ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/07/2020 07:50

Në Shqipëri s’ka zgjedhje/ Ministri Cakaj: Dështimi jo për fajin tonë

Në Shqipëri s’ka zgjedhje/ Ministri Cakaj: Dështimi jo për fajin tonë
Qeveria shqiptare nuk sheh asnjë lidhje me fqinjin maqedonas, i cili pas dështimit me negociatat propozoi zgjedhjet të parakohshme.
Top Channel | 19-Oct-2019 15:16
Qeveria shqiptare nuk sheh asnjë lidhje me fqinjin maqedonas, i cili pas dështimit me negociatat propozoi zgjedhjet të parakohshme.

Cakaj: Jo zgjedhje të parakohshme, nuk dështuam me negociatat
Shefi i diplomacie shqiptare Gent Cakaj doli ne konference për shtyp ne te njëjtin moment qe kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev lajmëroi nga Shkupi mbajtjen e zgjedhjeve te parakohshme. Por para medias ministri i ...
VizionPlus | 19-Oct-2019 15:05
Shefi i diplomacie shqiptare Gent Cakaj doli ne konference për shtyp ne te njëjtin moment qe kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev lajmëroi nga Shkupi mbajtjen e zgjedhjeve te parakohshme. Por para medias ministri i ...

Cakaj “përgënjeshtron” Zaevin: Zgjedhjet e parakohshme në Maqedoni, jo prej dështimit të negociatave
Në konferencën për mediat që zhvilloi në Ministrinë e Jashtme, Gent Cakaj u pyet për ngjarjen e fundit se Maqedonia e Veriut do të shkojë në zgjedhje të parakohshme për shkak të dështimit të hapjes së negociatave me ...
Telegrafi | 19-Oct-2019 15:27
Në konferencën për mediat që zhvilloi në Ministrinë e Jashtme, Gent Cakaj u pyet për ngjarjen e fundit se Maqedonia e Veriut do të shkojë në zgjedhje të parakohshme për shkak të dështimit të hapjes së negociatave me ...

Zaevi çon vendin në zgjedhje të parakohshme/ Po qeveria shqiptare a mban përgjegjësi? Cakaj: Ata u zotuan për dorëheqje, ne premtuam përmbushje detyrash
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë Gent Cakaj gjatë një dalje publike për mediat, u pyet se a mban përgjegjësi qeveria shqiptare për mos-hapje negociatash, pasi në Maqedoninë e Veriut kryeministri Zoran Zaev ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 12:49
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë Gent Cakaj gjatë një dalje publike për mediat, u pyet se a mban përgjegjësi qeveria shqiptare për mos-hapje negociatash, pasi në Maqedoninë e Veriut kryeministri Zoran Zaev ...

Cakaj “përgënjeshtron” Zaevin: Zgjedhjet e parakohshme në Maqedoni, jo prej dështimit të negociatave
Në konferencën për mediat që zhvilloi në Ministrinë e Jashtme, Gent Cakaj u pyet për ngjarjen e fundit se Maqedonia e Veriut do të shkojë në zgjedhje të parakohshme për shkak të dështimit të hapjes së negociatave me ...
Top Channel | 19-Oct-2019 12:45
Në konferencën për mediat që zhvilloi në Ministrinë e Jashtme, Gent Cakaj u pyet për ngjarjen e fundit se Maqedonia e Veriut do të shkojë në zgjedhje të parakohshme për shkak të dështimit të hapjes së negociatave me ...

Shqipëri, qeveria nuk ndjehet përgjegjëse për datën
Ministri i jashtëm i Shqipërisë Gent Cakaj thotë se Qeveria Rama nuk ndjen përgjegjësi për të dhënë dorëheqje për shkak të mos marrjes së datës për nisjen e bisedimeve me BE-në. Duke komentuar propozimin për zgjedhje në ...
Portalb | 19-Oct-2019 16:17
Ministri i jashtëm i Shqipërisë Gent Cakaj thotë se Qeveria Rama nuk ndjen përgjegjësi për të dhënë dorëheqje për shkak të mos marrjes së datës për nisjen e bisedimeve me BE-në. Duke komentuar propozimin për zgjedhje në ...

Cakaj “përgënjeshtron” Zaevin: Zgjedhjet e parakohshme në Maqedoni, jo prej dështimit të negociatave
Në konferencën për mediat që zhvilloi në Ministrinë e Jashtme, Gent Cakaj u pyet për ngjarjen e fundit se Maqedonia e Veriut do të shkojë në zgjedhje të parakohshme për shkak të dështimit të hapjes së negociatave me ...
Arbresh | 19-Oct-2019 16:09
Në konferencën për mediat që zhvilloi në Ministrinë e Jashtme, Gent Cakaj u pyet për ngjarjen e fundit se Maqedonia e Veriut do të shkojë në zgjedhje të parakohshme për shkak të dështimit të hapjes së negociatave me ...

Cakaj: Pse të dorëhiqemi? As unë as Rama nuk premtuam negociatat
Qeveria shqiptare nuk sheh asnjë të përbashkët mes përgjegjësisë së saj për dështimin me negociatat dhe vendimit të Zaev për ta çuar Maqedoninë në zgjedhje të parakohshme. Gent Cakaj tha sot se Edi Rama nuk ka dhënë ...
ABCNews | 19-Oct-2019 14:20
Qeveria shqiptare nuk sheh asnjë të përbashkët mes përgjegjësisë së saj për dështimin me negociatat dhe vendimit të Zaev për ta çuar Maqedoninë në zgjedhje të parakohshme. Gent Cakaj tha sot se Edi Rama nuk ka dhënë ...

Cakaj: Zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë e Veriut, jo prej dështimit të negociatave
Në konferencën për mediat që zhvilloi në Ministrinë e Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj u pyet për ngjarjen e fundit në Maqedoninë e Veriut, ku sot kryeministri Zaev tha se vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme ...
Ina-Online | 19-Oct-2019 16:02
Në konferencën për mediat që zhvilloi në Ministrinë e Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj u pyet për ngjarjen e fundit në Maqedoninë e Veriut, ku sot kryeministri Zaev tha se vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme ...

Cakaj: Zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë e Veriut nuk janë për shkak mossuksesit me negociatat
Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj vlerësoi se “zgjedhjet e parakohshme në Maqedoni nuk janë për shkak të dështimit të hapjes së negociatave me BE”. Ai potencoi se në “vendin fqinj” është diskutuar për ...
Koha.mk | 19-Oct-2019 15:58
Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj vlerësoi se “zgjedhjet e parakohshme në Maqedoni nuk janë për shkak të dështimit të hapjes së negociatave me BE”. Ai potencoi se në “vendin fqinj” është diskutuar për ...

Negociatat/ Cakaj: Nuk dështuam, gjithçka lidhet me divergjencat në zemër të BE-së
Ministri në detyre për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj doli në një konference për shtyp për të shprehur edhe ai qëndrimin në lidhje me mos marrjen e nje vendimi nga Këshilli Evropian për hapjen e negociatave për ...
VizionPlus | 19-Oct-2019 12:53
Ministri në detyre për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj doli në një konference për shtyp për të shprehur edhe ai qëndrimin në lidhje me mos marrjen e nje vendimi nga Këshilli Evropian për hapjen e negociatave për ...

Cakaj: Jo zgjedhje të parakohshme, nuk dështuam me negociatat
Shefi i diplomacie shqiptare Gent Cakaj doli ne konference për shtyp ne te njëjtin moment qe kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev lajmëroi nga Shkupi mbajtjen e zgjedhjeve te parakohshme. Por para medias ministri i ...
Aktuale.MK | 19-Oct-2019 15:47
Shefi i diplomacie shqiptare Gent Cakaj doli ne konference për shtyp ne te njëjtin moment qe kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev lajmëroi nga Shkupi mbajtjen e zgjedhjeve te parakohshme. Por para medias ministri i ...

Shqipëri, qeveria nuk ndjehet përgjegjëse për datën
Ministri i jashtëm i Shqipërisë Gent Cakaj thotë se Qeveria Rama nuk ndjen përgjegjësi për të dhënë dorëheqje për shkak të mos marrjes së datës për nisjen e bisedimeve me BE-në. Duke komentuar propozimin për zgjedhje në ...
Alsat-M | 19-Oct-2019 15:38
Ministri i jashtëm i Shqipërisë Gent Cakaj thotë se Qeveria Rama nuk ndjen përgjegjësi për të dhënë dorëheqje për shkak të mos marrjes së datës për nisjen e bisedimeve me BE-në. Duke komentuar propozimin për zgjedhje në ...

“Një varg diverngjencash në zemër të BE” Cakaj flet pas vendimit të BE: Nuk dështoi as Shqipëria as Maqedonia e Veriut
Ministri i Jashtëm Gent Cakaj iu drejtua sot sërish mediave lidhur me vendimin e një ditë më parë të BE për të mos çelur negociatat me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut. Cakaj tha se mungesa e konsensusit nuk vjen prej ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 12:30
Ministri i Jashtëm Gent Cakaj iu drejtua sot sërish mediave lidhur me vendimin e një ditë më parë të BE për të mos çelur negociatat me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut. Cakaj tha se mungesa e konsensusit nuk vjen prej ...

Vasili i përgjigjet ‘flakë për flakët’ Cakajt: E ka informuar njeri ketë trushkulur që Rama jo vetëm i ka premtuar, por ka festuar dhe dekoruar ambasadoret për hapjen e negociatave
Postuar: 19/10/2019 - 15:16 Pas deklaratës së ministrit në detyrë të Punëve të Jashtme, Gent Cakaj, se në ndryshim nga Zaev, kryemistri Rama nuk ka premtuar hapje negociatash, ka reaguar menjëherë nënkryetari i LSI, ...
Sot.Al | 19-Oct-2019 15:19
Postuar: 19/10/2019 - 15:16 Pas deklaratës së ministrit në detyrë të Punëve të Jashtme, Gent Cakaj, se në ndryshim nga Zaev, kryemistri Rama nuk ka premtuar hapje negociatash, ka reaguar menjëherë nënkryetari i LSI, ...

Cakaj: Jo zgjedhje të parakohshme, nuk dështuam me negociatat
Shefi i diplomacie shqiptare Gent Cakaj doli ne konference për shtyp ne te njëjtin moment qe kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev lajmëroi nga Shkupi mbajtjen e zgjedhjeve te parakohshme. Por para medias ministri i ...
Medial | 19-Oct-2019 15:09
Shefi i diplomacie shqiptare Gent Cakaj doli ne konference për shtyp ne te njëjtin moment qe kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev lajmëroi nga Shkupi mbajtjen e zgjedhjeve te parakohshme. Por para medias ministri i ...

Zaevi çon vendin në zgjedhje të parakohshme/ Po qeveria shqiptare a mban përgjegjësi?
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë Gent Cakaj gjatë një dalje publike për mediat, u pyet se a mban përgjegjësi qeveria shqiptare për mos-hapje negociatash, pasi në Maqedoninë e Veriut kryeministri Zoran Zaev ...
Zeri | 19-Oct-2019 15:09
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë Gent Cakaj gjatë një dalje publike për mediat, u pyet se a mban përgjegjësi qeveria shqiptare për mos-hapje negociatash, pasi në Maqedoninë e Veriut kryeministri Zoran Zaev ...

Dorëheqje si Zaev? Cakaj: Ne nuk premtuam hapje negociatash!
Ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj, në një deklaratë për mediat ditën e sotme ka komentuar vendimin e Francës për t’i thënë “jo” Shqipërisë, për negociatat. I pyetur për dorëheqjen e kryeminsitrit të Maqedonisë së ...
Dritare | 19-Oct-2019 15:01
Ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj, në një deklaratë për mediat ditën e sotme ka komentuar vendimin e Francës për t’i thënë “jo” Shqipërisë, për negociatat. I pyetur për dorëheqjen e kryeminsitrit të Maqedonisë së ...

Zgjedhjet e parakohshme në Maqedoni, Cakaj: Zaev premtoi hapjen e negociatave, ne vetëm u angazhuam për t’u përpjekur
Qeveria Shqiptare nuk sheh ngjashmëri me Maqedoninë për përgjegjësinë politike që duhet të mbajnë kryeministrat kur nuk morën një “po” nga BE për nisjen e negociatave. I pyetur nga gazetarja e ABC News, Esiona Konomi se ...
ABCNews | 19-Oct-2019 13:23
Qeveria Shqiptare nuk sheh ngjashmëri me Maqedoninë për përgjegjësinë politike që duhet të mbajnë kryeministrat kur nuk morën një “po” nga BE për nisjen e negociatave. I pyetur nga gazetarja e ABC News, Esiona Konomi se ...

Cakaj: Zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë e Veriut, jo prej dështimit të negociatave
Por këtë qëndrim të Zaevit është përpjekur ta përgënjeshtrojë ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Cakaj, i cili theksoi se diskutimet për zgjedhje të parakohshme në Maqedoninë e Veriut janë të hershme dhe nuk ...
Lajminet | 19-Oct-2019 14:44
Por këtë qëndrim të Zaevit është përpjekur ta përgënjeshtrojë ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Cakaj, i cili theksoi se diskutimet për zgjedhje të parakohshme në Maqedoninë e Veriut janë të hershme dhe nuk ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved