ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 12/08/2020 03:15

Votimi në parlamentin britanik për Brexit dhe marrëveshja e arritur nga Boris Johnson

Votimi në parlamentin britanik për Brexit dhe marrëveshja e arritur nga Boris Johnson
Ligjvënësit britanikë kanë votuar për të shtyrë një vendim nëse do të mbështesin një marrëveshje të Brexit me Bashkimin Evropian, duke dëmtuar planet e qeverisë për t’u larguar nga blloku në fund të këtij muaji. Në një ...
GazetaTema | 19-Oct-2019 16:54
Ligjvënësit britanikë kanë votuar për të shtyrë një vendim nëse do të mbështesin një marrëveshje të Brexit me Bashkimin Evropian, duke dëmtuar planet e qeverisë për t’u larguar nga blloku në fund të këtij muaji. Në një ...

Brexit “rrëzon” një tjetër kryeministër britanik, deputetët votojnë kundër Boris Johnson
Pas ish-kryeministres Theresa May, Parlamenti i Britanisë së Madhe ka rrëzuar edhe kryeministrin aktual, Boris Johnson, sa i takon marrëveshjes së Brexit për daljen nga Bashkimi Evropian. Në një seancë historike këtë të ...
BalkanWeb | 19-Oct-2019 16:17
Pas ish-kryeministres Theresa May, Parlamenti i Britanisë së Madhe ka rrëzuar edhe kryeministrin aktual, Boris Johnson, sa i takon marrëveshjes së Brexit për daljen nga Bashkimi Evropian. Në një seancë historike këtë të ...

Britania e Madhe/ Parlamenti voton për shtyrjen e Brexit
mapo.alm Parlamenti britanik ka hedhur poshtë marrëveshjen e kryeministrit Boris Johnson me BE, për Brexit. Parlamenti britanik me 322 vota pro dhe 306 kundër e detyron tashmë Johnson të kërkojë një tjetër shtyrje të ...
Mapo | 19-Oct-2019 16:20
mapo.alm Parlamenti britanik ka hedhur poshtë marrëveshjen e kryeministrit Boris Johnson me BE, për Brexit. Parlamenti britanik me 322 vota pro dhe 306 kundër e detyron tashmë Johnson të kërkojë një tjetër shtyrje të ...

Marrshim për një referendum të dytë me BREXIT në Britaninë e madhe
Populli anti Brexit është rikthyer në sheshet e Londrës, ku me mijëra persona kanë marshuar në zemër të kryeqytetit britanik ku është manifestimi i tretë masiv muajt e fundit, me anë të së cilit kërkohet mbajtja e një ...
ABCNews | 19-Oct-2019 16:47
Populli anti Brexit është rikthyer në sheshet e Londrës, ku me mijëra persona kanë marshuar në zemër të kryeqytetit britanik ku është manifestimi i tretë masiv muajt e fundit, me anë të së cilit kërkohet mbajtja e një ...

Parlamenti “rrëzon” Johnson, votohet për shtyrjen e Brexit
Parlamenti anglez ka votuar sot në favor të shtyrjes së afatit së daljes së vendit nga Bashkimi Evropian. Pas ish-kryeministres Theresa May, Parlamenti i Britanisë së Madhe i ka dhënë një “shuplakë” edhe kryeministrit ...
Lapsi | 19-Oct-2019 16:29
Parlamenti anglez ka votuar sot në favor të shtyrjes së afatit së daljes së vendit nga Bashkimi Evropian. Pas ish-kryeministres Theresa May, Parlamenti i Britanisë së Madhe i ka dhënë një “shuplakë” edhe kryeministrit ...

Sot mundësia e fundit për Johnson, BREXIT votohet në parlamentin britanik
Marrëveshja e re BREXIT e dakordësuar në Bruksel dy ditë më parë, do të shkon në parlamentin britanik për t’u konfirmuar nga ligjvënësit e më pas do të duhet që edhe Parlamenti Europian ta miratojë atë. Terreni politik ...
VizionPlus | 19-Oct-2019 13:58
Marrëveshja e re BREXIT e dakordësuar në Bruksel dy ditë më parë, do të shkon në parlamentin britanik për t’u konfirmuar nga ligjvënësit e më pas do të duhet që edhe Parlamenti Europian ta miratojë atë. Terreni politik ...

Parlamenti britanik ka rrëzuar marrëveshjen e kryeministrit Boris Johnson me BE
Parlamenti britanik me 322 vota pro dhe 306 kundër, ka rrëzuar të shtunën marrëveshjen e kryeministrit Boris Johnson me BE, duke i kërkuar atij që t’i kërkojë Unionit një tjetër shtyrje të Brexit deri më 31 janar të ...
RTSH | 19-Oct-2019 16:58
Parlamenti britanik me 322 vota pro dhe 306 kundër, ka rrëzuar të shtunën marrëveshjen e kryeministrit Boris Johnson me BE, duke i kërkuar atij që t’i kërkojë Unionit një tjetër shtyrje të Brexit deri më 31 janar të ...

Parlamenti britanik shtyn votimin: Jo BREXIT
Ashtu si ishte parashikuar votimi për marrëveshjen e arritur mes Londrës dhe Brukselit për Brexit është shtyrë. Në një seancë të jashtëzakonshme parlamentare, deputetët britanikë miratuan dy amendamentet që i ishin bërë ...
ABCNews | 19-Oct-2019 16:16
Ashtu si ishte parashikuar votimi për marrëveshjen e arritur mes Londrës dhe Brukselit për Brexit është shtyrë. Në një seancë të jashtëzakonshme parlamentare, deputetët britanikë miratuan dy amendamentet që i ishin bërë ...

Marrshim për një referendum të dytë me BREXIT në Britaninë e madhe
Lexime: 4 Populli anti Brexit është rikthyer në sheshet e Londrës, ku me mijëra persona kanë marshuar në zemër të kryeqytetit britanik ku është manifestimi i tretë masiv muajt e fundit, me anë të së cilit kërkohet ...
Medial | 19-Oct-2019 16:57
Lexime: 4 Populli anti Brexit është rikthyer në sheshet e Londrës, ku me mijëra persona kanë marshuar në zemër të kryeqytetit britanik ku është manifestimi i tretë masiv muajt e fundit, me anë të së cilit kërkohet ...

Parlamenti britanik shtyn vendimin për Brexit
Amendamenti i paraqitur nga deputeti Oliver Letwin, u miratua me 322 vota pro dhe 306 kundër. Për përkrahësit e Letwin, kjo do të thotë dhënia më shumë kohë deputetëve për të debatuar në detaje për një marrëveshje të ...
Lajminet | 19-Oct-2019 16:55
Amendamenti i paraqitur nga deputeti Oliver Letwin, u miratua me 322 vota pro dhe 306 kundër. Për përkrahësit e Letwin, kjo do të thotë dhënia më shumë kohë deputetëve për të debatuar në detaje për një marrëveshje të ...

Britani e Madhe, parlamenti ka votuar për shtyrjen e Brexit
Parlamenti në Angli ka votuar për shtyrjen e Brexit. Johnson do ta paraqesë marrëveshjen sërish javën e ardhshme, njofton Top Channel. Me 322 vota pro dhe 306 kundër, deputetët vendosën që të miratojnë një amendament, i ...
Portalb | 19-Oct-2019 16:55
Parlamenti në Angli ka votuar për shtyrjen e Brexit. Johnson do ta paraqesë marrëveshjen sërish javën e ardhshme, njofton Top Channel. Me 322 vota pro dhe 306 kundër, deputetët vendosën që të miratojnë një amendament, i ...

Ligjvënësit britanikë mbështesin shtyrjen e Brexit-it
Ligjvënësit britanikë kanë votuar një amandament të shtunën që mund të shtyjë procesin e daljes nga Bashkimi Evropian, derisa të gjitha ligjet të kalojnë në Parlament. Ligjvënësit britanikë të Partisë ...
Radio Evropa e Lire | 19-Oct-2019 16:44
Ligjvënësit britanikë kanë votuar një amandament të shtunën që mund të shtyjë procesin e daljes nga Bashkimi Evropian, derisa të gjitha ligjet të kalojnë në Parlament. Ligjvënësit britanikë të Partisë ...

Ligjvënësit britanikë mbështesin shtyrjen e Brexit-it
Ligjvënësit britanikë kanë votuar një amandament të shtunën që mund të shtyjë procesin e daljes nga Bashkimi Evropian, derisa të gjitha ligjet të kalojnë në Parlament. Ligjvënësit britanikë të Partisë së Bashkimit ...
Gazeta Express | 19-Oct-2019 16:44
Ligjvënësit britanikë kanë votuar një amandament të shtunën që mund të shtyjë procesin e daljes nga Bashkimi Evropian, derisa të gjitha ligjet të kalojnë në Parlament. Ligjvënësit britanikë të Partisë së Bashkimit ...

Parlamenti britanik shtyn vendimin për Brexit
Deputetët britanikë vendosën sot të shtyjnë vendimin për marrëveshjen për Brexit, të arritur mes Londrës dhe Brukselit, çka do ta detyrojë kryeministrin britanik, Boris Johnson, t’i kërkojë BE-së një shtyrje të re të ...
Kosova Press | 19-Oct-2019 16:40
Deputetët britanikë vendosën sot të shtyjnë vendimin për marrëveshjen për Brexit, të arritur mes Londrës dhe Brukselit, çka do ta detyrojë kryeministrin britanik, Boris Johnson, t’i kërkojë BE-së një shtyrje të re të ...

Dita vendimtare për Mbretërinë e Bashkuar
Mediat britanike raportojnë se dhe nëse nuk do të ketë shtyrje të votimit për marrëveshjen e arritur për Brexit, në parlamentin britanik, sërish ajo nuk do të miratohej. Marrëveshjes i duhen të paktën 320 vota për t’u ...
ABCNews | 19-Oct-2019 14:46
Mediat britanike raportojnë se dhe nëse nuk do të ketë shtyrje të votimit për marrëveshjen e arritur për Brexit, në parlamentin britanik, sërish ajo nuk do të miratohej. Marrëveshjes i duhen të paktën 320 vota për t’u ...

Parlamenti shtyn vendimin për Brexit
Deputetët britanikë vendosën sot të shtyjnë vendimin për marrëveshjen për Brexit të arritur mes Londrës dhe Brukselit, çka do ta detyrojë kryeministrin britanik, Boris Johnson t’i kërkojë BE një shtyrje të re të ...
Alsat-M | 19-Oct-2019 16:36
Deputetët britanikë vendosën sot të shtyjnë vendimin për marrëveshjen për Brexit të arritur mes Londrës dhe Brukselit, çka do ta detyrojë kryeministrin britanik, Boris Johnson t’i kërkojë BE një shtyrje të re të ...

Parlamenti britanik pritet të votojë marrëveshjen e Brexit-it
Parlamenti britanik do të mblidhet të shtunën për të votuar për marrëveshjen e kryeministrit britanik Boris Johnson për daljen nga Bashkimi Evropian. Kryeministri Johnson ka tentuar të bindë deputetët për të mbështetur ...
GazetaTema | 19-Oct-2019 10:35
Parlamenti britanik do të mblidhet të shtunën për të votuar për marrëveshjen e kryeministrit britanik Boris Johnson për daljen nga Bashkimi Evropian. Kryeministri Johnson ka tentuar të bindë deputetët për të mbështetur ...

Parlamenti britanik shtyn votimin: Jo BREXIT
Lexime: 8 Ashtu si ishte parashikuar votimi për marrëveshjen e arritur mes Londrës dhe Brukselit për Brexit është shtyrë. Në një seancë të jashtëzakonshme parlamentare, deputetët britanikë miratuan dy amendamentet që i ...
Medial | 19-Oct-2019 16:26
Lexime: 8 Ashtu si ishte parashikuar votimi për marrëveshjen e arritur mes Londrës dhe Brukselit për Brexit është shtyrë. Në një seancë të jashtëzakonshme parlamentare, deputetët britanikë miratuan dy amendamentet që i ...

Deputetët britanikë votojnë për shtyrjen e Brexit
Deputetët votojnë për shtyrjen e Brexit. Sipas BBC parlamenti ka vendosur të shtyjë sërish marrëveshjen e daljes nga BE. Ndërsa raportohet se Kryeministri Boris Johnson nuk do i kërkojë zgjatje të Brexit, transmeton ...
Arbresh | 19-Oct-2019 16:12
Deputetët votojnë për shtyrjen e Brexit. Sipas BBC parlamenti ka vendosur të shtyjë sërish marrëveshjen e daljes nga BE. Ndërsa raportohet se Kryeministri Boris Johnson nuk do i kërkojë zgjatje të Brexit, transmeton ...

Xhonson:Është arritur marrëveshja më e mirë e mundur për Bregzitin
Kryeministri britanik Boris Xhonson sot në Parlament deklaroi se është i bindur se e ka arritur marrëveshjen më të mirë të mundur me Brukselin për dalje të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian dhe i paralajmëroi ...
Koha.mk | 19-Oct-2019 16:09
Kryeministri britanik Boris Xhonson sot në Parlament deklaroi se është i bindur se e ka arritur marrëveshjen më të mirë të mundur me Brukselin për dalje të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian dhe i paralajmëroi ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved