ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 11/08/2020 02:22

Haziri flet për postin e kryetarit të Kuvendit

Haziri flet për postin e kryetarit të Kuvendit
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, nuk ka dhënë një përgjigje të qartë nëse Vjosa Osmani do të jetë kryetare e Kuvendit të Kosovës në legjislaturën e ardhshme. Ai e ka konsideruar si ...
Telegrafi | 18-Oct-2019 23:10
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, nuk ka dhënë një përgjigje të qartë nëse Vjosa Osmani do të jetë kryetare e Kuvendit të Kosovës në legjislaturën e ardhshme. Ai e ka konsideruar si ...

Vetëvendosje dhe LDK fillojnë diskutimet për koalicion të mundshëm qeverisës
Përfaqësues të lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës u takuan të premten në përpjekje për të afruar qëndrimet e tyre për një koalicion të mundshëm qeverisës. Të dy partitë angazhuan zyrtarët e tyre ...
Lapsi | 18-Oct-2019 20:19
Përfaqësues të lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës u takuan të premten në përpjekje për të afruar qëndrimet e tyre për një koalicion të mundshëm qeverisës. Të dy partitë angazhuan zyrtarët e tyre ...

LVV – LDK: Dakordim për përmbajtjen e marrëveshjes
Dy grupet punuese, të formuara nga dy partitë më të mëdha të dala nga zgjedhjet, LVV-ja dhe LDK-ja, për të diskutuar për harmonizimin e programit qeverisës kanë zhvilluar takimin e parë gjatë ditës së djeshme. ...
Lajminet | 19-Oct-2019 08:10
Dy grupet punuese, të formuara nga dy partitë më të mëdha të dala nga zgjedhjet, LVV-ja dhe LDK-ja, për të diskutuar për harmonizimin e programit qeverisës kanë zhvilluar takimin e parë gjatë ditës së djeshme. ...

LVV – LDK: Dakordim për përmbajtjen e marrëveshjes
Përfaqësuesit e LVV-së dhe të LDK-së kanë thënë dje se janë dakorduar me përmbajtjen dhe me parimet e marrëveshjes për bashkëqeverisje. Pas një takimi që patën të premten, këto dy subjekte njoftuan se të mërkurën e ...
Klan Kosova | 19-Oct-2019 08:07
Përfaqësuesit e LVV-së dhe të LDK-së kanë thënë dje se janë dakorduar me përmbajtjen dhe me parimet e marrëveshjes për bashkëqeverisje. Pas një takimi që patën të premten, këto dy subjekte njoftuan se të mërkurën e ...

LVV - LDK: Dakordim për përmbajtjen e marrëveshjes
Përfaqësuesit e LVV-së dhe të LDK-së kanë thënë dje se janë dakorduar me përmbajtjen dhe me parimet e marrëveshjes për bashkëqeverisje. Pas një takimi që patën të premten, këto dy subjekte njoftuan se të......
Zeri | 19-Oct-2019 07:56
Përfaqësuesit e LVV-së dhe të LDK-së kanë thënë dje se janë dakorduar me përmbajtjen dhe me parimet e marrëveshjes për bashkëqeverisje. Pas një takimi që patën të premten, këto dy subjekte njoftuan se të......

Haziri: Do të ishte tragjike nëse qeveria VV-LDK nuk do të ndodhte për shkak të ndarjeve të posteve
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka thënë se koalicioni mes partisë së tij dhe Lëvizjes Vetëvendosje do të nënshkruhet dhe që të dyja do ta udhëheqin qeverinë e ardhshme të vendit.
Kosova Press | 18-Oct-2019 23:00
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri ka thënë se koalicioni mes partisë së tij dhe Lëvizjes Vetëvendosje do të nënshkruhet dhe që të dyja do ta udhëheqin qeverinë e ardhshme të vendit.

A do të bëhet Vjosa Osmani kryetare e Kuvendit? Përgjigjet Lutfi Haziri
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se koalicioni mes partisë së tij dhe Lëvizjes Vetëvendosje do të nënshkruhet, që të dyja të udhëheqin qeverinë e ardhshme të vendit. Ai ka......
Zeri | 18-Oct-2019 22:25
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se koalicioni mes partisë së tij dhe Lëvizjes Vetëvendosje do të nënshkruhet, që të dyja të udhëheqin qeverinë e ardhshme të vendit. Ai ka......

Kur pritet të nënshkruhet koalicioni VV-LDK, flet Lutfi Haziri
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se koalicioni mes partisë së tij dhe Lëvizjes Vetëvendosje do të formalizohet menjëherë pas certifikimit të rezultateve zgjedhore nga Komisioni ...
Gazeta Observer | 18-Oct-2019 22:22
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se koalicioni mes partisë së tij dhe Lëvizjes Vetëvendosje do të formalizohet menjëherë pas certifikimit të rezultateve zgjedhore nga Komisioni ...

Haziri: Koalicioni me Vetëvendosjen do të bëhet menjëherë pas certifikimit të rezultateve
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka folur në RTK për koalicionin me Lëvizjen Vetëvendosje. Haziri ka thënë se koalicioni me Vetëvendosjen do të formalizohet menjëherë pas certifikimit të ...
Medial | 18-Oct-2019 22:18
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka folur në RTK për koalicionin me Lëvizjen Vetëvendosje. Haziri ka thënë se koalicioni me Vetëvendosjen do të formalizohet menjëherë pas certifikimit të ...

A do të bëhet Vjosa Osmani kryetare e Kuvendit? Përgjigjet Lutfi Haziri
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se koalicioni mes partisë së tij dhe Lëvizjes Vetëvendosje do të nënshkruhet, që të dyja të udhëheqin qeverinë e ardhshme të vendit. Ai ka thënë se ...
Gazeta Express | 18-Oct-2019 22:18
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se koalicioni mes partisë së tij dhe Lëvizjes Vetëvendosje do të nënshkruhet, që të dyja të udhëheqin qeverinë e ardhshme të vendit. Ai ka thënë se ...

Haziri: Koalicioni me Vetëvendosjen do të bëhet menjëherë pas certifikimit të rezultateve
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka folur në RTK për koalicionin me Lëvizjen Vetëvendosje. Haziri ka thënë se koalicioni me Vetëvendosjen do të formalizohet menjëherë pas certifikimit të ...
Klan Kosova | 18-Oct-2019 22:12
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka folur në RTK për koalicionin me Lëvizjen Vetëvendosje. Haziri ka thënë se koalicioni me Vetëvendosjen do të formalizohet menjëherë pas certifikimit të ...

Tregon Haziri, ja kur do të zyrtarizohet koalicioni me Vetëvendosjen
Lutfi Haziri nga LDK ka thënë se koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje bëhet pas certifikimit të rezultateve zgjedhore nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Duke folur në në një emision televiziv Haziri tha se për ...
InFokusi | 18-Oct-2019 22:08
Lutfi Haziri nga LDK ka thënë se koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje bëhet pas certifikimit të rezultateve zgjedhore nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Duke folur në në një emision televiziv Haziri tha se për ...

VV e LDK fillojnë diskutimet për krijimin e koalicionit qeverisës
Prishtinë, 18 tetor 2019 – Përfaqësues të Lëvizjes Vetëvendosje (VV) dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) u takuan të premten në përpjekje për të afruar qëndrimet e tyre për një koalicion të mundshëm qeverisës. Në ...
Illyriapress | 18-Oct-2019 22:08
Prishtinë, 18 tetor 2019 – Përfaqësues të Lëvizjes Vetëvendosje (VV) dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) u takuan të premten në përpjekje për të afruar qëndrimet e tyre për një koalicion të mundshëm qeverisës. Në ...

Kur do të zyrtarizohet koalicioni me Vetëvendosjen, flet Lutfi Haziri
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se koalicioni mes partisë së tij dhe Lëvizjes Vetëvendosje do të formalizohet menjëherë pas certifikimit të rezultateve zgjedhore nga Komisioni ...
AlbInfo | 18-Oct-2019 22:05
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se koalicioni mes partisë së tij dhe Lëvizjes Vetëvendosje do të formalizohet menjëherë pas certifikimit të rezultateve zgjedhore nga Komisioni ...

Përfundon takimi LVV-LDK, dakordohen për përmbajtjen dhe parimet e marrëveshjes për bashkëqeverisje
Ka përfunduar takimi i grupeve punuese të LDK-së dhe LVV-së. Përmes një deklaratë të përbashkët nga takimi i grupeve punuese LDK – LVV, u bë e ditur se dy grupet janë dakorduar lidhur me përmbajtjen dhe parimet e ...
Telegrafi | 18-Oct-2019 14:39
Ka përfunduar takimi i grupeve punuese të LDK-së dhe LVV-së. Përmes një deklaratë të përbashkët nga takimi i grupeve punuese LDK – LVV, u bë e ditur se dy grupet janë dakorduar lidhur me përmbajtjen dhe parimet e ...

Haziri: Koalicioni me Vetëvendosjen në kohën më të afërt të mundshme
Lutfi Haziri nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje do të formalizohet menjëherë pas certifikimit të rezultateve zgjedhore nga Komisioni Qendëror i Zgjedhjeve. Duke folur në ...
Medial | 18-Oct-2019 22:05
Lutfi Haziri nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje do të formalizohet menjëherë pas certifikimit të rezultateve zgjedhore nga Komisioni Qendëror i Zgjedhjeve. Duke folur në ...

Haziri: Koalicioni me Vetëvendosjen në kohën më të afërt të mundshme
Lutfi Haziri nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje do të formalizohet menjëherë pas certifikimit të rezultateve zgjedhore nga Komisioni Qendëror i Zgjedhjeve. Duke folur në ...
Arbresh | 18-Oct-2019 22:02
Lutfi Haziri nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje do të formalizohet menjëherë pas certifikimit të rezultateve zgjedhore nga Komisioni Qendëror i Zgjedhjeve. Duke folur në ...

Haziri: Koalicioni me Vetëvendosjen në kohën më të afërt të mundshme
Duke folur në RTK, ai ka thënë se për certifikimin duhet të pyetet kryetarja e KQZ-së. “Në kohën më të afërt të mundshme, që lidhet me certifikim të zgjedhjeve. Duhet të pyetet Valdete Daka se kur bëhet certifikimi i ...
Lajminet | 18-Oct-2019 22:00
Duke folur në RTK, ai ka thënë se për certifikimin duhet të pyetet kryetarja e KQZ-së. “Në kohën më të afërt të mundshme, që lidhet me certifikim të zgjedhjeve. Duhet të pyetet Valdete Daka se kur bëhet certifikimi i ...

Kur pritet të nënshkruhet koalicioni VV-LDK? Flet Lutfi Haziri
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se koalicioni mes partisë së tij dhe Lëvizjes Vetëvendosje do të formalizohet menjëherë pas certifikimit të rezultateve zgjedhore nga Komisioni ...
IliriaNews | 18-Oct-2019 21:59
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se koalicioni mes partisë së tij dhe Lëvizjes Vetëvendosje do të formalizohet menjëherë pas certifikimit të rezultateve zgjedhore nga Komisioni ...

Kur pritet të nënshkruhet koalicioni VV-LDK? Flet Lutfi Haziri
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se koalicioni mes partisë së tij dhe Lëvizjes Vetëvendosje do të formalizohet menjëherë pas certifikimit të rezultateve zgjedhore nga Komisioni ...
Zeri | 18-Oct-2019 21:59
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se koalicioni mes partisë së tij dhe Lëvizjes Vetëvendosje do të formalizohet menjëherë pas certifikimit të rezultateve zgjedhore nga Komisioni ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved