ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/07/2020 02:58

Mustafa për votat e diasporës: Më e drejtë është që fituesin ta zgjedhin ata që jetojnë në Kosovë

Mustafa për votat e diasporës: Më e drejtë është që fituesin ta zgjedhin ata që jetojnë në Kosovë
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se do ta pranojnë rezultatin final – edhe nëse Vetëvendosja del që është fituese e zgjedhjeve të 6 tetorit. “Unë kam thënë që më së lehtë do të ndihesha sikur Vjosa Osmani të ...
Telegrafi | 17-Oct-2019 23:27
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se do ta pranojnë rezultatin final – edhe nëse Vetëvendosja del që është fituese e zgjedhjeve të 6 tetorit. “Unë kam thënë që më së lehtë do të ndihesha sikur Vjosa Osmani të ...

Mustafa e do NISMËN në koalicion: Por varet nga Vetëvendosje!
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka treguar se a do ta donte që Nisma e Fatmir Limajt – nëse e kalon pragun zgjedhor – të ishte pjesë e koalicionit të mundshëm të partisë që ai drejton dhe Vetëvendosjes. “Gjithmonë e kam ...
Ina-Online | 18-Oct-2019 00:47
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka treguar se a do ta donte që Nisma e Fatmir Limajt – nëse e kalon pragun zgjedhor – të ishte pjesë e koalicionit të mundshëm të partisë që ai drejton dhe Vetëvendosjes. “Gjithmonë e kam ...

Zgjedhjet në Kosovë: A është ky ndryshimi i madh në politikën shqiptare?
Frank Shkreli Me 6 tetor në Kosovë u mbajtën zgjedhjet parlamentare, në të cilat, sipas rezultateve paraprake, dolën fituese Lëvizja Vetvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës. Në pritje të certifikimit të rezultatit ...
Illyriapress | 18-Oct-2019 00:19
Frank Shkreli Me 6 tetor në Kosovë u mbajtën zgjedhjet parlamentare, në të cilat, sipas rezultateve paraprake, dolën fituese Lëvizja Vetvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës. Në pritje të certifikimit të rezultatit ...

Nagavci: Nga LDK-ja nuk pranojmë kushtëzime, Kurti do të jetë kryeministër
Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, që pritet të jetë në këtë post edhe në legjislaturën e re, ka folur në Interaktiv të KTV-së dhe edhe për vazhdimin e bisedimeve për harmonizimin e programit ...
Medial | 18-Oct-2019 00:19
Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, që pritet të jetë në këtë post edhe në legjislaturën e re, ka folur në Interaktiv të KTV-së dhe edhe për vazhdimin e bisedimeve për harmonizimin e programit ...

Nagavci: Nga LDK-ja nuk pranojmë kushtëzime, Kurti do të jetë kryeministër
Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, që pritet të jetë në këtë post edhe në legjislaturën e re, ka folur në Interaktiv të KTV-së dhe edhe për vazhdimin e bisedimeve për harmonizimin e programit ...
Arbresh | 18-Oct-2019 00:15
Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, që pritet të jetë në këtë post edhe në legjislaturën e re, ka folur në Interaktiv të KTV-së dhe edhe për vazhdimin e bisedimeve për harmonizimin e programit ...

Isa Mustafa e do Fatmir Limajn në qeverinë e re, por vendimin ia lë Albin Kurtit
“Kam simpati për Limajn, e vlerësoj si të dijshëm për politikë. Nëse Nisma i merr votat, unë uroj që ta merr. Janë vota tyre, nuk janë tonat. Mbetet çështje e hapur me VV-në a do ta kemi Nismën. Për mua nuk do të kishte ...
Lajminet | 18-Oct-2019 00:01
“Kam simpati për Limajn, e vlerësoj si të dijshëm për politikë. Nëse Nisma i merr votat, unë uroj që ta merr. Janë vota tyre, nuk janë tonat. Mbetet çështje e hapur me VV-në a do ta kemi Nismën. Për mua nuk do të kishte ...

LVV dhe LDK takohen përsëri nesër, ja kush do të marr pjesë
Negociatat mes Vetëvendosjes dhe LDK-së do të vazhdojnë nesër për të negociuar krijimin e Qeverisë së re. Lëvizja Vetëvendosje, e cila, sipas rezultateve preliminare, ka dalë fituese e zgjedhjeve parlamentare të 6 ...
Indeks Online | 17-Oct-2019 23:56
Negociatat mes Vetëvendosjes dhe LDK-së do të vazhdojnë nesër për të negociuar krijimin e Qeverisë së re. Lëvizja Vetëvendosje, e cila, sipas rezultateve preliminare, ka dalë fituese e zgjedhjeve parlamentare të 6 ...

Isa Mustafa : Jemi kundër ndryshimit të kufijve qoftë me Serbinë apo Shqipërinë
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se ky subjekt politik është kundër ndryshimit të kufijve në relacion me Serbinë, por edhe me Shqipërinë. Kështu ka thënë ai në emisionin Zona e Debatit në ...
InFokusi | 17-Oct-2019 23:50
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se ky subjekt politik është kundër ndryshimit të kufijve në relacion me Serbinë, por edhe me Shqipërinë. Kështu ka thënë ai në emisionin Zona e Debatit në ...

Isa Mustafa e do Fatmir Limajn në qeverinë e re, por vendimin ia lë Albin Kurtit
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, nuk e ka përjashtuar mundësinë që Nisma Socialdemokrate të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme, nëse kjo e fundit e kalon pragun zgjedhor dhe po ashtu nëse për këtë ...
TetovaSot | 17-Oct-2019 23:46
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, nuk e ka përjashtuar mundësinë që Nisma Socialdemokrate të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme, nëse kjo e fundit e kalon pragun zgjedhor dhe po ashtu nëse për këtë ...

Mustafa për votat e diasporës: Më e drejtë është që fituesin ta zgjedhin ata që jetojnë në Kosovë
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se do ta pranojnë rezultatin final – edhe nëse Vetëvendosja del që është fituese e zgjedhjeve të 6 tetorit. “Unë kam thënë që më së lehtë do të ndihesha sikur Vjosa Osmani të ...
Medial | 17-Oct-2019 23:36
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se do ta pranojnë rezultatin final – edhe nëse Vetëvendosja del që është fituese e zgjedhjeve të 6 tetorit. “Unë kam thënë që më së lehtë do të ndihesha sikur Vjosa Osmani të ...

Mustafa: Më e drejtë që fituesin ta përcaktojnë qytetarët që jetojnë në Kosovë, jo Diaspora
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se do ta pranojnë rezultatin final – edhe nëse Vetëvendosja del që është fituese e zgjedhjeve të 6 tetorit. “Unë kam thënë që më së lehtë do të ndihesha sikur Vjosa Osmani të ...
EkonomiaOnline | 17-Oct-2019 23:33
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se do ta pranojnë rezultatin final – edhe nëse Vetëvendosja del që është fituese e zgjedhjeve të 6 tetorit. “Unë kam thënë që më së lehtë do të ndihesha sikur Vjosa Osmani të ...

Mustafa për votat e diasporës: Më e drejtë është që fituesin ta zgjedhin ata që jetojnë në Kosovë
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se do ta pranojnë rezultatin final – edhe nëse Vetëvendosja del që është fituese e zgjedhjeve të 6 tetorit. “Unë kam thënë që më së lehtë do të ndihesha sikur Vjosa Osmani të ...
Arbresh | 17-Oct-2019 23:33
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se do ta pranojnë rezultatin final – edhe nëse Vetëvendosja del që është fituese e zgjedhjeve të 6 tetorit. “Unë kam thënë që më së lehtë do të ndihesha sikur Vjosa Osmani të ...

LDK e Vetëvendosje takohen nesër, këta janë pjesëmarrësit
Negociatat mes Vetëvendosjes dhe LDK’së do të vazhdojnë nesër për të negociuar krijimin e Qeverisë së re. Lëvizja Vetëvendosje, e cila, sipas rezultateve preliminare, ka dalë fituese e zgjedhjeve parlamentare të 6 ...
Zeri | 17-Oct-2019 23:27
Negociatat mes Vetëvendosjes dhe LDK’së do të vazhdojnë nesër për të negociuar krijimin e Qeverisë së re. Lëvizja Vetëvendosje, e cila, sipas rezultateve preliminare, ka dalë fituese e zgjedhjeve parlamentare të 6 ...

LDK e Vetëvendosje takohen nesër, këta janë pjesëmarrësit
Negociatat mes Vetëvendosjes dhe LDK’së do të vazhdojnë nesër për krijimin e Qeverisë së re. Lëvizja Vetëvendosje, e cila, sipas rezultateve preliminare, ka dalë fituese e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit, nesër do ...
InFokusi | 17-Oct-2019 23:24
Negociatat mes Vetëvendosjes dhe LDK’së do të vazhdojnë nesër për krijimin e Qeverisë së re. Lëvizja Vetëvendosje, e cila, sipas rezultateve preliminare, ka dalë fituese e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit, nesër do ...

Negociatat mes Vetëvendosjes dhe LDK’së do të vazhdojnë nesër për të negociuar krijimin e Qeverisë së re.
Lëvizja Vetëvendosje, e cila, sipas rezultateve preliminare, ka dalë fituese e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit, nesër do të zhvillojë takim me zyrtarë të lartë të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Zëdhënësi i VV’së, ...
Arbresh | 17-Oct-2019 23:24
Lëvizja Vetëvendosje, e cila, sipas rezultateve preliminare, ka dalë fituese e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit, nesër do të zhvillojë takim me zyrtarë të lartë të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Zëdhënësi i VV’së, ...

LDK e Vetëvendosje takohen nesër, këta janë pjesëmarrësit
Negociatat mes Vetëvendosjes dhe LDK’së do të vazhdojnë nesër për të negociuar krijimin e Qeverisë së re. Lëvizja Vetëvendosje, e cila, sipas rezultateve preliminare, ka dalë fituese e zgjedhjeve parlamentare të 6 ...
Gazeta Express | 17-Oct-2019 23:17
Negociatat mes Vetëvendosjes dhe LDK’së do të vazhdojnë nesër për të negociuar krijimin e Qeverisë së re. Lëvizja Vetëvendosje, e cila, sipas rezultateve preliminare, ka dalë fituese e zgjedhjeve parlamentare të 6 ...

Isa Mustafa me fjalë të mëdha për Limajn
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa nuk e ka përjashtuar mundësinë që Nisma të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme, nëse kjo e fundit e kalon pragun zgjedhor dhe po ashtu nëse për këtë dakordohet partneri kryesor qeverisës, ...
InFokusi | 17-Oct-2019 23:10
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa nuk e ka përjashtuar mundësinë që Nisma të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme, nëse kjo e fundit e kalon pragun zgjedhor dhe po ashtu nëse për këtë dakordohet partneri kryesor qeverisës, ...

Mustafa: Nëse VV këmbëngul për ministri të caktuara, ne shkojmë në opozitë
Njëri nga zyrtarët e kësaj partie, Rexhep Selimi “blindoi” Ministrinë e Punëve të Brendshme dhe atë të Drejtësisë. Por, një reagim i ashpër ka ardhur nga numri një i LDK-së, Isa Mustafa, i cili ka thënë se nëse ...
Lajminet | 17-Oct-2019 23:06
Njëri nga zyrtarët e kësaj partie, Rexhep Selimi “blindoi” Ministrinë e Punëve të Brendshme dhe atë të Drejtësisë. Por, një reagim i ashpër ka ardhur nga numri një i LDK-së, Isa Mustafa, i cili ka thënë se nëse ...

Isa Mustafa e do Fatmir Limajn në qeverinë e re, por vendimin ia lë Albin Kurtit
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, nuk e ka përjashtuar mundësinë që Nisma Socialdemokrate të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme, nëse kjo e fundit e kalon pragun zgjedhor dhe po ashtu nëse për këtë ...
Medial | 17-Oct-2019 23:06
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, nuk e ka përjashtuar mundësinë që Nisma Socialdemokrate të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme, nëse kjo e fundit e kalon pragun zgjedhor dhe po ashtu nëse për këtë ...

Isa Mustafa e do Fatmir Limajn në qeverinë e re, por vendimin ia lë Albin Kurtit
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, nuk e ka përjashtuar mundësinë që Nisma Socialdemokrate të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme, nëse kjo e fundit e kalon pragun zgjedhor dhe po ashtu nëse për këtë ...
Arbresh | 17-Oct-2019 23:03
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, nuk e ka përjashtuar mundësinë që Nisma Socialdemokrate të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme, nëse kjo e fundit e kalon pragun zgjedhor dhe po ashtu nëse për këtë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved