ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/08/2020 02:27

Mos hapja e negociatave, Paloka “fërkon duart”: Rama të japë dorëheqje. Të qërohet e t’i hapi rrugë shqiptarëve se boll të zeza i ka bërë

Mos hapja e negociatave, Paloka “fërkon duart”: Rama të japë dorëheqje. Të qërohet e t’i hapi rrugë shqiptarëve se boll të zeza i ka bërë
Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Rama pas vetos së vendosur nga Franca për të mos aprovuar hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Përmes një postimi në rrjetet ...
GazetaTema | 18-Oct-2019 17:57
Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Rama pas vetos së vendosur nga Franca për të mos aprovuar hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Përmes një postimi në rrjetet ...

Dështimi i negociatave me BE, opozita thirrje Ramës: Jep dorëheqje!
Në një kohë kur opozita maqedonase ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev pas dështimit të negociatave me BE, ashtu sikur edhe për Shqipërinë, të njëjtën gjë kanë kërkuar edhe opozitarët shqiptarë. Përmes një ...
BalkanWeb | 18-Oct-2019 17:09
Në një kohë kur opozita maqedonase ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev pas dështimit të negociatave me BE, ashtu sikur edhe për Shqipërinë, të njëjtën gjë kanë kërkuar edhe opozitarët shqiptarë. Përmes një ...

Zaev ka dhënë dorëheqje? Alsat: Jo, por ka thirrur mbledhje të jashtazakonshme
Ndonëse media italiane ‘Ansa’ njoftoi sot se kryeministri Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen pas vendimit të Bashkimit Evropian për të mos hapur negociatat, në Shkup e mohojnë një zhvillim të tillë.
Top Channel | 18-Oct-2019 16:37
Ndonëse media italiane ‘Ansa’ njoftoi sot se kryeministri Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen pas vendimit të Bashkimit Evropian për të mos hapur negociatat, në Shkup e mohojnë një zhvillim të tillë.

Dështimi i negociatave me BE, opozita thirrje Ramës: Jep dorëheqje!
Në një kohë kur opozita maqedonase ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev pas dështimit të negociatave me BE, ashtu sikur edhe për Shqipërinë, të njëjtën gjë kanë kërkuar edhe opozitarët shqiptarë. Përmes një ...
Telegraf | 18-Oct-2019 17:37
Në një kohë kur opozita maqedonase ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev pas dështimit të negociatave me BE, ashtu sikur edhe për Shqipërinë, të njëjtën gjë kanë kërkuar edhe opozitarët shqiptarë. Përmes një ...

Nikoloski akuzon qeverinë se me qëllim nuk ka zbatuar reformat që të hyjë në një grup me Shqipërinë
Nënkryetari i OBRM-PDUKM-së Aleksandar Nikoloski sonte për “Kanal5” tha se ai nuk mund të bëjë asgjë në situatën aktuale, përveç se ai mund të apelojë dhe paralajmërojë publikisht që të zbatohen për marrjen e datës për ...
Telegrafi | 18-Oct-2019 20:23
Nënkryetari i OBRM-PDUKM-së Aleksandar Nikoloski sonte për “Kanal5” tha se ai nuk mund të bëjë asgjë në situatën aktuale, përveç se ai mund të apelojë dhe paralajmërojë publikisht që të zbatohen për marrjen e datës për ...

Zaev dha dorëheqjen, zbulohet kush do jetë në krye të qeverisë deri në fund të mandatit
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, pas dështimit të negociatave ka marrë vendimin për të dhënë dorëheqjen, ashtu siç kishte premtuar dhe më herët. Mediat në Maqedoni shkruajnë se Zaev është larguar, por ...
Telegraf | 18-Oct-2019 16:40
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, pas dështimit të negociatave ka marrë vendimin për të dhënë dorëheqjen, ashtu siç kishte premtuar dhe më herët. Mediat në Maqedoni shkruajnë se Zaev është larguar, por ...

Pas lajmit për dorëheqje, po lakohet emri i zëvendësuesit të Zaev
Sikurse u raportua edhe dy orë më parë nga agjencia informative “Ansa”, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, pritet të japë zyrtarisht dorëheqjen pas mosgjetjes së konsensusit mes vendeve anëtare të ...
Lapsi | 18-Oct-2019 16:43
Sikurse u raportua edhe dy orë më parë nga agjencia informative “Ansa”, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, pritet të japë zyrtarisht dorëheqjen pas mosgjetjes së konsensusit mes vendeve anëtare të ...

Dështimi me negociatat, kryeministri maqedonas jep dorëheqjen. Po Edi Rama?!
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen. Lajmin e bën të ditur agjencia italiane e lajmeve Ansa. Dorëheqja vjen pasi vendet anëtare të BE-së nuk arritën marrëveshje për nisjen e negociatave ...
Koha Jone | 19-Oct-2019 00:48
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen. Lajmin e bën të ditur agjencia italiane e lajmeve Ansa. Dorëheqja vjen pasi vendet anëtare të BE-së nuk arritën marrëveshje për nisjen e negociatave ...

Negociatat me BE-në. Zaevi optimist, Rama pesimist
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut mbetet optimist, krahas sinjaleve diplomatike që shfaqin dyshime për datën e negociatave me BE-në. Ai thotë se vendi, përpos anëtarësimit në NATO, do të marrë edhe datën e negociatave ...
Koha Jone | 19-Oct-2019 00:48
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut mbetet optimist, krahas sinjaleve diplomatike që shfaqin dyshime për datën e negociatave me BE-në. Ai thotë se vendi, përpos anëtarësimit në NATO, do të marrë edhe datën e negociatave ...

Hahn konferencë me Zaev, mungon Rama: Urojmë që të premten të ndryshojë qëndrimi i BE
Komisioneri për Zgjerimin në BE, Johannes Hahn ka dalë sot në një konferencë urgjente për negociatat me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Në takim mungonte kryeministri Edi Rama, mesa duket për shkak se ...
Koha Jone | 19-Oct-2019 00:48
Komisioneri për Zgjerimin në BE, Johannes Hahn ka dalë sot në një konferencë urgjente për negociatat me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Në takim mungonte kryeministri Edi Rama, mesa duket për shkak se ...

Pas lajmit për dorëheqje, po lakohet emri i zëvendësuesit të Zaev
Sikurse u raportua edhe dy orë më parë nga agjencia informative “Ansa”, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, mendohet të ketë dhënë dorëheqjen pas mosgjetjes së konsensusit mes vendeve anëtare të Bashkimit ...
Lapsi | 18-Oct-2019 16:22
Sikurse u raportua edhe dy orë më parë nga agjencia informative “Ansa”, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, mendohet të ketë dhënë dorëheqjen pas mosgjetjes së konsensusit mes vendeve anëtare të Bashkimit ...

?Borisov: Zaev të mos dorëhiqet, asgjë nuk ka përfunduar
“Unë kam biseduar me Zaevin dhe këshilla ime deri te ai ka qenë të mos e japë dorëheqjen, pasi ka kryer shumë punë dhe ka ende shumë që duhet bërë. Asgjë nuk ka përfunduar, por është anuluar. Është anuluar gjatë ...
Lajminet | 18-Oct-2019 19:49
“Unë kam biseduar me Zaevin dhe këshilla ime deri te ai ka qenë të mos e japë dorëheqjen, pasi ka kryer shumë punë dhe ka ende shumë që duhet bërë. Asgjë nuk ka përfunduar, por është anuluar. Është anuluar gjatë ...

Borisov: Zaev të mos dorëhiqet, asgjë nuk ka përfunduar
Kryeministri bullgar Bojko Borisov, e këshillon kryeministrin maqedonas, Zoran Zaev, të mos japë dorëheqjen, nëse vendit të tij nuk i hapen negociatat, pasi ka ende shumë punë për t’u bërë, ndërsa anulimi prej disa ...
Kosova Press | 18-Oct-2019 19:14
Kryeministri bullgar Bojko Borisov, e këshillon kryeministrin maqedonas, Zoran Zaev, të mos japë dorëheqjen, nëse vendit të tij nuk i hapen negociatat, pasi ka ende shumë punë për t’u bërë, ndërsa anulimi prej disa ...

E FUNDIT/ Gazetarja e “ABC NEWS”: Zoran Zaev nuk ka dhënë dorëheqjen
Lajmi se Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen u shpërnda shumë shpejt në mediat online dhe rrjetet sociale, por duket se kjo nuk është e vërtetë. Korrepondentja i “Abc News” në Maqedoni Xhumadije Ibrahimi konfirmon duke ...
ABCNews | 18-Oct-2019 16:12
Lajmi se Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen u shpërnda shumë shpejt në mediat online dhe rrjetet sociale, por duket se kjo nuk është e vërtetë. Korrepondentja i “Abc News” në Maqedoni Xhumadije Ibrahimi konfirmon duke ...

“Dorëheqja e Zaev nga posti i kryeministrit”, deputeti paralajmëron lëvizje të bujshme në Shqipëri
Postuar: 18/10/2019 - 17:45 Deputeti Lefter Maliqi kërkon largimin urgjent të kryeministrit Rama. Duke reaguar pas lajmit të raportuar nga ANSA, se Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen nga posti i kryeministrit në Maqedoninë ...
Sot.Al | 18-Oct-2019 17:50
Postuar: 18/10/2019 - 17:45 Deputeti Lefter Maliqi kërkon largimin urgjent të kryeministrit Rama. Duke reaguar pas lajmit të raportuar nga ANSA, se Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen nga posti i kryeministrit në Maqedoninë ...

Dështimi i negociatave me BE, opozita thirrje Ramës: Jep dorëheqje!
Në një kohë kur opozita maqedonase ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev pas dështimit të negociatave me BE, ashtu sikur edhe për Shqipërinë, të njëjtën gjë kanë kërkuar edhe opozitarët shqiptarë. Përmes një ...
Medial | 18-Oct-2019 17:25
Në një kohë kur opozita maqedonase ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev pas dështimit të negociatave me BE, ashtu sikur edhe për Shqipërinë, të njëjtën gjë kanë kërkuar edhe opozitarët shqiptarë. Përmes një ...

Dështimi me negociatat/ Numri dy i PD kërkesë të hapur Ramës: Jep dorëheqje!
Postuar: 18/10/2019 - 17:19 Nënkryetari i PD-së Edi Paloka i ka bërë thirrje publikisht kryeministrit Edi Rama që të japë dorëheqje, pasi Shqipërisë nuk iu pranua hapja e bisedimeve me BE. “E vetmja gjë e pranueshme qe ...
Sot.Al | 18-Oct-2019 17:21
Postuar: 18/10/2019 - 17:19 Nënkryetari i PD-së Edi Paloka i ka bërë thirrje publikisht kryeministrit Edi Rama që të japë dorëheqje, pasi Shqipërisë nuk iu pranua hapja e bisedimeve me BE. “E vetmja gjë e pranueshme qe ...

Deshtimi i negociatave me BE, opozita thirrje Rames: Jep doreheqjen
Në një kohë kur opozita maqedonase ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev pas dështimit të negociatave me BE, ashtu sikur edhe për Shqipërinë, të njëjtën gjë kanë kërkuar edhe opozitarët shqiptarë. Përmes një ...
Lajmi i Fundit | 18-Oct-2019 17:15
Në një kohë kur opozita maqedonase ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Zoran Zaev pas dështimit të negociatave me BE, ashtu sikur edhe për Shqipërinë, të njëjtën gjë kanë kërkuar edhe opozitarët shqiptarë. Përmes një ...

Pas Zaevit, ja ç’mendon Rama për dorëheqjen
Pas deklaratës së djeshme të kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i cili tha se do të dorëhiqej, në rast të mosçeljes së negociatave të vendit të tij me Bashkimin Evropian, në “agorën” e aktualitetit ...
Lapsi | 18-Oct-2019 15:52
Pas deklaratës së djeshme të kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i cili tha se do të dorëhiqej, në rast të mosçeljes së negociatave të vendit të tij me Bashkimin Evropian, në “agorën” e aktualitetit ...

Çfarë pritet të ndodhë? Kryeministri thërret mbledhje të jashtazakonshme
Postuar: 18/10/2019 - 16:52 Në Shkup e mohojnë një zhvillim të tillë, ndonëse ‘Ansa’ njoftoi sot se kryeministri Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen pas vendimit të Bashkimit Evropian për të mos hapur negociatat. Alsat, ...
Sot.Al | 18-Oct-2019 16:53
Postuar: 18/10/2019 - 16:52 Në Shkup e mohojnë një zhvillim të tillë, ndonëse ‘Ansa’ njoftoi sot se kryeministri Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen pas vendimit të Bashkimit Evropian për të mos hapur negociatat. Alsat, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved