ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 04/08/2020 02:11

Basha: Negociatat dështim i Ramës, kritika zyrtarëve të Brukselit

Basha: Negociatat dështim i Ramës, kritika zyrtarëve të Brukselit
Lideri i opozitës Lulzim Basha bëri përgjegjës qeverine për dështimin e hapjes së negociatave. Në një bashkëbisedim me gazetaret Basha nënvizoi se Partia Demokratike do të dëshironte një rezultat ndryshe për integrimin, ...
VizionPlus | 18-Oct-2019 22:43
Lideri i opozitës Lulzim Basha bëri përgjegjës qeverine për dështimin e hapjes së negociatave. Në një bashkëbisedim me gazetaret Basha nënvizoi se Partia Demokratike do të dëshironte një rezultat ndryshe për integrimin, ...

“Do bëjmë gjithçka për të mos pranuar gjendjen e sotme”, Basha: Rama duhet të kishte dhënë dorëheqjen
TIRANË Kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh i vendosur për të bërë gjithçka për të mos e pranuar gjendjen e sotme në vend. Kështu deklaroi ai në konferencën për mediat gjatë pasdites, pak minuta pasi kryeministri Edi ...
BalkanWeb | 18-Oct-2019 19:18
TIRANË Kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh i vendosur për të bërë gjithçka për të mos e pranuar gjendjen e sotme në vend. Kështu deklaroi ai në konferencën për mediat gjatë pasdites, pak minuta pasi kryeministri Edi ...

Basha: “Po”-në gjermane me kushte e arritëm ne, donim rezultat ndryshe nga ky i sotmi
Kryeopozitari Lulzim Basha, në konferencën për media, pas dështimit të hapjes së negociatave, deklaroi se ka qenë Partia Demokratike që arriti, nëpërmjet kolegëve në grupin CDU/CSU, të merrte një “po” të kushtëzuar për ...
Klan Kosova | 18-Oct-2019 23:35
Kryeopozitari Lulzim Basha, në konferencën për media, pas dështimit të hapjes së negociatave, deklaroi se ka qenë Partia Demokratike që arriti, nëpërmjet kolegëve në grupin CDU/CSU, të merrte një “po” të kushtëzuar për ...

Lulzim Basha sulmon Komisionin Europian: Ka manipuluar raportet për Shqipërinë, duke vlerësuar Qeverinë
Lulzim Basha deklaroi se sapo ka mbërritur nga Berlini ku ka marrë informacione të sigurta mbi dyshimet që ekzistojnë mbi Komisionin Europian. Sipas Bashës, vendet anëtare të Bashkimit Europian kanë dyshimet se raportet ...
GazetaTema | 18-Oct-2019 19:11
Lulzim Basha deklaroi se sapo ka mbërritur nga Berlini ku ka marrë informacione të sigurta mbi dyshimet që ekzistojnë mbi Komisionin Europian. Sipas Bashës, vendet anëtare të Bashkimit Europian kanë dyshimet se raportet ...

Basha: Negociatat dështim i Ramës, kritika zyrtarëve të Brukselit
Lideri i opozitës Lulzim Basha bëri përgjegjës qeverine për dështimin e hapjes së negociatave. Në një bashkëbisedim me gazetaret Basha nënvizoi se Partia Demokratike do të dëshironte një rezultat ndryshe për integrimin, ...
Medial | 18-Oct-2019 22:53
Lideri i opozitës Lulzim Basha bëri përgjegjës qeverine për dështimin e hapjes së negociatave. Në një bashkëbisedim me gazetaret Basha nënvizoi se Partia Demokratike do të dëshironte një rezultat ndryshe për integrimin, ...

Negociatat, Basha: Këta thonin i kemi bërë detyrat,”Plastë armiku, plaçin fashistët”
Gjatë konferencës për median Basha deklaroi se, negociatat nuk hapen as me propagandë dhe as me sulme. “Kush nuk e di le ta mësojë që në raport me popullsinë numri i të larguarve dhe që kërkojnë largim nga Shqipëria ...
ABCNews | 18-Oct-2019 19:52
Gjatë konferencës për median Basha deklaroi se, negociatat nuk hapen as me propagandë dhe as me sulme. “Kush nuk e di le ta mësojë që në raport me popullsinë numri i të larguarve dhe që kërkojnë largim nga Shqipëria ...

"JO" për negociatat, Basha: Nuk shkohet në Evropë me propagandë
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha në një konferencë me gazetarët në selinë blu. Ka folur lidhur me shtyrjen e negociatave të anëtarësimit në BE.
Kosova Press | 18-Oct-2019 21:49
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha në një konferencë me gazetarët në selinë blu. Ka folur lidhur me shtyrjen e negociatave të anëtarësimit në BE.

Basha e fajëson Ramën për vendimin negativ të BE-së
Tiranë, 18 tetor 2019 – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një konferencë për gazetarë, menjëherë pas përfundimit të konferencës së kryeministrit Edi Rama, ka shprehur keqardhjen për vendimin negativ të BE ...
Illyriapress | 18-Oct-2019 21:29
Tiranë, 18 tetor 2019 – Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një konferencë për gazetarë, menjëherë pas përfundimit të konferencës së kryeministrit Edi Rama, ka shprehur keqardhjen për vendimin negativ të BE ...

Basha: Nuk shkohet në Europë me propagandë
Kryetari i opozitës në Shqipëri, Lulzim Basha, ndodhet në një bashkëbisedim me gazetarët në selinë blu lidhur me shtyrjen e negociatave të anëtarësimit në BE. Nuk hapen negociatat me propagandë. Shumë gjëra i ka arritur ...
TetovaSot | 18-Oct-2019 21:03
Kryetari i opozitës në Shqipëri, Lulzim Basha, ndodhet në një bashkëbisedim me gazetarët në selinë blu lidhur me shtyrjen e negociatave të anëtarësimit në BE. Nuk hapen negociatat me propagandë. Shumë gjëra i ka arritur ...

Basha pas ‘Jo’-së për negociatat: E prisnin, Rama përgjegjës
Pas ‘Jo’-së së Këshillit Europian për çeljen e negociatave të Shqipërisë, Lulzim Basha doli në një konferencë për mediat, pak pas përfundimit të komunikimit me median nga kryeministri Edi Rama. Ai e nisi fjalën e tij ...
Lapsi | 18-Oct-2019 19:36
Pas ‘Jo’-së së Këshillit Europian për çeljen e negociatave të Shqipërisë, Lulzim Basha doli në një konferencë për mediat, pak pas përfundimit të komunikimit me median nga kryeministri Edi Rama. Ai e nisi fjalën e tij ...

Basha: Do bejme gjithçka per te mos pranuar gjendjen e sotme
TIRANË Kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh i vendosur për të bërë gjithçka për të mos e pranuar gjendjen e sotme në vend. Kështu deklaroi ai në konferencën për mediat gjatë pasdites, pak minuta pasi kryeministri Edi ...
Lajmi i Fundit | 18-Oct-2019 20:32
TIRANË Kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh i vendosur për të bërë gjithçka për të mos e pranuar gjendjen e sotme në vend. Kështu deklaroi ai në konferencën për mediat gjatë pasdites, pak minuta pasi kryeministri Edi ...

Mos’hapja e negociatave: Basha mbron Macron, kërkon ripërsëritjen e 30 Qershorit
Në një dalje për shtyp për të dhënë konsideratat e tij mbi mos’hapjen e negociatave, kreu demokrat Basha i dha të drejtë njeriut që u bë shkak për këtë, e që këto orë edhe po kritikohet nga të gjitha kancelaritë ...
Tesheshi | 18-Oct-2019 20:19
Në një dalje për shtyp për të dhënë konsideratat e tij mbi mos’hapjen e negociatave, kreu demokrat Basha i dha të drejtë njeriut që u bë shkak për këtë, e që këto orë edhe po kritikohet nga të gjitha kancelaritë ...

Pas kthimit nga Berlini, Basha: Kam informacione të sigurta, mosbesim ndaj raporteve të KE-së
Lulzim Basha, kreu i Partisë Demokratike, deklaroi se sapo ka mbërritur nga Berlini ku ka marrë informacione të sigurta mbi dyshimet që ekzistojnë mbi Komisionin Evropian.
Top Channel | 18-Oct-2019 19:04
Lulzim Basha, kreu i Partisë Demokratike, deklaroi se sapo ka mbërritur nga Berlini ku ka marrë informacione të sigurta mbi dyshimet që ekzistojnë mbi Komisionin Evropian.

Basha: Ne Europë shkohet me zgjedhje dhe barazi para ligjit, jo me Toyota Yaris
Kreu i PD, Lulzim Basha gjatë një konference për media ka folur në lidhje me përgjigjen negative të BE, në lidhje me negociatat. Basha tha se në Europë shkohet me zgjedhje dhe barazi para ligjit, jo me paratë e Toyota ...
Dritare | 18-Oct-2019 20:09
Kreu i PD, Lulzim Basha gjatë një konference për media ka folur në lidhje me përgjigjen negative të BE, në lidhje me negociatat. Basha tha se në Europë shkohet me zgjedhje dhe barazi para ligjit, jo me paratë e Toyota ...

Basha: Nuk shkohet në Europë me propagandë
Kryetari i opozitës në Shqipëri, Lulzim Basha, ndodhet në një bashkëbisedim me gazetarët në selinë blu lidhur me shtyrjen e negociatave të anëtarësimit në BE. “Nuk hapen negociatat me propagandë. Shumë gjëra i ka ...
Flaka | 18-Oct-2019 19:45
Kryetari i opozitës në Shqipëri, Lulzim Basha, ndodhet në një bashkëbisedim me gazetarët në selinë blu lidhur me shtyrjen e negociatave të anëtarësimit në BE. “Nuk hapen negociatat me propagandë. Shumë gjëra i ka ...

Dështimi me negociatat, Basha sulmon Ramën: S’mund të japë dorëheqjen një njeri që i ka armik zgjedhjet
Lideri i demokratëve Lulzim Basha është shprehur se askush në kampin e opozitës nuk priste ndonjë ‘çudi’, si ajo e dhënies së dorëheqjes nga ana e kryeministrit Rama. Në një konferencë për shtyp me gazetarët pas ...
Gazeta Express | 18-Oct-2019 19:32
Lideri i demokratëve Lulzim Basha është shprehur se askush në kampin e opozitës nuk priste ndonjë ‘çudi’, si ajo e dhënies së dorëheqjes nga ana e kryeministrit Rama. Në një konferencë për shtyp me gazetarët pas ...

Basha sulmon Komisionin Europian: Ka manipuluar raportet për Shqipërinë, duke vlerësuar Qeverinë
Lulzim Basha deklaroi se sapo ka mbërritur nga Berlini ku ka marrë informacione të sigurta mbi dyshimet që ekzistojnë mbi Komisionin Europian. Sipas Bashës, vendet anëtare të Bashkimit Europian kanë dyshimet se raportet ...
Lexo | 18-Oct-2019 19:26
Lulzim Basha deklaroi se sapo ka mbërritur nga Berlini ku ka marrë informacione të sigurta mbi dyshimet që ekzistojnë mbi Komisionin Europian. Sipas Bashës, vendet anëtare të Bashkimit Europian kanë dyshimet se raportet ...

“Do bëjmë gjithçka për të mos pranuar gjendjen e sotme”, Basha: Rama duhet të kishte dhënë dorëheqjen
TIRANË Kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh i vendosur për të bërë gjithçka për të mos e pranuar gjendjen e sotme në vend. Kështu deklaroi ai në konferencën për mediat gjatë pasdites, pak minuta pasi kryeministri Edi ...
Medial | 18-Oct-2019 19:25
TIRANË Kryedemokrati Lulzim Basha u shpreh i vendosur për të bërë gjithçka për të mos e pranuar gjendjen e sotme në vend. Kështu deklaroi ai në konferencën për mediat gjatë pasdites, pak minuta pasi kryeministri Edi ...

Basha: ‘Rama puthet me Mogherinin dhe thotë plastë armiku’
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha se Edi Rama vazhdon propagandën e tij, duke thënë se qeveria ka bërë detyrat, e duke gjetur armikun jashtë tij. Basha tha se Shqipëria po bën hapa mbrapa, kurse thekson se ...
Telegraf | 18-Oct-2019 19:04
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha se Edi Rama vazhdon propagandën e tij, duke thënë se qeveria ka bërë detyrat, e duke gjetur armikun jashtë tij. Basha tha se Shqipëria po bën hapa mbrapa, kurse thekson se ...

NEGOCIATAT | Basha tregon arsyen e vërtet për refuzimin: Raporti i Komisionit Europian nuk paraqiti realitetin
Kryetari i partisë demokratike Lulzim Basha ka dalë sot në një konferencë për shtyp ku ka përcjellë keqardhjen lidhur me refuzimin e BE për hapjen e negociatave. Basha gjithashtu tha se arsyeja e vërtetë e refuzimit ...
ABCNews | 18-Oct-2019 19:08
Kryetari i partisë demokratike Lulzim Basha ka dalë sot në një konferencë për shtyp ku ka përcjellë keqardhjen lidhur me refuzimin e BE për hapjen e negociatave. Basha gjithashtu tha se arsyeja e vërtetë e refuzimit ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved