ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 10/07/2020 06:54

Muja: Edhe pas numërimit të votave të diasporës, NISMA nuk do ta kalojë pragun

Muja: Edhe pas numërimit të votave të diasporës, NISMA nuk do ta kalojë pragun
Analisti politik Armend Muja, ka vlerësuar se koalicioni NISMA-AKR, sipas të gjitha gjasave, as pas numërimit të votave të diasporës nuk do ta kalojë pragun zgjedhor. Muja, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se ...
Telegrafi | 16-Oct-2019 22:08
Analisti politik Armend Muja, ka vlerësuar se koalicioni NISMA-AKR, sipas të gjitha gjasave, as pas numërimit të votave të diasporës nuk do ta kalojë pragun zgjedhor. Muja, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se ...

Diaspora voton si Kosova: VV në vend të parë…
…e ndjekur nga LDK dhe pastaj PDK – Nisma-AKR-PD mbeten jashtë Kuvendit Rezultatet përfundimtare të votës së diasorës dëshmuan se shqiptarët në mërgim janë në harmoni me votuesin brenda Kosovës. Pas numërimit të mbi 12 ...
Illyriapress | 17-Oct-2019 01:59
…e ndjekur nga LDK dhe pastaj PDK – Nisma-AKR-PD mbeten jashtë Kuvendit Rezultatet përfundimtare të votës së diasorës dëshmuan se shqiptarët në mërgim janë në harmoni me votuesin brenda Kosovës. Pas numërimit të mbi 12 ...

Përfundon numërimi i votave me postë, prin Vetëvendosja
Pas mesnatës, në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka përfunduar numërimi i 13241 votave të ardhura me postë për zgjedhjet parlamentare të mbajtura më 6 tetor. Nga rezultatet e numërimit, Lëvizja Vetëvendosje është ...
Medial | 17-Oct-2019 01:49
Pas mesnatës, në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka përfunduar numërimi i 13241 votave të ardhura me postë për zgjedhjet parlamentare të mbajtura më 6 tetor. Nga rezultatet e numërimit, Lëvizja Vetëvendosje është ...

Përfundon numërimi i votave me postë, prin Vetëvendosja
Pas mesnatës, në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, ka përfunduar numërimi i 13241 votave të ardhura me postë për zgjedhjet e 6 tetorit. Nga rezultatet e numërimit, del se Lëvizja Vetëvendosje prin me 7030 vota, ...
Klan Kosova | 17-Oct-2019 01:46
Pas mesnatës, në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve, ka përfunduar numërimi i 13241 votave të ardhura me postë për zgjedhjet e 6 tetorit. Nga rezultatet e numërimit, del se Lëvizja Vetëvendosje prin me 7030 vota, ...

Përfundon numërimi i 13241 votave të ardhura me postë
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka përfunduar publikimi i rezultateve të votimit përmes postës.
Kosova Press | 17-Oct-2019 01:26
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka përfunduar publikimi i rezultateve të votimit përmes postës.

Përfundon numërimi i votave të mërgatës, Nisma-AKR kanë 4.99%
Ka përfunduar procesi i numërimit të votave për subjektet politike të ardhura me postë nga jashtë Kosovës. Është paralajmëruar që pas pak do të përditësohet numri përfundimtar i votave që subjektet politike kanë marrë ...
Gazeta Monitor | 17-Oct-2019 01:02
Ka përfunduar procesi i numërimit të votave për subjektet politike të ardhura me postë nga jashtë Kosovës. Është paralajmëruar që pas pak do të përditësohet numri përfundimtar i votave që subjektet politike kanë marrë ...

Nga 13 e 491 vota të Diaspores, ja sa vota fituan partitë politike
Ka përfunduar numërimi i votave të ardhura nga mërgata. Sipas rezultateve të numërimit, është Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit ajo e cila ka fituar më së shumti vota nga ana e mërgimtarëve. LVV ka fituar 53% apo 7033 ...
Indeks Online | 17-Oct-2019 00:46
Ka përfunduar numërimi i votave të ardhura nga mërgata. Sipas rezultateve të numërimit, është Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit ajo e cila ka fituar më së shumti vota nga ana e mërgimtarëve. LVV ka fituar 53% apo 7033 ...

Rrustemi: Mospërfshirja në numërim të mbi 4500 zarfeve të diasporës, padrejtësi ndaj bashkatdhetarëve
Adnan Rrustemi, përfaqësuesi i LVV-së në KQZ, ka thënë se procesi i numërimit të votave me postë të ardhura nga jashtë Kosovës ka shkuar mirë. Ai thotë se procesi i përfshirjes së bashkatdhetarëve në zgjedhje është ...
Medial | 17-Oct-2019 00:36
Adnan Rrustemi, përfaqësuesi i LVV-së në KQZ, ka thënë se procesi i numërimit të votave me postë të ardhura nga jashtë Kosovës ka shkuar mirë. Ai thotë se procesi i përfshirjes së bashkatdhetarëve në zgjedhje është ...

Rezultatet e votimit jashtë Kosovës: Krijohet dallimi mes VV-së dhe LDK-së
Pas publikimit të rezultateve nga më shumë se 90 për qind të votave të numëruara të atyre të ardhura nga jashtë Kosovës, Vetëvendosje ka thelluar distancën me Lidhjen Demokratike të Kosovës që e ndjek si parti e dytë. ...
Portalb | 17-Oct-2019 00:36
Pas publikimit të rezultateve nga më shumë se 90 për qind të votave të numëruara të atyre të ardhura nga jashtë Kosovës, Vetëvendosje ka thelluar distancën me Lidhjen Demokratike të Kosovës që e ndjek si parti e dytë. ...

Rrustemi: Mospërfshirja në numërim të mbi 4500 zarfeve të diasporës, padrejtësi ndaj bashkatdhetarëve
Adnan Rrustemi, përfaqësuesi i LVV-së në KQZ, ka thënë se procesi i numërimit të votave me postë të ardhura nga jashtë Kosovës ka shkuar mirë. Ai thotë se procesi i përfshirjes së bashkatdhetarëve në zgjedhje është ...
Arbresh | 17-Oct-2019 00:36
Adnan Rrustemi, përfaqësuesi i LVV-së në KQZ, ka thënë se procesi i numërimit të votave me postë të ardhura nga jashtë Kosovës ka shkuar mirë. Ai thotë se procesi i përfshirjes së bashkatdhetarëve në zgjedhje është ...

Këto janë votat e Diasporës, kështu duket tabela
Numërimi i votave të ardhura nga Diaspora sapo ka përfunduar. Sipas rezultateve të numërimit të votave, Lëvizja Vetëvendosje është fituese e votave të marra nga Diaspora. LVV ka fituar 53% apo 7033 vota gjithësej. Pas ...
Zeri | 17-Oct-2019 00:19
Numërimi i votave të ardhura nga Diaspora sapo ka përfunduar. Sipas rezultateve të numërimit të votave, Lëvizja Vetëvendosje është fituese e votave të marra nga Diaspora. LVV ka fituar 53% apo 7033 vota gjithësej. Pas ...

Përfundon numërimi i votave të diasporës, VV e para
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka përfunduar numërimi i votave të diasporës. Lëvizja Vetëvendosje ka dalur partia më e votuar nga votat e diasporës me 6,850 vota, shkruan lajmi.net. Lidhja Demokratike e Kosovës ...
Medial | 17-Oct-2019 00:19
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka përfunduar numërimi i votave të diasporës. Lëvizja Vetëvendosje ka dalur partia më e votuar nga votat e diasporës me 6,850 vota, shkruan lajmi.net. Lidhja Demokratike e Kosovës ...

Përfundon numërimi i votave të diasporës, VV e para
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka përfunduar numërimi i votave të diasporës. Lëvizja Vetëvendosje ka dalur partia më e votuar nga votat e diasporës me 6,850 vota, shkruan lajmi.net. Lidhja Demokratike e Kosovës ...
Arbresh | 17-Oct-2019 00:09
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka përfunduar numërimi i votave të diasporës. Lëvizja Vetëvendosje ka dalur partia më e votuar nga votat e diasporës me 6,850 vota, shkruan lajmi.net. Lidhja Demokratike e Kosovës ...

Këto janë votat e Diasporës, kështu duket tabela
Numërimi i votave të ardhura nga Diaspora sapo ka përfunduar. Sipas rezultateve të numërimit të votave, Lëvizja Vetëvendosje është fituese e votave të marra nga Diaspora. LVV ka fituar 53% apo 7033 vota gjithësej. Pas ...
Indeks Online | 17-Oct-2019 00:06
Numërimi i votave të ardhura nga Diaspora sapo ka përfunduar. Sipas rezultateve të numërimit të votave, Lëvizja Vetëvendosje është fituese e votave të marra nga Diaspora. LVV ka fituar 53% apo 7033 vota gjithësej. Pas ...

Përfundon numërimi i votave të mërgatës, Nisma-AKR kanë 4.99%
Ka përfunduar procesi i numërimit të votave për subjektet politike të ardhura me postë nga jashtë Kosovës. Është paralajmëruar që pas pak do të përditësohet numri përfundimtar i votave që subjektet politike kanë marrë ...
EkonomiaOnline | 17-Oct-2019 00:02
Ka përfunduar procesi i numërimit të votave për subjektet politike të ardhura me postë nga jashtë Kosovës. Është paralajmëruar që pas pak do të përditësohet numri përfundimtar i votave që subjektet politike kanë marrë ...

Përfundon numërimi i votave të mërgatës, ja kush doli e para
Ka përfunduar procesi i numërimit të votave për subjektet politike të ardhura me postë nga jashtë Kosovës. Është paralajmëruar që pas pak do të përditësohet numri përfundimtar i votave që subjektet politike kanë marrë ...
TetovaSot | 16-Oct-2019 23:53
Ka përfunduar procesi i numërimit të votave për subjektet politike të ardhura me postë nga jashtë Kosovës. Është paralajmëruar që pas pak do të përditësohet numri përfundimtar i votave që subjektet politike kanë marrë ...

Votat e diasporës, analisti: Nisma nuk e kaloi pragun për 81 vota
Sipas Velës, deri tani, me numërimin e votave me postë, koalicioni Nisma-AKR-PD nuk ka arritur të sigurojë 5 për qind të votave, por është shumë afër. “Nisma eshte poshte pragut prej 5% per vetem 81 vota. Mbeten me u ...
Lajminet | 16-Oct-2019 23:53
Sipas Velës, deri tani, me numërimin e votave me postë, koalicioni Nisma-AKR-PD nuk ka arritur të sigurojë 5 për qind të votave, por është shumë afër. “Nisma eshte poshte pragut prej 5% per vetem 81 vota. Mbeten me u ...

Përfundon numërimi i votave të mërgatës, Nisma-AKR kanë 4.99%
Ka përfunduar procesi i numërimit të votave për subjektet politike të ardhura me postë nga jashtë Kosovës. Është paralajmëruar që pas pak do të përditësohet numri përfundimtar i votave që subjektet politike kanë marrë ...
Gazeta Express | 16-Oct-2019 23:49
Ka përfunduar procesi i numërimit të votave për subjektet politike të ardhura me postë nga jashtë Kosovës. Është paralajmëruar që pas pak do të përditësohet numri përfundimtar i votave që subjektet politike kanë marrë ...

Përfundon numërimi i votave të ardhura nga jashtë Kosovës
Ka përfunduar procesi i numërimit të votave për subjektet politike të ardhura me postë nga jashtë Kosovës. Është paralajmëruar që pas pak do të përditësohet numri përfundimtar i votave që subjektet politike kanë marrë ...
Gazeta Express | 16-Oct-2019 23:46
Ka përfunduar procesi i numërimit të votave për subjektet politike të ardhura me postë nga jashtë Kosovës. Është paralajmëruar që pas pak do të përditësohet numri përfundimtar i votave që subjektet politike kanë marrë ...

Vazhdon numërimi i votave me postë, kryeson LV
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve po vazhdon procesi i numërimit të 13 mijë e 500 votave të ardhura me postë.
Top Channel | 16-Oct-2019 16:15
Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve po vazhdon procesi i numërimit të 13 mijë e 500 votave të ardhura me postë.

123...>>

Lajmet Kryesore

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved