ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/08/2020 05:33

Franca nuk ndryshon qëndrim/ Është shumë herët për të filluar bisedimet me vendet e Ballkanit

Franca nuk ndryshon qëndrim/ Është shumë herët për të filluar bisedimet me vendet e Ballkanit
Franca nuk ndryshon qëndrim për sa i përket hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.
Top Channel | 16-Oct-2019 08:38
Franca nuk ndryshon qëndrim për sa i përket hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

“Reuters” zbardh përplasjen Macron-Merkel: Mjaft me telenovelat e anëtarësimit, Nuk do lejojmë hapjen e negociatave për Tiranën e Shkupin
Presidenti Macron ka zgjedhur të dalë kundër kancelares Merkel sa i takon hapjes së negociatave. Sipas agjencisë së lajmeve “Reuters”, sërish në mbledhjen e ministrave të Jashtëm të vendeve anëtare ka qenë Franca ajo që ...
GazetaTema | 16-Oct-2019 09:29
Presidenti Macron ka zgjedhur të dalë kundër kancelares Merkel sa i takon hapjes së negociatave. Sipas agjencisë së lajmeve “Reuters”, sërish në mbledhjen e ministrave të Jashtëm të vendeve anëtare ka qenë Franca ajo që ...

“Lufta” Gjermani-Francë për Shqipërinë
Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të mbledhur të martën në Luksemburg, dështuan në arritjen e një vendimi për hapjen e bisedimeve për anëtarësim me Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriut, duke ja deleguar çështjen ...
GazetaTema | 16-Oct-2019 09:21
Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të mbledhur të martën në Luksemburg, dështuan në arritjen e një vendimi për hapjen e bisedimeve për anëtarësim me Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriut, duke ja deleguar çështjen ...

“Hera e tretë në 16 muaj që po diskutohet për bisedimet”, Bushati tjetër mesazh BE: Projekti europian s’mund të konsolidohet pa Ballkanin
Ish-ministri i Evropës dhe Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati ka folur për procesin e hapjes së negociatave ndërmejt Shqipërisë dhe familjes së madhe Bashkimit Evropian. Ai thekson se kjo është hera e tretë ...
BalkanWeb | 15-Oct-2019 20:21
Ish-ministri i Evropës dhe Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati ka folur për procesin e hapjes së negociatave ndërmejt Shqipërisë dhe familjes së madhe Bashkimit Evropian. Ai thekson se kjo është hera e tretë ...

Negociatat/ Ministrat e BE-së nuk pranojnë ndarjen e Shqipërisë nga Maqedonia e Veriut
Drafti i Presidencës Finlandeze të Bashkimit Evropian për ndarjen e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut nuk është pranuar nga ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare, të mbledhur në Luksemburg. Ministrja finlandeze për ...
Top Channel | 15-Oct-2019 18:41
Drafti i Presidencës Finlandeze të Bashkimit Evropian për ndarjen e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut nuk është pranuar nga ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare, të mbledhur në Luksemburg. Ministrja finlandeze për ...

Ministrat e Jashtëm të BE-së i mbyllin dyert Shqipërisë
Katër shtetet kryesore të BE-së kundër reformave në letra të qeverisë Rama. KiE miraton një tjetër draft me 6 pika të cilat duhet të plotësohen nga qeveria përpara cceljes së kapitullit të parë.Zgjidhja e ngërccit ...
Telegraf | 16-Oct-2019 09:25
Katër shtetet kryesore të BE-së kundër reformave në letra të qeverisë Rama. KiE miraton një tjetër draft me 6 pika të cilat duhet të plotësohen nga qeveria përpara cceljes së kapitullit të parë.Zgjidhja e ngërccit ...

Dedja: Ministrat e kishin të vështirë unanimitetin për negociatat, presim vendimin e liderëve
Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian nuk kanë rënë në një konsensus për vendimin që duhet të merret në lidhje me hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Tashmë vendimi është në duart e liderve ...
VizionPlus | 15-Oct-2019 20:16
Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian nuk kanë rënë në një konsensus për vendimin që duhet të merret në lidhje me hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Tashmë vendimi është në duart e liderve ...

S’ka marrëveshje pro Shqipërisë, ministrat e Jashtëm të BE nuk dakordësohen, Hahn: 3 vende kundër, shpresojmë t’i bindim
Ka përfunduar takimi i ministrave të Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, ku duket se nuk është arritur dakordësimi për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Në fund të takimit, ...
BalkanWeb | 15-Oct-2019 17:52
Ka përfunduar takimi i ministrave të Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, ku duket se nuk është arritur dakordësimi për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Në fund të takimit, ...

Johanes Hahn: Nuk ramë dakort, i kërkoj ndjesë qytetarëve të Shqipërisë dhe MV
Në konferencën për shtyp që u zhvillua pas mbylljes së takimit të ministrave të Jashtëm të Bashkimit Europian në Luksemburg, komisioneri për Zgjerim në largim i BE-së, Johanes Hahn i kërkoi falje qytetarëve të ...
GazetaTema | 15-Oct-2019 18:04
Në konferencën për shtyp që u zhvillua pas mbylljes së takimit të ministrave të Jashtëm të Bashkimit Europian në Luksemburg, komisioneri për Zgjerim në largim i BE-së, Johanes Hahn i kërkoi falje qytetarëve të ...

Negociatat/ Hahn: Ministrat e Jashtëm të BE nuk arritën dakordësinë
mapo.al Ka përfunduar keq mbledhja e ministrave të Jashtëm të vendeve anëtare të BE-së. Ata nuk arritën të dalin me një vendim të përbashkët (marrëveshje) për ti propozuar krerëve të shteteve të hapin negociatat me ...
Mapo | 15-Oct-2019 18:04
mapo.al Ka përfunduar keq mbledhja e ministrave të Jashtëm të vendeve anëtare të BE-së. Ata nuk arritën të dalin me një vendim të përbashkët (marrëveshje) për ti propozuar krerëve të shteteve të hapin negociatat me ...

Franca nuk ndryshon qëndrim, është shumë herët për të filluar bisedimet për hapje të negociatave me vendet e Ballkanit
Franca nuk ndryshon qëndrim për sa i përket hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “Është shumë herët për të filluar bisedimet me vendet e Ballkanit”, tha një burim zyrtar pranë presidencës ...
Telegrafi | 16-Oct-2019 09:25
Franca nuk ndryshon qëndrim për sa i përket hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “Është shumë herët për të filluar bisedimet me vendet e Ballkanit”, tha një burim zyrtar pranë presidencës ...

Shkupi dhe Tirana në pritje të dritës së gjelbër për fillim të bisedimeve me BE-në
Pas vetos franceze për fillim të bisedimeve me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë dje në Luksemburg në nivel ministror, sytë e dy vendeve tani janë drejtuar në takimin e ardhshëm të liderëve të BE-së që do të mbahet ...
Telegrafi | 16-Oct-2019 08:54
Pas vetos franceze për fillim të bisedimeve me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë dje në Luksemburg në nivel ministror, sytë e dy vendeve tani janë drejtuar në takimin e ardhshëm të liderëve të BE-së që do të mbahet ...

Në prag të vendimit të KE, ministri italian për Evropën: Jo ndarje të Shqipërisë dhe Maqedonisë, të hapen negociatat
Ministri i Italisë për Çështjet Evropiane, Vincendo Amendola, ka deklaruar se Italia është pro hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Deklarata e ministrit italian vjen në prag të vendimit të ...
BalkanWeb | 15-Oct-2019 16:49
Ministri i Italisë për Çështjet Evropiane, Vincendo Amendola, ka deklaruar se Italia është pro hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Deklarata e ministrit italian vjen në prag të vendimit të ...

Mbyllet takimi i Këshillit të Ministrave të Jashtëm, ministri i Austrisë: S’ka vendim për Shqipërinë
Është mbyllur në Luksemburg takimi i Këshillit të Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Europian, duke mos marrë një vendim për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në lidhje me çeljen e negociatave. Alexander Schallenberg, ...
GazetaTema | 15-Oct-2019 17:44
Është mbyllur në Luksemburg takimi i Këshillit të Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Europian, duke mos marrë një vendim për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në lidhje me çeljen e negociatave. Alexander Schallenberg, ...

“Negociatat”, liderët e BE-së do të debatojne deri në minutën e fundit për vendimin
Ministrat e Jashtëm të Shteteve antare të BE nuk kanë arritur një vendim unanim për ti thënë një “PO” të qartë Tiranës dhe Shkupit në hapin e radhës drejt integrimit. Ministrja e Jashtme e Finlandës në një konferencë ...
VizionPlus | 15-Oct-2019 18:58
Ministrat e Jashtëm të Shteteve antare të BE nuk kanë arritur një vendim unanim për ti thënë një “PO” të qartë Tiranës dhe Shkupit në hapin e radhës drejt integrimit. Ministrja e Jashtme e Finlandës në një konferencë ...

Drafti i ri nga Finlanda/ Maqedonia të ndahet nga Shqipëria dhe t’i hapen negociatat
Presidenca finlandeze e Bashkimit Evropian propozoi zyrtarisht që të veçohet vendimi për Maqedoninë e Veriut, nga ai për Shqipërinë, lidhur me hapjen e negociatave të pranimit me Bashkimin Evropian, bëjnë të ditur ...
Top Channel | 15-Oct-2019 16:44
Presidenca finlandeze e Bashkimit Evropian propozoi zyrtarisht që të veçohet vendimi për Maqedoninë e Veriut, nga ai për Shqipërinë, lidhur me hapjen e negociatave të pranimit me Bashkimin Evropian, bëjnë të ditur ...

Shqipërisë i mungojnë dy “PO” për negociatat, Hahn: Mos harroni! Vendimi do jetë edhe politik
Komisioneri Europian për Zgjerimin, Johannes Hahn, thotë se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut i kanë plotësuar kushtet nga Komisioni dhe Këshilli për hapjen e negociatave me BE. Në një konferencë nga Luksemburgu, Hahn ...
Telegraf | 15-Oct-2019 18:51
Komisioneri Europian për Zgjerimin, Johannes Hahn, thotë se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut i kanë plotësuar kushtet nga Komisioni dhe Këshilli për hapjen e negociatave me BE. Në një konferencë nga Luksemburgu, Hahn ...

Sot vendimi për Shqipërinë, Rama: Vendimarrja nuk ka lidhje me çfarë kemi bërë
Ministrat e Jashtëm të BE vendosin sot mbi çeljen e negociatave me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut.
Top Channel | 15-Oct-2019 16:24
Ministrat e Jashtëm të BE vendosin sot mbi çeljen e negociatave me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut.

Përfundon mbledhja e ministrave të jashtëm/ Nuk ka hapje negociatash për Shqipërinë
Ka përfunduar takimi i ministrave të Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, ku duket se nuk është arritur dakordësimi për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Në fund të takimit, ...
Telegraf | 15-Oct-2019 18:25
Ka përfunduar takimi i ministrave të Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, ku duket se nuk është arritur dakordësimi për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Në fund të takimit, ...

Integrimi/ Finlanda befason në çastet e fundit: Vendime të ndara për Shkupin dhe Tiranën, Shqipëria të përmbushë kushtet
Presidenca finlandeze e Bashkimit Evropian propozoi zyrtarisht që të veçohet vendimi për Maqedoninë e Veriut, nga ai për Shqipërinë, lidhur me hapjen e negociatave të pranimit me Bashkimin Evropian, bëjnë të ditur ...
BalkanWeb | 15-Oct-2019 16:07
Presidenca finlandeze e Bashkimit Evropian propozoi zyrtarisht që të veçohet vendimi për Maqedoninë e Veriut, nga ai për Shqipërinë, lidhur me hapjen e negociatave të pranimit me Bashkimin Evropian, bëjnë të ditur ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved