ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/07/2020 04:03

Thyhet armëpushimi në Siri. Palët akuzojnë njëra-tjetrën, kryhen 14 sulme në 36 orë

Thyhet armëpushimi në Siri. Palët akuzojnë njëra-tjetrën, kryhen 14 sulme në 36 orë
Ministria e Mbrojtjes e Turqisë pretendon se forcat kurdë kanë thyer marrëveshjen në Siri dhe kanë kryer sulme. Presidenti Tayip Erdogan ka rënë dakord të enjten, për një armëpushim pesë-ditor të ofensivës ushtarake në ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 16:55
Ministria e Mbrojtjes e Turqisë pretendon se forcat kurdë kanë thyer marrëveshjen në Siri dhe kanë kryer sulme. Presidenti Tayip Erdogan ka rënë dakord të enjten, për një armëpushim pesë-ditor të ofensivës ushtarake në ...

Protestohet në shenjë solidariteti me popullin kurd, disa persona e quajnë protestë kundër Turqisë
Sot në Prishtinë është mbajtur një protestë në shenjë solidariteti me popullin kurd, duke iu bashkangjitur kështu protestës #RiseUp4Rojava, që është mbajtur në disa qendra të botës.
Top Channel | 19-Oct-2019 16:29
Sot në Prishtinë është mbajtur një protestë në shenjë solidariteti me popullin kurd, duke iu bashkangjitur kështu protestës #RiseUp4Rojava, që është mbajtur në disa qendra të botës.

Pas tensioneve me letra, Erdogan telefonon Donald Trump, ja çfarë është diskutuar
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, transmeton Anadolu Agency (AA). Erdogan në lidhje me bisedën me ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 15:52
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, transmeton Anadolu Agency (AA). Erdogan në lidhje me bisedën me ...

Greqia kërkon ndihmën e NATO-s për çështjen e migrantëve: Turqia ka kërcënuar se do lejojë …
Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, i bëri thirrje NATO-s, që të shtojë numrin e patrullimeve detare në Egje, pasi Turqia ka kërcënuar se do të lejojë një fluks të ri të migrantëve që të shkojnë në Greqi. “Unë i kam ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 15:39
Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, i bëri thirrje NATO-s, që të shtojë numrin e patrullimeve detare në Egje, pasi Turqia ka kërcënuar se do të lejojë një fluks të ri të migrantëve që të shkojnë në Greqi. “Unë i kam ...

Turqia akuzon forcat kurde për shkelje të armëpushimit
Turqia akuzoi sot forcat kurde për shkelje të armëpushimit të shpallur të enjten në veri të Sirisë, që nënkuptonte një tërheqje të këtyre të fundit nga këto zona kufitare në shkëmbim të ndërprerjes së ofensivës turke. ...
GazetaTema | 19-Oct-2019 13:54
Turqia akuzoi sot forcat kurde për shkelje të armëpushimit të shpallur të enjten në veri të Sirisë, që nënkuptonte një tërheqje të këtyre të fundit nga këto zona kufitare në shkëmbim të ndërprerjes së ofensivës turke. ...

Turqia dhe forcat kurde akuzojnë njëra-tjetrën për shkelje të armëpushimit
Turqia dhe forcat kurde po akuzojnë njëra-tjetrën se po shkelin marrëveshjen e përkohshme të armëpushimi në veri të Sirisë. SHBA njoftoi të enjten se kishte ndërmjetësuar një pauzë pesë-ditore në luftimet me qëllim ...
VizionPlus | 19-Oct-2019 16:47
Turqia dhe forcat kurde po akuzojnë njëra-tjetrën se po shkelin marrëveshjen e përkohshme të armëpushimi në veri të Sirisë. SHBA njoftoi të enjten se kishte ndërmjetësuar një pauzë pesë-ditore në luftimet me qëllim ...

Zjarr dhe “betejë” akuzash në kufirin siriano-turk
Goditje me predha e të shtëna armë të vogla zjarri u dëgjuan në verilindje të Sirisë. Zyrtarët turq dhe ata kurdë po debatojnë publikisht lidhur respektimin e armëpushimit të ndërmjetësuar nga SHBA-ja. Dëshmitarët thonë ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 05:01
Goditje me predha e të shtëna armë të vogla zjarri u dëgjuan në verilindje të Sirisë. Zyrtarët turq dhe ata kurdë po debatojnë publikisht lidhur respektimin e armëpushimit të ndërmjetësuar nga SHBA-ja. Dëshmitarët thonë ...

Telefonatë Trump-Erdogan/ Ja çfarë biseduan presidentët e dy vendeve
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdo?an, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, transmeton Anadolu Agency. Erdogan në lidhje me bisedën me Trump ka ...
Telegraf | 19-Oct-2019 16:44
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdo?an, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, transmeton Anadolu Agency. Erdogan në lidhje me bisedën me Trump ka ...

Macron, Merkel dhe Johnson takim me Erdogan për ofensivën turke
Presidenti francez, Emmanuel Macron njofoi sot një iniciativë të përbashkët me kancelaren gjermane, Angela Merkel dhe kryeministrin britanik, Boris Johnson për të takuar në të ardhmen presidentin turk, Recep Tayyip ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 03:39
Presidenti francez, Emmanuel Macron njofoi sot një iniciativë të përbashkët me kancelaren gjermane, Angela Merkel dhe kryeministrin britanik, Boris Johnson për të takuar në të ardhmen presidentin turk, Recep Tayyip ...

Deutsche Welle: Armëpushim apo ndërprerje e përkohshme e ofensivës?
SHBA dhe Turqia kanë arritur të enjten (17.10) marrëveshje për armëpushimin në veri të Sirisë. Deri tani ka pasur vetëm shkelje sporadike të marrëveshjes. Forcat kurde në veri të Sirisë janë të gatshme për respektimin e ...
BalkanWeb | 18-Oct-2019 22:09
SHBA dhe Turqia kanë arritur të enjten (17.10) marrëveshje për armëpushimin në veri të Sirisë. Deri tani ka pasur vetëm shkelje sporadike të marrëveshjes. Forcat kurde në veri të Sirisë janë të gatshme për respektimin e ...

Erdogan kërcënon me rinisje të ofensivës anti-kurde, nëse marrëveshja nuk respektohet
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se Ankaraja do të rinisë operacionin kundër forcave kurde në veri të Sirisë të martën në mbrëmje, nëse ato nuk tërhiqen nga “zona e sigurt”. Turqia, me këmbënguljen e ...
BalkanWeb | 18-Oct-2019 20:06
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se Ankaraja do të rinisë operacionin kundër forcave kurde në veri të Sirisë të martën në mbrëmje, nëse ato nuk tërhiqen nga “zona e sigurt”. Turqia, me këmbënguljen e ...

Erdogan: Të martën rinisim ofensivën kundër kurdëve nëse ata nuk…
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se Ankaraja do të rinisë operacionin kundër forcave kurde në veri të Sirisë të martën në mbrëmje, nëse ato nuk tërhiqen nga zona e sigurtë. Turqia, me këmbënguljen e ...
VizionPlus | 19-Oct-2019 10:19
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se Ankaraja do të rinisë operacionin kundër forcave kurde në veri të Sirisë të martën në mbrëmje, nëse ato nuk tërhiqen nga zona e sigurtë. Turqia, me këmbënguljen e ...

Erdogan: Nuk mund “ta fal” letrën e Trump, do të marrim masa kur të vijë koha
Presidenti i Turqisë, Reccep Taip Erdogan, ka paralajmëruar se do t’i kthejë përgjigje, presidentit të SHBA’së, Donald Trump, lidhur me letrën e datës 9 tetor, në të cilën kreu i Shtëpisë së Bardhë i kishte bërë thirrje ...
GazetaTema | 18-Oct-2019 20:42
Presidenti i Turqisë, Reccep Taip Erdogan, ka paralajmëruar se do t’i kthejë përgjigje, presidentit të SHBA’së, Donald Trump, lidhur me letrën e datës 9 tetor, në të cilën kreu i Shtëpisë së Bardhë i kishte bërë thirrje ...

Protestohet në shenjë solidariteti me popullin kurd, disa persona e quajnë protestë kundër Turqisë
Sot në Prishtinë është mbajtur një protestë në shenjë solidariteti me popullin kurd, duke iu bashkangjitur kështu protestës #RiseUp4Rojava, që është mbajtur në disa qendra të botës. Kjo protestë që është organizuar nga ...
Telegrafi | 19-Oct-2019 16:36
Sot në Prishtinë është mbajtur një protestë në shenjë solidariteti me popullin kurd, duke iu bashkangjitur kështu protestës #RiseUp4Rojava, që është mbajtur në disa qendra të botës. Kjo protestë që është organizuar nga ...

Arsyet e sulmit të Turqisë ndaj kurdëve në Siri
Nga Patrick Kingsley “The New York Times” Pushtimi turk i territorit që kontrollohet nga kurdët në veri të Sirisë, ka ndërlikuar më tej një luftë civile tashmë kaotike. Ajo që nisi 8 vjet më pare, si një seri protestash ...
Lapsi | 19-Oct-2019 16:12
Nga Patrick Kingsley “The New York Times” Pushtimi turk i territorit që kontrollohet nga kurdët në veri të Sirisë, ka ndërlikuar më tej një luftë civile tashmë kaotike. Ajo që nisi 8 vjet më pare, si një seri protestash ...

Erdogan kërcënon me rinisjen e ofensivës ndaj kurdëve
mapo.al Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se Ankaraja do të rinisë operacionin kundër forcave kurde në veri të Sirisë të martën në mbrëmje, nëse ato nuk tërhiqen nga “zona e sigurt”. Turqia, me ...
Mapo | 18-Oct-2019 18:58
mapo.al Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se Ankaraja do të rinisë operacionin kundër forcave kurde në veri të Sirisë të martën në mbrëmje, nëse ato nuk tërhiqen nga “zona e sigurt”. Turqia, me ...

FOTO/ Fëmijët kurdë të djegur dhe shpërfytyruar nga helmi, Turqia akuzohet se ka përdorur armë të palejuara
Turqia ka kryer ofensiva ushtarake në territorin e Sirisë, ndërsa në fokus të sulmeve kanë qenë kurdët, duke mos kursyer as fëmijët. Mediat e huaja kanë publikuar pamje të fëmijëve të djegur me armë kimike, që sipas ...
BalkanWeb | 18-Oct-2019 16:40
Turqia ka kryer ofensiva ushtarake në territorin e Sirisë, ndërsa në fokus të sulmeve kanë qenë kurdët, duke mos kursyer as fëmijët. Mediat e huaja kanë publikuar pamje të fëmijëve të djegur me armë kimike, që sipas ...

Ushtria turke në Siri/ Presidenti çek hedh akuza të rënda ndaj Erdogan: Ka kryer krime lufte
Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, e akuzoi Turqinë për “bashkim me terroristët” në verilindje të Sirisë dhe për “kryerje të krimeve të luftës”. “Presidenti (i Turqisë, Recep Tayyip) Erdogan i quan kurdët terroristë, ...
BalkanWeb | 18-Oct-2019 15:23
Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, e akuzoi Turqinë për “bashkim me terroristët” në verilindje të Sirisë dhe për “kryerje të krimeve të luftës”. “Presidenti (i Turqisë, Recep Tayyip) Erdogan i quan kurdët terroristë, ...

Presidenti çek akuzon Turqinë për krime lufte
Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, e akuzoi Turqinë për “bashkim me terroristët” në verilindje të Sirisë dhe për “kryerje të krimeve të luftës”. “Presidenti (i Turqisë, Recep Tayyip) Erdogan i quan kurdët terroristë, ...
GazetaTema | 18-Oct-2019 16:15
Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, e akuzoi Turqinë për “bashkim me terroristët” në verilindje të Sirisë dhe për “kryerje të krimeve të luftës”. “Presidenti (i Turqisë, Recep Tayyip) Erdogan i quan kurdët terroristë, ...

Gjithçka që ndodhi në protestën për mbrojtjen e kurdëve
Sot në Prishtinë është mbajtur një protestë në shenjë solidariteti me popullin kurd, duke iu bashkangjitur kështu protestës #RiseUp4Rojava, që është mbajtur në disa qendra të botës. Kjo protestë që është organizuar nga ...
Gazeta Observer | 19-Oct-2019 16:50
Sot në Prishtinë është mbajtur një protestë në shenjë solidariteti me popullin kurd, duke iu bashkangjitur kështu protestës #RiseUp4Rojava, që është mbajtur në disa qendra të botës. Kjo protestë që është organizuar nga ...

123...>>

Lajmet Kryesore

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved