ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/08/2020 05:21

Zëri i Amerikës: BE nuk hap negociatat për Tiranën dhe Shkupin, vendimtare këmbëngulja e Francës

Zëri i Amerikës: BE nuk hap negociatat për Tiranën dhe Shkupin, vendimtare këmbëngulja e Francës
Këmbëngulja e Francës, përkundrejt shumicës dërrmuese të vendeve anëtare të Bashkimit europian, bëri që sot Këshilli Europian të mos dalë me një vendim për hapjen e bisedimeve për anëtarësim me Shqipërinë dhe Maqedoninë ...
BalkanWeb | 18-Oct-2019 22:05
Këmbëngulja e Francës, përkundrejt shumicës dërrmuese të vendeve anëtare të Bashkimit europian, bëri që sot Këshilli Europian të mos dalë me një vendim për hapjen e bisedimeve për anëtarësim me Shqipërinë dhe Maqedoninë ...

Dështimi është përgjegjësi e Ramës!
Nga Sebi Alla Bashkimi Europian iu mbyll çdo portë Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Emigrimi ilegal, azilantët, korrupsioni, trafiku dhe mungesa e institucioneve të drejtësisë, pikat e zeza që u përdorën nga Franca, ...
Mapo | 19-Oct-2019 08:13
Nga Sebi Alla Bashkimi Europian iu mbyll çdo portë Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Emigrimi ilegal, azilantët, korrupsioni, trafiku dhe mungesa e institucioneve të drejtësisë, pikat e zeza që u përdorën nga Franca, ...

Si shpjegohet inati i Macron me Shqipërinë dhe si po e lëmon Merkel qimen e tij të egër
Presidenti francez Emmanuel Macron kërkoi ndryshime në sistemin e prurjes së anëtarëve të rinj në Bashkimin Evropian, duke e quajtur sistemin aktual si “të çuditshëm”. Megjithatë, Parisi duket se është i vetmi që po ...
GazetaTema | 18-Oct-2019 20:19
Presidenti francez Emmanuel Macron kërkoi ndryshime në sistemin e prurjes së anëtarëve të rinj në Bashkimin Evropian, duke e quajtur sistemin aktual si “të çuditshëm”. Megjithatë, Parisi duket se është i vetmi që po ...

Zëri i Amerikës: BE nuk hap negociatat për Tiranën dhe Shkupin, vendimtare këmbëngulja e Francës
Këmbëngulja e Francës, përkundrejt shumicës dërrmuese të vendeve anëtare të Bashkimit europian, bëri që sot Këshilli Europian të mos dalë me një vendim për hapjen e bisedimeve për anëtarësim me Shqipërinë dhe Maqedoninë ...
Telegraf | 18-Oct-2019 22:50
Këmbëngulja e Francës, përkundrejt shumicës dërrmuese të vendeve anëtare të Bashkimit europian, bëri që sot Këshilli Europian të mos dalë me një vendim për hapjen e bisedimeve për anëtarësim me Shqipërinë dhe Maqedoninë ...

Negociatat me Shqipërinë? Macron: Si t’ua shpjegoja francezëve…
mapo.al I pyetur nga gazetarët se si ndjehet Franca pas këtij vendimi, si vend i vetëm që bllokoi nisjen e bisedimeve me dy vendet e Ballkanit Perëndimor, Macron tha se skepticizëm kishte edhe nga vendet e tjera të ...
Mapo | 18-Oct-2019 15:25
mapo.al I pyetur nga gazetarët se si ndjehet Franca pas këtij vendimi, si vend i vetëm që bllokoi nisjen e bisedimeve me dy vendet e Ballkanit Perëndimor, Macron tha se skepticizëm kishte edhe nga vendet e tjera të ...

Flet Macron: Shqipëria s’ka bërë aq sa duhet, ka probleme
mapo.al Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka zbuluar arsyet pse ishte kundër nisjes së bisedimeve të anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në. “Shqipëria po kalon ca reforma të mëdha. Dhe të ...
Mapo | 18-Oct-2019 15:07
mapo.al Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka zbuluar arsyet pse ishte kundër nisjes së bisedimeve të anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në. “Shqipëria po kalon ca reforma të mëdha. Dhe të ...

Publikohet vendimi/ Ja kur do t’i rikthehet Brukseli çështjes së zgjerimit
Është publikuar vendimi i Këshillit Evropian sa i përket procesit të hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në dokumentin e publikuar nga Brukseli raportohet se, KE do t’i rikthehet çështjes së ...
Telegraf | 18-Oct-2019 16:18
Është publikuar vendimi i Këshillit Evropian sa i përket procesit të hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në dokumentin e publikuar nga Brukseli raportohet se, KE do t’i rikthehet çështjes së ...

BE nuk hap negociatat/ Merkel: Keqardhje, Shqipëria ka bërë progres të madh
Këshilli i Evropës nuk ka marrë një vendim në lidhje me hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedonine e Veriut. Kancelarja Merkel ishte e para që doli në konference për shtyp pas tryezes së përbashkët të liderve të ...
VizionPlus | 18-Oct-2019 16:05
Këshilli i Evropës nuk ka marrë një vendim në lidhje me hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedonine e Veriut. Kancelarja Merkel ishte e para që doli në konference për shtyp pas tryezes së përbashkët të liderve të ...

Merkel: Më vjen shumë keq që nuk u hapën negociatat, Shqipëria dhe Maqedonia kanë bërë progres. Do t’i rikthehemi çështjes ne Samitin e Zagrebit
Kaneclarja gjermane Angela Merkel u shpreh e keqardhur për vendimin negativ të dalë nga samiti i krerëve të shteteve të Bashkimit Europian për nisjen e bisedimeve për anëtarësim. “Kur diskutuam hapjen e negociatave, ...
GazetaTema | 18-Oct-2019 14:57
Kaneclarja gjermane Angela Merkel u shpreh e keqardhur për vendimin negativ të dalë nga samiti i krerëve të shteteve të Bashkimit Europian për nisjen e bisedimeve për anëtarësim. “Kur diskutuam hapjen e negociatave, ...

Merkel nuk ndryshon mendim, Macron ka gabuar: Bëhet fjalë për hapjen e negociatave dhe jo për anëtarësim
Në një konferencë për shtyp Angela Merkel ka folur për ‘Jo’-në që europa dha për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.
Top Channel | 18-Oct-2019 14:50
Në një konferencë për shtyp Angela Merkel ka folur për ‘Jo’-në që europa dha për çeljen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

“Jo-ja” e BE, Merkel në konferencë: Iu kthye shpina Shqipërisë dhe Maqedonisë, në një pikë e mbështes Macron
Kancerlarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ka deklaruar në një konferencë për shtyp nga Brukseli, se liderët e Bashkimit Evropian nuk kanë arritur dakordësinë për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...
BalkanWeb | 18-Oct-2019 14:47
Kancerlarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ka deklaruar në një konferencë për shtyp nga Brukseli, se liderët e Bashkimit Evropian nuk kanë arritur dakordësinë për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...

Refuzimi i negociatave/ Merkel: Shqipëria ka bërë shumë, por s’na ka bërë ende që të marrim 1 vendim unanim
Në një konferencë për shtyp, kancelarja gjermane Angela Merkel u pyet ndër të tjera nëse mendon ose jo që Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut u është kthyer shpina sa i takon vendimit për moshapjen e bisedimeve për ...
Top Channel | 18-Oct-2019 14:43
Në një konferencë për shtyp, kancelarja gjermane Angela Merkel u pyet ndër të tjera nëse mendon ose jo që Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut u është kthyer shpina sa i takon vendimit për moshapjen e bisedimeve për ...

Merkel: Më vjen shumë keq që nuk u hapën negociatat, Shqipëria dhe Maqedonia kanë bërë progres. Franca, Holanda dhe Danimarka ishin kundër
Kaneclarja gjermane Angela Merkel u shpreh e keqardhur për vendimin negativ të dalë nga samiti i krerëve të shteteve të Bashkimit Europian për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “Kur diskutuam hapjen e ...
GazetaTema | 18-Oct-2019 14:47
Kaneclarja gjermane Angela Merkel u shpreh e keqardhur për vendimin negativ të dalë nga samiti i krerëve të shteteve të Bashkimit Europian për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “Kur diskutuam hapjen e ...

NEGOCIATAT, Merkel: E dëshpëruar për dështimin
Këshilli Europian nuk arriti të binte dakord për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Samiti dyditor i liderëve të vendeve anëtare u mbyll pa një vendim. Presidenti i Francës, ...
ABCNews | 18-Oct-2019 20:49
Këshilli Europian nuk arriti të binte dakord për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Samiti dyditor i liderëve të vendeve anëtare u mbyll pa një vendim. Presidenti i Francës, ...

Merkel konfirmon dështimin e negociatave: Nuk pati konsensus
mapo.al Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka konfirmuar dështimin e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Europian. Gjatë një konference për shtyp pas Samitit të BE në Bruksel, ajo tha se ...
Mapo | 18-Oct-2019 14:43
mapo.al Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka konfirmuar dështimin e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Europian. Gjatë një konference për shtyp pas Samitit të BE në Bruksel, ajo tha se ...

Danimarka dhe Holanda lëshuan pe për Maqedoninë e Veriut
Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria ishin tema kryesore e mbledhjes së djeshme të Këshillit Evropian. Aty ku çështja e hapjes së negociatave me të dyja shtetet mori vëmendjen dhe shumica e diskutimeve mbrëmë vonë kishin të ...
Telegrafi | 18-Oct-2019 15:49
Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria ishin tema kryesore e mbledhjes së djeshme të Këshillit Evropian. Aty ku çështja e hapjes së negociatave me të dyja shtetet mori vëmendjen dhe shumica e diskutimeve mbrëmë vonë kishin të ...

Bruksel/ “Euractiv”: Dështojnë përfundimisht bisedimet për zgjerimin
Analisti dhe gazetari, Gerardo Fortuna, shkruan për “Euractiv” se “kanë dështuar përfundimisht bisedimet në Bruksel për zgjerimin e Bashkimit Evropian, me hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. ...
BalkanWeb | 18-Oct-2019 12:25
Analisti dhe gazetari, Gerardo Fortuna, shkruan për “Euractiv” se “kanë dështuar përfundimisht bisedimet në Bruksel për zgjerimin e Bashkimit Evropian, me hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. ...

Në rrezik është kredibiliteti i Bashkimit Evropian
Franca ka përmendur arsye proceduriale për bllokimin e dy vendeve, duke argumentuar se i gjithë sistemi i anëtarësimit i BE-së ka nevojë të ribëhet tërësisht. Mbështetësit e futjes së dy vendeve ballkanike në rrugën e ...
GazetaTema | 18-Oct-2019 13:23
Franca ka përmendur arsye proceduriale për bllokimin e dy vendeve, duke argumentuar se i gjithë sistemi i anëtarësimit i BE-së ka nevojë të ribëhet tërësisht. Mbështetësit e futjes së dy vendeve ballkanike në rrugën e ...

Merkel: Shqipëria ka bërë progres të rëndësishëm, por nuk patëm votë unanimë
Kancelarja Angela Merkel doli në një konferencë për shtyp pas takimit mes liderve të të BE-së në lidhje me procesin e zgjerimit te unionit duke analizuar edhe debatet e forta mbi hapjen ose jo të negociatave për ...
VizionPlus | 18-Oct-2019 14:44
Kancelarja Angela Merkel doli në një konferencë për shtyp pas takimit mes liderve të të BE-së në lidhje me procesin e zgjerimit te unionit duke analizuar edhe debatet e forta mbi hapjen ose jo të negociatave për ...

ZYRTARE/ BE shtyn negociatat për në Samitin e Zagrebit
mapo.al Liderët e BE-së nuk arritën gjatë Samitit dy ditor në Bruksel që të marrin një vendim për çeljen e negociatave me dy vendet e Ballkanit Perëndimor, Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sot, në ditën e dytë të ...
Mapo | 18-Oct-2019 12:21
mapo.al Liderët e BE-së nuk arritën gjatë Samitit dy ditor në Bruksel që të marrin një vendim për çeljen e negociatave me dy vendet e Ballkanit Perëndimor, Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sot, në ditën e dytë të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved