ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/07/2020 07:07

Festa e lojtarëve turq dhe racizmi në Bullgari-Angli, UEFA nis hetimin disiplinor

Festa e lojtarëve turq dhe racizmi në Bullgari-Angli, UEFA nis hetimin disiplinor
Në fillim ndaj Shqipërisë dhe më pas në takimin ndaj Francës. Festimi i lojtarëve turq, që ndëronin ushtarakët e tyre në luftën kundër kurdëve në territorin sirian, luftë që po e dënon e gjithë bota, është bërë objekt ...
BalkanWeb | 15-Oct-2019 18:51
Në fillim ndaj Shqipërisë dhe më pas në takimin ndaj Francës. Festimi i lojtarëve turq, që ndëronin ushtarakët e tyre në luftën kundër kurdëve në territorin sirian, luftë që po e dënon e gjithë bota, është bërë objekt ...

Procedurë disiplinore nga UEFA ndaj dy kundërshtarëve të Kosovës
UEFA ka hapur procedura disiplinore kundër Bullgarisë dhe Anglisë, pas ndeshjes kualifikuese për Euro 2020 mes tyre të hënën në Sofje. Anglia e shkatërroi 6:0 Bullgarinë në ndeshjen e Grupit A kualifikues, por loja u ...
Telegraf | 15-Oct-2019 19:38
UEFA ka hapur procedura disiplinore kundër Bullgarisë dhe Anglisë, pas ndeshjes kualifikuese për Euro 2020 mes tyre të hënën në Sofje. Anglia e shkatërroi 6:0 Bullgarinë në ndeshjen e Grupit A kualifikues, por loja u ...

“Po mendonim seriozisht bojkotin, por do të fitonte racizmi!”
Mesfushori i Anglisë, Jordan Henderson, është një nga liderët e “Tre Luanëve”. Kapiteni i Liverpool është një lojtar shumë i rëndësishëm në dhomat e zhveshjes, si tek Anglia, ashtu dhe tek të kuqtë e Jurgen Klopp. ...
ABCNews | 16-Oct-2019 09:25
Mesfushori i Anglisë, Jordan Henderson, është një nga liderët e “Tre Luanëve”. Kapiteni i Liverpool është një lojtar shumë i rëndësishëm në dhomat e zhveshjes, si tek Anglia, ashtu dhe tek të kuqtë e Jurgen Klopp. ...

Mjaft me racizëm, Uefa shpall luftë totale: Edhe qeveritë duhet të bëjnë më shumë
“Ishte një kohë, jo shumë larg, në të cilën familja e futbollit kishte menduar se gjurma e racizmit ishte vetëm një kujtim i largët”. Nis kështu komunikata e presidentit të Uefa Aleksander Ceferin, pas episodeve të ...
GazetaTema | 15-Oct-2019 18:08
“Ishte një kohë, jo shumë larg, në të cilën familja e futbollit kishte menduar se gjurma e racizmit ishte vetëm një kujtim i largët”. Nis kështu komunikata e presidentit të Uefa Aleksander Ceferin, pas episodeve të ...

Koret raciste dhe përshëndetjet naziste, arrestohen 5 tifozë bullgarë
Pesë tifozë bullgarë janë arrestuar sot për abuzim racial ndaj lojtarëve të Anglisë gjatë ndeshjes kualifikuese në Euro 2020 Bullgari-Angli 0-6. Policia arriti të identifikonte mbështetësit e Bullgarisë që kishin ...
SuperSport | 16-Oct-2019 10:54
Pesë tifozë bullgarë janë arrestuar sot për abuzim racial ndaj lojtarëve të Anglisë gjatë ndeshjes kualifikuese në Euro 2020 Bullgari-Angli 0-6. Policia arriti të identifikonte mbështetësit e Bullgarisë që kishin ...

Odoi shënon një super gol me Anglinë U21
Stadiumi i Lazio do të jetë pjesërisht i mbyllur për ndeshjen e italianëve në Europa League kundër Celtic muajin tjetër – si ndëshkim për sjelljen raciste nga tifozët e tyre. Ky është sanksioni i parë i paralajmëruar ...
GazetaBlic | 16-Oct-2019 10:33
Stadiumi i Lazio do të jetë pjesërisht i mbyllur për ndeshjen e italianëve në Europa League kundër Celtic muajin tjetër – si ndëshkim për sjelljen raciste nga tifozët e tyre. Ky është sanksioni i parë i paralajmëruar ...

Vallëzimi i Vedat Muriqit bën “bujë” në mediat turke
Pesë tifozë bullgarë të futbollit janë arrestuar sot për abuzim racial të lojtarëve të Anglisë gjatë ndeshjes së tyre kualifikuese për Euro 2020. Policia shikoi përsëri xhirimet dhe pas hulumtimeve kanë arrestuar pesë ...
GazetaBlic | 16-Oct-2019 10:17
Pesë tifozë bullgarë të futbollit janë arrestuar sot për abuzim racial të lojtarëve të Anglisë gjatë ndeshjes së tyre kualifikuese për Euro 2020. Policia shikoi përsëri xhirimet dhe pas hulumtimeve kanë arrestuar pesë ...

UEFA nuk reagon, shpërthen trajneri i Anglisë!
Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, ka dalë sot kundër UEFA-s, pasi këta të fundit nuk po reagojnë për koret dhe ofendimet raciste që u përdorën ndaj futbollistëve të tij nga tifozët e Bullgarisë. Deri më tani, UEFA ...
ABCNews | 16-Oct-2019 00:07
Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, ka dalë sot kundër UEFA-s, pasi këta të fundit nuk po reagojnë për koret dhe ofendimet raciste që u përdorën ndaj futbollistëve të tij nga tifozët e Bullgarisë. Deri më tani, UEFA ...

Arrestohen 5 tifozë bullgarë pas thirrjeve naziste e raciste
Pesë tifozë bullgarë janë arrestuar për abuzimin me thirrje raciste kundër lojtarëve të Anglisë. Policia gjeti tifozët që akuzohen se ishin ata që sulmuan lojtarët anglezë me thirrje raciste gjatë ndeshjes në Sofia. ...
Gazeta Dita | 16-Oct-2019 10:06
Pesë tifozë bullgarë janë arrestuar për abuzimin me thirrje raciste kundër lojtarëve të Anglisë. Policia gjeti tifozët që akuzohen se ishin ata që sulmuan lojtarët anglezë me thirrje raciste gjatë ndeshjes në Sofia. ...

Trajneri i Anglisë paralajmëron Kosovën: Do të jemi më të fortë pas skandalit në Bullgari
Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, e ka lavdëruar reagimin e lojtarëve të tij ndaj thirrjeve raciste në Bullgari, duke thënë se ata janë bërë më të fortë nga ky incident për ndeshjet e radhës, ku përfshihet edhe ...
Kosova Sot | 16-Oct-2019 10:03
Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, e ka lavdëruar reagimin e lojtarëve të tij ndaj thirrjeve raciste në Bullgari, duke thënë se ata janë bërë më të fortë nga ky incident për ndeshjet e radhës, ku përfshihet edhe ...

Zyrtare: UEFA dënon ashpër klubin italian për shkak të racizmit
Ivelin Popov, kapiteni i Bullgarisë, ka dalur haptazi kundër tifozëve të vendit të tij – pas sjelljeve të tyre në sfidën ndaj Anglisë. Në përfundimin e pjesës së parë të ndeshjes që u zhvillua të hënën në mbrëmje, ai u ...
GazetaBlic | 16-Oct-2019 10:02
Ivelin Popov, kapiteni i Bullgarisë, ka dalur haptazi kundër tifozëve të vendit të tij – pas sjelljeve të tyre në sfidën ndaj Anglisë. Në përfundimin e pjesës së parë të ndeshjes që u zhvillua të hënën në mbrëmje, ai u ...

”Anglia ishte e etur ta shkatërronte Bullgarinë për shkak të tifozëve”
Ndeshja kualifikuese e së hënës për Euro 2020 në Sofje u ndërpre dy herë pasi tifozët vendas u paralajmëruan për sjellje raciste përfshirë përshëndetjet naziste dhe brohoritjet e majmunëve. Anglia ishte në epërsi 3-0 ...
Lajminet | 16-Oct-2019 09:59
Ndeshja kualifikuese e së hënës për Euro 2020 në Sofje u ndërpre dy herë pasi tifozët vendas u paralajmëruan për sjellje raciste përfshirë përshëndetjet naziste dhe brohoritjet e majmunëve. Anglia ishte në epërsi 3-0 ...

Racizmi në stadium, dorëhiqet kreu i Federatës Bullgare të Futbollit
Koret dhe shfaqjet raciste në stadiumin “Vasil Levski” të Sofjes në takimin Bullgari-Angli janë kthyer në çështje shtetërore në vendin ballkanik. Kreu i Federatës Bullgare të Futbollit, Borislav Mikhailov ka dhënë ...
Top Channel | 15-Oct-2019 16:28
Koret dhe shfaqjet raciste në stadiumin “Vasil Levski” të Sofjes në takimin Bullgari-Angli janë kthyer në çështje shtetërore në vendin ballkanik. Kreu i Federatës Bullgare të Futbollit, Borislav Mikhailov ka dhënë ...

Trajneri i Anglisë paralajmëron Kosovën: Do të jemi më të fortë pas skandalit në Bullgari
Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, e ka lavdëruar reagimin e lojtarëve të tij ndaj thirrjeve raciste në Bullgari, duke thënë se ata janë bërë më të fortë nga ky incident për ndeshjet e radhës, ku përfshihet edhe ...
Gazeta Express | 16-Oct-2019 09:45
Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, e ka lavdëruar reagimin e lojtarëve të tij ndaj thirrjeve raciste në Bullgari, duke thënë se ata janë bërë më të fortë nga ky incident për ndeshjet e radhës, ku përfshihet edhe ...

Policia bullgare arreston pesë tifozë pas incidentit në Sofje
Pesë tifozë të Bullgarisë janë arrestuar pas ofendimeve racore drejtuar futbollistëve të Anglisë në Sofje në mbrëmjen e së hënës. Futbollistët e “Tre Luanëve” përfshirë debutuesin Tyrone Mings dhe......
Zeri | 16-Oct-2019 09:33
Pesë tifozë të Bullgarisë janë arrestuar pas ofendimeve racore drejtuar futbollistëve të Anglisë në Sofje në mbrëmjen e së hënës. Futbollistët e “Tre Luanëve” përfshirë debutuesin Tyrone Mings dhe......

Portieri i Bullgarisë e tepron: Nuk kishte racizëm!
Racizmi në takimin mes Bullgarisë dhe Anglisë është në qendër të vëmendjes së medieve. Kjo ndeshje kualifikuese pati shumë probleme brenda stadiumit, pasi tifozët vendas ofendonin me kore raciste lojtarët anglezë. ...
ABCNews | 15-Oct-2019 20:35
Racizmi në takimin mes Bullgarisë dhe Anglisë është në qendër të vëmendjes së medieve. Kjo ndeshje kualifikuese pati shumë probleme brenda stadiumit, pasi tifozët vendas ofendonin me kore raciste lojtarët anglezë. ...

09:24 Kapiteni i Bullgarisë, i turpëruar nga tifozët e vet: Jemi të gjithë të njëjtë Kapiteni i Bullgarisë, Ivelin Popov, ka...
Kapiteni i Bullgarisë, Ivelin Popov, ka thënë se ai është i turpëruar nga thirrjet raciste të tifozëve bullgarë ndaj futbollistëve me ngjyrë të Anglisë, gjatë ndeshjes të së hënës në kuadër të kualifikimeve për ...
Kosova Sot | 16-Oct-2019 09:30
Kapiteni i Bullgarisë, Ivelin Popov, ka thënë se ai është i turpëruar nga thirrjet raciste të tifozëve bullgarë ndaj futbollistëve me ngjyrë të Anglisë, gjatë ndeshjes të së hënës në kuadër të kualifikimeve për ...

Kapiteni i Bullgarisë, i turpëruar nga tifozët: Jemi të gjithë të njëjtë
Kapiteni i Bullgarisë, Ivelin Popov, ka thënë se ai është i turpëruar nga thirrjet raciste të tifozëve bullgarë ndaj futbollistëve me ngjyrë të Anglisë, gjatë ndeshjes të së hënës në kuadër të kualifikimeve për ...
Lexo | 16-Oct-2019 09:30
Kapiteni i Bullgarisë, Ivelin Popov, ka thënë se ai është i turpëruar nga thirrjet raciste të tifozëve bullgarë ndaj futbollistëve me ngjyrë të Anglisë, gjatë ndeshjes të së hënës në kuadër të kualifikimeve për ...

Kapiteni i Bullgarisë, i turpëruar nga tifozët e vet: Jemi të gjithë të njëjtë
Kapiteni i Bullgarisë, Ivelin Popov, ka thënë se ai është i turpëruar nga thirrjet raciste të tifozëve bullgarë ndaj futbollistëve me ngjyrë të Anglisë, gjatë ndeshjes të së hënës në kuadër të kualifikimeve për ...
EkonomiaOnline | 16-Oct-2019 09:29
Kapiteni i Bullgarisë, Ivelin Popov, ka thënë se ai është i turpëruar nga thirrjet raciste të tifozëve bullgarë ndaj futbollistëve me ngjyrë të Anglisë, gjatë ndeshjes të së hënës në kuadër të kualifikimeve për ...

Skandali në Sofje, portieri i Bullgarisë lanson deklaratën më 'qesharake' të këtij viti
Portieri i Bullgarisë Plamen Iliev ka pohuar se nuk ka pasur asnjë ofendim racor nga tifozët vendas në ndeshjen eliminatore të ‘Euro 2020’ kundër Anglisë të hënën derisa ka akuzuar futbollistët e Gareth Southgate për ...
Zeri | 16-Oct-2019 09:17
Portieri i Bullgarisë Plamen Iliev ka pohuar se nuk ka pasur asnjë ofendim racor nga tifozët vendas në ndeshjen eliminatore të ‘Euro 2020’ kundër Anglisë të hënën derisa ka akuzuar futbollistët e Gareth Southgate për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved