ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/07/2020 04:58

Ankara, Pence: Turqia do t’i japë fund ofensivës në Siri pas tërheqjes së forcave kurde

Ankara, Pence: Turqia do t’i japë fund ofensivës në Siri pas tërheqjes së forcave kurde
Turqia do të pezullojë ofensivën e saj në veri të Sirisë për pesë ditë dhe do t’i japë fund pas një tërheqjeje të forcave kurde nga ky sektor gjatë kësaj kohe, njoftoi sot zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence. ...
BalkanWeb | 18-Oct-2019 02:35
Turqia do të pezullojë ofensivën e saj në veri të Sirisë për pesë ditë dhe do t’i japë fund pas një tërheqjeje të forcave kurde nga ky sektor gjatë kësaj kohe, njoftoi sot zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence. ...

Siri, Forcat kurde të gatshme për respektimin e armëpushimit me Turqinë
Forcat kurde në Siri janë të gatshme të respektojnë një iniciativë për armëpushim, njoftuar sot në mbrëmje nga Uashingtoni dhe Ankaraja, deklaroi komandanti i një aleance të luftëtarëve kurdë dhe arabë. “Ne jemi të ...
BalkanWeb | 18-Oct-2019 01:21
Forcat kurde në Siri janë të gatshme të respektojnë një iniciativë për armëpushim, njoftuar sot në mbrëmje nga Uashingtoni dhe Ankaraja, deklaroi komandanti i një aleance të luftëtarëve kurdë dhe arabë. “Ne jemi të ...

Pence: SHBA-Turqi bien dakort për armëpushim në Siri
mapo.alm Turqia ra dakord për pesë ditë armëpushim në verilindje të Sirisë për të lejuar tërheqjen e forcave kurde. Lajmi u bë i ditur të enjten nga Nënpresidenti amerikan Mike Pence pas bisedimeve me Presidentin turk ...
Mapo | 17-Oct-2019 20:41
mapo.alm Turqia ra dakord për pesë ditë armëpushim në verilindje të Sirisë për të lejuar tërheqjen e forcave kurde. Lajmi u bë i ditur të enjten nga Nënpresidenti amerikan Mike Pence pas bisedimeve me Presidentin turk ...

Pas letrës së Trump dërguar Erdogan, SHBA dhe Turqia bien dakord për armëpushim
ANKARA Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Turqia kanë arritur një marrëveshje për të pezulluar operacionin e Ankarasë në veri të Sirisë për 5 ditë-netë. Armëpushimi po përdoret për të lejuar forcat kurdë të tërhiqen ...
BalkanWeb | 17-Oct-2019 20:10
ANKARA Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Turqia kanë arritur një marrëveshje për të pezulluar operacionin e Ankarasë në veri të Sirisë për 5 ditë-netë. Armëpushimi po përdoret për të lejuar forcat kurdë të tërhiqen ...

Senatorët amerikan përgatisin projektligj për sanksione ndaj Turqisë
Senatorët amerikanë paraqiten të enjten një projektligj që parasheh sanksione të gjera ndaj Turqisë, për ofensivën e saj në Siri. Projekt-ligji i përgatitur nga Senati – që udhëheqet nga republikanët – shënjestron ...
VizionPlus | 17-Oct-2019 22:18
Senatorët amerikanë paraqiten të enjten një projektligj që parasheh sanksione të gjera ndaj Turqisë, për ofensivën e saj në Siri. Projekt-ligji i përgatitur nga Senati – që udhëheqet nga republikanët – shënjestron ...

Operacioni në Siri, SHBA dhe Turqia bien dakord për armëpushim
SHBA dhe Turqia kanë arritur një marrëveshje për të pezulluar operacionin e Ankarasë në veri të Sirisë për 5 ditë. Marrëveshja u arrit pas takimit të gjatë mes Mike Pence dhe presidentit turk, Erdogan këtë të enjte. Pas ...
VizionPlus | 17-Oct-2019 21:55
SHBA dhe Turqia kanë arritur një marrëveshje për të pezulluar operacionin e Ankarasë në veri të Sirisë për 5 ditë. Marrëveshja u arrit pas takimit të gjatë mes Mike Pence dhe presidentit turk, Erdogan këtë të enjte. Pas ...

Zv.presidenti amerikan pas takimit me Erdogan: SHBA-Turqi bien dakort për armëpushim në Siri
Nënpresidenti amerikan Mike Pence u takua sot me presidentin Tayip Erdogan në Turqi si pjesë e një misioni për të bindur Ankaranë të ndalë ofensivë kundër luftëtarëve kurdë në Sirinë verilindore. Sulmi ka krijuar një ...
GazetaTema | 17-Oct-2019 20:06
Nënpresidenti amerikan Mike Pence u takua sot me presidentin Tayip Erdogan në Turqi si pjesë e një misioni për të bindur Ankaranë të ndalë ofensivë kundër luftëtarëve kurdë në Sirinë verilindore. Sulmi ka krijuar një ...

Asad reagon ndaj sulmit të Turqisë: Do i përgjigjemi agresionit me të gjitha format
“Siria do t’i përgjigjet agresionit turk, kudo në territorin e saj, me të gjitha mjetet që ka në dispozicion”-deklaroi presidenti sirian Bashar al-Asad, pas vendimit për të dërguar trupat qeveritare siriane në ...
GazetaTema | 17-Oct-2019 19:52
“Siria do t’i përgjigjet agresionit turk, kudo në territorin e saj, me të gjitha mjetet që ka në dispozicion”-deklaroi presidenti sirian Bashar al-Asad, pas vendimit për të dërguar trupat qeveritare siriane në ...

Ofensiva ushtarake turke në Siri/ Pence takohet me Erdoganin, ja çfarë biseduan
Zëvendës Presidenti i Sh.B.A. Mike Pence u takua të enjten me Presidentin Tajip Erdogan në Turqi në një mision për ta bindur atë të ndalonte një ofensivë kundër luftëtarëve kurdë në verilindje të Sirisë, por zyrtarët ...
BalkanWeb | 17-Oct-2019 17:00
Zëvendës Presidenti i Sh.B.A. Mike Pence u takua të enjten me Presidentin Tajip Erdogan në Turqi në një mision për ta bindur atë të ndalonte një ofensivë kundër luftëtarëve kurdë në verilindje të Sirisë, por zyrtarët ...

Sulmet ndaj kurdëve, Pence në zyrën e Erdogan
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka takuar në Ankara nënpresidentin amerikan, Mike Pence. Erdogan e ka pritur nënpresidentin e SHBA-ve në Kompleksin Presidencial në Ankara.
Top Channel | 17-Oct-2019 16:59
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka takuar në Ankara nënpresidentin amerikan, Mike Pence. Erdogan e ka pritur nënpresidentin e SHBA-ve në Kompleksin Presidencial në Ankara.

“Mos u bëj budalla”, Erdogan nuk tërhiqet, letra e Trump përfundon në koshin e mbeturinave
Nga kabineti i Presidentit të Turqisë Rexhep Taip Erdogan konfirmojnë se kanë pranuar letrën e dërguara Donald Trump dhe menjëherë pasi e ka lexuar e ka hedhur në koshin e mbeturinave. Një lajmi tillë raportotet nga ...
BalkanWeb | 17-Oct-2019 15:02
Nga kabineti i Presidentit të Turqisë Rexhep Taip Erdogan konfirmojnë se kanë pranuar letrën e dërguara Donald Trump dhe menjëherë pasi e ka lexuar e ka hedhur në koshin e mbeturinave. Një lajmi tillë raportotet nga ...

Kriza në Siri/ Pence dhe Pompeo takojnë Erdoganin
Delegacioni i lartë amerikan i kryesuar nga nënpresidenti, Mike Pence, po takohet me presidentin e Turqisë, Reccep Tayyip Erdogan, në përpjekje për të siguruar një armëpushim në Siri. Ofensiva turke në veri të Sirisë ka ...
VizionPlus | 17-Oct-2019 17:57
Delegacioni i lartë amerikan i kryesuar nga nënpresidenti, Mike Pence, po takohet me presidentin e Turqisë, Reccep Tayyip Erdogan, në përpjekje për të siguruar një armëpushim në Siri. Ofensiva turke në veri të Sirisë ka ...

Forcat kurde të gatshme të respektojnë armëpushimin
Mazloum Abdi, komandanti i Forcave Demokratike Siriane (SDF), tha për mediat kurde se forcat e udhëhequra nga kurdët do të respektonin marrëveshjen e armëpushimit. “Shtrirja e armëpushimit kap pjesën e rreth 100 km ...
Ina-Online | 18-Oct-2019 00:54
Mazloum Abdi, komandanti i Forcave Demokratike Siriane (SDF), tha për mediat kurde se forcat e udhëhequra nga kurdët do të respektonin marrëveshjen e armëpushimit. “Shtrirja e armëpushimit kap pjesën e rreth 100 km ...

Turqia i dorëzohet SHBA-ve, pajtohet për armëpushim, nuk refuzohet mundësia e marrëveshjes
Mike Pence, nënkryetari i SHBA-ve, tha që administrata e Trump-it gjithashtu kishte rënë dakord të mos zbatonte sanksionet e reja “masive”, për të cilat ajo kërcënuar për sulm dhe madje premtoi një gjë të tillë këtë ...
Lajminet | 18-Oct-2019 00:37
Mike Pence, nënkryetari i SHBA-ve, tha që administrata e Trump-it gjithashtu kishte rënë dakord të mos zbatonte sanksionet e reja “masive”, për të cilat ajo kërcënuar për sulm dhe madje premtoi një gjë të tillë këtë ...

Forcat kurde thonë se janë të gatshme të respektojnë armëpushimin
Mazloum Abdi, komandanti i Forcave Demokratike Siriane (SDF), tha për mediat kurde se forcat e udhëhequra nga kurdët do të respektonin marrëveshjen e armëpushimit. “Shtrirja e armëpushimit kap pjesën e rreth 100 km ...
TetovaSot | 18-Oct-2019 00:19
Mazloum Abdi, komandanti i Forcave Demokratike Siriane (SDF), tha për mediat kurde se forcat e udhëhequra nga kurdët do të respektonin marrëveshjen e armëpushimit. “Shtrirja e armëpushimit kap pjesën e rreth 100 km ...

Turqia vendos armëpushim për 120 orë
Turqia bie dakord me SHBA për armëpushim 5 ditor. Kështu ka njoftuar zëvendës presidenti amerikan Mice Pence. Turqia nisi sulmin e saj javën e kaluar në veri të Sirisë. Ky sulm synonte të shtynte luftëtarët kurdë nga ...
ABCNews | 17-Oct-2019 20:10
Turqia bie dakord me SHBA për armëpushim 5 ditor. Kështu ka njoftuar zëvendës presidenti amerikan Mice Pence. Turqia nisi sulmin e saj javën e kaluar në veri të Sirisë. Ky sulm synonte të shtynte luftëtarët kurdë nga ...

Pas letrës së Trump dërguar Erdogan, SHBA dhe Turqia bien dakord për armëpushim
Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Turqia kanë arritur një marrëveshje për të pezulluar operacionin e Ankarasë në veri të Sirisë për 5 ditë-netë. Armëpushimi po përdoret për të lejuar forcat kurdë të tërhiqen në një ...
Ina-Online | 18-Oct-2019 00:15
Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Turqia kanë arritur një marrëveshje për të pezulluar operacionin e Ankarasë në veri të Sirisë për 5 ditë-netë. Armëpushimi po përdoret për të lejuar forcat kurdë të tërhiqen në një ...

Turqia arreston ata që kundërshtuan ofensiven ushtarake në Siri
Më shumë se 200 njerëz janë ndaluar dhe 34 janë arrestuar për kritikat që kanë bërë në mediat sociale në lidhje me sulmin ushtarak turk në verilindje të Sirisë. Turqia ka nisur operacionin e të quajtur “Pranvera e ...
Arbresh | 17-Oct-2019 23:53
Më shumë se 200 njerëz janë ndaluar dhe 34 janë arrestuar për kritikat që kanë bërë në mediat sociale në lidhje me sulmin ushtarak turk në verilindje të Sirisë. Turqia ka nisur operacionin e të quajtur “Pranvera e ...

Forcat kurde thonë se janë të gatshme të respektojnë armëpushimin
Mazloum Abdi, komandanti i Forcave Demokratike Siriane (SDF), tha për mediat kurde se forcat e udhëhequra nga kurdët do të respektonin marrëveshjen e armëpushimit. “Shtrirja e armëpushimit kap pjesën e rreth 100 km ...
Klan Kosova | 17-Oct-2019 23:53
Mazloum Abdi, komandanti i Forcave Demokratike Siriane (SDF), tha për mediat kurde se forcat e udhëhequra nga kurdët do të respektonin marrëveshjen e armëpushimit. “Shtrirja e armëpushimit kap pjesën e rreth 100 km ...

Turqia pajtohet të pezullojë ofensivën në Siri
Shtetet e Bashkuara dhe Turqia janë pajtuar që të pezullohet ofensiva turke në veri të Sirisë. Lajmin e bëri të ditur nënpresidenti amerikan Mike Pence, i cili tha se marrëveshja u arrit pas pesë orë bisedimesh me ...
EkonomiaOnline | 17-Oct-2019 23:24
Shtetet e Bashkuara dhe Turqia janë pajtuar që të pezullohet ofensiva turke në veri të Sirisë. Lajmin e bëri të ditur nënpresidenti amerikan Mike Pence, i cili tha se marrëveshja u arrit pas pesë orë bisedimesh me ...

123...>>

Lajmet Kryesore

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved