08:19
Morgan Ortagus, Zëdhënës i Departamentit të Shtetit reagoi lidhur me Konkluzionet e Këshillit Europian për Zgjerimin i cili nuk dha një vendim pozitiv për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. SHBA konfirmoi mbështetjen ...

SHBA-ja e dëshpëruar nga mosfillimi i negociatave të BE-së me Maqedoninë e Veriut dhe Shqiçpërinë
Uashington, 19 tetor 2019 (MEDIAL) – Departamenti amerikan i Shtetit ka shprehur dëshpërim që Këshilli Evropian nuk i pranoi “përpjekjet shumë të fuqishme reformuese” të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë dhe nuk u ...
Medial | 19-Oct-2019 10:08
Uashington, 19 tetor 2019 (MEDIAL) – Departamenti amerikan i Shtetit ka shprehur dëshpërim që Këshilli Evropian nuk i pranoi “përpjekjet shumë të fuqishme reformuese” të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë dhe nuk u ...

Dështimi i hapjes së negociatave, reagon Ambasada amerikane
Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar për dështimin e hapjes së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Në një postim në Facebook, Ambasada ka shpërndarë deklaratën e bërë mbrëmë nga Departamenti Amerikan ...
Gazeta Express | 19-Oct-2019 09:57
Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar për dështimin e hapjes së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Në një postim në Facebook, Ambasada ka shpërndarë deklaratën e bërë mbrëmë nga Departamenti Amerikan ...

‘Nuk përcaktoi kushte të reja’, Ambasada Amerikane reagon pas vendimit të BE për Shqipërinë
Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar në lidhje me vendimin e djeshëm të Këshillit Europian, i cili votoi kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë në BE, duke shpërndarë deklaratën e DASH. Ambasada ka postuar në ...
Medial | 19-Oct-2019 09:53
Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar në lidhje me vendimin e djeshëm të Këshillit Europian, i cili votoi kundër hapjes së negociatave për Shqipërinë në BE, duke shpërndarë deklaratën e DASH. Ambasada ka postuar në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved