ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 13/07/2020 05:59

175 vendvotime të rinumëruara deri tani

175 vendvotime të rinumëruara deri tani
KQZ po vijon me rinumërimin e 530 vendvotimeve në të cilat u evidentuan parregullsi. Deri në orën 16:00, janë rinumëruar 33% e këtij numri të vendvotimeve. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka thënë se numri i tërësishëm ...
Gazeta Express | 19-Oct-2019 16:57
KQZ po vijon me rinumërimin e 530 vendvotimeve në të cilat u evidentuan parregullsi. Deri në orën 16:00, janë rinumëruar 33% e këtij numri të vendvotimeve. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka thënë se numri i tërësishëm ...

?KQZ certifikoi në kohë të njëjtë zgjedhjet e parakohshme të vitit 2014 dhe 2017
Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka prezantuar të dhënat për zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës të mbajtura në vitin 2014 dhe 2017.
Kosova Press | 19-Oct-2019 16:54
Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka prezantuar të dhënat për zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës të mbajtura në vitin 2014 dhe 2017.

Hoti: Nisma e ka kaluar pragun
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR) po vazhdon rinumërimi i 530 vendvotimeve, të cilat mendohet se do të përfundojnë për 7 ditë. Në anën tjetër njohësit e çështjeve politike thonë se rinumërimi po bëhet ...
Telegrafi | 19-Oct-2019 10:05
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR) po vazhdon rinumërimi i 530 vendvotimeve, të cilat mendohet se do të përfundojnë për 7 ditë. Në anën tjetër njohësit e çështjeve politike thonë se rinumërimi po bëhet ...

Qeveritë e brishta: Tre parë zgjedhje të jashtëzakonshme për pesë vite në Kosovë
Megjithatë, edhe në të kaluarën ishte vonuar diçka ngjashëm procesi i daljes së rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve, si dhe certifikimit të tyre, shkruan , Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, përmes një postimi në ...
Lajminet | 19-Oct-2019 16:51
Megjithatë, edhe në të kaluarën ishte vonuar diçka ngjashëm procesi i daljes së rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve, si dhe certifikimit të tyre, shkruan , Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, përmes një postimi në ...

KQZ vazhdon punën intensive: 175 vendvotime të rinumëruara deri tani
Deri në orën 16:00, janë rinumëruar 33% e këtij numri të vendvotimeve, shkruan . Këtë e ka bërë të ditur për , zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi. Ai ka thënë se numri i tërësishëm i vendvotimeve që janë rinumëruar deri ...
Lajminet | 19-Oct-2019 16:51
Deri në orën 16:00, janë rinumëruar 33% e këtij numri të vendvotimeve, shkruan . Këtë e ka bërë të ditur për , zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi. Ai ka thënë se numri i tërësishëm i vendvotimeve që janë rinumëruar deri ...

Zgjedhjet nacionale më 2014 dhe 2017 u certfifikuan një muaj pas ditës së votimit
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e ka cilësuar si normale moscertifikimin e shpejt të zgjedhjeve nacionale. Kjo pasi kështu kishte ndodhur edhe në dy palë zgjedhjet e fundit. Kështu, më 2014, KQZ’së i ishin dashur 27 ditë ...
EkonomiaOnline | 19-Oct-2019 16:50
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e ka cilësuar si normale moscertifikimin e shpejt të zgjedhjeve nacionale. Kjo pasi kështu kishte ndodhur edhe në dy palë zgjedhjet e fundit. Kështu, më 2014, KQZ’së i ishin dashur 27 ditë ...

Zvarritet certifikimi i rezultateve të zgjedhjeve, Baraliu tregon afatet për krijimin e Qeverisë
Janë bërë dy javë që kur në Kosovë u mbajtën zgjedhjet parlamentare, mirëpo Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ende nuk ka arritur t’i certifikojë rezultatet e këtyre zgjedhjeve. Madje, shkaku i gabimeve në formularë shumë ...
Telegrafi | 19-Oct-2019 09:24
Janë bërë dy javë që kur në Kosovë u mbajtën zgjedhjet parlamentare, mirëpo Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ende nuk ka arritur t’i certifikojë rezultatet e këtyre zgjedhjeve. Madje, shkaku i gabimeve në formularë shumë ...

Zgjedhjet nacionale më 2014 dhe 2017 u certfifikuan një muaj pas ditës së votimit
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e ka cilësuar si normale moscertifikimin e shpejt të zgjedhjeve nacionale. Kjo pasi kështu kishte ndodhur edhe në dy palë zgjedhjet e fundit. Kështu, më 2014, KQZ’së i ishin dashur 27 ditë ...
Indeks Online | 19-Oct-2019 16:47
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e ka cilësuar si normale moscertifikimin e shpejt të zgjedhjeve nacionale. Kjo pasi kështu kishte ndodhur edhe në dy palë zgjedhjet e fundit. Kështu, më 2014, KQZ’së i ishin dashur 27 ditë ...

Zgjedhjet nacionale më 2014 dhe 2017 u certfifikuan një muaj pas ditës së votimit
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e ka cilësuar si normale moscertifikimin e shpejt të zgjedhjeve nacionale. Kjo pasi kështu kishte ndodhur edhe në dy palë zgjedhjet e fundit. Kështu, më 2014, KQZ’së i ishin dashur 27 ditë ...
Gazeta Observer | 19-Oct-2019 16:40
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e ka cilësuar si normale moscertifikimin e shpejt të zgjedhjeve nacionale. Kjo pasi kështu kishte ndodhur edhe në dy palë zgjedhjet e fundit. Kështu, më 2014, KQZ’së i ishin dashur 27 ditë ...

Zgjedhjet nacionale më 2014 dhe 2017 u certfifikuan një muaj pas ditës së votimit
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e ka cilësuar si normale moscertifikimin e shpejt të zgjedhjeve nacionale. Kjo pasi kështu kishte ndodhur edhe në dy palë zgjedhjet e fundit. Kështu, më 2014, KQZ’së i ishin dashur 27 ditë ...
Gazeta Express | 19-Oct-2019 16:36
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e ka cilësuar si normale moscertifikimin e shpejt të zgjedhjeve nacionale. Kjo pasi kështu kishte ndodhur edhe në dy palë zgjedhjet e fundit. Kështu, më 2014, KQZ’së i ishin dashur 27 ditë ...

Ish-ministri propozon të dënohen me 5 vjet burgim komisionerët qe manipuluan votat
Brenda pak ditëve, KQZ’ja me sugjerim të QNR’së dy herë ka marrë vendim për rinumërim në më shumë se 700 vendvotime. Disa vendvotime janë rinumëruar për shkak të një gabimi teknik që ishte bërë me formularët e KQZ’së, ...
TetovaSot | 19-Oct-2019 14:43
Brenda pak ditëve, KQZ’ja me sugjerim të QNR’së dy herë ka marrë vendim për rinumërim në më shumë se 700 vendvotime. Disa vendvotime janë rinumëruar për shkak të një gabimi teknik që ishte bërë me formularët e KQZ’së, ...

Ish-ministri propozon të dënohen me 5 vjet burgim komisionerët qe manipuluan votat
Brenda pak ditëve, KQZ’ja me sugjerim të QNR’së dy herë ka marrë vendim për rinumërim në më shumë se 700 vendvotime. Disa vendvotime janë rinumëruar për shkak të një gabimi teknik që ishte bërë me......
Zeri | 19-Oct-2019 14:27
Brenda pak ditëve, KQZ’ja me sugjerim të QNR’së dy herë ka marrë vendim për rinumërim në më shumë se 700 vendvotime. Disa vendvotime janë rinumëruar për shkak të një gabimi teknik që ishte bërë me......

Ish-ministri propozon të dënohen me 5 vjet burgim komisionerët qe manipuluan votat
Brenda pak ditëve, KQZ’ja me sugjerim të QNR’së dy herë ka marrë vendim për rinumërim në më shumë se 700 vendvotime. Disa vendvotime janë rinumëruar për shkak të një gabimi teknik që ishte bërë me formularët e KQZ’së, ...
Gazeta Express | 19-Oct-2019 14:16
Brenda pak ditëve, KQZ’ja me sugjerim të QNR’së dy herë ka marrë vendim për rinumërim në më shumë se 700 vendvotime. Disa vendvotime janë rinumëruar për shkak të një gabimi teknik që ishte bërë me formularët e KQZ’së, ...

?Në QNR rinumërohen 129 vendvotime
Nga 530 vendvotime sa kanë shkuar në rinumërim, në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve janë rinumëruar 129 vendvotime. Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi, i cili në një prononcim për mediat në ...
AlbInfo | 19-Oct-2019 13:42
Nga 530 vendvotime sa kanë shkuar në rinumërim, në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve janë rinumëruar 129 vendvotime. Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi, i cili në një prononcim për mediat në ...

Elezi: Deri të premten në mesnatë janë rinumëruar 129 vendvotime
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve po vijon procesi i rinumërimit të 530 vendvotimeve ndërkaq deri të premten në mesnatë janë rinumëruar 129 vendvotime. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, në një prononcim për ...
Klan Kosova | 19-Oct-2019 12:52
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve po vijon procesi i rinumërimit të 530 vendvotimeve ndërkaq deri të premten në mesnatë janë rinumëruar 129 vendvotime. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, në një prononcim për ...

Rinumërimi i votave, deformim i procesit zgjedhor!
Shkruan: Florim Zeqa Edhe pse zgjedhjet e 6 tetorit u zhvilluan në mënyrë të shkëlqyeshme, të qetë dhe demokratike, pas prezentimit të rezultateve preliminare, filloi deformimi i këtij procesi nga KQZ-ja. Manipulimi i ...
TetovaSot | 19-Oct-2019 12:46
Shkruan: Florim Zeqa Edhe pse zgjedhjet e 6 tetorit u zhvilluan në mënyrë të shkëlqyeshme, të qetë dhe demokratike, pas prezentimit të rezultateve preliminare, filloi deformimi i këtij procesi nga KQZ-ja. Manipulimi i ...

Rinumërohen 129 vendvotime
Nga 530 vendvotime sa kanë shkuar në rinumërim, në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve janë rinumëruar 129 vendvotime. Këtë e ka bërë të ditur për KosovaPress, zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi, i cili tha se deri më tani ...
Albportali | 19-Oct-2019 12:15
Nga 530 vendvotime sa kanë shkuar në rinumërim, në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve janë rinumëruar 129 vendvotime. Këtë e ka bërë të ditur për KosovaPress, zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi, i cili tha se deri më tani ...

QNR: Për 7 ditë përfundon rinumërimi i 530 vendvotimeve
Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate (QNR) është duke vijuar rinumërimi i 530 vendvotimeve, shkruan gazeta "Zëri". Sipas koordinatorit të QNR-së, Burim Ahmetaj, brenda ditës pritet të numërohen gjithsej 90 vendvotime, ...
Zeri | 19-Oct-2019 12:07
Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate (QNR) është duke vijuar rinumërimi i 530 vendvotimeve, shkruan gazeta "Zëri". Sipas koordinatorit të QNR-së, Burim Ahmetaj, brenda ditës pritet të numërohen gjithsej 90 vendvotime, ...

Në QNR rinumërohen 129 vendvotime
Nga 530 vendvotime sa kanë shkuar në rinumërim, në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve janë rinumëruar 129 vendvotime. Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi, i cili tha se deri më tani i gjithë procesi ...
Gazeta Observer | 19-Oct-2019 11:42
Nga 530 vendvotime sa kanë shkuar në rinumërim, në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve janë rinumëruar 129 vendvotime. Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi, i cili tha se deri më tani i gjithë procesi ...

Hoti: Nisma e ka kaluar pragun
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR) po vazhdon rinumërimi i 530 vendvotimeve, të cilat mendohet se do të përfundojnë për 7 ditë. Në anën tjetër njohësit e çështjeve politike thonë se rinumërimi po bëhet ...
Medial | 19-Oct-2019 11:34
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR) po vazhdon rinumërimi i 530 vendvotimeve, të cilat mendohet se do të përfundojnë për 7 ditë. Në anën tjetër njohësit e çështjeve politike thonë se rinumërimi po bëhet ...

123...>>

Lajmet Kryesore

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved